לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2012, 16:20
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
והשבוע אצל גדעון לוי: משרד הפנים מנע מזוגות של ישראלים ואפריקאים לחיות יחד

ב-14 ביוני הוציא משרד הפנים תקנה חדשה שלפיה כניסה לישראל כדין היא תנאי סף להגשת בקשה להסדרת מעמד של בני זוג זרים. עולמם של זוגות רבים חשך עליהם באחת. בני הזוג האפריקאים נדרשו לעזוב את הארץ בתוך שבועיים ואימת מעצר וגירוש ריחפה על ראשיהם.

...הם חולמים לנסוע יחד לבקר את משפחתו בחוף השנהב (ולדעת שיותר לו לחזור). סנגרי עדיין חולם לשחק כאן כדורגל. אחותה של זהבי נשואה לאזרח קנדה, שקיבל מעמד של תושב בישראל בקלות יחסית. אבל לא סנגרי, הוא מאפריקה.

http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1855311

-----------------------------------------------------------
גדעון לוי הוא עיתונאי בעל סטנדרטים ירודים במיוחד של אמינות, אבל מאז שהחל לעסוק במסתננים מאפריקה, כנראה שהחליט לקבוע רף חדש של בולשיט: שתי הפסקאות שלמעלה הן הפסקאות השנייה והאחרונה בכתבה הארוכה והמשעממת-למדי שכתב. העובדה ששתיהן מייצרות סימן שאלה, לא מטרידה את גדעון כהוא-זה. האיש טוען שקנדים מקבלים כאן תושבוּת בקלות רבות בעוד שאפריקנים לא, בגלל שהם אפריקנים. ה]סקה השנייה, לעומת זאת, מתייחסת דווקא לאופי הכניסה לישראל, כקריטריון לאי-קבלת תעודת תושב. אני יכול לטעות, כמובן, אבל אני חושד שהקנדי המדובר לא הסתנן לישראל דרך אחד מגבולותיה היבשתיים, אלא נחת בנתב"ג והושיט דרכונו לפקיד/ה בביקורת הגבולות - דבר שהופך את ההשוואה של גדעון לוי, להשוואה שקרית (ולדיבה מבחילה כלפי משרד הפנים, אותם הוא מאשים בגזענות נטו).

גדעון לוי כתב מאמר רק לפני כמה שבועות שבו התגולל על אתר אינטרנט בעקבות דברים שנכתבו שם על אביו של לוי, היינץ לוי ז"ל. הוא הזדעק כנגד חוסר אמינות והנטייה לכתוב מה שרוצים. המאמר כעת הוא חסר אמינות ושטוף רצון רע במידה כזאת, שאפשר רק להתפעל מחוסר היכולת של לוי להבחין בדבשת שעל גבו. עיתון "הארץ" הוא באופן כללי עיתון בעל סטנדרטים נמוכים במיוחד של אמינות (למרות שבשנים האחרונות יש ניסיון אמיתי לתת לו פייט), אבל גדעון היה ועודנו לפיד בוהק של תעמולה פתטית במסווה של עיתונות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2012, 17:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"הארץ" היה עיתון מצויין כמו שיוסי שריד היה שר החינוך הגדול ביקום. זו מוסכמה ללא ביסוס
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הארץ היה עיתון מצוין מהרבה בחינות"

מקובל להגיד ש"הארץ" עיתון איכותי, בדיוק כמו שידוע שהשמאל פועל מהראש והימין מהבטן, בדיוק כמו ש"אומרים על פרס שיש לו אמא ערביה", ועוד כל מיני פירכות, שאחרי שנים של שטיפת מוח, התרגלנו לקבל אותן ללא הרהור נוסף.

במציאות, "הארץ" הוא פמפלט תעמולה שבעבר היה לו מוסף עסקי מעמיק יותר מלשאר היומונים, ותו לא. היום גם את זה אין להם - ועמודי החדשות שלהם היו ונותרו נטולי אמינות בסיסית.

גדעון לוי הוא בעיני גרוע הרבה פחות מאורי בלאו - ומהעורך שמימן לאורי בלאו שהות בלונדון כאשר הוא מבקוש בידי גופי החקירה של מדינת ישראל.
ישן 04-11-2012, 17:28
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא יודע לגבי שריד, אבל את הארץ קראתי במשך תקופה מסוימת
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""הארץ" היה עיתון מצויין כמו שיוסי שריד היה שר החינוך הגדול ביקום. זו מוסכמה ללא ביסוס"

בעוד שאת מעריב, ידיעות וכו' הייתי גומר בחמש דקות ותוהה למה שילמתי כמה שקלים עבור השטות הזאת, הארץ נתן מימד של עומק. סתם דוגמא-כשהם הביאו ידיעה על סכסוך כלשהו בעולם הם לא הסתפקו באיזו ידיעה סתומה של כמה שורות כמו בידיעות אלא נתנו גם איזו כתבת רקע על אותו סכסוך. זה כל ההבדל בעולם מבחינתי בין סיקור מעניין לסיקור שאתה מרפרף עליו והוא לא משאיר שום רישום.
הבעיה עם אורי בלאו לא הייתה כל כך האמינות, כידוע.
הארץ תמיד היה עיתון בעייתי מבחינת האג'נדה הפוליטית (בשנות החמישים עוד יותר מהיום, עם הקמפיין הגיזעני נגד העלייה מארצות ערב) אבל זה לא משנה את מה שכתבתי. הארץ היה עיתון לאנשים חושבים מבחינה קצת שונה ממה שהסיסמא מכוונת אליו-קרי, לאנשים שיודעים לעשות את ההפרדו בין הידיעות הרגילות לאלו שהן חלק מאג'נדה פוליטית ובאופן כללי לקרוא באופן סלקטיבי. באותה מידה אני יכול להינות מקריאת ערוץ 7 או (מה שכאמור קרה במידה הרבה יותר משמעותית) מקור ראשון.
ישן 05-11-2012, 04:30
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אם הכוונה למחזירים בתשובה אזי אתה מתפרץ לדלת פתוחה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אם אתה בתור אדם חילוני תקלע להרצאה של מחב"ת שהוא במקרה גם איש שיחה מעניין"

הקשבתי לדי הרבה הרצאות של רבנים מחזירים בתשובה. אם מה שיש לומר הוא מעניין ומעורר מחשבה, אזי אני בעד זה. יותר מזה, אחת מתחנות הרדיו שאני מאזין להן בקביעות בדרך מהעבודה היא תחנה נוצרית פונדמנטליסטית. יש שם לא פעם דיונים מעניינים בכל מיני נושאים, בדרך כלל אני רחוק מאוד מלהסכים (למשל בענייני אבולוציה) אבל זה עדיין מעניין. אני סומך על היכולת שלי לחשיבה ביקורתית. וזה לא ששאר בעיתונים נטולי אג׳נדה או אמינים במאה אחוז. תמיד טוב להטיל ספק ולהצליב מקורות. על כל פנים, את הארץ מצאתי מעניין ומעמיק גם אם לא תמיד הסכמתי עם התכנים.
ישן 03-11-2012, 17:49
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אולי אורי יכול להעמידו על טעותו..
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "החלק שתמיד מוזר לי הוא למה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
החלק שתמיד מוזר לי הוא למה אתה כל כך מתרגש מגדעון לוי.
בעבר היה ערוץ אחד שלשה עיתונים והתקשורת והמידע היו מונופול אמתי.
כיום, על כל גדעון לוי אתה יכול להקים עשרה כותבים אחרים, הוא מעוות את המציאות יש לך אינספור מקומות להעמיד אותו על טעותו. החל בעיתונות הכתובה - ישראל היום, בשבע, מקור ראשון. ועוד מספר ענק של ערוצים באינטרנט וברדיו.

כל עוד דבריו נאמרים ואין להם השלכות על יחסם של אויבי ישראל, שרואים מה אומר ישראלי אחד מתוכם. הנזק שהוא כבר עשה, בין בטוריו ב"הארץ" ובין בטוריו בעיתונות הזרה והדמוניזיציה למדינת ישראל - אלף אורי לא יוכלו לתקן. בדיוק כמו הפרשה עם מוחמד א דורה. ובעיקר משום שזה משרת את האג'נדה לצייר את מדינת ישראל כמדינה כובשת ויש כאלה המרחקים לכת ומשווים אותה לנאצים.

הבעיה היותר חמורה היא - שאתה בוחר להתעלם מכל זה ולתהות מדוע בכלל מתרגשים מהשונא ישראל הזה. שכן, הנאורות והדמוקרטיה חשובים עבורך יותר.

ישן 03-11-2012, 18:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הבן מקרה א-דורה והן מקרה אילנה דיין - מראים איך האמת הוסתרה בהצלחה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה צודק שהדמוקרטיה והנאורות..."

בשני המקרקים בתי משפט מוטים פסקו לטובת הצד שסילף והיטעה. בשני המקרים התמונה שנחקקה בראש היא התמונה של השקר המקורי (במקרה א-דורה, זו התמונה של האב שבנו נורה כביכול בידי הרוצחים הישראלים במוצג מגן 3; ובמקרה סרן ר', זו התמונה של הירי וההקלטה של ר' שמצווה לירות בכל מי שנכנס לאב"מ ליד מוצב גירית).
מי שרוצה הוכחה לכוחה העצום של התקשורת לסלף כדי לקדם אג'נדה - הרי ששתי הדוגמאות שהבאת, מוכיחות זאת היטב. העובדה שיודעי ח"ן נחשפו לאמת אחרי כמה שנים, לא משנה את העובדה שהרוב ממש כבר לא זוכר מה בכלל היה הסיפור בדיוק, וזוכר רק ש"נרצח ילד ע"י ישראלים עם אבא שלו" ו"נרצחה ילדה בדרך לביה"ס".

גדעון לוי פחות גרוע משני המקרים - מכיוון שלוי הוא סוג של הפוגה קומית: ברור שלוי אינו עיתונאי, אבל מה שלוי עושה היום באופן גרוטסקי, עושה אילנה דיין למחרת, בצורה שמחקה תחקיר טלוויזיוני רציני.
ישן 03-11-2012, 18:05
צלמית המשתמש של רועי AZ

נכון שהאמת צפה ועולה.. לצערי זה לא משנה משהו למישהו.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה צודק שהדמוקרטיה והנאורות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
אתה צודק שהדמוקרטיה והנאורות חשובים לי מאוד.
בנאורות אני מניח שאתה מתכוון למוסר ולערכים.
ובדמוקרטיה אתה מתכוון לזה שאני יכול להגיד ולחשוב מה שאני רוצה.
וכן, אני באמת לא מתרגש ודוגמת מוחמד א-דורה היא דוגמה מצוינת, למרות שכאן לגדעון לוי לא היה שום תפקיד אלא לממסד הישראלי שמיהר לקחת אחריות.
אבל גם אם מוחמד א-דורה האמת בסופו של דבר צפה.
גם בתחקיר של יעל דיין בעובדה האמת מתגלה. כדי שהאמת תתגלה אתה צריך בתור התחלה שכל אחד יוכל לכתוב את דעתו.

והדעות עלינו נשארות אותן דעות קל וחומר כשהן מושרשות ע"י ישראלי.

אינני בטוח עד כמה השיטה של הדמוקרטיה הזו בכלל עובדת... כי עזוב שאין לה מקום בזמן מלחמה - אלא על אף עצם קיומה בגבולות הצרים של מדינת ישראל - העובדה כלל לא ידועה בעבור רבים מתומכיה בעולם הרואים בנו הגרועה שבדיקטטורות (יותר מסוכנים מאיראן) וקשה לחשוד שהם באמת תמימים....

ישן 03-11-2012, 18:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הדמוקרטיה עובדת. מה שקורה אצלנו זה בדיוק ההיפך מדמוקרטיה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "נכון שהאמת צפה ועולה.. לצערי זה לא משנה משהו למישהו."

בשום מקום לא כתוב שדמוקרטיה היא חוזה התאבדות (כפי שציינו כבר בעבר). השיח שדוחף את ישראל לפעול נגד האינטרס הקיומי שלה (וזה יכול להיות בעניין הסתננות סודאנית, איחוד משפחות ערביות מהשטחים, מתן חופש פעולה לארגונים-עויינים-ממומני-חו"ל, ועוד ועוד ועוד), אינם מאפיינים של דמוקרטיה, אלא של מדינה מתאבדת.
ארגונים ממומני-ממשלות-זרות מחוייבים בארה"ב להירשם כסוכנים זרים, ויש עליהם פיקוח קיצוני. חברי פרלמנט התומכים בפעילות צבאית נגד ארצם, הם תופעה מקומית אותנטית. קריאה לפתוח את הגבול להגירת ענק של "פליטים" שמגיעים לגבול אחרי טיסה ישירה מארץ שבה אינם נרדפים - גם היא לא קיימת בשום מקום בעולם (למעט סקנדינביה).

ההתלות של השמאל הקיצוני ב"דמוקרטיה ונאורות" לא צריכה לבלבל אותך. דמוקרטיה היא משטר מצויין - ולו התקיים כאן באופן אמיתי, אזי היית נחשף לכל יתרונותיו (ובראשם, הפרדת הרשויות, זכותו של הרוב למשול, וחובת המיעוט לקבל את הכרעת הבוחר).
ישן 03-11-2012, 18:10
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין ספק.. מקבל את דברייך - אך רק כל עוד המושפעים מכך, נמצאים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הנאורות והדמוקרטיה חשובות לי לפחות כמו לאשלי (לכן אני בעד פלורליזם בתקשורת...)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הדגשת שקריו של לוי עוזרת לדמוקרטיה, כיוון שזכותץ הציבור לדעת היא ערך בסיסי במערכת המתיימרת להיות דמוקרטית. עיתון "הארץ" פועל באופן עקבי כדי לסלף ולטשטש זכות באמצעות הטייה מכוונת של המידע, כך שישקף תמונה מעוותת של המציאות, תמונה שמקדמת את האג'נדה שבה מאמינים בעלי "הארץ" וכותביו.

אזכור וציון השקרים המופיעים בעיתון זה, מקדם ערכים של חופש ביטוי, פלורליזם ודמוקרטיה - ערכים שחלק גדול מהתקשורת סולד מהם (בעיקר בגלל שדמוקרטיה מחייבת לקבל את הכרעת הרוב...).

במדינת ישראל גופא (זכות הציבור לדעת) והם נחשבים כציונים. את הנזק שהנ"ל עשה בחו"ל (שם הרוב ידוע כלא ציוני בעליל), אתה יודע לאין שיעור יותר ממני וכנראה גם מר אשלי. רק שהוא בוחר להתעלם ולא להתרגש... ועל זה אמרתי לו את מה שאני חושב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:48

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר