לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2005, 23:37
  Jesper Jesper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.05
כן הבנתי את מה שאמרת
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי swing18 שמתחילה ב "לא כולם"

יודעים מה, אני יספר את הסיפור שלי, תגידו מה דעתכם.
הייתי אמור להתגייס למוד"ש ב-2.8. הפרופיל שלי היה מלכתחילה 72. ביום הגיוס קצין המיון הודיע לי שמוד"ש החליטו לא לקבל יותר בעלי פרופיל 72 ושאל אותי מה אני רוצה במקום. אמרתי נ"מ, למרות שאני ממש לא רוצה נ"מ. אח"כ בהמשך שרשרת החיול, בוועדה הרפואית, ביקשתי לראות רופא כדי לנסות להעלות פרופיל ל-82. הרופא שם שלח אותי לרופא עיניים כי הסעיף שהוריד לי ל-72 הוא סעיף עיניים.
לגבי סעיף העיניים - היה לי סעיף על שינויים ניווניים ברשתית. לא משהו שפגע במשהו בראייה שלי. רופא העיניים היה מאוד לא נלהב להעלות לי פרופיל. הוא אמר שאנשים עם מספר עיניים כמו שלי (סביבות ה-7) לא צריכים להיות לוחמים. הוא אמר שהוא היה מוריד לי פרופיל ל-64 אם הוא היה רופא שלי בצו ראשון. חוצמזה הוא גם נראה ממש בנאדם מחורבן (מבחינת אופי). הוא הסכים לבדוק את העיניים שלי כדי לבדוק אם אפשר לאשר לי חריג ולשלוח אותי למוד"ש. הוא בדק את עין שמאל ואמר שהכל בסדר. בדק את עין ימין - ואמר שנראה לו שיש שם חור. הוא שלח אותי לתל השומר כדי שיבדקו את העין הזו כמו שצריך. בתל השומר קבעו לי תור רק ל-3 שבועות אח"כ למומחה רשתית. בבקו"ם לא אהבו את הרעיון שאני אשאר שם 3 שבועות אז הם החליטו לשלוח אותי למיון עיניים בתל השומר כדי שמומחה רשתית יבדוק אותי מיד. אבל המטומטמים שלחו אותי כשהיה כבר מאוחר אז זה לא עזר. בדק אותי רופא עיניים רגיל והוא אמר שבאמת יש חור אבל לדעתו לא צריך לטפל בלייזר, ושאני צריך לראות מומחה רשתית בכל זאת. אחרי שחזרתי לבקו"ם, הרופא עיניים של הבקו"ם דיבר עם הרופא שבדק אותי בתל השומר (הוא גם עובד שם באזרחות), והוא החליט שבגלל שיש חור הוא לא מאשר לי חריג. שלחו אותי לקצין מיון כדי שהוא ישלח אותי לנ"מ, אבל אני החלטתי לבקש דח"ש, גם כדי לנסות בכל זאת להעלות פרופיל, וגם כי רציתי עוד קצת חופש
קצין המיון נתן לי דח"ש. נשאר לי התור למומחה הרשתית בביה"ח תל השומר, והלכתי אליו שבועיים אחרי שיצאתי לדח"ש, הפעם כאזרח. בניגוד להמלצת הרופא הקודם, מומחה הרשתית החליט שכן לעשות לי טיפול בלייזר (ושלא תתבלבלו - זה לא טיפול בלייזר מהסוג שכולם מכירים, להסרת משקפיים. זה ניתוח לאיחוי קרע ברשתית). עשו לי את טיפול הלייזר. אחרי 10 ימים עשו לי ביקורת, והרופא קבע שהטיפול הצליח והעין שלי עכשיו כמו עין רגילה (גם לפני כן זה לא השפיע על הראיה שלי, אבל עכשיו אין סיכון להיפרדות רשתית - סיכון שהיה קיים לפני שטיפלו בלייזר. היפרדות רשתית יכולה להוביל לאובדן ראייה). שאלתי אותו עם יש מגבלה כלשהי בגלל העין הזו - הוא אמר שלא. הוא אמר שהעין בסדר גמור ושאני יכול לעשות הכל, להרים כל משקל, לעשות כל מאמץ, ושאין שום בעיה עם העין מהבחינה הזו.
עכשיו - אני יודע שהסעיף שהיה לי מקודם - על שינויים ניווניים ברשתית, מה שהיה לי מקודם, תקף גם על הטיפול בלייזר. זאת אומרת - הפרופיל שלי עדיין יהיה 72. השאלה היא, האם לדעתכם במצב הנ"ל יאשרו לי חריג חי"ר? אני בטוח שעל הנייר אמורים לאשר לי. אין לי שום מגבלה בגלל העין. הבעיה, שאם שוב יהיה רופא אנטיפט מנייק כמו זה שהיה בפעם הקודמת שהייתי בבקו"ם, הוא עלול לא לאשר. את הרופא הזה כנראה שאני לא אפגוש שם - הוא הרי מילואימניק. אבל לך תדע איזה רופא יהיה עכשיו..
ולגבי מה שאמרו פה, שאפשרי להגיע למוד"ש עם 72 - איך אני עושה את זה? מבקש ועדה רפואית כדי להוציא חריג חי"ר או מבקש מקצין המיון? האם לא חייבים אישור חריג חי"ר כדי להגיע למוד"A עם 72? זה יותר קל מאשר להוציא חריג חי"ר?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:12

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר