לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2013, 16:42
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "99.9999999 אחוז שלא יהיה..."

לא מסכים עם ההערכה שלך.
אני הייתי מחלק את ההסתברויות כך:
50% שלא יקרה שום דבר - ארה"ב לא תתקוף, או שתתקוף באופן מצומצם שלא יגרור תגובה מסוריה.
40% שיקרה מעט - ארה"ב תוקפת וסוריה מגיבה בצורה מצומצמת, באופן ישיר או ע"י חיזבאללה, רק כדי לסמן שהיא הגיבה.
10% שיקרה הרבה - ארה"ב תתקוף בסוריה, וזו תגיב בצורה חריפה. אני מעריך שהאפשרות הזו תתממש רק אם בשאר ירגיש שהמשטר שלו עומד לפני נפילה.

בכל מקרה, כל תגובה של סוריה תהיה כלפי ישראל, ולא כלפי סעודיה/טורקיה וכו', שכן אסד ירצה לצייר את עצמו כקורבן של המערב וארגוני הטרור הפועלים במדינתו, ולא כצד בסכסוך בין מדינות מוסלמיות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2013, 16:57
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לא מסכים עם ההערכה שלך. אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
10% שיקרה הרבה - ארה"ב תתקוף בסוריה, וזו תגיב בצורה חריפה. אני מעריך שהאפשרות הזו תתממש רק אם בשאר ירגיש שהמשטר שלו עומד לפני נפילה.

אם הוא ירגיש שהוא לפני נפילה הוא יעשה את הדבר האחד שיבטיח את זה? קשה לי להאמין. ההתנהלות מול ישראל לאורך כל השנים היא מאוד קרה ומחושבת מתוך הבנה שהמחיר שסוריה תשלם במסגרת עימות מלא עם ישראל יהיה אדיר. אני מתרשם שאסד והכוורת סביבו לא עושים את מה שהם עושים בשנתיים האחרונות סתם בשביל להציל את עצמם ואת המשפחות שלהם אלא הם פועלים מתוך חשש עמוק שאם המשטר ייפול אז ישחטו את העדה העלאווית.

אסד בטוח מבין שהאמריקאים, תחת הנהגתו של אובמה, בחיים לא ישלחו חיילים אמריקאים לתוך סוריה. מקסימום יפציצו לו נדל"ן וינסו לכפות אזור אסור לטיסה. הוא יכול לחיות עם זה כי בניגוד לקדאפי "ז"ל" יש לו חברים בשכונה שיעזרו לו לשרוד. ישראל לעומת זאת עלולה להתחרפן בצורה כזו ששום דבר לא יעזור לו. הוא לא יעז לפתוח חזית מולנו (אבל כמובן שצה"ל צריך לצאת מנקודת הנחה של הכל אפשרי ולהיערך בהתאם).
ישן 28-08-2013, 20:03
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לא מסכים עם ההערכה שלך. אני..."

במשפטי סיום הפוסט שלך שם בדיוק קבור הכלב.
קיים חוסר הבנה ביסוד הסכסוך הזירתי,העימות בסוריה הוא מגרש המשחקים העכשווי של ה"אביב הערבי",טורקיה,ירדן,ערב הסעודית וכווית הם לא חלק וולנטרי בקואליציית ארה"ב אלא חלק מהסכסוך עצמו.
דרך פריזמת העימות שיעי-סוני ניתן לראות בפעולה מערבית התערבות בתוך פוליטיקה פנימית של העולם הערבי,ארה"ב מאז ומתמיד ממש כמו בריטניה מייצגת את ה"אפנדי" הסעודי מתוך אינטרסים כלכליים מובהקים.אולי במבט מהצד אפילו ההתנהלות התלותית של ישראל מול ארה"ב מושפעת מדעתם של הסעודים.
והיה באם אסד ירגיש את סוף שלטונו (וזו טעות חמורה להגיע לתוצאה הזו) הוא אולי יסיג את העלווים לצפון מערב סוריה וייצור אוטונומיה אבל יעניש את אויבייו בסכסוך הזה ואלו כאמור האייקונים של האביב הערבי הסוני,אגב אובמה אותת על חוסר שביעות רצונו מהפיכת הנגד במצרים מהלך שייצר שבר בחלום היבשת המוסלמית-סונית של הסלפים והוואהבים בסעודיה.

ישן 29-08-2013, 01:45
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אם אסד יפול הוא לא יוכל להקים..."

אני מניח שאתה מתייחס לכתבות נוסח YNET

בראיון שהעניק לרדיו האמריקני בשפה הערבית "סווא", אמר חבר מפלגתו של הנשיא הסורי אסד: "יש לנו נשק אסטרטגי ואנחנו מסוגלים להגיב. באופן בסיסי הנשק האסטרטגי הזה מכוון לישראל". הוא הוסיף כי "אם ארצות הברית או ישראל יטעו באמצעות תוקפנות וניצול הנושא הכימי, האזור יעלה בלהבות שלא יהיה להן קץ והדבר עלול להשפיע על הביטחון העולמי ולא רק על הביטחון האזורי".

שני הציטוטים הבאים מביאים כמקור את ה"שופר" האיראני "פארס" שמצטט "קצין בכיר סורי" אנונימי

ישראל היום

אמש, שלח קצין בכיר בצבא סוריה איום מרומז כלפי ישראל במידה וארה"ב תתקוף מטרות בסוריה. "אם יירו על דמשק, תל אביב תיפגע גם. אם נותקף, תהיה לנו לגיטימציה לתקוף את ישראל", כך אמר הקצין לסוכנות הידיעות האיראנית "פארס".
אותו מקור הזהיר גם את ארה"ב ובעלות בריתה במערב, לפיה אם הן יגרמו להחלשת משטרו של הנשיא אסד, יהיו קבוצות "קיצוניות ולא אחראיות", כלשונו, שיפגעו בביטחון ישראל עד כדי "פגיעה בשלטונה", הצהיר.

אהוד יערי רשת

סוריה מנסה לאיים ולשגר איומים לעבר המערב: ראש הממשלה הסורי ואיל נאדר אל-חלקי, אמר היום (רביעי) כי ארצו "תפתיע את מי שיתקוף אותה – בדיוק כמו שהפתיעה את ישראל במלחמת יום הכיפורים". עוד אמר הקצין שביקש להישאר בעילום שם כי "צבא סוריה נמצא במוכנות מלאה כדי להתמודד עם כל התרחישים והאיומים האפשריים". ואף איים כי "ישראל תבער באש המלחמה וגם מדינות שכנות ייכנסו לעימות"

איראן בניגוד לאסד מעדיפה להאשים את ישראל וארה"ב ולכן ניתן להטיל ספק במקור ה"קצין הסורי הבכיר.
בציטוט מ"רשת" יוצרים דרמטיזציה כשמצטטים תחילה את ראש ממשלת סוריה ואז מחליקים בFADE IN בלי שנרגיש את אותו " קצין סורי אנונימי" של פארס......

אגב סוריה לא צריכה להגיע לערב הסעודית המורדים השיעים בתימן יבצעו את העבודה.

נערך לאחרונה ע"י gps בתאריך 29-08-2013 בשעה 01:50.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר