לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2011, 23:28
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני לא בטוח שאתה צודק
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "זה לא כל כך פשוט"

ישנן כל מני מחלבות בוטיק, חברות שמספקות חלב אורגני - הן עובדות ומוכרות מוצרים, ואני בטוח שלא "עשו להן את המוות" יותר ממה שצריך (אם כי בוודאי צריך לא מעט אישורים כדי לשווק מוצרכי מאכל).

בכל אופן, אם הבעיה היא פוליטיקאים מושחתים אז צריך לטפל באותם פוליטיקאים (או בירוקרטים) - זה לא משנה מאומה מהעובדה שחברות קטנות המספקות מוצרי חלב מסוגלות להשיג נתח שוק - קטן ככל שיהיה - גם בשוק 'רווי' כמו שלנו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2011, 04:51
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "בגלובס הביאו מחיר של הקוטג'..."

אם אכן יש קוטג' ישראלי בארה"ב הוא יהיה חייב להימכר במחיר כזה או שהוא לא תחרותי.

כמה הרווח על מחר כזו לא ברור לי אבל עוד פעם, העניין הוא שיש לך פה קרטל. מה שזה אומר, אם תחשוב על זה, זה שנניח אתה המנהל של חברת X היוונית שהיא מומחית במוצרי חלב מן המדרגה הראשונה. ביוון אתה מוכר קופסת קוטג' בשווה-ערך של ארבעה שקלים ומרוויח שקל על כל קופסה. אתה מתחיל לייצא בכמויות לשוק שזה עתה נפתח - ישראל. ידוע שישראלים תמיד חושבים שתוצרת חוץ זה בהכרח יותר טוב (מי, אגב, שמכיר קוטג' "אירופי" יודע כמה הקוטג' שלנו עדיף) ולכן הם מחכים לך בלהיטות. על מנת לתמחר את הקוטג' שלך אתה עושה סקר שוק ומגלה שאתה יכול למכור את הקוטג' שלך בשבעה שקלים, לעשות רווח של שלושה שקלים מזה ועדיין להיות בחצי שקל זול מהמתחרות. האם אתה הולך למכור קוטג' בחמישה שקלים במקום?

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 21-06-2011 בשעה 05:18.
ישן 21-06-2011, 06:55
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אם אכן יש קוטג' ישראלי בארה"ב..."

מה שאתה מתאר פה אינו נכון בעליל. קוטג' אינו מוצר בעל ביקוש גמיש לחלוטין שכל אגורה פחות במחיר מוצר מתחרה יעביר אליו את כל הלקוחות. למעשה- אם יתומחר ממש קרוב לקוטג' ישראלי אזי אתה תחזה בתופעה מוזרה- אף אחד לא יקנה אותו. אנשים יוציאו עוד חצי שקל כדי לאכול מה שהם מכירים ואוהבים. כדי להסיט אותם מלבחור את הקוטג' המוכר היבואן יצטרך לתמחר אותו בהרבה פחות.

זה כבר לא התיאוריה של הכלכלה, אלא הפרקטיקה של תמחור מוצרים כחלק משיווק. דוגמא ידועה בפקולטות לשיווק היא למשל כניסת הלווין נגד הכבלים. התמחור של הלויין היה מעט פחות משל הכבלים, כי חשבו שככה יעבירו אליהם לקוחות. אבל הלקוח לא היה מוכן לחסוך רק כמה שקלים בחודש ולעבור למוצר חדש שאינו מכיר אותו. ומאז אגב YES מתקשה בתחרות מול הוט.

ישן 20-06-2011, 21:18
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
לדעתי זה ממש לא כל הכבוד להם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "נתניהו: נפעל לייבוא חלב ומוצריו מחו"ל"

אני כן תומך ביבוא חופשי ובהורדת מיסים והגבלות אבל:
הפתרון היותר טוב יהיה לבטל כל הרוב המוחלט של הפיקוח הממשלתי בשוק החלב, כולל המכסות יצור והארגון שנקרא מועצת החלב והקשרים ,הטבות וההגנה שהם מקבלים מהרגולטור.
הפתרון היותר טוב היה בנוסף לזה קיצור הבירוקרטיה והחסמים שיש להקמת עסקים דבר שהיה מעודד הקמת עסקים כחול לבן שיתחרו ביניהם וביבוא וכך כולם מרויחים: הצרכנים, המשק הישראלי וכמובן אותם העובדים שיעבדו באותם העסקים.

ציטוט:
שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים: "אני מברך את ראש הממשלה על ההחלטה. שיהיה במזל טוב. לא מדובר בפתיחת שוק – רחוק מזה, אלא רק בבדיקה ראשונית".

הדגשה שלי
ישן 20-06-2011, 21:54
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
התנועה הקיבוצית: כוונת רה"מ להתיר יבוא מוצרי חלב - מכת מוות למשק החלב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "נתניהו: נפעל לייבוא חלב ומוצריו מחו"ל"

ציטוט:

לדברי מזכ"ל התנועה, זאב שור, "נתנגד בכוח לכוונת הממשלה לפגוע ביצרנים בהחלטות פופוליסטיות"; שר התמ"ת הורה על הקמת צוות לבדיקת סוגיית הייבוא

http://www.calcalist.co.il/local/ar...3521593,00.html

שוב צוות בדיקה מיותר כאילו שלא יודעים מה הבעיה ומה הפיתרון.
אני חושב שמה שיקרה שיגיעו למסקנה שצריך להוריד את המחירים יורידו את המחיר באופ זמני ב- 10 -20 אגורות יקראו לזה מהפך ועם הכח הפוליטי שיש לאירגונים הללו שום דבר לא ישתנה הם ידאגו לטרפד כל מהלך של פתיחת שוק
כמובן שנראה בתקשורת המינסטרים עד כמה זה פוגע ואנשים שאין להם פרנסה בגלל הקפיטליזם החזירי הנפשע העושק ומשעבד ולוקח פרנסה מאנשים....ושום דבר לא ישתנה
ישן 20-06-2011, 22:17
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה מערבב בצורה קיצונית את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אתה מערבב בצורה קיצונית את השתלשלות האירועים. מה הקשר בין ההפרטה של ביבי למכירת תנובה לקרן אייפקס? אתה יודע מתי נפלה ההחלטה? מתי זה קרה בפועל? וכמה אחוזי שליטה נותרו לקיבוצים בתנובה?

הלחץ של ביבי בתור ראש ממשלה ואח"כ שר אוצר היה בעל הרבה משמעות בפירוק חלק ניכר מהקואופרטיבים (דן, למשל, והתנועה גם היא נלחצה אל הקיר) מה שפתח את הדלת להשתלטות של קרן אייפקס על תנובה. לקיבוצים היום אין שום השפעה על תנובה והשליטה המעשית נמצא בידיים של קרן אייפקס... כן, בריטים שולטים ביצרנית מוצרי החלב הגדולה והמשמעותית ביותר בארץ.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אני גם לא מבין למה אתה כל כך נגד ייבוא.

אני נגד ייבוא שאין בו צורך. רפת החלב הישראלית יכולה בכיף למלא את כל צורכי המדינה ובנוסף את צורכי הפלסטינים למוצרי חלב. למה שהכסף ילך החוצה? אתה הכלכלן, תגיד לי מה יש לנו להרוויח מזה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אתה חושב שהורדת החסמים לייצור (מבורך לכשעצמו) יגרום לכך שתקבל עוד עשרה סוגי קוטג'?

לא. עוד שניים. וזה כל מה שצריך. מחלבה אחת שמוכרת מספיק קוטג' בשני שקל פחות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אתה חושב שכל רפתן יכול להקים לו חברה לייצור מוצרי חלב?

כמובן שלא. אבל היכולת של מחלבה מוגבלת היום כיוון שאין לרפתנים היכולת למכור את החלב למישהו אחר בשל הגבלי מועצת החלב. למעשה, אם אתה, כמשקיע או יזם, בונה היום מחלבה, אין לך מאיפה להשיג חלב. מחלבה אחת בסדר הגודל של מחלבות גד תוכל לעשות את כל השינוי בשוק...

ישן 20-06-2011, 23:49
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
אני אביא לך דוגמא
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]אתה מערבב בצורה..."

נגיד ובאמת יש לשוק החלב בארץ את היכולת לספק לכל מי שצריך מוצרים, אבל החברה עצמה פועלת באופן עקום. זאת אומרת שהרבה דברים הם בזבזניים בתהליך הייצור, והם לא חכמים ויעילים, וזאת אחת הסיבות שהמחירים של המוצרים גבוהים יחסית.
כאשר יתחילו לייבא מוצרים מתחרים מחול, שהמנגנון שלהם כן יותר טוב ויותר יעיל שמאפשר לחברות האלה למכור במחיר תחרות (למרות שנוספת עלות הייבוא עצמו), זה אולי יפגע במכירות של התוצרת בארץ.
אם זה כן יפגע, כמובן שהחברות בארץ לא יוכלו לאכול קש לאורך זמן, אז הם יצטרכו לעשות מעשה:
1) לפטר עובדים, ובכך לחסוך עלויות.
2) לייעל את עצמם, ולשפר את מה שאפשר (למצוא חברת הובלה זולה יותר, לקצץ בדברים שהם לא חיוניים וכו').

אתה ישר חושב שהם יבחרו בפיטורים. יכול להיות שאתה צודק, אבל אם הם יעשו את זה, הם לא באמת פטרו את הבעיה של התנהלות קלוקלת, אלא רק דחו את הקץ.
ויכול להיות שהם ייתייעלו, וככה יתגברו על התחרות שלהם, מה שייתן לך מוצר זול יותר, ולחברה חיסכון בהוצאות, וכולם מרוצים.
ישן 22-06-2011, 11:09
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מתוך סקרנות פתחנו הגברת ואני..."

התוכנית לא הייתה על כל ברנד של נקנקים בעולם, אלה עשו דגימה למותגים מסויימים, אני מניח שבנקניק סרבלד(100 ש"ח לקילו +), יהיה מדובר במוצר איכותי..
זה יותר נוגע למוצרים כמו ה"עלק סלמי", שנמכר כאן, המוצרים הכי גרועים שהיו שם לרוב היו נקנקים מבושלים.

אגב
ציטוט:
נקניקיות עוף של טירת צבי (תנובה) מכילות 65%

אני תוהה האם לציפורניים טחונים של עופות הם גם קוראים בשר..
אם הייתה רואה את התוכנית הזו, שמפרטת מה החברות הללו מכנסים בתוך הנקניק\יות, היית רואה שהמוצר נראה לבן לחלוטין, ואז צובעים אותו באדום בכדי להקנות צבע, אני בספק אם היית אי פעם רוכש אחרי זה "נקנקיות" של זגלובג..
ישן 21-06-2011, 14:42
צלמית המשתמש של trionax

וזה בסדר גמור!
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אתה יודע מה זה נקרא ליעל..."

החברות בשוק הזה נמצאות בתחרות אחת נגד השניה. הם מצאו "פתרון קסם", שבעזרתו אפשר עדיין למכור נקניק, אבל מוזילים את העלות שלו בזה ששמים בו פחות בשר (מוצר יקר) ויותר זבל (זול).
אבל פתאום מגיעים גורמים "לא רצויים" שמפריעים לפתרון הזה, כמו חברת נקניקים אחרת (או אפילו משהי מהמתחרות הקיימות) ומפרסמת את הנקניק החדש שלה כך שהוא מכיל 90 אחוז בשר, בניגוד לכל הזבל של המתחרים.
במקרה כזה יקרה אחד מ-2 דברים:
1) השוק הישראלי יגיד שהוא באמת רוצה נקניק בריא/טעים עם הרבה בשר, וכל החברות יבינו את זה ויחזרו לשים יותר בשר בנקניק.
2) השוק הישראלי יגיד שלא באמת מעניין אותו אם יש בשר או לא, העיקר שיהיה זול, ואם זה מה שאנשים רוצים, הנקניק 90% לא יחזיק מעמד כי אף אחד לא יקנה אותו.

השאלה היא, למה מותר להכריח אנשים בכוח לקנות נקניק של 85% בשר, ביותר כסף, אם לאנשים לא באמת אכפת מזה? כמובן שיעשו את זה בשם הבריאות...

רק להוסיף, שבדוגמא למעלה, מה שנראה לי שיקרה במציאות, כמו שאפשר לראות מהרבה דוגמאות בשוק היום, זה שבאמת חלק מהאנשים יתחילו לקנות נקניק עם יותר אחוז בשר, וככה גם החברות ייצרו יותר. אבל רוב השוק שרק רוצה לקנות משהו זול שעונה על הצרכים הבסיסיים שלו, ימשיך לקנות נקניק שאתה חושב שהוא "זבל" למרות שהוא יודע שזה אחוז בשר קטן.
ישן 21-06-2011, 15:02
צלמית המשתמש של trionax

אז שתי תשובות:
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אוקיי, עכשיו יש לי שתי..."

א) אני לא אומר שחברות חדשות יפעלו באופן עקום, אבל אין מה לעשות, ואם כמה שלא תאמין בזה, חברה חדשה לא יכולה להתחרות בשוק מונופולי כמו החלב בארץ (אלא אם כן תיהיה לה תמיכה מהמדינה).
אם נעזוב את הפרסום ודעת הקהל בצד (כי לחברה חדשה אין את המזומן או ה"שם מותג" שיש לחברות הגדולות), גם במחיר שבתהליך הייצור גרידא יהיה קשה לה להתחרות. כי מעצם העובדה שתנובה מזמינה נגיד 1,000,000 קרטונים לחלב מחברה, אז היא מקבל מחיר ממש זול על כל קרטון. חברה חדשה שרק תתחיל, תזמין 5,000 קרטונים, ותשלם על כל אחד יותר, פשוט כי אין לה ייתרון של כמות. כנ"ל אפשר יהיה להגיד לגבי רכיבים אחרים בתהליך הייצור או עלות ההפצה של המוצרים אחריו.

להביא את גד וצוריאל כתחרות כלשהי זה סתם להפוך זבוב לפיל. כמו שאמרו בתגובה אחרת, אלו מוצרים שמכוונים להיות יותר בוטיקיים, ואין באמת תחרות בין חלב של תנובה לחלב עיזים של משק צוריאל. מה גם שהחברות האלה לא מתיימרות להתחרות בתנובה במוצרים שבאמת חשובים כמו קוטג', גבינה צהובה, שמנת וכו'.

ב) זה מה שהבנתי מהדברים שלך, כי כוויכול הפחד שיכנסו לשוק חברות מחו"ל הוא לא נובע מהטיעון שזה יצריך את תנובה להתייעל נכון? הוא נובע מהפחד מהפגיעה הפוטנציאלית בתעסוקה בארץ.

אתה צריך לראות את הפרק של סאות'פארק על וולמרט. זה פשוט ממצא את כל הנושא ב20 דקות, ואתה נקרע מצחוק במקום להתעצבן על "מצפון".

בלי קשר, אני מת להגיד לך את זה כבר הרבה זמן, ולא יצא פשוט, אבל עכשיו זה הזדמנות!
כשאתה מעיר הערה מצחיקה או צינית בפורום, אל תסביר שאתה ציני או תסתייג, כי זה מוציא את כל הצחוקים מזה
ישן 21-06-2011, 15:42
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי trionax שמתחילה ב "אז שתי תשובות:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי trionax
אתה צריך לראות את הפרק של סאות'פארק על וולמרט. זה פשוט ממצא את כל הנושא ב20 דקות, ואתה נקרע מצחוק במקום להתעצבן על "מצפון".

מכיר את הפרק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי trionax
בלי קשר, אני מת להגיד לך את זה כבר הרבה זמן, ולא יצא פשוט, אבל עכשיו זה הזדמנות!
כשאתה מעיר הערה מצחיקה או צינית בפורום, אל תסביר שאתה ציני או תסתייג, כי זה מוציא את כל הצחוקים מזה

יותר מדי פעמים אני מעיר הערה צינית או מצחיקה והיא עוברת לאנשים מעל הראש, ואז זה מוציא לי את הצחוק מזה... ופעם אף הסתיים באזהרה ממנהל פורום שטעה בהערה כזו להיות הערה רצינית... אז אני לא לוקח סיכון. עמך הסליחה

ישן 21-06-2011, 06:51
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]אתה מערבב בצורה..."

איזה לחץ של ביבי, בנאדם. הוא כבר לא היה בתודעה כשהקיבוצים החליטו על כך, ובטח לא היה בתודעה כקרן אייפקס החליטה להיכנס ולא היה בסביבה כשהקיבוצים אישרו את המכירה. עוד מעט תגיד שהוא גם אחראי על הפרטת כיל ב-92.

למה אתה חושב שהרפתות פה תוכלנה לספק את כל הביקוש? זה ממש לא כפי שאתה מציג את זה. אם הרפתות הללו תבצענה תחשיב שיראה שכדי להיות רווחיות הן חייבות למכור קוטג' ב-6 ש"ח? בגלל עניין היתרון לגודל?

למה שהכסף ייצא החוצה? פשוט מאוד- כי אתה משאיר הכנסה פנויה גדולה יותר לקניית מוצרים ישראליים.

גד קטנה ומייצרת מוצרי בוטיק. תחום מוצרי הבוטיק רצוף ביצרנים קטנים כי יש להם מרווח גדול על המוצרים.

ישן 21-06-2011, 06:20
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "כן יש בזה תופעות שלליות, כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
כן יש בזה תופעות שלליות, כך זה "כלכלת שוק חופשי", אבל בסופו של דבר לבעלי המפעלים זה מעניין את ה..
הם את הכסף שלהם כבר עשו, ובכל יום שהמפעל שלהם נמצא בסין, ובהודו הם מרווחים עוד יותר.
האמת שזה לא הכל שחור לבן, תראה כמה עולים היום מוצרי חשמל גרושים!, אם המפעלים היו במדינות האם לא הייתי יכול להרשות לעצמי לזרוק מחשב כל שנתיים.

אז מבחינתך שתזדיין כלכלת ישראל, מה אכפת לך שבעוד עשר, עשרים שנה מקסימום, יקרה פה מה שקרה בארה"ב ובסופו של דבר האיש הקטן (שהוא מי שפתיחת השוק אמור להגן עליו) הוא שיידפק ויידפק קשה...

אתה חבר בממשלת ישראל? זו הדרך היחידה שאני יכול להסביר מדוע אתה כל כך מעוניין להקריב את העתיד ולא להרוויח כלום משמעותי בינתיים.. מלבד אולי קצת שקט תעשייתי לכמה פוליטיקאים על הכסא שלהם

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:16

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר