לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2005, 00:53
  o.m.t o.m.t אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.05
בעיות רפואיות (חייב מענה)

יש לי מספר שאלות שלא קיבלתי עליהן תשובות והייתי רוצה לברר אותן פעם אחת ולתמיד- עד עכשיו קיבלתי רק שני זימונים של קצונה ייעודית בחיל הרפואה וחיל החימוש , בראשון לא עברתי בשני חתמתי ויתור. הפרופיל שלי הוא 72 קבא 52 דפר 70 אני מעריך שהמתאם קצונה שלי הוא 1 (אם זה משנה משהו). שלחתי בקשה לגיבוש סטילים, אמרו לי שאני לא מתאים בגלל שני סעיפים פוסלים- קיפוזיס של כ38 מעלות (עקמת קלה) וזיעת יתר. חשבתי להגיע לחיל האויר לתפקיד פקח טיסה ושלחתי מכתב בקשה שידריכו אותי מה לעשות, אז אמרו לי שאני יכול להגיע לשם (למרות שזה לא נראה הגיוני גם מבחינת הקבא וגם הפרופיל). השאלות שלי הם כאלה- 1. בסטילים/דבורים הטירונות היא 02 , מדוע אני לא יכול להגיע לשם אם התפקיד הוא הכי פחות קרבי מבין התפקידים המוצעים לי במנילה, בעוד שאני כן יכול להגיע לשיריון תותחנים ונ"מ שאלה מקומות הרבה יותר קרביים ושם גם עושים טירונות 03?
2. יש לי משקפיים 2.5 בשתי העיניים ומשום מה זה לא נחשב אפילו כסעיף (אמרתי את זה בצו ראשון), אם ביום הגיוס אני מראה לקב"ן שהמספר שלי הוא 2.5 והם לא התחשבו בזה בכלל, יורד לי הפרופיל?
3. העקמת גב די מפריעה לי כשאני מתאמץ ואני מרגיש עייפות וכאבים אחרי 4-5 שעות בלבד, ויש לי אישור רפואי שבו כתוב שאני צריך להימנע ממאמץ בעת החמרת כאב (את המכתב שלחתי ללשכה ועדיין לא קיבלתי תשובה), האם האישור הזה מקל עליי אם אני עושה טירונות 03 או שבכלל אם אני מראה אותו לקב"ן יורד לי הפרופיל?
4. האם יש בצבא אפשרות לבעלי פרופיל 72 להיות בתפקידים פחות קרביים בהנחה שאני לא בן יחיד ואין לי בעיות במשפחה, אלא על בסיס בעיות רפואיות?
5. עם מי שדיברתי בטלפון לגבי התפקיד פקח טיסה הוא אמר לי שאני צריך לדבר עם קצין מדור בלשכת הגיוס והוא ידריך אותי לגבי מיונים לתפקידים שונים בחיל האוויר ולפקח טיסה, ומבחינתו, הוא לא רואה בעיה שתמנע ממני להגיע לתפקיד הזה, השאלה שלי - אם הפרופיל שלי 72 ופקח טיסה מקבלים מ-64 ומטה, יש כזה דבר בצבא פרופיל 72 שהוא ג'ובניק ו72 קרבי או שסתם כל מה שהוא אמר זה שטויות?
אני יודע שפיצצתי בשאלות אבל בבקשה מכם לענות לי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2005, 13:18
צלמית המשתמש של הנשר הקטן
  הנשר הקטן הנשר הקטן אינו מחובר  
מנהל "מה שבכיפה" בדימוס,מו"ס במיל',וסטודנטים בשוטף

חבר מתאריך: 10.06.05
תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי o.m.t שמתחילה ב "בעיות רפואיות (חייב מענה)"

סטי"לים היא לא יחידה פחות קרבית,אלא פשוט קרבית מסוג אחר,ובגלל סוג הלחימה המיוחד שלה,היא דורשת נתונים מיוחדים שצריך כדי להיות בים.למשל הזעת יתר עלולה לגרום לך להחלקה של הידיים על דברים,מה שיכול להיות מסוכן,ובתנאי הלחות של הים,אתה תזיע כמו סוס. בשריון ותותחנים,אין את הבעיות המיוחדות האלה,ולכן אתה יכול להגיע אליהם.

זה כן סעיף,אבל סעיף שלא פוסל לרוב היחידות.ולא,מספר 2.5 במשקפיים לא מוריד פרופיל. ד"א,הקב"ן לא קשור לסיפור.הוא אחראי על בעיות נפשיות,ולא גופניות.

בקשר לעקמת,תצטרך לבוא לרופא היחידה שאליה תשובץ,עדיף עם המכתב האזרחי,ולהסביר לו על הבעיה שלך.במקרה כזה סביר שהוא יוציא לך פטור מסוים שיקל עליך,נניח פטור מעמידה ממושכת או סחיבת משאות. וזה לא יוריד לך פרופיל,בגלל שהצבא כבר מודע לעקמת שלך,ולכן יש לך פרופיל 72.

בעלי פרופיל 72 יכולים להיות לא קרביים אם הם התמיינו לתפקידים הדורשים מיון לפני הצבא (מודיעין למשל),או שאפשר לומר לקצין מיון בבקו"ם שאתה רוצה להיות באחד מהתפקידים המיוחדים לבעלי פרופיל 72,למשל חובש קו סגול (חובשים במוצבים בגבול הצפון),או מש"ק מערך מודיעין,מש"ק מודיעין שדה,או מפעיל לוחמה אלקטרונית.

כמו שכבר אמרתי,יש אנשים עם פרופיל 72 בתפקידים עורפיים.במקרה של פקח טיסה,מכיוון שזה תפקיד שיש אליו מיונים לפני הצבא,ומאשרים גם לקרביים להיכנס למיונים האלו,זה אפשרי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:33

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר