לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2010, 09:30
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי amitai^ שמתחילה ב "איך הוא גרם למצלמה להתחיל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitai^
1. איך הוא גרם למצלמה להתחיל לצלם רק שהיא הגיע לשיא הגובה, ואם היא צילמה כבר מההתחלה אז הכרטיס היה צריך להגמר מזמן...

2. איך היא שרדה את הנפילה? זו נפילה מגובה מטורף דרך אטמוספירת כדור הארץ.

3. מאיפה הוא הביא בלון הליום שיכול לעמוד בתת לחץ שיש בגובה של 42,000 ק"מ???
(חוץ מזה שנראה לי שבלון הליום כבר כבד יותר מהאטמוספירה בכזה גובה)

4. בקיצור חרטא.

5. ובטח לא ב 2500 ש"ח. (500 יורו)

הערה: ברשותך, הוספתי מיספור למשפטים שכתבת כדי שאוכל לענות לך על כל הספקות שהעלית.

אינני חכם יותר מכל אחד אחר הגולש בפורום אבל אם יש לי ספקות אני מחפש תשובות (כמה היום הכל כל כך קל ברשת) ומוצא אותם בקלות. לא מכריז "שטויות" (הפירוש העדין שלי למילה המצוטטת במשפט הרביעי) לפני שבודק במקורות נוספים. הכנסתי את השם הרשום בתחתית התמונות וכך הגעתי לתשובות.

1. המשפט שכתבת מראה שלא קראת כראוי את הכתבה. דילגת על "הקלקר שכיסה את המצלמה הגן עליה מהקור ואפשר לה לצלם תמונות לפי טיימר שכיוונתי מראש".

2. אם היית מגיע לקישור הבא:
http://www.thesun.co.uk/sol/homepag...from-space.html
היית גם רואה את התמונה הזו (יש קישור לשקפים):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

והיית מבין, כמוני, שהקופסא עם המצלמה מחוברת למצנח (אדום). המצנח אינו נפתח כל עוד המצלמה אינה נופלת. אמנם הקישור הוא ל SUN, שיש הטוענים שהוא "צהובון", אך שאר הקישורים מראים על רצינות הכתבה.

3. נתחיל בתיקון טעות: הבלון עלה לגובה 42 ק"מ (ולא 42,000) ונמשיך בתיקון נוסף: הבלון, כל עוד הוא שלם ובתוכו גז ההליום, ימשיך להיות קל מהאטמוספירה שמתחתיו (אחרת הוא לא יעלה לאותו גובה).
הבעיה היא אכן תת הלחץ הגובר והולך, הגז בתוך הבלון מתפשט יותר ויותר עד שהבלון אינו מסוגל לעמוד בלחץ ומתפוצץ, כדרכו של כל בלון.
בלון מטאורולוגי (כפי שרואים בתמונה) בהחלט יכול להגיע לגובה כזה. הנה דוגמא לידיעה על בלון שהגיע לגובה 30 ק"מ אחרי שחיברו לו....גבינה:
http://www.hayadan.org.il/wp/space-...ycombe-2908097/

4. על סעיף זה עניתי לך כבר בהקדמה.

5. בהחלט כן. ראית את הצילום שלו עם המתקן שבנה. לא צריך לעלות יותר, במיוחד שהמצלמה (החלק היקר בעסק) משומשת מיד שניה.

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 29-06-2010 בשעה 09:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2010, 12:09
צלמית המשתמש של amitai^
  משתמש זכר amitai^ amitai^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=amitai^] 1. איך הוא..."

לא התכוונתי שהדבר לא אפשרי, פשוט בכתבה (קראתי את הכתבה בעברית שהופיע בקישור) היה רשום שהוא פשוט לקח מצלמה ובלום הליום ושלח אותם לגובה של 42 קמ (כתבתי בטעות 42000) וכל זה ב 500 יורו.

תהייתי לא איך לא היה לה קר למעלה אלא איך היא שרדה את הנפילה, ז"א את ההתנגשות בקרקע, ואת החיכוך על האטמוספירה. יכול להיות שפשוט מהירות הנפילה שלה היתה מאוד איטית, אבל צריך מצנח מאוד גדול לשם כך. וזה לא נראה כך מהצילום. כמובן אולי אני טועה.
(איך הוא גרם למצנח להיפתח ברגע תחילת הנפילה בתיזמון מושלם?)

זה שיש בלונים שיכולים להגיע לכזה גובה ולעמוד בתת לחץ אני יודע, יש חברה פרטית שככה משגרת חלליות לחלל כדי לשגר מגובה רב ולחסוך בדלק. (משגרת מחללית אם שבנויה מבלון גדול - סוג של ספינת אויר), אבל זה בטח לא בלון שקונים בחנות עם קצת הליום. בקיצור אין לי מושג כמה זה עולה אבל אני מניח שזה לא עולה זול.

בקיצור הרעיון אפשרי מאוד, פשוט לא נראה לי שישים ב 500 יורו.

אבל עזוב אותך - כל הכיף זה להכריז שטוית ככה מהבטן ישר - תנסה את זה פעם ותראה =)
------------------------------------------------------------------------------

ישן 29-06-2010, 14:07
  KV1 KV1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי amitai^ שמתחילה ב "לא התכוונתי שהדבר לא אפשרי,..."

ציטוט:
לא התכוונתי שהדבר לא אפשרי, פשוט בכתבה (קראתי את הכתבה בעברית שהופיע בקישור) היה רשום שהוא פשוט לקח מצלמה ובלום הליום ושלח אותם לגובה של 42 קמ (כתבתי בטעות 42000) וכל זה ב 500 יורו.

תהייתי לא איך לא היה לה קר למעלה אלא איך היא שרדה את הנפילה, ז"א את ההתנגשות בקרקע, ואת החיכוך על האטמוספירה. יכול להיות שפשוט מהירות הנפילה שלה היתה מאוד איטית, אבל צריך מצנח מאוד גדול לשם כך. וזה לא נראה כך מהצילום. כמובן אולי אני טועה.

זה שיש בלונים שיכולים להגיע לכזה גובה ולעמוד בתת לחץ אני יודע, יש חברה פרטית שככה משגרת חלליות לחלל כדי לשגר מגובה רב ולחסוך בדלק. (משגרת מחללית אם שבנויה מבלון גדול - סוג של ספינת אויר), אבל זה בטח לא בלון שקונים בחנות עם קצת הליום. בקיצור אין לי מושג כמה זה עולה אבל אני מניח שזה לא עולה זול.

א.למה שתשרף בכניסה לאטמוספירה? היא לא נכנסה מבחוץ במהירות של כמה אלפי קמש כמו מעבורת.
ב.אפילו אם המצלמה לא שרדה, זה משנה? העיקר הכרטיס.
ישן 30-06-2010, 08:40
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי amitai^ שמתחילה ב "לא התכוונתי שהדבר לא אפשרי,..."

ציטוט:

אכן גם הפעם כתבת הרבה שטויות וכיוון שאני מבין את הראש שלך, לא אסביר באלו שטויות מדובר.
גם במשפט האחרון לא צדקת. עלה לי בייסורים לכתוב את המשפט הקודם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:56

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר