לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2005, 23:36
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי henson שמתחילה ב "התלבטות קשה לגבי עדשות טלה !!! צריך עזרה !"

הי.

במצבך הייתי עושה שיקול כזה:
מכיון שאמרת שכסף לא מהווה שיקול רציני, ואתה רוצה גם איכות וגם טווח, קנה את ה 100-400, ואם באמת יש עוד קצת כסף, קנה מכפיל 1.4
הייתי ממליץ לך בחום על ה 70-200 כי יש לי אותה וגם את המכפיל והתוצאות מעולות אבל גם עם מכפיל אתה סוגר 280מ"מ... וזה לא מתקרב לביגמה ול 100-400.
מהתמונות שמפרסמים כאן וממה שאני קורא בפורום, לביגמה יש לא מעט מגבלות שלקנון אין כמו צמצם מינימלי לאיכות סבירה אורך, משקל וכדומה.
כבר מצלתי לכמה חברה פה על עדשות טלה בעבר וכולם מסכימים שה 100-400 עדיפה.
ה 50-500 בעיני לא פראקטית. אני אסביר למה:
אכן, הטלה מרשים אבל מי באמת צריך את ה50מ"מ? כשאתה יוצא לצלם בטלה, אתה לא ממש יורד מתחת ל 150, 200. אם תרצה לצאת לצלם רחב, בטח לא תירצה לגרור את ה 500מ"מ איתך. לכן אני לא מייחס חשיבות לורסאטיליות הקורצת לכאורה של הביגמה. עדיף להיתרכז במה שאתה באמת מעוניין, טלה איכותית.
דיברתי עם זיו על זה לפני כמה ימים והוא הסכים איתי. הסיגמה מרשימה אבל זה רק לפני שמתעסקים קצת עם ה 100-400L...
עוד דבר חשוב - המייצב תמונה... שיש רק בקנון ולא בביגמה.
לפני שכל סניגורי הביגמה קופצים עלי בתשובות: הביגמה מצויינת בסכום סביר אבל מרמת הקצה, הקנון L עוברת אותה. שוב, איכות, מייצב.

משה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-11-2005, 08:08
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ron_ שמתחילה ב "חן אם יש כסף ל 100-400 VR של..."

למיטב זיכרוני אין עדשה כזאת - 100-400 VR, יש את 80-400 VR, אבל היא באה ללא מנוע AF מהיר (צילמתי איתה פעם אחת ולא התלהבתי ממהירות הפיקוס שלה - מנוע אייי ורועש !). 200-400 f/4 VR עולה לא פחות מ-5000 ירוקים ב-B&H - אני לא חושב שהיא מהווה אופציה ממשית במחיר הזה.

הטמרון 200-500 יכולה להיות אופציה נחמדה - ראיתה מספר סקירות די מחמיאות על העדשה הזאת, אבל במחיר שלה כבר עדיף ללכת על הביגמה, שכן טווח הזום שלה הרבה יותר רחב.

אופציה אפשרית נוספת היא סיגמא 100-300 f/4 המצויינת ומכפל x1.4 שכמעט ולא יפגע באיכות ומצד שני יהפוך את העדשה ל-150-450 f/5.6 - גם העדשה הזאת מומלצת מאוד לפי הסקירות הרבות ברשת (איכות אופטית מצויינת, צמצם f/4 קבוע לאוך כל הדרך ומהירות פיקוס מטורפת, יש האומרים שהיא יותר מהירה מזאת של העדשות המובילות של קאנון וניקון). מחירה כ-900 ירוקים.

ישן 27-11-2005, 09:26
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי henson שמתחילה ב "התלבטות קשה לגבי עדשות טלה !!! צריך עזרה !"

לגבי הביגמה -
א. אני לא מסכים עם משה לגבי ה-50mm. זה מאד נחמד להסתובב בטיול עם מצלמה ועדשה אחת וזהו. ההתחלה ב-50 גורמת לזה שהרבה פעמים אני לא לוקח איתי שום עדשה נוספת.
ב. לגבי מפתח צמצם - הביגמה חדה ב-7.1 או ב-8. אכן סגור מאד ודורש חצובה.
ג. אין לה מייצב תמונה - וזה חסר
ד. אני מאד מאד מאד מאד מרוצה ממנה וממליץ עליה למרות ב' ו-ג' ....

בקיצור - היתרונות הגדולים שלה הם -
א. המחיר
ב. הטווח
ג. איכות טובה מאד (יש שטוענים שהיא טובה יותר מה-100-400L אבל אני לא אפתח את הויכוח הזה)

ולא לשכוח שהיא כבדה ... אבל כל העדשות בטווח הזה כבדות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:41

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר