לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2013, 15:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "בוטלו בחינות המיצ"ב: "הן פגעו בבתי ספר""

לא, הפעם אתה צודק לגמרי.
הרב פירון מצטרף לשורה ארוכה של שרי חינוך פחדנים שבמטרה להיות פופולריים ולהציג הישגים (מדומיינים לגמרי) הולך על ביטולי בחינות, שינוי תכניות לימודים ושאר ירקות. סער נהג במיצ"ב באופן פסול כשאפשר למערכת להתכונן לבחינה במשך שבועות, באופן שגרם לכך שהיא לא שיקפה כלום. הרב פירון רץ צעד קדימה, ומבטל לגמרי את הבחינה.

אין ספק שזו הדרך להוריד את רמת הלימוד בבתי הספר - בעיקר במקצועות החשובים (המקצועות הריאליים והשפות הזרות). המקצועות חסרי החשיבות (המקצועות ההומאניים) הם בכל כאלה שנתונים למליון פרשנויות ועיוותים, ואותה בחינה יכולה לקבל 40 ציונים שונים מ40 מורים...

עריכה:
אני כמובן בעד שימור לימודי התנ"ך וההיסטוריה - אבל צריך להעביר אותם רפורמה מוחלטת גם ככה. לימודי תנ"ך בבי"ס ממלכתי הם בדיחה. מלמדים ספרות בעזרת בעזרת ספר תנ"ך. אין בדל של בקיאות בספר הזה, שהוא הבסיס לזכותנו להיות כאן, הבסיס לשפה שלנו, הבסיס לתרבות שלנו (ולא רק שלנו).

לא יודע אם יצליחו לעשות את הרפורמה הזו (בוגרי החוגים למקרא, שמתחמים ב"ניתוח ביקורתי של טקסטים") הם החולשים על הלימוד של המקצוע כרגע, וכל זמן שהם האחראים, באמת שאין ערך למה שמוגדר כיום כ"לימודי תנ"ך" בבתי הספר הממלכתיים.
לימודי ההיסטוריה והאזרחות גם הם בני ערובה כיום בידי הפוסט ציונים למיניהם - וגם שם צריך לעשות שינוי מוחלט.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2013, 15:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, הפעם אתה צודק לגמרי. הרב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני כמובן בעד שימור לימודי התנ"ך וההיסטוריה - אבל צריך להעביר אותם רפורמה מוחלטת גם ככה. לימודי תנ"ך בבי"ס ממלכתי הם בדיחה. מלמדים ספרות בעזרת בעזרת ספר תנ"ך. אין בדל של בקיאות בספר הזה, שהוא הבסיס לזכותנו להיות כאן, הבסיס לשפה שלנו, הבסיס לתרבות שלנו (ולא רק שלנו).

לא יודע אם יצליחו לעשות את הרפורמה הזו (בוגרי החוגים למקרא, שמתחמים ב"ניתוח ביקורתי של טקסטים") הם החולשים על הלימוד של המקצוע כרגע, וכל זמן שהם האחראים, באמת שאין ערך למה שמוגדר כיום כ"לימודי תנ"ך" בבתי הספר הממלכתיים.
לימודי ההיסטוריה והאזרחות גם הם בני ערובה כיום בידי הפוסט ציונים למיניהם - וגם שם צריך לעשות שינוי מוחלט.
אולי צריך פשוט להעביר אותם לעשות את יחידת הבקיאות של תנ"ך דתי?

אגב, גם במקצועות הריאליים יש מה לשפר, במיוחד במתמטיקה (אבל גם במחשבים).

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-08-2013, 16:45
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "האמת שאני לא כ"כ יודע מה..."

גם אני לא, אבל אני יודע שיש "יחידת בקיאות", ואחר-כך עוד כמה יחידות של חפירה לעומק.
אני מניח שיחידת הבקיאות יחסית נקייה מפירושים מסורתיים (ואת מה שיש - קל יחסית לנקות), כך
שזה יתאים גם לבתי הספר החילוניים.
אם כבר הזכרנו תנ"ך, אני ארחיב טיפה ואגיד שנשמע לי נכון שגם בתוכנית החילונית ילמדו קצת על
הפרשנות המסורתית ושבתוכנית הדתית ילמדו טיפה על ביקורת המקרא, תורת התעודות ושות', כדי
שכל אחד ידע בערך את הצד השני רואה את הדברים.

לגבי המקצועות הריאליים - יש בעיה בתוכנית עצמה.
יש פה ושם מורים טובים, בעיקר במערכות הפרטיות יותר, אבל אפילו הם מוגבלים על-ידי התוכנית.

במתמטיקה יש המון בעיות. ראשית, לא מלמדים מתמטיקה, אלא מלמדים טכניקות מתמטיות. התחום
היחיד שבו מלמדים מתמטיקה הוא בהנדסת המישור, בה על הדרך מציינים שאתה יכול להוכיח רק על
סמך טענות קודמות שהוכחת וכתבת על הדף ולא על סמך כל מיני דימיונות שמסתובבים לך בראש.

שנית, הטכניקות שמלמדים הן די אקראיות וכמעט אינן נחוצות. אפשר לעשות 5 יח"ל בפיזיקה כמעט
בלי להיתקל באנליזה. מספרים מרוכבים נדחפו לבגרות מסיבה לא ברורה, וכו'.

שלישית, לא מלמדים על הקשרים בין התחומים: גאומטריה, טריגו', וקטורים, מרוכבים - כל אחד מהם
נלמד כמעט בפני עצמו.

רביעית, לא מלמדים בכלל נושאים חשובים כמו... סטטיסטיקה. או אפילו הסתברות בצורה שתגרום
לאנשים להבין את ההבדל בין דברים כמו "רוב השמנים חולים" ל"רוב החולים שמנים", או "95 אחוז
מהמחבלים ערבים" ל-"95 אחוז מהערבים מחבלים"...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-08-2013, 16:23
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האם בחינות המיצ"ב עזרו להעלות..."

היה להן פוטנציאל לעשות זאת (לולא הגישה המטומטמת שהפכה אותן לחזות הכל). בחינה שמראה היכן יש בעיות - היא בדיוק הדבר הנדרש כדי להתחיל לתקן באותם מקומות.
השיטה הקודמת גרסה שצריך לעקם את הבחינה כך שתראה שיפור בכל מקרה (למשל, לעודד אי-הגשה של תלמידים חלשים). השיטה של השר הנוכחי גורסת פשוט לבטל את הבחינה לגמרי.

שתי הגישות מחורבנות. אם יש בעיות (ויש המווווווון בעיות), מוטב לדעת מהן, כדי שניתן יהיה לחשוב על דרכים לתקנן.

בשיטת הPC הנוכחית, כל מה שנראה טיפה קשה, ישר מבטלים. "הארץ" למשל פועל נמרצות נגד הפסיכומטרי (פרסמו כתבה מרגשת שהבחינה מפלה תרבותית את הערבים, שכן עובדה שהבגרויות שלהם טובות יותר. כן, ככה הם כתבו ב"הארץ", ולא הבינו עד כמה נלעג היה הטקסט שכתבו...).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:48

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר