לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2005, 01:06
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
השלכות ההינתקות:בצריכת התרופות, ונדליזם הרטבות במיטה...

השלכות ההינתקות: עליה בצריכת התרופות, ונדליזם והרטבות במיטה

תושבי גוש קטיף וצפון השומרון המיועדים לפינוי חושפים את רגשותיהם. לדיון בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת הם מגיעים חסרי אונים כמעט, ללא "נשק המוטיבציה" החדור בהם והם מודים בכאב: קשה לנו ואנחנו מפחדים ליפול.

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות ח"כ שאול יהלום, דנה (יום ג', 18.5.05) באיומי התאבדות של תושבי גוש קטיף המיועדים לפינוי, הצעה לסדר של ח"כ אראלה גולן משינוי. הישיבה עסקה במצבם הנפשי הקשה של תושבי הגוש לנוכח איום ההינתקות ובהערכות רשויות המדינה להציע מענה למצוקה.

רמת הצריכה בתרופות עלתה

שושי סלוצקי, תושבת גוש קטיף הביעה דאגה, כי חלק מהאנשים יגיעו עד התאבדות. "רמת הצריכה של תרופות בגוש עלתה, הבריאות של האנשים נפגעה קשה, כי הולכים לאבד הכל. ההורים חרדים, הילדים חרדים, אף גורם רשמי לא אמר בואו נשב, נדבר - חלק מהאנשים יגיעו עד התאבדות. אנשים הופכים להיות צל של עצמם", אמרה.

אני ובעלי על כדורים

חיזקה את דבריה חגית ירון, תושבת נווה דקלים, שגילתה שהיא ובעלה מתפקדים על כדורים. "מאז ההודעה על תוכנית ההינתקות גם אני וגם בעלי מטופלים בכדורים. כדורים נגד לחץ דם גבוה וכדורי שינה. יש לי קבר בגוש, לאן אני אעביר את הקבר? איך אפתח את הקבר?".

"אני גם משמשת כראש צוות החירום של נווה דקלים, ואני רוצה ליידע את היושבים פה שאחוז הנוער בסיכון גדל פי 3 בארבעת החודשים האחרונים. אני מדברת על מתחים, פריצות לבתים על כעסים שמתבטאים בוונדליזם, תופעות שלא היו אצלנו קודם. המתח סביב ההינתקות נכנס למשפחות. אני מדברת על גרושים, רק בשבועיים האחרונים גילנו שיש 5 משפחות במצב הזה בישוב".

אחותי - בת 12 מרטיבה בלילה

עינת יפת, תלמידת שמינית מנצר חזני סיפרה על המשבר שעובר על כל אחד מבני משפחתה: "אבא שלי בן 56 וכל חייו היה חקלאי. עכשיו אם יפנו אותנו הוא לא יודע מאיפה יביא את הכסף כדי להאכיל אותנו, הילדים שלו. הדבר הכי נורא מבחינתי זה היה לראות את האבא שלי, החזק והיציב בוכה, גם אמא מסתובבת כמו צל בבית לוקחת כדורי שינה. אחי הקטן צריך בשנה הבאה להתגייס והוא כבר לא בטוח שיוכל להתגייס לצבא שחייליו גרשו אותנו מהבית שלנו. אחותי הקטנה בת ה-12 התחילה להרטיב בלילה במיטה".

"אנחנו באולפנה לא מצליחות להתרכז בלימודים. היתה לי היום בגרות באנגלית ורוב הסיכויים שלא עברתי. אני, שהייתי תלמידה של ציונים מעל 90, ירדתי ל-70. יותר מעשר בנות בכיתה שלי ירדו ל-3 יחידות בגרות באנגלית כי הם לא מצליחות ללמוד. קשה לנו גם למצוא מקום לשירות לאומי, לא תמיד מוכנים לקבל אותנו כי לא ברור איפה נהיה בשנה הבאה. אני מרגישה שגודעים לי את העץ, אולי אני אצטרך לפרנס את אבא בשנה הבאה? אנחנו כבר לא אותה משפחה"
http://www.nfc.co.il/archive/001-D-70675-00.html?tag=2-06-21

נערך לאחרונה ע"י juda בתאריך 18-05-2005 בשעה 02:14.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-05-2005, 05:52
  dkdkd dkdkd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.02
עם כל הכאב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "השלכות ההינתקות:בצריכת התרופות, ונדליזם הרטבות במיטה..."

ואני מבין את כאבם . אחרי הרבה שנים ברצועה. אבל הרמזור האדום זה לא מעכשו .
הם היו צריכים לדעת שהמקום שהם גרים. זה זמני כי מוקדם או במאוחר זה יהיה בלתי אפשרי להמשיך לחיות במקום הזה. שגבה המון נפגעים לנו. ולערבים.
אם רק הם היו מפגינים. ולא לוקחים איתם כל מיני אריכי פרחי מהקיצונים ביותר בימין וכמו רבנים קיצונים. אז הם היו צוברים אהדה בציבור. ו

לבעיות פסכולוגיות . אני בטוח שמבחינת משקל האוכלוסיה . הבעיות לא שונות ,מהאוכלוסיה הזאת לשאר האוכלוסיה במדינה . אם כי יתכן שנוספו כבודדים עוד מקרים. ועוד אנחנו יודעים כי יש כאלה שניגשו לברר פרטים. על מתן פיצוי ומיקום הדירה החדשה וקיבלו איומים מהימין הקיצוני וכמו כן הם מוחרמים בישובם

בסופו של דבר עדיף שהם יעזבו את המקום שאינו שייך לנו. כמו כן יבוא יום במוקדם או במאוחר. נעזוב את שאר המקומות . חוץ מגושי התישבויות גדולות כדוגמת מעלה אדומים וכו . תוך הסכמים בין לאומים בחסות ארה"ב.

זה לא אירוני מה שאני מסיים כי יהיה לנו חג והורי החיילים ישנו טוב יותר ושבו בנים לגבולם

חג פינוי שמח
ישן 18-05-2005, 06:43
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
הרחמנות היא בעיקר עלינו, על מרכז הארץ.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "עם כל הכאב"

הם היו במקומות מסוכנים עד עכשיו, מעכשיו כל המדינה תהיה חשופה ליותר סכנות, עוד יותר סיכונים מאשר תושבי גוש קטיף היו עד עכשיו. השלום לא הולך להגיע בדיוק כמו בהסכמי אוסלו, עומד להיות טרור הרבה יותר מייגע שיהיה לו גם תמיכה עורפית. החיזבלה יהיה פרוש לא רק בדרום לבנון, אלא גם בשומרון ובעזה, וידינו יהיו קשורות מלהגיב למעשה הטרור של המחבלים בכדי שלא יפלו עשרות אלפי טילים על ישובי ישראל.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 18-05-2005, 08:14
  dkdkd dkdkd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.02
מאין לך?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "הרחמנות היא בעיקר עלינו, על מרכז הארץ."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מדינאי
הם היו במקומות מסוכנים עד עכשיו, מעכשיו כל המדינה תהיה חשופה ליותר סכנות, עוד יותר סיכונים מאשר תושבי גוש קטיף היו עד עכשיו. השלום לא הולך להגיע בדיוק כמו בהסכמי אוסלו, עומד להיות טרור הרבה יותר מייגע שיהיה לו גם תמיכה עורפית. החיזבלה יהיה פרוש לא רק בדרום לבנון, אלא גם בשומרון ובעזה, וידינו יהיו קשורות מלהגיב למעשה הטרור של המחבלים בכדי שלא יפלו עשרות אלפי טילים על ישובי ישראל.

אם כל מה שקורה בגבול הלבנוני. יש פירות מיציאת צהל מהביצה הלבנונית

הגליל משגשג. וראינו אחרי ירי הקטיושה לשלומי בשבוע שעבר . והירי על גלדיולה (מוצב) האזרחים נהרו ביום העצמאות לשם. תשאל את כל בעלי הצמיר בגליל העליון. ואת ראש קרית שמונה

אז

חג פינוי שמח
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:38

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר