לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2005, 21:44
  Discojunkey Discojunkey אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
שאלה בקשר למערך RAID 0

כבר שאלתי את השאלה בתוך אחד האשכולות האחרים בפורום ולא קיבלתי תשובה... אולי מישהו יוכל לעזור...
השאלה שלי היא לגבי RAID 0 והאם הוא יכול להועיל במקרה שבו אחד מהדיסקים מיועד בעיקר למערכת ההפעלה ולהתקנות, והדיסק השני מיועד לשמירת קבצי מוסיקה, תמונות, עבודות וכו.
וכל זאת (וכדי למקד את השאלה) למקרה שאני אצתרך לפרמט ולהתקין את מערכת ההפעלה מחדש, האם הדיסק השני שעליו כל קבצי המידע יוכל להיות לא מוערב בכל התהליך?

למיטב הבנתי הגדרת ה RAID נעשה בביוס... האם צריך להגדיר משהו גם בXP?

האם ניתן להפעיל ולנטרל את ה RAID מפעם לפעם או (במקרה של התקנה)?

עד כמה משמעותי הפיצ'ר הזה?

ואם מישהו יוכל לתת הסבר קצר וכללי (או מעמיק ופרטני) לגבי RAID זה בכלל יהיה נפלא...

תודה מראש לעוזרים.

נ.ב. אני בעיצומה של קניית מערכת חדשה ( 3800 AMD62X2 ן GA-K8N ULTRA ) וגם שני דיסקים קשיחים וההתלבטות היא בין קטן לXP ועוד 250 לבין 2 זהים של 160...

נערך לאחרונה ע"י Discojunkey בתאריך 16-10-2005 בשעה 21:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2005, 22:18
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
RAID 0 לא יעזור במקרה שאתה מתאר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Discojunkey שמתחילה ב "שאלה בקשר למערך RAID 0"

מכיוון שמערך RAID 0 מיועד לחלוקה של המידע בין הכוננים במהלך הכתיבה והקריאה שלו אל/מהדיסק.
בתצורה זו בעצם נשמר "חצי" מהמידע בכל קובץ בכל כונן ולכן גודל הכונן המתקבל הוא כפול מגודל הדיסק המינימלי. בעצם אתה מנצל ככה את שני הדיסקים במלואם ללא יכולת איחזור. ניתן לבצע חלוקה של המידע כמו שהצעת אבל אז לא תעבוד בתצורת RAID.
מערך ה-RAID 1 הוא המערך עליו אתה מדבר- הוא בעצם יוצר עותק של כונן אחד על כונן אחר וכך מאפשר גיבוי מלא של המידע במקרה של תקלה.
הגדרות ה-RAID מבוצעות ב-BIOS, או למעשה, בבקר ה-RAID (השבב), ויש להגדיר אותן לפני ההתקנה של מערכת ההפעלה.
בדר"כ לא מפעילים ומבטלים את המערך סתם בשביל הכיף - ב-RAID 0 לא ניתן לעשות את זה כי המשמעות היא "העלמה" של חצי מה-HD שלך, ב-RAID 1 זה כנראה אפשרי.
מדריך על RAID יש כאן: http://en.wikipedia.org/wiki/Redund...nt_disks#RAID_0

ישן 17-10-2005, 11:01
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
אם יהיו לך רק שני הדיסקים ולא דיסקים נוספים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Discojunkey שמתחילה ב "תודה רבה על ההסבר המקיף... אז בשורה התחתונה"

אז ההמלצה שלי היא בהחלט הדרך השניה של שני דיסקים נפרדים. מערך RAID יכול להיפגם ותצטרך להקים אותו מחדש ובתצורה שהגדרת - אין לך כל אחסון נוסף לצרכי גיבוי! אצלי אני עובד על 2*40 במערך RAID 0, בנוסף 2*120 המחוברים רגיל ודיסק של 30 (אותו חיברתי כי היה לי מקום ריק ולא רציתי סתם לבזבז את הדיסק). אני שוקל לרכוש עוד 4 SATA למען יראו וייראו (וגם כי אחי סתם לי את רוב המקום עם ההורדות שלו - ויש לו 2*80 SATA!). ואם בחמרה עסקנו, מדוע מעבד כפול ליבות? בשנה - שנתיים הקרובות לא יהיה לזה כל יתרון ממשי לצרכן הביתי הרגיל ע"פ מעבד "רגיל" ובמחיר שלו ייתכן ותוכל לרכוש מעבד חד ליבה טוב יותר.

נערך לאחרונה ע"י cohort בתאריך 17-10-2005 בשעה 11:03.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:41

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר