לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2005, 10:36
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
הסכם בין תורמים פרטיים לחקלאי גוש קטיף: 14 מיליון דולרים

שליח הקוורטט ליישום ההתנתקות, ג'יימס וולפנזון, פעל רבות באחרונה בניסיון להשיג הסכמה על העברת החממות. כדי להדגים את מחוייבותו האישית לנושא וכדי לאפשר את ההסכמות אליהן הגיעו אמש (יום ה') תורמים פרטיים עם החקלאים על רכישת החממות והעברתן לפלסטינים, החליט וולפנזון להוציא ראשון מכיסו סכום של חצי מיליון דולר.
גורמים העוסקים בנושא סיפרו כי "התרומה נראתה לו דבר חשוב. כדי לגייס קבוצת משקיעים אתה חייב להראות להם רצינות. משקיעים רוצים את הביטחון שמדובר במטרה נאותה. זו היתה הדרך להראות להם שלוולפנזון יש מחוייבות אישית למטרה".

ל-ynet נודע כי אמש סוכם שתורמים פרטיים ירכשו את שטחי החממות, כ-3,000 דונם, ויאפשרו את העברתן כמתנה לפלסטינים. הסכם בנושא נחתם בין החקלאים לתורמים פרטיים באמצעות הקרן לשיתוף פעולה כלכלי. מקומות הגידול של העגבניות, עגבניות השרי, הפלפלים ועשבי התיבול שבהם נודע גוש קטיף, יהיו לאחר ההתנתקות נכסיהם של הפלסטינים.

התורמים גייסו סכום של כ-14 מיליון דולר וכל בעל חממה יקבל בין 3,500 ל-4,000 דולר, תלוי בתוכנה של החממה ובעלותו של המיכון שבתוכה. הקרן לשיתוף פעולה הישראלית תקבל לידיה את כספי התורמים.

חקלאי גוש קטיף פוצו על ידי המדינה רק בחלק מעלות החממות, כחמישים עד שישים אחוזים. כעת זוכים שני הצדדים - הישראלים והפלסטינים, ליתרון מן העיסקה. מערך החממות לא ייפגע ויאפשר לעזה לפתח סקטור חקלאי מיצא. ומנגד, החלקאים עצמם יפוצו במלוא הסכום.

בשבועיים הקרובים תהיה המשימה לשמור על המשכיות הפעלת החממות. פעולה מתמשכת שתאפשר לפועלים הפלסטינים להגיע לגוש ולעבוד במבנים ותוכל למנוע פגיעה בגידולים.

בועז קרני, גזבר הקרן לשיתוף פעולה, סיפר: "הפלסטינים התנגדו שכסף ממשלתי ישמש בקניה של החממות (ולכן נכשלה עיסקה עם גוף אמריקני על רכישתן - ד.ב"נ). מרגע שג'ימס וולפנזון מצא את התורמים הפרטיים הבעיה נפתרה".

לדבריו, "היה בהחלט חשש שהחממות יהרסו ואז כל הצדדים היו מפסידים: גם המתיישבים לא יקבלו את הפיצוי שיגיע להם, וגם הפלסטינים לא יוכלו להמשיך לפתח את החממות. הם היו מאבדים 4,000 מקומות עבודה. כעת גם החקלאים הישראלים יקבלו פיצוי הולם וגם הפלסטינים יוכלו לפתח את הכלכלה שלהם. בעקיפין, נוצר מצב שההתנחלויות שנעזבות עוזרות לקדם את השלום וזהו מצב שבו כולם מנצחים".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3126366,00.html

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2005, 11:49
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
ההסכם הזה לא נשמע לי בכלל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "הסכם בין תורמים פרטיים לחקלאי גוש קטיף: 14 מיליון דולרים"

האם חקלאי גוש קטיף יסכימו למסור את החממות שלהם לפלסטינים?
1. גם התושבים שמתפנים מרצון הם לא בדיוק חובבי ערבים ממוצעים. האם הם יוכלו לראות את מפעל החיים שלהם נופל לידיים של אנשי חמאס,גם אם הם מקבלים כסף?
2. העברת החממות לפלסטינים תגרום להורדת מחירים בענף,ותחסל כל סיכוי להקמת החממות מחדש בתוך ישראל.
3. כשפינינו את ימית אף אחד לא הקים את המקום מחדש. תקראו לי גזענית,אבל לא נראה לי שאחרי ההתנקתות הפלסטינים יזנחו את הטרור לטובת חממות הייטק. יותר הגיוני שחמושי תנזים שיכורי ניצחון יפלשו למקום וישחיתו אותו.

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 12-08-2005 בשעה 11:53.
ישן 12-08-2005, 12:07
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
כמה תיקונים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "ההסכם הזה לא נשמע לי בכלל"

החקלאים לא "ימסרו" אלא ימכרו. החממות יעברו לידי חקלאים פלשתינאים לא ליד החמאס. (מה החמאס יעשה עם חממות? אי אפשר לזרוק אותם על היהודים).

יש תערובת מוזרה של תמימות והתנשאות באמונה שאם לא ישאירו להם את החממות, אז נשמור בידינו את ה"בלעדיות". בחממות האלה עבדו במשך שנים פלשתינאים עזתים, הם למדו היטב את המלאכה והם יעשו זאת גם אחר כך. אז אולי "הפסדנו" עונה אחת שבה הם היו משתהים, אבל מאידך גיסא יצרני החממות שלנו יוכלו למכור חממות חדשות לחקלאים הישראלים שיקימו אותן מחדש.

כשפינינו את ימית, זה היה לטובת המצרים, שלא היה להם שום צורך דמוגרפי באתר. רצועת עזה היא אולי שניה להונג-קונג בצפיפותה, והפלשתינאים זקוקים לכל דונם קרקע.

ישן 12-08-2005, 12:24
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
עוד כמה דברים :
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "כמה תיקונים"

1. העניין של מסירת הרכוש לפלסטינים הוא נושא שמעורר הרבה מאד רגשות אצל המתיישבים. רק היום שמענו על תושב של פאת שדה שהצית את ביתו ובלבד שלו יגורו שם פלסטינים. לפי דעתי,הרגשות כל כך קשים ואף כסף לא יוכל לפצות על זה.
2. אתה טוען שמי שיקבל את החממות הם איכרים תמימים ולא טרוריסטים. אז לפי איזה קריטריון תחליט מי מקבל את החממות? אצל הפלסטינים כל דאלים גבר,והאירגונים החמושים הם אלו שישתלטו על כל רכוש שיוותר.
3. הפלסטינים עבדו בחממות,אבל הם עשו רק את העבודה השחורה. תקרא לי גזענית,אבל החקלאות הפלסטינית היא חקלאות מסורתית ולא חקלאות הייטק.
4. בניגוד להונג-קונג,הריבוי הטבעי בעזה הוא הגבוה בעולם. לידיעתך,התל"ג לנפש בעזה (600 דולר לתושב עפ"י הcia) הוא נמוך מרוב מדינות אפריקה. כבר היום,ילדים בעזה היו גוועים ברעב ללא סיוע של אונר"א. אם הפלסטינים לא יפעילו מדיניות של תכנון משפחה,אז בעוד עשור בוב גלדוף יארגן מופע נוסף.

ישן 12-08-2005, 14:44
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
את פשוט טועה בגדול
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "ההסכם הזה לא נשמע לי בכלל"

האם חקלאי גוש קטיף יסכימו למסור את החממות שלהם לפלסטינים?
=== אני מאד מקווה שהם יעשו זאת ולא רק בגלל הכסף, הדרוש להם על מנת לבנות חממות חדשות אם ירצו להמשיך בחקלאות, אלא על מנת ליצור רגיעה בתוך רצועת עזה מה שיקרין על הרגיעה מחוצה לה. תוספת של 4000 מובטלים (על פי מה שכתוב כאן) לכמות המובטלים הקיימת כיום בקרב הפלסטינאים היא חבית של חומר נפץ. בנוסף המשך עסוקם ואולי הרחבתו יקטין את הלחץ של הפלסטינאים להכנס לעבוד בישראל.
1. גם התושבים שמתפנים מרצון הם לא בדיוק חובבי ערבים ממוצעים. האם הם יוכלו לראות את מפעל החיים שלהם נופל לידיים של אנשי חמאס,גם אם הם מקבלים כסף?
=== לא צריך להיות חובב ערבים ולא צריכים להיות עוורים מהכסף - חייבים להיות ראליים ולהשלים עם העודה שחל שנוי (לטובה ?) ביחסים או באי יחסים בינינו לבין תושבי רצועת עזה. מי בכלל קבע שהשטח יעבור לחמס - אני מקווה שהשטח יעבור למי שעבדו בו עד יום הפנוי וההעברת החממות.
2. העברת החממות לפלסטינים תגרום להורדת מחירים בענף,ותחסל כל סיכוי להקמת החממות מחדש בתוך ישראל.
=== א. הלוואי שזה יגרור הורדת מחירים, למרות שעד כה לא הרגשנו בזאת - כל הירקות המיובאים, כולל מירדן, נמכרו במחירים גבוהים בהרבה מאלו שמתוצרת הארץ.
ב. קיים פיקוח על יבוא תוצרת חקלאית וזקוקים להתרים מיוחדים בעבור זאת.
ג. אם הם ימשיכו לגדל תוצרת באיכות גבוהה, היא תופנה ליצוא.
יקח שנים עד שהם יגיעו לרמות שלנו ואותנו זה רק יכריח להשתפר עוד יותר ולמצוא גדולים וזנים מבוקשים.
3. כשפינינו את ימית אף אחד לא הקים את המקום מחדש. תקראו לי גזענית,אבל לא נראה לי שאחרי ההתנקתות הפלסטינים יזנחו את הטרור לטובת חממות הייטק. יותר הגיוני שחמושי תנזים שיכורי ניצחון יפלשו למקום וישחיתו אותו.
=== יש הבדל תהומי בין ימית לבין רצועת עזה.
ימית היא חלק ממצרים ורחוקה מכל מקום ישוב ועל מנת לישבה חייבת להיות הגירה. הגירה פרושה תעסוקה ותעסוקה מחייבת תשתיות ובזאת המצרים לא פעלו. רצועת עזה כיחידה נפרדת הכוללת למעלה ממליון תושבים הכמהים לפרנסה מכובדת ובטוחה כאשר קיים רצון בינלאומי לסייע לה לא תהפך ולא תוכל להיהפך לשממה.
אני מניח שהחקלאים שירצו לחיות מהשטח לא יניחו לפורעים להשחית את מקור לחמם. אני בטוח שגם אנשי החמס והגיהד מודעים לכך ולא ישחיתו את מקור פרנסתם ואם יעשו את הדבר האוילי הזה - הכל יהיה על ראשם ולא ידינו יהיו במעל.

רצון טוב וכוונה טובה לא הזיקה לעולם לאיש - אפילו אם צריך לוותר מעט על הגאווה. , אם בכלל ניתן לכנות גאווה את שליטנו על רצועת עזה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:27

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר