לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2013, 13:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "העיתונאי הוותיק אמנון דנקנר הלך לעולמו"

יהי זכרו ברוך.

כל הביקורת שיכולה להיות לגבי דברכים שגויים שבהם תמך, ואנשים שאהד, ולא היו ראויים לאהדה - מתגמדים לנוכח כמה דברים עצומים (בלי הגזמה) שעשה בחייו, ובהם :
1. היותו האיש בשתי ידיים לקח את האגדה המהלכת (והפדופיל...) דן בן-אמוץ, וקבר אותה קבורת חמור, כך שהיום חבריו של אותו סוטה מתביישים להודות בכך.
2. היה אחד הראשונים מהשמאל שהחל לשאול שאלות לגבי ריצת האמוק בעניין "תהליך השלום".
3. היה ךטעמי אחד מכותבי הפרוזה הטובים ביותר שקראתי בעברית - כזה שמתעלה בהרבה על כל הטרחנים (העמוס עוזים, א. ב. יהושעים, דוד גרוסמנים וכד') שתלמידי בי"ס נאלצים לקרוא מדי שנה בשנה. ספרו הראשון, הקובץ "הקיץ של רינה אוסטר", הוא יצירת מופת נדירה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-04-2013, 01:01
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש לי קצת קונפליקט במה שנוגע לדנקנר ובן אמוץ
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "|נר| יהי זכרו ברוך. כל..."

אקדים ואומר שלבן אמוץ כסופר, איש תרבות פופולרית וסטיריקן הכרתי עוד לפני שנדקנר פירסם את ספרו והתרשמתי שהוא באמת היה מהחשובים בתחומו בתקופה שנעה מקום המדינה ועד שנות השיבעים. לא ייחסתי לו חשיבות כדמות מוסרית ולכן הפירסום של דנקנר לא הזיז לי הרבה וכמוני הרבה אחרים, אני מניח.
מה שכן, זיעזע אותי מה שקרה לקורבנותיו וכאן אני מגיע לדנקנר. הוא ידע על מעשיו של בן אמוץ בעודו בחיים ולא עשה דבר כדי לעצור בעדו, להזהיר מפניו את הציבור ולדאוג לכך שייענש. במקום זה, כפחדן חסר חוש אחריות חברתית הוא חיכה שזה ימות. אחרי שבן אמוץ כבר מת, לגילויים לא הייתה חשיבות מעשית. הייתה להם חשיבות סימלית בחשיפת דמותו האמיתית של גיבור תרבות, אבל בזה הדברים מיסתכמים.
יש לי גם בעיה עם דנקנר כמי שמכר את נפשו לשטן הנימרודי ולשטן האולמרטי. במקרה של אולמרט ניתן לנמק זאת בנאמנות לחבר. במקרה של נימרודי ניתן לנמק זאת בעיקר כדרך להתקדם למשרת עורך העיתון.
כאמור, לדנקנר היה איכפת בעיקר מדנקנר והוא היה חולה צומי.
מאידך גיסא, הוא בהחלט היה דמות כריזמטית, מעניינת ושנונה מאוד. ניתקלתי בו לראשונה כילד כשקראתי טורים ומאמרים שלו שהותירו אותי משועשע מאוד. אני זוכר עד היום איך כינה איש ציבור מסוים, שמזמן כבר איננו בחיים, כתוצר מצער של נישואי קרובים בקרב הפרדסנים בשרון....
מבחינת כתיבה ספרותית יצא לי לקרוא רק ספר אחד שלו, אספן העצמות. קראתי, די נהניתי אבל נישארתי ללא רושם מיוחד או רצון לקרוא עוד מכתביו. אגב, אני מקווה שבעובדה שלא ציינת את מאיר שליו כאחד הטרחנים נובעת לא משכיחה אלא מכך שאתה לא מונה אותו עימהם...
ואגב, אם אתה מתעניין בסופר ישראלי ותיק לא מוערך כערכו, אך מעניין בהרבה מהטרחנים (אם כי בהחלט בעל חולשות) אני ממליץ על יצחק בן נר. סיפרו ״מלאכים באים״ הוא לטעמי הדיסתופיה הטובה ביותר שנכתבה בעיברית, ובאופן כללי אחד הפרויקטים מרשימים ביותר של רומן עתידני שניתקלתי בהם.
ישן 08-04-2013, 06:56
  Blackwarder Blackwarder אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.11
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "Please, tell us what you really think...."

כשהיה עורך מעריב, שימש העיתון ככלי ניגוח כנגד מפקחים ומנהלים במשרד החינוך שהעלו את חמתה של ש״ס, כאשר פנו לנדקנר בקשר לכך שהעבודות שפורסמו בעיתון אינן נכונות הוא ענה בגסות וקוצר רוח אמר שהעובדות כן נכונות וניתק את הטלפון.

המנהלים והמפקחים לא תבעו את העיתון על הוצאת דיבה מאחר וכל מי שהיה מעובר בדבר בזמנו הובהר לו שזה רק קצה הקרחון ואם הם ימשיכו לעשות בעיות אז יימשך נגד הקמפיין העיתונאי ושאין להם שום תמיכה ממשרד החינוך.

כך שאו שאמנון דנקנר שימש ככלי ניגוח ללא ידיעתו או שהוא ידע טוב מאוד מה קורה בעיתון שלו, אפשר להגיד על אמנון דנקנר הרבה דברים אבל מטומטם הוא לא היה כך שאין מצב שהוא לא ידע מה הוא עושה בעיתון.

האמרה הישנה ״אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה״ קופצת לראש...

ישן 07-04-2013, 20:03
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "העיתונאי הוותיק אמנון דנקנר הלך לעולמו"

פעם כשהייתי צעיר יותר, הלכתי עם אחי ואבי במרכז המסחרי, כשלפתע אבי עוצר אותנו וניגש לאיש מזוקן, אומר לו שלום ולוחץ לו את היד. אחי מסתכל עלי ואני עליו, לא מבינים מי זה המזוקן שאבי החל לשוחח עימו על הא ועל דא. דנקנר הסתכל עלינו נבוכים וצחק. הוא אמר לאבי -כנראה שהם לא בקיאים באקטואליה יותר מדי, מה? (ציטוט מהזיכרון). קצת נעלבתי ממנו, ומאז אותו יום התחלתי את קריאת העיתונים היומית שלי קודם כל מעמודי החדשות. אז אמנון דנקנר הכניס לי את החיידק של הפוליטיקה. סתם אנקדוטה קטנה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:37

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר