לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-09-2011, 23:34
  RSY RSY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.11
המלחמה בטרור בעקבות ה- 11 בספטמבר - הרהורים

אהלן, קוראים לי יניב ואני משתמש חדש בפורום. אני מניח שבזמן הקרוב אני אלמד יותר את הפורום, יקרא קצת נושאים וכו' ואראה איך אני יכול להשתלב בפנים.
כתבתי כאן משהו קצר על פיגועי ה- 11 בספטמבר ודעתי בנוגע למלחמה בטרור. מוזמנים להגיב.

-----------------------------------------------------

פיגועי ה- 11 בספטמבר זיעזעו את האנושות. לא על הרבה אירועים היסטוריים אפשר להגיד את המשפט הזה בכזה ביטחון, אבל אותו יום ב- 2001 בהחלט עונה להגדרה. מן יום שכזה, שבו כל אחד זוכר מה הוא עשה והיכן הוא היה. יום ששינה בעקבותיו את המציאות העולמית – העיר את המעצמה היחידה בעולם מתרדמתה, הוליד שתי מלחמות, שינה את היחס העולמי אל הטרור ועוד ועוד. ולא שלא היה כאן טרור קודם. מי כמונו יודעים. אבל ביום שאחרי ה- 11 בפסטמבר, אנשי "העולם המערבי" הרגישו עצמם מותקפים ובחרו להשיב מלחמה. פגעו בנו? אנחנו נעקור את הטרור מהשורש.

הסיבה שבחרתי לכתוב היום, במלאת עשור לפיגוע, היא ההבנה שהתחדדה אצלי בשנים האחרונות, והאירועים במצרים ובתורכיה בימים האחרונים רק חיזקו אותה. עשינו הכל – הכל – חוץ מלעקור את הטרור מן השורש.

מאז 11/09/2001, העולם המערבי נלחם בטרור ומתגונן מפניו בצורה חסרת תקדים. מבצעים עתירי תקציב מתרחשים כל העת בעולם, לצד שתי מערכות מאסיביות בעיראק (קרובה לסיום) ובאפגניסטן (מתעצמת); שיתופי מודיעין חסרי תקדים שלא היו עולים על הדעת בעבר, קורים היום בין מדינות שונות על מנת לפגוע בטרור; חוקים דרקוניים שמאפשרים לגופי הביטחון לעשות כמעט הכל, כולל לפגוע בזכויות חופש ואזרח בסיסיות, בשם ההגנה על המולדת; עשרות אלפי גופים חדשים, פרטיים וממשלתיים שהוקמו ברחבי העולם והשתתפו בקדחת האבטחה, ההגנה, המודיעין והסיכול. ישראל שלנו, למודת טרור והתמודדות איתו תרמה מניסיונה (שהתפתח רבות בשנות האינתיפאדה).

אבל עם דבר אחד לא התמודדנו. לעיתים הזנחנו אותו, לעיתים אפילו ליבינו אותו. אני מדבר על האידיאולוגיה שהולידה את הטרור. אני מדבר על הערכים שאפשרו אותו. אני מדבר על הקיצוניות.

כבר הוכח שטרוריסטים לא בהכרח גדלים בתנאי עוני ומחסור מחפירים. גם בארצות הברית של אמריקה וגם באנגליה, יש כר פורה לתנועות קיצוניות. השנאה כלפי האחר מושרשת, המטיפים מטפטפים את הרעל שלהם לכל מי שמוכן לשמוע. זה קורה גם במדינות עימות כמו אפגניסטן, פקיסטן, תימן וכו'. זה קורה גם מעבר לגדר ולעיתים בתוכה, ברשות הפלסטינית, במצרים, באום אל פאחם. זה קורה גם אצל הנוצרים והיהודים – בנורווגיה, נהרגו עשרות לפני חודש על ידי נוצרי הדוק. בישראל, פעולות 'תג מחיר' יגבו חיי אדם בסוף. הבסיס הוא אותו בסיס – חינוך שורשי לשנאה, חינוך שמקדש את כל האמצעים כדי להילחם באויביך, כולל טרור – פגיעה בחפים מפשע לשם יצירת טרור - פחד. בעיני, זה האיום הגדול ביותר עלינו – על מדינת ישראל ועל מי שמגדיר את עצמו כדמוקרט.

מה שכל כך מפחיד באיום הזה, הוא שהפתרון עבורו הוא דווקא זה שאנחנו הכי פחות טובים בו. הוא דורש מאיתנו את האתגר הגדול ביותר. הוא דורש מאיתנו להשקיע בחינוך כלפי בית, בין השאר לסובלנות ולקבלת השונה. הוא דורש מאיתנו להשקיע בהסברה כלפי חוץ, שמצליחה, דרך מחסומי השנאה או האינטרסים, להסביר לעולם ולאזרחים במזרח התיכון למה ישראל יותר הומאנית ויותר צודקת מכל ארגוני "ההתנגדות". הוא דורש מאיתנו להשקיע בדיפלומטיה שתצליח לקעקע ולצמצם את ההסברה ההפוכה, העויינת – באירופה, במצרים, בתורכיה וברשות. הוא דורש מאיתנו לא פעם להציב את עצמנו במקומו של אדם אחר, עם אמונות שונות משלנו, להבין את המצב מנקודת מבטו ולדעת לדבר איתו.

פלא שאנחנו חלשים בדברים האלה?

עשור אחרי פיגועי התאומים, אני חושב שהלקח החשוב ביותר לא נלמד. אם נשקיע בלחימה בטרור ובהגנה, נצבור הישגים. נצמצם את האיום. אבל הוא ימשיך להצמיח ראשים שלא נכיר, עד שלא נגדע את הבסיס שלו.

ואת הבסיס הזה – השנאה – לא מוחקים בכוח הרובה.

נערך לאחרונה ע"י RSY בתאריך 12-09-2011 בשעה 23:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-09-2011, 23:47
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
חינוך במקרה הזה לא יעזור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RSY שמתחילה ב "המלחמה בטרור בעקבות ה- 11 בספטמבר - הרהורים"

מדוע? כי אתה יכול לחנך את ילדך להיות הכי ליברל שאפשר.
לנגב חומוס בטייבה עם אחמד ועבדאללה ולעשות שופינג בלי פחד בקניון אום אל פאחם
אבל כשילדך רואה ושומע מי אחראים לפיגועים,כיצד מנהיגים ערבים ואזרחי מדינות "מתונות" מתבטאים נגד היהודים, הילד מתחיל לקבל חשיבה עצמאית לרבות שנאה הדדית.
פתרון הקסם לטיפול בטרור מהשורש זה פיצוץ המסגדים ומאסר/הוצאה להורג של אימאמים המטיפים לפגיעה ביהודים והנוצרים.
תראה לי מישהו שיאמץ את הפתרון הזה
וגם אם כן,תצטרך להכחיד דת שלמה לרבות ילדים שכן הרצון שלהם לנקמה יכול להיות טרור בפני עצמו והנה נכנסנו למעגל קסמים שנמשך ונמשך
שלא לדבר שאלו הדברים הגלויים,אבל מה בקשר למחתרות? איך תפגע בהן ותשמיד חוליות טרור שמתארגנות בסתר?

ישן 13-09-2011, 14:59
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RSY שמתחילה ב "המלחמה בטרור בעקבות ה- 11 בספטמבר - הרהורים"

הטרור לא יעלם מן העולם, אי אפשר סתם ככה לגדוע אותו.
הטרור נובע משנאה ומהרצון לכפות את רצונך על אחרים, לכן כל עוד יהיו קיימות דתות שונות, מעמדות, גזעים ואידיאולוגיות- ככה גם הטרור ימשיך הלאה ( מה שאומר שהטרור לא יעלם).

בנוגע ל11 לספטמבר, היה מדובר במצב של win win עבור הטרוריסטים, מצד אחד אלפי "כופרים" נהרגו ומצד שני ארה"ב לא נשארה אותה המדינה שהייתה לפני כן, החופש הוגבל, כבר לא כל כך פשוט להיכנס ולצאת מהמדינה כבעבר, יש אלפי סוכנים חשאיים בכל מקום וכד'...
יש שיטענו שבשל הפיגועים ארה"ב יצאה למלחמה באל-קעאידה וזה בעצם לא משרת את האינטרסים של הטרוריסטים- וזה לא נכון!
ברגע שארה"ב פלשה לעיראק, אירגוני הטרור, בהנהגת אל קעאידה, קיבלו לגיטימציה (מצד שאר המוסלמים בעולם) לפעול על מנת להוציא את אחרון האמריקאים מעיראק, נראה כאילו מדובר בתכנית גאונית של בן-לאדן, שחזה את הפלישה לעיראק מצד האמריקאים ובירך אותה, בכך שזו אולי תאפשר לטרור להוציא שורש בעיראק ולהפוך את המדינה החלכאית הזאת לבסיס הטרור הגדול בעולם.
ישן 13-09-2011, 21:07
  RSY RSY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.11

רומק - החינוך מתחיל דווקא אחרי הפיגוע, כשאתה צריך להסביר לילד שלך שהערבים הם לא רעים בצורה קטגורית, אלא יש כאלה ויש כאלה. פיתרון הקסם זה פיצוץ המסגדים? לא חושב... מה שכן, אני מסכים שחייבים לפקח על התכנים שעוברים במסגדים (בדיוק ההיפך מבדלנות) ולפעול נגד הסתה פרועה של אימאמים.

סוכן שקט - תודה. מה זה מה שנכון?

הוואראנג (?) - הטרור לא יעלם, אבל בהחלט ניתן לצמצם את בסיס התמיכה שלו. ידעת שעל פי סקר שנערך לאחרונה, יותר מ- 70% אפגנים (אני לא זוכר את האחוז המדויק, אז לקחתי את הנמוך ביותר שאני חותם עליו) לא יודעים למה ארה"ב פלשה לאפגניסטאן? אם תתחיל להסביר להם למה (=הסברה), אולי תצליח לפגוע במוטיבציה של לפחות חלק מהם בלחימה מול האמריקאים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:02

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר