לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2011, 11:24
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
לדעתי כמובן
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני ממש לא בטוח שהפיכה איסלמית בסוריה תטיב עימנו."

בצימצום.
גם אם נניח שישנם כמה אלפי אנשי חמא"ס וחיזבאללה בסוריה, הרי זה בטל בשישים לעומת המצב הדמוגרפי הכללי שם.
אני יוצא מתוך הנחה שהעם הסורי ינצל את המצב ולא יתן יותר למיעוט להנהיג אותו ויחתור ל"דמוקרטיה בסיסית".
אני חושב שדווקא בסוריה, משהגלגל יתחיל להתגלגל, התושבים יחפשו אוויר מערבי, הגבול יפתח, תיירים יתחילו לזרום ותושבי סוריה שלא חלמו לסוע לחו"ל דרך היבשה הים והאוויר "יגלו את העולם".
אני גם מניח שהאחראים על האופוזיציה בחו"ל יחזרו. הכיוון הכללי יהיה הרבה יותר שמאלה אמנם אולי לא טוטאלי, אבל זה יהיה הכיוון.
נכון שבדרך לדמוקרטיה, אפשר שיהיו עוד הרבה מוקשים ואיומים מאיומים שונים.
יש שיאמרו שהחיזבאללה ואולי אלקעאיידה וקצת מהחמא"ס ישתלטו על המדינה בוואקום שיווצר.. אז שיגידו.
לי נראה שגם לאסד עוברים סרטים בראש והוא כמו כל ראשי, נשיאי ומלכי האיזור, איננו יודע בדיוק איפה הוא עומד.
הוא יכול לחכות ולהיות מבודד עוד יותר ומאויים יותר מתמיד מבפנים.
אסד גם יכול לחזור על ה"קציר של אז" ובתוך יומיים להרוג כמה אלפי מפגינים ולהכניס גם כמה עשרות אלפים למעצר ולהמשיך לחסלם גם שם..
הנשיא אסד גם יכול אחרת. הוא יכול לנסות לדחוק את הקץ ולהתאים עצמו ל"תקופה החדשה בעולם הערבי" עם רפורמות חברתיות, בקשישים ושאר ירקות.
אסד גם יכול ליזום בלאגן בעקבות חלקו ברצח חרירי (אם יואשם..) וינקוט בצעדים צבאיים ע"מ להדליק את האיזור בחסות הבלאגן המתרחש בעולם הערבי, אבל אז לדעתי, הוא ימצא את עצמו דיי לבד. (דווקא זאת האפשרות הפחות סבירה בעיני, כי היא תבודד אותו באחת לנצח, ספק אם זה הזמן המתאים וספק אם יקבל לגיטימציה וליזום לבד הוא לא יעז)

אני מצפה כשזה יקרה, (הפיכה, גלות מרצון וכו') שוב לא נאויים ישירות ולמרות שמדובר ברוב מוסלמי בסוריה, יהיה אפשר לדבר ללא תיווכם של זרים, לדבר על השלום חופשי אחד עם השני.
אחרית הימים? עד לפני כשבוע לא היית ימעז לחשוב כך, עכשיו כפי שגם חלק מאיתנו מבחין בוודאי, הכל נזיל..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר