לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2005, 14:11
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
מגעיל חשד: הרב חיתן ילדות בנות 13

חשד: הרב חיתן ילדות בנות 13

רב ביישוב בצפון הארץ שבו יש קהילה גדולה של חסידי ברסלב, נחקר במשטרה בחשד שנהג לחתן ילדות בנות 13 ו-14 "שעדיין לא מבינות מה קורה סביבן". הפרשה נחשפה עוד במרץ 2003, הרב ברח מהארץ, היום חזר - ונעצר בנתב"ג
ירון דרוקמן

רבה של חסידות ברסלב ביישוב בצפון הארץ, נחקר היום (ב') במשטרה בחשד כי חיתן נערות בנות 13 ו-14, וזאת בניגוד לחוק בארץ המתיר לנשים להינשא מגיל 17 ולגברים מגיל 18. בחקירתו במשטרה הכחיש הרב את החשדות המיוחסים לו.

לדברי המשטרה, הרב נהג לחתן בנות המשתייכות לקהילה עם נערים בני הקהילה. גורם בחקירה אמר ל-ynet כי מדובר ב"ילדות שעדיין לא מבינות מה קורה סביבן".

לפני כמה חודשים עזב הרב את הארץ בעקבות חקירה שהתנהלה נגדו במשטרה על חיתון ילדות צעירות, היום חזר - ואז הובא לחקירה בימ"ר עמקים. בסיום החקירה הורחק הרב לתקופה של משך חודש מהיישוב שבו הוא מכהן, וישהה במרכז הארץ.

הפרשה נחשפה עוד במרץ 2003 על ידי שוטרי תחנת טבריה, שגילו כי ביישוב הצפוני, שבו קהילה גדולה של חסידות ברסלב, מחתן הרב קטינות מהחסידות בניגוד לחוק. בעבר הזהירה הרבנות הראשית את הרב לבל יעשה זאת.

מפקד ימ"ר עמקים, רב פקד עמי מועלם, סיפר: "הרב ברח מהארץ ונעצר מיד עם שובו בנתב"ג. הוא מכחיש את החשדות המיוחסים לו. הוא הורחק מהאזור למשך חודש. החקירה נמשכת והרב ייחקר בהמשך שוב".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2005, 15:15
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אולי זוהי הדרך לפתור את הבעייה הדמוגרפית שלנו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "חשד: הרב חיתן ילדות בנות 13"

וגם בעיית האלימות והסמים בקרב בני הנוער. אם הנוער יצטרך להפשיל שרוולים ולהקים משפחה כבר בגיל צעיר, הוא לא יצא לסמים ואלימות. בקרב בעלי משפחה יש הרבה פחות סמים ואלימות.

ובאשר לזה שהילדות לא מבינות מימינם ושמאלם, גם בגיל 18 הם לא יודעים. אבל מה לעשות, אי אפשר לחכות לגיל 40. רק ילדים מביאים ילדים לעולם ולא זקנים. ככה זה בטבע.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 01-11-2005, 15:18
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אתה מלא דעות קדומות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "יפה ענית..."

אתה מנסה להצמיד את התואר מושחת לרב מכיוון שכך קל לך יותר להתמודד עם פערים תרבותיים. זה גם פתטי, גם מכוער וגם עצוב מאד מכיוון שאתה לא היחיד העושה זאת.

אני בהחלט מכיר רבנים שעושים את עבודתם לשם שמים ולא תמורת ממון. אני אתאיסט מוחלט והעובדה שחלק גדול (ואני רוצה להאמין שרב) מהרבנים אינם מושחתים לא מקלקלת לי את תפישת העולם.

דעתי על חיתון ילדים בגיל כה צעיר היא שלילית מאד, אבל לדעתי על החוק ההלכתי אין כל חשיבות כי זה לא מגרש המשחקים שלי. החוק בישראל אוסר נישואים כאלה ומי שעובר על החוק צריך להענש. אגב, הורי הילדים צריכים להענש גם כן לדעתי.

ממליץ בהקשר זה על הספר "עיר קסומה" של יהושע בר-יוסף שמספר על הקהילה בצפת של הישוב הישן. ספור אנושי משובח של שלושה דורות של משפחה אחת עם נישואים בגיל צעיר שחלקם עולים יפה וחלקם לא.
ישן 01-11-2005, 12:56
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
מאיפה לקחת את זה ?
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "הגיוני."

אהלן

מאיפה לקחת שאני כתבתי או אמרתי : "...ואם ילד דתי מרים מסטיק ממכולת צריך לתלות את המנוול.אם ילד חילוני עושה את זה, אין בעיה, כי ממילא לחילונים האלה אין אמות מוסר בגרוש..." ?
אתה שם לב לאן אתה נסחף ? אתה מכניס לראש הקוראים כאן דברים שלא נאמרו מעולם . לא מפי ולא מפיו של מגיב אחר .
נראה לי שאתה מאבד עשתונתיך . הירגע נא, זה עשוי להזיק ללבך חו"ח . ישמור האל .
מכל מקום, ואני רציני כעת, אני שמח על שמעשים כאלה מביאים גם אותך לכעס לא קטן .רק חבל שאתה מגיב בגיבוי המעשים . חבל מאד . אני באמת רציני ותחשוב על תגובתי זו היטב .
אין לי כל כוונה לפגוע בך ולא באף אחד אחר זולת אלו אשר חוקי המדינה ואזרחות טובה רחוקים מהם . ולבסוף עוד מעיזים ותולים מעשיהם לכיוון הדת . זו חוצפה שאין עליה סליחה. כולנו יהודים .

בברכה

illi

נערך לאחרונה ע"י illi בתאריך 01-11-2005 בשעה 12:58.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:25

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר