לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2010, 11:45
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מעלה את מחיר הנכס, מעלה את מפלס הנחס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מחקר ממשלתי: "שכן אשכנזי מעלה מחיר הנכס""

סתם-סתם... אני מניח שימצא כבר מי שירשום טוקבק כזה. אישית עברתי דירה לא מזמן, בעיר מאוד מעורבת עדתית (וגם "פנים עדתית") והיה ברור לי שעניין "סריקת שמות על תיבות דואר" כבר לא ממש "אוכל", ובטח לא אומר יותר מדי. אגב, וזו אפילו לדעתי לא אנקדוטה, לפחות בעיר בה אני גר יש לי רושם שה"מטורף הבינייני" (אותו דפוק בן חמישים+ שמסתובב בלי חולצה, צורח על ילדים שעשו סיבוב עם אופניים בחצר, עסוק תמיד בלתקן את האאודי 80 שהוא קנה חדשה ב 1988) הוא כמעט תמיד אשכנזי. כמעט בכל בניין שני יש אחד כזה. אישית גם אם כשאני שם מליון+200K על קניית דירה חדשה אני משסה כלבים רוצחים בכל סוכני ה PC שנמצאים אצלי עמוק שם בפנים, עדיין אני לא מוצא שום קשר בין זה שעל הדלת ממול שם משפחה אשכנזי ובין עודף איכות חיים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-07-2010, 18:43
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אלעד, אתה וכל המגיבים כאן - טועים ללא יוצא מהכלל.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מחקר ממשלתי: "שכן אשכנזי מעלה מחיר הנכס""

על כולכם עשו סחריר (ספין בלעז).

חוקר ערך מחקר משמים למען משרד השיכון. הוא החליט לבדוק את השפעתם של משתנים שונים על עלויות הנדל"ן (שהן, תוצאה של הביקוש לנדל"ן). הוא בדק את השפעתה של ההשכלה, של ההכנסה ועוד כהנה וכנה משתנים (שיש קשר בינהם) . בין היתר, הוא החליט לבדוק גם את השפעתם של עולים חדשים וותיקים על עלויות הדיור. המחקר הזה עניין את הציבור לא פחות ולא יותר מהמחקר על הרגלי הרבייה של החרדון המצוי בניצנה.

אלא שאז התרחשה תפנית מפתיעה בעלילה. תחקירנית הלילה המפוהקת, הניחה בטעות את המחקר השגרתי על שולחנו של עורך הבוקר ב - ynet. שם, בין דף המסרים היומי של שלום עכשיו לבין סקירת העיתונות מהעולם הערבי, המתין המחקר בשקט, בסבלנות, עד שיזכה גם הוא לשחזור בתור כתבה שתכנס לאחד מעמודי האתר.

האמת היא שהעורך היה מגלה את טעותה של התחקירנית ומשליך את המחקר לפח האשפה (שם היה נח לצד - "מתנחלים מוחים על הצגתם כמפלצות" ו"טיול בירושלים שבין החומות") אילולא במקרה, היה הנייר מקופל בדיוק במקום שבו כתוב "יוצאי אירופה ואמריקה". אהה, אמר לעצמו העורך - אשכנזים - זה כבר מעניין. חמש דקות לאחר מכן יצאה תחת ידו הכותרת "ישראלים מעדיפים לגור ליד אשכנזים" שכל קשר בינה לבין המחקר המקורי והארכני מקרי בהחלט. העיקר שכולם הקליקו.

שימו לב למה שכתוב בפועל במאמר "בנוסף, מצא הסקר כי למוצא התושבים יש השפעה על מחירי הנכס: ביישובים שבהם יש שיעור גבוה יותר של "יוצאי אירופה ואמריקה" - אשכנזים - מחירי הבתים גבוהים יותר מאשר ביישובים שבהם יש שיעור גבוה יותר של "יוצאי אסיה ואפריקה". זאת, אף שהמחקר לא התייחס למוצאם של תושבים ילידי הארץ, אלא בדק רק את ההשפעה של ארצות המוצא של ילידי חו"ל על מחירי הדירות. "

כלומר, המחקר מתייחס בעיקר לאנשים שעלו בדורות האחרונים. מאיזה מדינות עלו? רוסיה, ארצות הברית , אתיופיה, קווקז. מה לעשות שמצבם הכלכלי והסוציו אקונומי של העולים מהמדינות הראשונות, עדיף על זה של העולים מהמדינות האחרונות? אז אולי הישראלי מעדיף לגור לידם בלי שום קשר למוצא?

ומה לגבי המתאם בין המשתנים? נניח שההשכלה משפיעה בדיוק כמו המוצא של העולים לארץ. אולי העובדה שהשכלתם הממוצעת של יוצאי ארצות הברית רחבה יותר מהשכלתם הממוצעת של יוצאי אתיופיה היא שגורמת להעדפה שלהם? ולא סיבות אחרות?

אני מבקש מכל מי שקרא את המאמר הזה - עשו עם עצמכם תרגיל קטן. קראו שוב את המאמר - הפעם דלגו במכוון על הכותרת. הכתבה תראה לכם שונה לגמרי. ויש סיכוי, יותר מסביר, שקריאת המאמר, תקבור את הפרובוקציה הזאת סופית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-07-2010, 21:29
  Teren Teren אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.10
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני חושב שרק גולש אחד נפל בפח. לכן בדיוק התגובות מבודחות."

אם התכוונת אלי,
אכן הנתון היחידי בדבר שיקול חברתי בבחירת דירה על סמך מוצא שכן מדבר על אשכנזים לא ילידי הארץ,
לכן לא מספק ואולי גם מטעה, כי כפי שנאמר יתכן כי משמעות נתון זה הוא כלכלי, והמחקר בנתון זה
בלבד, לא יכול לקבוע חד משמעית כי קונה הדירה הישראלי מחזיק בשיקול קניית דירה במקום מסוים על
סמך מוצא השכן, בין שאר השיקולים. אך עדיין אם יעשו מחקר (אך הפעם עם המשתנים הנכונים ויגיעו
לנתונים שיהיה ניתן להסיק מהן מסקנות אמיתיות) הבאמת יבדוק האם הישראלי כן מפעיל שיקול חברתי
המבוסס על מוצא השכן, לא אתפלא אם תוצאות המחקר יהיו חיוביות, כשהשיקול להעדפה מסוימת הנובעת
מאבחנה בהבדלי תרבויות בין יוצאי אירופה ל"יוצאים האחרים" הוא מובן והקשר בינו לבין גזענות ודעה
קדומה הוא מקרי בהחלט. כן מותר להבדיל בין אוכלוסיות על סמך נתונים הלא קשורים בהכרח לגזע.
וכל זאת אני אומר כלא כאשכנזי.
ישן 11-07-2010, 21:45
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אין שום ספק שהמצב בפועל תואם במידה מסויימת למה שאתה טוען
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Teren שמתחילה ב "אם התכוונת אלי, אכן הנתון..."

אולם לא רק במידה פוחתת עם הזמן, אלא גם באופן יותר ויותר סלקטיבי כאשר המנח "אשכנזי" הופך עם הזמן לפחות תווית עדתית "אתנית" ויותר מין "אנטי תזה" לטיפוס מסויים אחר. למעשה במגזר החילוני בחלקו לפחות (טריטוריאלית) ה"אשכנזי" כזהות עדתית/חברתית זו זהות שהתפוררה וקיימת רק כ"שם מותג" למאפיינים מסויימים, שהם כאמור אנטי תזה של אחרים. אני לא מכחיש ששמעתי די הרבה בחיי (יותר בצעירותי במקומות עבודה ובצבא, מאוחר יותר אז יותר על בסיס מגורים/משפחה) "שבחים" לאשכנזים שנאמרו מפי "מזרחים גמורים", ובהרבה מקרים הייתי מאוד נבוך משום שחשבתי שהם מגזימים וטועים. ברוב המקרים "אשכנזי" זוהה בעצם כדמות אינדיבדואלית, חסרת מאפיינים "צרובים", בעוד שבעיני אותם אנשים, מזרחיים "אסליים" היו אנשים ש"אי אפשר להוציא מהם את המזרחיות". זה לא שפסלו מזרחים, הם פשוט חשבו שלאשכנזי נקודת זינוק עדיפה בשביל להיות "אינדבידואל". זה עוד בלי להכנס ליריביות בין עדתיות, בתוך עדות יוצאי ארצות האיסלאם, שגם הן מקרינות מאוד. בסופו של יום כבר היום קו השבר החברתי שינה מיקום והוא עומד כאשר מצידו האחד אנשים שעבורם ה"אני" הוא "אני מי שאני עושה את עצמי", ומן הצד השני אנשים שיותר מונעים ע"י "מנטליות". למיטב שיפוטי העניין האשכנזי כבר מאוד לא דומיננטי כאן, אלא יותר רקע אישי. אישית, ךדוגמא, אני מרגיש מעט מאוד משותף עם משפחות בני גילי שעלו לפני 15 שנה מבריטניה, או ניו יורק, מאשר עם "צברים" מהשכונה לא משנה מאיזו עדה. מבחינתי הזהות הסקטוריאלית המצומצמת שלי היא האנשים שבאו ממש מהסביבה שלי, לא בני אותה העדה.

ישן 11-07-2010, 23:03
  Teren Teren אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.10
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אין שום ספק שהמצב בפועל תואם במידה מסויימת למה שאתה טוען"

למרות המצטייר מטענתי, אני שייך בעיקר לצד ה"אני" של קו השבר, כששם הייתי מלכתחילה כברירת
מחדל, אך מרשה לעצמי לקפוץ מדי פעם לצד השני, כי לפי מה שאני רואה בשטח זה מחייב זאת ממני
ואני קופץ לאותו צד לאחר מחשבה עמוקה המנסה להצדיק קפיצה זו. זאת למרות שבאמת הייתי רוצה
להישאר בצד הראשון, אני מניח שזה יקרה בעוד הרבה שנים (אל תשכח שצאצאים צעירים המקובעים
לאותה תרבות לא קל לשנות עם הזמן ואם לא תצליח איתם תצטרך להתמודד עם צאצאיהם) כאשר המוצא
הבעייתי יצטרך בהדרגה עם הזמן להגיע לאיזון טבעי עם השאר ובמיוחד בצפיפות/רמת החיכוך הנוכחית
זה אמור להיות יותר מהיר, עד אז צד המנטליות לפי דעתי עדיין אמור להיות קיים לפחות עבורי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר