לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2010, 21:21
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
הבנתי למה ההודעות האלו מרגיזות אותי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "נכנסה לקנות פיתות וכמעט נהרגה מאבן בראש"

פעם בשבועיים ייפתח אשכול שדן במעשיהם של "צעירים". בהתחלה היה נראה לי שאתם מאירים את עיניי לתופעת טיוח המתרחשת בעיתונות.
מסיבה לא ברורה, (בעצם מה לא ברור, אני סכין בגבה של האומה) האשכולות האלו עוררו בי אי נוחות מסויימת.
אתמול קראתי את סייד קשוע, והבנתי מה מטרת האשכול ולמה הוא מרגיז אותי.
האשכולות האלו, גם אם לא במודע מבצעים דה-הומניזציה בציבור הערבי.

תאמרו, הנה עוד שמאלני שלא מכיר את העובדות ולא מוכן להתייחס לאלימות הרבה בחברה הערבית.
הכל נכון, חוץ מזה שאתם שוכחים שהערבים, הם בסך הכל עוד חלק מהחברה הישראלית האלימה.
פעם אחרונה שבדקתי אנחנו לא שוודיה. בישראל 2010 מילה לא במקום ותגיד שלום.
זה יכולה להיות נגיחה בעזרת קסדה, דקירה עם סכין או סתם שלשה אנשים שיבעטו בכם גם הרבה אחרי שתהיו על הריצפה ותבקשו רחמים.
טוב עושה התקשורת שלא מציינת בכותרת שמדובר בערבים. אין כאן טיוח, הרי כתוב בפירוש איפה ומאיפה הגיעו העבריינים. אבל לא מעניין אותנו מאיזו עדה היה הבחור שהכריע ויכוח בעזרת נגיחה עם קסדה. אז גם במקרים פליליים טהורים בהם מעורבים ערבים המוצא הוא לא הנושא העיקרי.

לטורו המשובח של סייד קשוע http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1193554.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-10-2010, 07:59
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.10
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הבנתי למה ההודעות האלו מרגיזות אותי"

סיד קשוע כתב בעל כישרון כתיבה אדיר, אך יכולת הבנת המציאות שלו לוקה בחסר.
1. ארוע הדריסה הנו נקודתי, הילדים זרקו אבנים והוא בניסיון לצאת מהמקום דרס אותם. לזכותו החוקית של דויד בארי ולמפעל חייו אין משמעות מהרגע שהברברים הקטנים התחילו לזרוק עליו אבנים. ואיך אמר האבא של הילד בראיון למבט, זו פעם ראשונה ואחרונה שהוא עושה דבר כזה, אני מאמין שהאבא עצמו ישבור לו את העצמות אם הוא ינסה שוב.
2. מפעל חייו של בארי, נתון לפרשנות פוליטית, דרישתם של תושבי סילואן להכרה עצמית כחלק ממדינה פלסטינית היא מעוררת כבוד, אבל כמו שפסק בית המשפט הארופאי לזכויות אדם בחודש מאי האחרון, הפיתרון הוא פוליטי. דרך אגב זה יפה שהם מקבלים קצבאות ממדינת ישראל ורוצים להיות חלק מהמדינה הפלסטינית, אולי כדאי שהם יפסיקו לקחת כסף מהיהודים קודם ?
3. כמו שראינו במבט לפני כחודש, ערבים רוכשים בכסף מלא (++) קרקע חקלאית בגליל, למה להם מותר ולדויד בארי אסור ?
4. התקשורת מטייחת, כיוון שאם תבדוק סטטיסטית את מספר הפשעים המתבצעים במדינת ישראל, אתה תגלה שמספר "הצעירים" המעורבים בהם הוא הרבה מעבר למספרם היחסי באוכלוסיה, וזה מצביע בהחלט על פשעי שנאה.
5. אתה מוזמן להמשיך לעצום את עינך ככל שתחפוץ

נערך לאחרונה ע"י ספייקר בתאריך 19-10-2010 בשעה 08:02.
ישן 19-10-2010, 14:39
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.10
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לגבי סעיפים 1-3 אין לי ויכוח..."

ידידי, אתה למעשה מסכים איתי גם על סעיפים ארבע וחמש, אתה רק עוד לא יודע את זה

תראה הדגש פה הוא על מספרם היחסי של העבריינים באוכלוסיה, מול מספר העברות האבסולוטי שהם מבצעים וסיווגם. אם מספרם של הבנקאים והעו"ד המעורבים בעברות מרמה הוא כזה המצביע על בעיה במגזר האשכנזי, בהחלט יש להוקיע את חברי המגזר האשכנזי על תרומתם לנושא.
ורק במאמר מוסגר, כיוון שעל סעיפים 1 עד שלוש כבר הסכמת איתי, אתה גם תסכים איתי שלאור האמור בהם המאמר של אדון קישוא היה לא יותר ממלאכת מחשבת של הטיית הציבור, הרי במקרה של לאזרוס באמת לא היה שום דבר שאפשר לזקוף לזכותו, תמים היא האיש בהליכותיו, במקרה של הפרחח מסילואן שום דבר תמים לא היה בהליכותיו. לכן סיד קשוע השיג את מטרתו והיא לעורר ביהודי המצוי (יוצא מזרח ארופה?) את רגשות האשם שאנחנו כ"כ מלאים בהם מינקות, למשל על כך שכנצר למשפחת רוסית / פולנית אני לא יוצר החוצה עם סוודר בקייץ כמצוותה של אימי, סיד קשוע הצליח בכך להסיט את הנושא מהבעיה האמיתית ובא לסילואן גואל.
ישן 19-10-2010, 08:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הבנתי למה ההודעות האלו מרגיזות אותי"

דה הומניזציה או ישור קו?
אפשר לטעון הרבה כנגד חלק מהתגובות שמושמעות כאן, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדות הבסיסיות בכל הנוגע לצורת אינטראקציה בין המגזר הערבי לבין המגזר היהודי בארץ.
וזה בדיוק מה שסייד קשוע עשה בטור הדמגוגי שלו. הוא הראה את הסצינה הסופית של אדם פוגע באדם אחר ואח"כ קשר לה נרטיב גזעני, ובהתעלמות מוחלטת משאר העובדות "הלא חשובות", כמו העובדה שהפגיעה היא תוצאה של נסיון למילוט, ואפילו לא כחלק מהגנה עצמית (למשל).*
האם העובדה שהפוגע במקרה דנן היה ערבי חשובה למקרה? לא. האם העובדה שהפוגע הוא ערבי חשובה להגדרת התופעה? כן.
ישנן שתי תופעות בולטות, האחת היא כמות יחסית (לאוכלוסיה) גדולה של פשיעה במגזר הערבי והשניה היא ההשתקה של התופעה בתקשורת.
וההשתקה היא זו שמסייעת להגדיל את מימדי הפשיעה הערבית ומונעת דיון אמיתי בגורמים לתופעה - אלה שהם תוצאה של המדיניות של ממשלות ישראל לדורותיהן ואלה שהם התוצר של התרבות הערבית-ישראלית.

התוצאה היא כמו שפיכת שמן על מים סוערים...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-10-2010, 09:46
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "דה הומניזציה או ישור קו? אפשר..."

לגבי המקרה הפרטי של דויד בארי - זריקת האבנים בסילוואן, אני מניח שהייתי פועל באותה דרך.
אין לי ביקורת על כך שדויד בארי פעל כדי להציל את חייו.
לגבי פעילות עמותת אלעד, הסיור בעיר דויד בקיץ היה מאוד מעניין. אני לחלוטין לא בקיא בעובדות מכדי להביע דיעה וזה בעיקר לא הנקודה שחשובה לי כאן.

הנקודה שלי חשובה מהמאמר היא הדרך בה אנו בוחרים לצייר את ערביי ישראל.
לפני שכתבתי את התגובה גיגלתי את התיאורים של רצח נשים על ידי בעליהם, התופעה נפוצה יותר אצל העדה האיתיופית. גם שם הכתב בוחר בצדק שלא לציין שמדובר באיתיופים.
ההבדל בטרמינולוגיה בין "איתיופי שרצח את אשתו" לבין "רוצח אישתו שהוא איתיופי" הוא לא בטרמינולגיה אלא בסמנטיקה.
שלא כמו במקרה סילוואן, שם מדובר באירוע לאומני, במקרים בהם האירוע הוא פלילי טהור, ההדגשה שמדובר בערבים ישראלים משמשת, בהצלחה, לדה-לגיטמציה של הציבור הערבי במדינת ישראל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:09

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר