לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2005, 08:09
צלמית המשתמש של dododo
  dododo dododo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.02
היידה ביבי : הגירעון התקציבי ירד ב 2005 ל-1.2% !!

מאת מוטי בסוק ומירב ארלוזורוב

2005 מצטיירת כאחת השנים המפתיעות לטובה שידעה כלכלת ישראל. מנתונים חדשים, שהצטברו באוצר בימים האחרונים, עולה כי המדינה תסיים את 2005 עם גירעון נמוך מאוד ובלתי צפוי של כ-7 מיליארד שקל, שהם 1.2% תוצר. זאת, חרף הגדלת תקציב ההתנתקות ב-1.5 מיליארד שקל במשך השנה.

לפי הנתונים האחרונים רק שנה אחת היתה טובה מ-2005 - 2000, שנת בועת ההיי-טק שאותה הצליחה ישראל לסיים עם צמיחת שיא וגירעון שפל של חצי אחוז בלבד בתקציב. על פי הנתונים, הגירעון בתקציב המדינה השנה יהיה הנמוך ביותר מאז 2000, ויסתכם כאמור ב-1.2% תוצר בלבד - לעומת יעד גירעון של 3.4%, שנקבע בתקציב ל-2005.

דה-מרקר

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2005, 09:29
  לא עוד דומם לא עוד דומם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.06.05
אצל ביבי "על הנייר" תמיד היה טוב, אבל בשטח על הפנים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dododo שמתחילה ב "היידה ביבי : הגירעון התקציבי ירד ב 2005 ל-1.2% !!"

אני לא גאון בכלכלה ואני אומרת לך שכדי לסגור את המינוס שלך בבנק תאכל אתה וילדיך רק פעמיים בשבוע. תאמין לי שהמינוס אכן יפחת, אך האם אתה ומשפחתך תשרדו?
הייתי מריעה לביבי אם הוא היה מטפל בחולאים של המגזר הציבורי (כמו שהוא הבטיח, אך לא קיים) ולא בוחר בדרך הקלה של לקחת ממי שממילא אין לו.
אני בעד ל"העשיר" את העשירים אם חלק מהכסף יורד למטה ואנשים חיים בכבוד. אבל מדיניותו של ביבי הביאה בהחלט לרווחי שיא כמעט בכל החברות, הבנקים והמפעלים הגדולים - אולם דבר מכל זה לא שיפר את מצב השכירים במשק, בדיוק היפך, רבים מהשכירים עברו מהמעמד הבינוני לנמוך.
תאמין לי שלא נשרוד עוד קדנציה כלכלית או אחרת של ביבי, שיחזור למולדתו אמריקה, שם בהחלט גישתו מתאימה ומקובלת

ישן 20-12-2005, 10:17
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
את באמת גאון קטן מאוד בכלכלה...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לא עוד דומם שמתחילה ב "אצל ביבי "על הנייר" תמיד היה טוב, אבל בשטח על הפנים"

אם את משתמשת בארה"ב כדוגמא שלילית. נכון , יש בעייה במערכות הרווחה האמריקאיות, אבל באופן יחסי מצב המדינה מעולה... אם גישתו של נתניהו מקובלת בארה"ב הדעת נותנת שיש בה משהו.

הטעויות היחידות של נתניהו היו הקיצוצים לקשישים ולחד הוריות. זה לא נכון לומר שהעשירים לא חטפו מיסים חדשים , אני רוצה להזכיר את המס על הבורסה והמס על רווחי הון . אני מזכיר לך את הקיצוצים הנרחבים במערכת הביטחון , אני מזכיר לך את התוכנית לאיחוד ערים , שיצאה לפועל רק באופן חלקי - אבל היכן שיושמה חסכה הרבה ואפשר בהחלט להמשיך אותה. נתניהו הציל את קרנות הפנסיה של ההסתדרות מקריסה טוטאלית והיום בוכים שהן שוות פחות . זה מה שקורה לקרן שמנהלים אותה בצורה שערורייתית - היא מפסידה כסף . נתניהו צמצם את האבטלה , נתניהו הפחית את הגרעון , נתניהו שמר על יעדי האינפלציה , הוא היה שר אוצר מצוין , שגם עשה טעויות .

הכי קל זה להיות שר אוצר כמו שוחט מהעבודה , לחלק את הכסף להגדיל את הגרעון ולגרום למדינה לשלם ריביות שערורייתיות . את יודעת מה קורה למשק בית שלא מחזיר את ההלוואות שלו?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 20-12-2005, 10:21
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "את באמת גאון קטן מאוד בכלכלה..."

ביביהו מחזיר אותנו לפיאודליזם.

הופך את השכירים לעבדים מפוחדים.
ולמה שלא יפריט את ירושלים זה יכניס המון כסף לאוצר.
מוטב שסוכן ההרס הזה ינסע לארצות הברית.
ובקשר לזה שהוא ימני ולא רק קשקשן האם הוא יסלק לפחות את אלה שנקראים ערבי ישראל מהמדינה?
התשובה היא וודאי שלא.
אז מספיק עם הקשקשת שלו.
דווקא האדם הכי אידיולגי בליכוד זה פייגלין וגם אותו הוא זורק.
מה קרה? העשירים נרתעים מימין שהולך בכיוון הנכון.
מה קרה הוא הולך לקק ל"מרכז"
אז באמת עדיף את שרון עליו.
במה הוא יחדש השקרן הזה?
ובקשר לשרות צבאי בא נחשוב במונחיים כלכלים נטו.
נגיד בחור בן 18 במקום 3 שנים בצבא הוא הולך לעבוד בשכר מינמום של העבדים.
זה יוצא הכנסה של מינמום של 108 אלף שקל במשך הזמן הזה לפי שכר של 3000 שקל בחודש.

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 20-12-2005 בשעה 10:29.
ישן 20-12-2005, 12:59

מסתבר שאני יודעת דבר או שניים יותר ממך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "את באמת גאון קטן מאוד בכלכלה..."

ארה"ב: 37 מיליון עניים ב-2004

מספר האמריקנים שחיים מתחת לקו העוני גדל אשתקד ב-1.1 מיליון. בסך הכל צמח העוני בארה"ב לשיעור של 12.7% מהאוכלוסייה
סוכנויות הידיעות

מספר האמריקנים העניים גדל ב-2004, זו השנה הרביעית ברציפות, למרות הצמיחה הכלכלית ויצירה של 2.2 מיליון משרות חדשות. אשתקד התדרדרו 1.1 מיליון אמריקנים אל מתחת לקו העוני, ומספר העניים בארה"ב הסתכם ב-37 מיליון איש.

מנתוני מרשם האוכלוסין עולה, כי הכנסות משקי הבית נותרו אשתקד באותה רמה, וכי מספר האנשים ללא ביטוח רפואי גדל בכ-800 אלף ל-45.8 מיליון איש.

בסך הכל צמח העוני בארה"ב לשיעור של 12.7% מהאוכלוסייה. כשליש מ-37 מיליון העניים היו ילדים. הירידה האחרונה בשיעור העוני היתה בשנת 2000, בתקופת ממשל קלינטון, אז חיו 31.1 מיליון אמריקנים מתחת לקו העוני.

להמשך הכתבה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3135897,00.html

ישן 20-12-2005, 14:18

אם להשתמש במילותיו של ביבי: קצת חמלה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "אז מה את ממליצה? עדיף עמיר פרץ?"

לא סתם אמרתי ש"על הנייר" הוא טוב, כי תוכניתו המקורית הייתה מצויינת ואין אני מנסה לקחת ממנו את הישגיו. אולם, לעשות חצי עבודה - את הרפורמה במס שמשמעותה ויתור על כספים שאמורים להיכנס מהמיסים לקופת המדינה ומצד שני לא להילחם במיגזר הציבורי (שתפח ד"א בעוד 10% - היום כתבה בעיתון)
יוצר מצב שפחות כספים נכנסים לקופת המדינה ויותר כספים יוצאים ממנה ועל חשבון מי??

עמיר פרץ הוא לא משאת לבבי או משוש עיניי ואני מודה שעדיין לא החלטתי במי לבחור. אני יודעת אבל במי לא אבחר וזה בנתניהו שיודע לבטא יפה את המילה: חמלה אך לא מבין את משמעותה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:21

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר