לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2005, 10:31
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
חוויותי משבוע הספר

לקחנו אני וזוגתי את הילדים לשבוע הספר, להרביץ בהם קצת אידיאלים.
המטרה היתה לקנות לכל ילד ספר עליו הוא יוכל לומר בגאווה "את זה קנו לי בשבוע הספר".

יצאנו כולנו לפארק על שפת האגם שם הוצבו הדוכנים השנה.
כידוע לכל הפארק שלנו הוא הפארק הגדול באזור ושטחו כ 300 דונם. דוכני הספרים זכו לקבל 30 מ"ר בלבד. עובדה שגרמה לפקק בכל פעם שאמא אחרת עם עגלה רצתה לעבור, לעצור או סתם להיות.לא יכלו לרווח קצת את המתחם? לא קראתם את הספר "למה ואיך אנשים קונים?"

אחרי שנדחפנו פנימה לתוך המטר רבוע שהוקצו למשפחתי התחלנו נעים ללא כל מאמץ מצידנו, חשבתי שאולי הביאו את אחד הדרכנועים מנתב"ג 2000, הרי העיריה שלנו עושה פרוייקטים בסדר גודל כזה, אבל אז התברר לי שזו פשוט הצפיפות שמזיזה אותנו.

הגענו לאגף הילדים בהוצאה מוכרת וחיפשנו ספר מסויים של ע. הלל. משלא מצאנו שאלה זוגתי את המוכרת איפה יש ספרים של ע. הלל. המוכרת הסתכלה ברשימותיה, והודיעה לנו שאצלה אין אבל אולי היא תוכל לעזור בהכוונה, "ע. הלל זה שם של הוצאה?" שאלה המוכרת .הבנו שממנה לא תבוא לנו הישועה והחלטנו להמשיך ולהיסחף בזרם עד שנמצא את מבוקשנו.

ברקע נשמע הכרוז, (בקול של ילד בן 15) "...הערב בשעה שמונה יתארח הסופר אורי פינק ויחתום על שתי ספריו החדשים...." . בשלב זה הייתי עדיין רגוע, הרי אי אפשר לדרוש מילדים רכים שרק לפני שבוע סיימו את הבגרות בלשון, גם ליישם את מה שהם למדו.

הגענו לדוכן שהיה צפוף הרבה יותר משאר הדוכנים. נדחפתי גם אני לתוך המעגל לראות בשל מי ועל מה המהומה, חשבתי אולי יצא הארי פוטר חדש שלא שמעתי עליו? אולי אורי פינק כבר הגיע? או אולי יש שם מבצע כמוהו קוראים רק בספרים. את מה שראיתי שם לא יכולתי לתאר בעיני רוחי. על השולחן המבודד נחו שלוש ערמות ספרים של סופרת ילדים ידועה ובעלת שם, לא הכרתי את הספרים ולכן עניין אותי מאד מי היא, כשקראתי את שמה על העטיפה נזכרתי להודות לאחראים על הצפיפות, היה זה הגורם היחיד שעזר לי לשמור על יציבותי. הספרים הנחטפים היו של סופרת הילדים הידועה מדונה. כאילו דה.. לא לוין קיפניס לא עומר הלל, לא אורה אייל ואפילו לא אורי פינק או איטו אבירם., מדונה מדונה

עזרנו לילדים לבחור את הספרים שלהם ויצאתי משם בהרגשה של "באיזה ספר כתוב על ילדה בת שעושה לעצמה פירסינג בפיטמה?"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2005, 11:45
צלמית המשתמש של EventHorizon
  משתמשת נקבה EventHorizon EventHorizon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.03
בת 6*
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "חוויותי משבוע הספר"

שמוליק, זה חוק שאסור ללכת לדברים האלה... כמו כל אירוע המוני אחר... במיוחד למי שלא סובל צפיפות (ME 2).

האמת שיש לי זיכרון אחד חיובי מהטקס הזה.
לפני בערך 10 שנים, אולי קצת יותר, אמא שלי לקחה את אחי ואותי לשבוע הספר בת"א, וכשהגענו היא אמרה לי- תבחרי מה שאת רוצה ואני אקנה לך.
אומנם היו שם הרבה אנשים, אבל לא בצפיפות שאתה מתאר... המון ספרים ובלונים... ממש יריד במובן הרחב.
אחרי שקצת הלכתי לאיבוד בין הספרים, הדוכנים והאנשים, בסוף מצאתי איזה ספר "למדען המתחיל"... או משהו כזה, עם כל מיני ניסויים שילדים יכולים לעשות בבית.
ואתה יודע מה... ממש אהבתי (והתעללתי) בספר הזה.
הצלחתי לגדל פרח ב 3 צבעים, לפוצץ את בקבוק השמפו של אמא, לעשות חור (מדלקה) במיטה הישנה של אחי, לבנות מטוס שלא עף, להרוג (בטעות) נמלה בעזרת קרני השמש והכי חשוב להנות...

אז יכול לצאת מזה גם טוב לפעמים

ובנוגע לכריזה והמוכרת, זה לרוב צעירים שמחפשים עבודות מיזדמנות, שניגמר היריד הם חוזרים לשוק ....

נערך לאחרונה ע"י EventHorizon בתאריך 21-06-2005 בשעה 11:48.
ישן 23-06-2005, 08:07
צלמית המשתמש של jolynana
  jolynana jolynana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.03
אתה מזכיר לי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "חוויותי משבוע הספר"

שנה שעברה רציתי להרשים את זוגתי הדיי טריה ולקחתי אותה למתחם עליו סיפרת. חוץ מהעובדה שהיה צפוף , יקר ,ושכבר אין ספרים נורמליים (אני קורא לפחות ספר אחד בשבוע) היה חשוך.
נראה לי הכי אבסורד בעולם שבמקום שבו אמורים לקרוא יש חושך.
אבל...(ופה אני אשמע זקן אבל לא אכפת לי) במדינה שבה שתי ילדים חותכים פיטמה לילדה בת 6והשוטר שואל אותה אם היא עשתה פירסינג אז אני לא צריך להתפלא.
השנה אפילו לא חשבתי ללכת. אני וזוגתי מנויים בספרייה העירונית של חולון ( ספריית העיון הכי גדולה בארץ אני חייב להוסיף בגאווה) יש שם את כל הספרים שאני אצטרך איי פעם: חדשים ישנים מותחים משעממים אינפורמטייביים.
בקשר לע.הלל - אתה צודק במה שאתה עושה. אני יודע שגם אני כשאהיה אבא אתן לילד שלי לקרוא את הספרים שאני גדלתי עליהם ולא מה שיהיה פופולרי באותו זמן.(בעצם גם קצת מזה צריך).
כשאני הייתי קטן אמא שלי הייתה רושמת לי רשימות של ספרי קלאסיקה שהיו מתאימים לגיל שלי באותה תקופה. אחרי שלב כלשהוא אני כבר לבד הייתי מחפש את הספרים שידעתי שישאירו בי חותם כמו שעשו להרבה אנשים לפניי.
אז יש את מיץ פטל ודירה להשכיר והנשיקה שהלכה לאיבוד והבית של יעל ואז יש את אורה הכפולה ואבא ארך רגליים אמיל והבלשים שרה גיבורת ניל"י והחמישייה הסודית והשביעייה הסודית וההוביט ושר הטבעות וספרי נרניה ומדע בדיוני של אייזיק אסימוב (אני זוכר שישבתי עם מכר והייתי צריך לשכנע אותו שלא מוח קודח של תסריטאי הוליוודי רקח את הרעיון של הסרט "אני, רובוט" אלה סופר רוסי מלפני 50 שנה בערך)
ופעם ספרים היו מתנה ,אני עד היום נהנה לקבל ספרים בתור מתנה . נסה לתת למישהו היום ספר בתור מתנה ? יגידו שאתה קמצן ואידיוט.

זהו אני מפסיק להתבכיין
על פי החלטת המושבעים הצודקת והכוח שהופקד בידי ע"י המדינה אני שולח אותך בזה למאסר בלי אפשרות לחנינה לכל החיים !
חיים ? מה אתה מתכוון חיים ? אין לי חיים !
ילד , הנשמה שלך מוטב כי היא שייכת לישו ,מממממ... כי הישבן שלך שייך לי !

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:38

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר