לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2005, 10:12
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
התאונה בה נהרגו 3 ילדים בכפר יונה: נהג ההסעה הורשע רק בגרימת מוות ברשלנות

שנה אחרי תאונת הדרכים הקטלנית בצומת כפר-יונה - יש מי שנותן את הדין. נהג האוטובוס יוסי שלום הורשע היום בגרימת מוות ברשלנות של שלושת הילדים ממושב בארותיים בתאונה שאירעה אז, אך זוכה מהסעיף שייחס לו הריגה.

בית המשפט המחוזי בתל-אביב קבע ששלום גרם למותם של האחיות לוטם (10) ודקל (7) רוזנפלד והילד אביב כץ (12) שעשו את דרכם בהסעה מבית הספר לביתם, ביום האחרון ללימודים.

בתאונה, שאירעה ב-30 ביולי אשתקד בהתנגשות בין האוטובוס לג'יפ צבאי, נפצעו 41 בני אדם, רובם ילדים מהמושבים עולש ובארותיים שהיו באוטובוס ההסעה בדרכם חזרה מבית הספר האזורי במושב בית-יצחק. שישה מהילדים נפצעו קשה, חמישה בינוני ו-15 קל.

מחקירת המשטרה עלה כי שלום חצה את הצומת באור אדום וגרם להתנגשות בג'יפ. בגלל ההתנגשות סטה האוטובוס מנתיבו, עלה על אי תנועה והתהפך. הילדים, שלא היו חגורים בחגורות בטיחות, היטלטלו בתוך האוטובוס. לוטם, דקל ואביב עפו מחוץ לחלונות האוטובוס ונהרגו במקום. כמו כן התברר כי לשלום 20 הרשעות תעבורה קודמות.

"לא גילה קלות ראש"

נגד שלום הוגש כתב אישום בגין הריגת הילדים ופציעת האחרים. נהג האוטובוס, מצדו, טען מתחילת החקירה ועד סיום ההליך המשפטי כי כשנכנס לצומת, האור ברמזור היה ירוק. במהלך המשפט לא הצליחה התביעה להוכיח כי שלום ידע שהוא נכנס לצומת באור אדום, ולכן הוא הורשע בגרימת מוות ברשלנות ולא בהריגה.

עם זאת, השופט דוד רוזן קבע בהחלטתו: "הנאשם התרשל התרשלות רבתי משלא שם לבו למופע הרמזור בכיוון נסיעתו ונכנס לצומת התאונה באור אדום". לעומת זאת, ציין השופט: "הנאשם לא ידע כי התנהגותו עשויה לגרום לתוצאה הקטלנית. הוא לא גילה קלות ראש, פזיזות או אי-אכפתיות שהיא לגבי התוצאה".

עוד קבע השופט כי הנאשם נהג במהירות של 64 עד 71 קמ"ש, על אף שהמהירות המותרת במקום היא60 קמ"ש. למרות זאת, השופט ציין כי מדובר בסטייה קלה וכי הוכח שמהירות הנסיעה אינה הסיבה לתאונה.

"תפקידו להחזיר את הילדים הביתה בשלום"

עמי רוזנפלד, סבם של לוטם ודקל רוזנפלד, קבל על כך כי ההחלטה כי היא אינה עולה בקנה אחד עם העובדות שהועלו במשפט. "זאת שערורייה", אמר, "ההתייחסות לנהג של רכב ציבורי צריכה להיות שונה. נדרשת ממנו רמה גבוהה יותר של מודעות שתפקידו להחזיר את הילדים הביתה בשלום".

רוזנפלד הוסיף כי חשוב לו שהנאשם לא ישוב לעולם להסיע תלמידים. "עוד מעט והשופט היה נותן לו פרס יקיר אומות העולם כמי שהציל ילדים", הוסיף במרירות.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/953/824.html

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2005, 11:08
  קופדנוטס קופדנוטס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
ומעניין לעניין באותו עניין
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קופדנוטס שמתחילה ב "יפה לך הפסקנות הזו"

קראתי חלק מהתגובות בYNET ואחת מהן (68) לכדה את עיני :

ציטוט:

כיום אני בן 27 ומתגורר במושב בארותיים,
יוסי גם היה הנהג שלי כשלמדתי בבית יצחק, ולאחר מכן בחטיבה ובתיכון בביה"ס רופין.
לזכותו של יוסי יאמר שהוא נהג מקצועי ומהימן
תמיד עם חיוך, יודע את שמות כל הילדים, ואם הוא שם לב שמישהו לא עלה על ההסעה
היה מצפצף לו ליד הבית שיצא.
בגשמי החורף היה עוצר ליד הבתים כדי שלא נצטרך ללכת עד לתחנת ההסעה.
אבל זה היה לפני 15 שנה, הכל היה שונה, התנועה הייתה דלילה, היינו יותר שקטים ורגועים בהסעות והנהג היה יכול להתרכז בנסיעה ולא לדאוג לסדר.
היום הילדים הרבה יותר רועשים ויותר אלימים, ובמקום שהנהג ינהג הוא צריך כל הזמן לדאוג לסדר באוטובוס שמספר נוסעיו הוא כפול מהמותר או מקובל לפי היגיון בריא.

אז האם יוסי שלום אשם?
אולי ראש מועצה אזורית עמק חפר אשם?
אשם על כך שבידיעה מוחלטת הוא מאשר יום יום להסיע ילדים ונוער באוטובוסים ללא חגורות עם כמות נוסעים מעבר למותר.
אשם שלא הקצה מאבטח או אפילו מתנדב פנסיונר שישב באוטובוס ויעזור לשמור על הסדר, כדי שהנהג יוכל לנהוג בריכוז.

אולי ההורים אשמים?
על כך שהם יודעים מה המצב בהסעות
ודי ברור לכל בר דעת שקשה להתרכז בנהיגה במצב הזה.
וההורים לא נקפו אצבע, פשוט העלימו עין,
לא יצאו להפגנה ולא השביתו לימודים.
מצד שני במקום לצאת להפגנות ההורים של שני המושבים בארותיים עולש יכלו להתארגן בצורה של הורה מלווה להסעה וככה כל הורה היה צריך להתלוות פעם בכמה חודשים סה"כ - אבל גם דבר כזה פשוט לא אירגנו.

יש עוד הרבה עצות והרבה רעיונות, אבל כמו שאוהבים במדינת ישראל קודם תאונה והרוגים אח"כ ועדת חקירה שהאשם הכי גדול יושב בראשה, הסקת מסקנות ולקחים, והאשמת הדרגה הכי זוטרה כי ככה הכי נוח, גניזת התיק. ככה עד התאונה הבאה.

ונכון היתה וועדה שבדקה את נושא ההסעות והגיע למסקנה ברורה שהמצב של הסעות התלמידים הוא בלתי נסבל והיו המון הצעות מסקנות והמלצות וכל מני פוליטיקאים מפוקפקים קמו וצעקו וראשי מועצות בכו על זה שאין להם כסף למרות שכל שני וחמישי עושים שיפוץ במועצה ולכל עובד במועצה יש עוזר ולעוזר יש עוזר וככה יושבים להם הרבה פקידונים קטנים במועצה ומשחקים סוליטר.

והאם הוזרם כסף יעודי לנושא ההסעות?
אין צורך לענות.

אז הורים יקרים, מה עשיתם בשנה האחרונה?
איך הבטחתם את שלומם של ילדיכם?
אמנם יוסי אשם, נכון, ואני מאמין שבשארית חייו הוא יהיה מיוסר על מות שלושת הילדים ז"ל. וזה עונש מספיק קשה.

אבל מה הלאה?
נחכה שזה יקרה שוב?
אולי לעזרא? אולי לרמי? אולי לחנן?
וככה תמיד הנהגים יהיו אשמים.

אז הורים יקרים, קחו את ילדיכם ושבו מול חדרו של ראש המועצה עד שימצא פתרון לבעיה.

ועכשיו מצד שני-
למה אף אחד לא בודק האם הנהג של הג'יפ הצבאי נהג כשורה?
הנושא הזה פשוט הושתק.

אני עובר בצומת כפר יונה 4 או 5 פעמים ביום וכל פעם כשאני מגיע לרמזור שם אפילו שיש לי ירוק אני מאט, למה?
כי בכפר יונה גרים אנשים מאוד נחמדים שהיו רגילים הרבה מאוד שני שלא היה שם רמזור והם פשוט דהרו לכביש, וככה זה גם היום,הם פשוט "גולשים" לאט לאט לתוך הצומת, הרמזור שם הוא בגדר המלצה בלבד, (כמו המסקנות של הוועדה שחקרה את נושא ההסעות).

דבר שני, ברמזור השני בכפר יונה יש 2 בסיסים צבאיים, אחד מהם הוא בסיס מרכזי של משטרה צבאית (אני לא עובר על חוקי בטחון שדה מהסיבה שיש שם שלט שרשום משטרה צבאית)
ומהרמזור השני של כפר יונה עד צומת בית ליד יש כבר דו נתיבי די ארוך שכל פעם שאני נוסע שם עוקף אותי רכב צבאי במהירות מטורפות והרבה מאוד פעמים זה רכב של משטרה צבאית עמוס בחיילים ששומעים מוזיקה בקולי קולות וכל אחד מהם עם סיגריה כולל הנהג שאמור להיות שוטר צבאי...

בכביש המדובר המהירות המותרת היא 80 קמ"ש, אני יודע שאף אחד לא באמת מקפיד שם על 80 קמ"ש, גם אני כשהכביש פנוי נוהג קצת יותר מהר, אבל כשרכב צבאי שלפי החוק חייב לנהוג 10 קמ"ש פחות מהמותר!!! עוקף אותי כשאני על 100 או 110 קמ"ש זה באמת מוגזם.

וזה לא רק טוראי או סמל שרק אתמול קיבל רישיון, גם קצינים ואני קבע נוסעים שם בטירוף עם הרנו מגאן שלהם.

ובכלל בכל מקום בארץ רכבים צבאיים תמיד נוסעים במהירות מעל המותר ללא איתות וולא הקפדה על חוקי התנועה.

אז אולי שמישהו יבדוק, אולי הנהג של הג'יפ גם לא בסדר...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:18

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר