לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-08-2011, 17:45
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
מיעוט יהודי במדינה פלסטינית. זה אפשרי?

סתם ככה, זה אפשרי בכלל?

האם זה אפשרי, שבמסגרת הסכם שלום סופי, יתנו למתיישבי יו"ש להישאר בבתיהם תחת שלטון פלסטיני?
האם אפשרי להגיע בכלל למצב שכזה? האם מצב שכזה יהיה חלק מהפיתרון של הסכסוך ישראלי-פלסטיני או שמא זה יהיה קר עוד בעיה? זה עומד בכלל על הפרק?

לענ"ד יש לדבר הזה שלושה צדדים. הישראלי, הפלסטיני, והמתיישבים עצמם.

אילו בעיות טכניות יצוצו במקרה שכזה?
גביית מיסים מהמיעוט היהודי בפלסטין לממשל הפלסטיני? התאמת תוכנית הלימודים של היהודים לזו של המדינה שבהם הם גרים? מה עם דינא דמלכותא דינא? מה עם דו-לאומיות? מעבר גבולות של יהודים למדינת ישראל וכו?
ומה עם מתנגדים פלסטינים? מה עם החמאס? שמירת הביטחון של היהודים ע"י משטרה פלסטינית? מה עם כל הנשקים שלה היהודים שם כיום? האם היהודים הפלסטינים יוגדרו כאוייבים של מדינת ישראל במקרה של עימות?
על כמה יהודים מדובר? כמה יהודים ירצו להישאר בבתיהם ביו"ש תחת שלטון פלסטיני? כמה יהודים יעדיפו לחיות תחת שלטון פלסטיני לו ניתנה להם הזדמנות כזאת מאשר לעבור לגור בצד הישראלי של הקו הירוק?

ועוד תהיה: כמה "לא מוסלמים" גרים היום בשטחי יו"ש? (נוצרים אבל לא רק) מה המדיניות הרשמית של ממשל פלסטיני למיעוטים בשטחה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2011, 08:28
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אני בעד תוכנית שתקבע את גבולותיה הקבועים של מדינת ישראל
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אז אתה מתנגד ל"תוכנית..."

אני בעד "התנתקות" צה"ל מתוך כל השטחים שיווותרו מחוץ לגבולותינו. אני בעד סיוע המדינה לכל אלו שיחזרו אל תוך גבולות מדינת ישראל.

במצב דהיום אני בעד פנוי אותן ההתנחלויות, שאינן חוקיות בעליל ואת אלו הנמצאות על אדמות שהיו בידי פלסטינאים ואשר בסבירות גבוהה ישארו מחוץ לתחומי מדינת ישראל בהסדר כל שהוא.

למרות דעתי, שאין לאפשר הקמת מדינה נקיה מיהודים, אתמוך בכל מהלך שיביא לרגיעה והסדר בינינו לבין הפלסטינאים. קביעת גבולות הקבע שלנו גובר. דיוק כפי שקבלתי בדיעבד בברכה את פנוי רצועת עזה ללא הסדר מדיני כלשהוא.למרות הטעות טוב ההסדר כפי שיושג מאשר חיים ללא הסדר כל שהוא והמשך השליטה על שטחים שנכבשו ( אני יודע - שטחם שהיו בשליטה ירדנית ) ב 1967
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:16

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר