לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2005, 18:50
  משתמש זכר מנימן מנימן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל מנימן
תודה על ההסברים, עזרת לי המון!
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי glang שמתחילה ב "הגבול אצלם הוא 1.25 בצילינדר."

תודה רבה לך קודם כל.

עכשיו עוד דבר (אחרון אני מבטיח - יש לי בעיית שמיעה קלה מאוד שהייתה לי מאז שהייתי ילד קטן, לי אמרו שכנראה לירפ"א לא תהיה בעיה עם השמיעה שלי כי זה ממש גובל את הסף שלהם (לצערי כל העניינים הבריאותיים שלי גובלים בסף שלהם..) אבל כדי להיות בטוח יותר אני רוצה לשאול כאן
עשיתי בדיקת שמיעה (לא מזמן) והתגלה כי אוזן ימין שלי תקינה, אך באוזן שמאל יש ירידה קלה ביותר בתדרים הגוהים של 25 דציבלים.
רציתי לדעת אם אתם יודעים משהו בקשר לירפ"א עם הגבול הזה.
מה שמפחיד אותי בעיקר, זה באתר של חיל האויר כתוב "בעיית השמיעה הקלה ביותר פוסלת קבלה לקורס טיס".
תודה שוב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2005, 00:23
  glang glang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.04
אוקיי, עכשיו מתחילות החפירות...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי SKYHAWK102 שמתחילה ב "אתה יכול בבקשה להסביר את זה?"

שמח לעזור
מקווה שילך לך בסדר עם השמיעה אבל גם אם לא, אל תשכח שירפ"א זה שטויות. אני למשל, רק מברך על היום שנפלתי על ראיה בירפ"א ב'. אגב, אני יודע בוודאות שהעובדה שהגעת לירפ"א ב' נרשמת ברקורד שלך ועשויה להשפיע לטובה על המשך המיונים שלך לכל דבר אחר בצה"ל.

יכולת ראיה נמדדת בעזרת יחס בין התקין לבין המצוי. הראיה "התקינה" היא 6:6. ראיה פחות טובה היא 6:9 .המספרים מציינים את התקין והמצוי כאשר 6 הוא התקין ו9 הוא המצוי. מה זאת אומרת במילים פשוטות יותר? בן אדם שרואה 6:9 רואה ממרחק של 6 מטרים את מה שבן אדם "רגיל" (אחד שרואה 6:6) רואה כבר מ9 מטר. בן אדם שרואה 6:12 רואה מ6 מטר את מה שבן אדם "רגיל" היה רואה כבר מ12 מטר. לעומת זאת יש אנשים שהראיה שלהם טובה מהרגיל, למשל בן אדם שרואה 6:3 יראה מ6 מטר מה שבן אדם "רגיל" יצתרך להתקרב ל3 מטר כדי לראות.

את יכולת הראיה מודדים בעזרת הלוח המפורסם עם המספרים\צורות\אותיות וכו'.

ההסבר יצא קצת מסורבל, אם משהו לא ברור, תשאלו.

לעומת יכולת הראיה יש את רמת התיקון הנדרשת (התיקון נעשה בעזרת העדשה של המשקפיים או עדשות המגע) כדי שבן אדם יראה 6:6. כלומר בן אדם שלא רואה 6:6 צריך עדשה חיצונית מסוימת שתתקן את העיוות בעין שלו בכדי שהוא יראה 6:6. בעצם, רמת התיקון היא רמת הקעירות של אותה עדשה חיצונית (בלי להכנס לזה יותר מדי, זה לא רק קעירות). רמת התיקון נמדדת במספרים שאין לי מושג באיזה יחידות הם. מה שאני יודע זה שכמה שהמספר יותר גדול כך רמת התיקון הנדרש יותר גבוהה והראיה פחות טובה.

את רמת התיקון הנדרש מודדים בעזרת מכשיר מיוחד (זה שמסתכלים בתוכו ורואים בית) ששמו פרח מזכרוני, או בעזרת עדשות שונות (כל פעם מכניסים עדשה אחרת ובודקים אם היא מתאימה עד שמגיעים לתיקון הנכון).

עוד פעם, יצא מסורבל. תשאלו מה שלא מובן.

נערך לאחרונה ע"י glang בתאריך 02-12-2005 בשעה 00:26.
ישן 03-12-2005, 01:57
  משתמש זכר מנימן מנימן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל מנימן
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי glang שמתחילה ב "לא בדיוק."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי glang
בן אדם עם ליקוי ראיה ( 6:9) יראה עצם מסוים בגודל X ס"מ ממרחק של 6 מטר. בן אדם עם ראיה 6:6 יראה את אותו עצם כבר ממרחק של 9 מטר. מכאן באים המספרים 6 ו9.

הקפיצות הן ב3 רק בגלל שבד"כ בלוח של מבדקי ראיה הקפיצות הן ב3. אבל בהחלט אפשר למדוד את זה בקפיצות של 1 ואפילו 0.5.
אני למשל ראיתי 6:10. (מה שבן אדם רגיל רואה מ10 מטר, אני צריך להתקרב ל6 מטר כדי לראות).
אח שלי למשל (בעל ראיה טובה מהרגיל) רואה 6:4 כלומר, מה שבן אדם רגיל רואה מ4 מטר, הוא רואה כבר מ6.

אה, אז בעצם זה פשוט היחס בין הראיה הנורמלית לבין הראיה שלך. ככל שהיחס יותר קטן, הראיה פחות טובה וככל שהוא יותר גדול, הראיה יותר טובה.
וואלה תודה, לא ידעתי תאמת זה לא ממש משנה לי, אם אין בעיה עם זה לעבור את ירפ"א..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר