לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-05-2005, 14:21
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "אז מהי הרגישות בעצם? אגב..."

הרגישות אמנם משפרת לך את הבהירות בתמונה, אבל על חשבון רעש, כפי שנוכחת לדעת. ובמצלמות P&S הרעש נוראי.

תפקיד הרגישות הוא לצלם במקרים בהם אין לך ברירה, ואתה על מהירות צילום נמוכה (1/30) ובצמצם פתוח לרווחה, ועדיין חסר לך אור. או אז, אתה מעלה את הרגישות שלך, ולוקח בחשבון שהתמונה תהיה רועשת. בגדול, לא ממליץ לצלם אף פעם עם רגישות גבוהה. במידת האפשר, לתת חשפיה ארוכה של 5 שניות, זה הרבה יותר כדאי.

אני לא יודע איזו מצלמה יש לך, ובטח שאני לא מכיר אותה.
שאל את החבר'ה פה בפורום שיש להם מצלמה כמו שלך, או יותר טוב, קרא את חוברת ההפעלה של המצלמה שלך, ובדוק האם אתה יכול לשלוט באופן ידני על הצמצם. מתאר לעצמי שתוכל...
צמצם פתוח = מספרים קטנים = נכנס הרבה אור
צמצם סגור = מספרים גדולים = נכנס פחות אור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-05-2005, 17:16
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "אפשר לצלם חשיפות ארוכות באור..."

שאלה מעולה!!!
אז ככה, חשיפות באור יום הן בעייתיות מאוד.
ניסיתי עכשיו לצלם בחוץ בצמצם הכי סגור של העדשה שלי (צמצם 32!!!!) ומד האור המליץ לי על צילום במהירות 1/1.6. כלומר, גם בצמצם פי 4 יותר סגור, מהצמצם שלך, עדיין לא יכלתי לצלם בחשיפה של שניה בודדת כי התמונה היתה נשרפת לי. עכשיו אין שמש בחוץ ומאוד מעונן. ביום בהיר, הייתי צריך אפילו מהירות גבוהה יותר.

על אחת כמה וכמה על צילום בצמצם 8 שהוא הרבה יותר פתוח, עם חשיפה כל כך ארוכה של 5 שניות.

אבל (!!)
אפשר לצלם חשיפות ארוכות ביום.
רק שעם המצלמה שלך זה יהיה מאוד קשה.
במצלמה שלי, אני צריך להתקין פילטר על העדשה, שנקרא פילטר ND. הוא עובד כמו משקפי שמש, והוא מחשיך את התמונה. כך שבאופן מעשי, זה כאילו השטח חשוך יותר, וזה יאפשר לי לצלם חשיפות ארוכות גם ביום.
לא יודע אם יש פילטרים כאלה למצלמה שלך, אבל זה קיים בשוק באופן עקרוני.

בהצלחה!!

ישן 04-05-2005, 19:25
  RoieG RoieG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.03
תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "עזרה בחשיפה"

למרות שכבר ענו פה על הרוב וענו יפה, אני אוסיף כמה מילים.

1. חשיפה ארוכה אינה פוגעת בחיישן.
2. צילום של השמש לא פוגע בחיישן בחשיפות קצרות אבל בחשיפות ארוכות ולאורך זמן ייתכן ויפגע.
3. מן הסתם קיצור מהירות התריס יכהה את התמונה, פחות אור מגיע לחיישן. צילומים במהירות תריס של 1/800 הן מיותרות אלא אם אתה מצלם ספורט עצבני. תפתח צמצם ותאריך קצת חשיפה והכל כמובן תלוי בתנאי התאורה. שים לב למד אור של המצלמה.
4. אפשר לעשות חשיפות ארוכות באור יום באמצעות פילטר ND (כמו שנאמר נכון) יש פילטרים שמורידים 3 סטופים ויש פילטרים שמורידים אפילו 6 סטופים.
5. Multi-Coated אומר רק שהפילטר מצופה במספר שכבות של חומר המונע / מקטין השתקפויות. לכן coated עדיף מאשר פילטר ללא ציפוי ו-multi-coated עדיף עוד יותר. אתה יכול לבדוק אם זה multi coated ע"י בחינת השתקפות מקור אור בו. אם הוא משתקף חלש בגוונים ירוקים או סגולים, אז הוא מצופה, אם אתה רואה השתקפות טובה אז הוא לא מצופה.
6. השלט של הD70 עושה bulb באמצעות לחיצה אחת קצרה כדי להתחיל את החשיפה ולחיצה נוספת כדי לסיים אותה. לא מחזיקים את השלט לחוץ.

בקיצור, במצלמה הכל זה פיזיקה והגיון... חשיפה ארוכה מן הסתם תיראה בהירה יותר. יותר אור מגיע לחיישן. תשתמשו במד אור של המצלמה ותגיעו לחשיפה מאוזנת EV 0.

בכלל, אני ממליץ לכם בחום לקרוא את המאמרים באתר שלי בנושא צילומי לילה, יסודות הצילום ופילטרים (ורצוי גם את השאר בשוונג)

www.galitz.co.il

בברכה,
רועי גליץ
Nikon D300, Nikon 16-85 VR, Nikon 500 F/4 VR, Nikon 10.5mm fisheye, Sigma 120-300 F/2.8, Sigma 10-20, Nikon 85 F/1.8, Zeiss 85 F/1.4, Tamron 180 F/3.5 macro, Nikon 50 F/1.8, Nikon SB800 X 2 and some other toys...
צילום, קורס צילום, מאמרים בצילום

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר