לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2010, 08:30
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
מרטין לותר קינג ה-3: הסרבנות חשובה לפתרון

ציטוט:
בנו של מנהיג השחורים המיתולוגי בארה"ב הגיע ארצה, חדור מוטיבציה להשריש את משנתו - פיתרון סכסוכים בדרכים לא-אלימות: "גם אצלנו היה גיוס חובה, והיו סרבני מצפון", הוא אומר ל-ynet. ויש לו מה להגיד גם על בילעין, חרם האוניברסיטאות, והנשיא השחור שלו - שבעצמו לא עשה עדיין די

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3876825,00.html

אצלם היה גיוס חובה וסרבני מצפון, אבל הם לא נלחמו באמריקה אלא באסיה.
לא שזה ישנה משהו,אבל סתם מה שאני חושב.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-04-2010, 10:17
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הוא חושב שזה טוב שצלנו יש..."

כי הם זה הם. ואנחנו זה אנחנו.
אולי לנו, הישראלים, זה נראה הגיוני מאוד כל הדברים האלה שעל הערבים תהיה ביקורת כל הזמן ושיהיה להם גם כן שלום עכשיו.
אבל לגויים זה לא.
למעשה, עצם היותנו מדינה מערבית עם תרבות מערבית, מדינה דמוקרטית - מצפים מאיתנו שיהיה לנו את כל זה. שנהיה "הטובים יותר" כביכול. ולכן מעבירים עלינו אינסוף ביקורת ודורשים מאיתנו יותר.
ומהערבים לא דורשים דבר.

כמו שמורה תצפה מתלמיד מוצלח שיהיה תמיד מצליח, ותכעס כשהוא יקבל 80 או כשהוא ירמה במבחן.
לעומת זאת היא לא תצפה לדבר מהתלמיד הכושל, ותהיה רגילה לכשלונותיו ולהתנהגות הלא טובה שלו.
(מורה טיפוסית)

אני לא אומר שזה מה שצריך להיות, שמאיתנו ידרשו יותר. אני אומר את דעתי לגבי מה העולם חושב על המצב, באופן לא מודע. כי סה"כ אם הם היו מודעים להתנהגות שלהם, הם היו עושים דברים לשנותה. אבל הם באמת מאמינים במה שהם חושבים עלינו, ואני חושב שזה נובע מהמחשבה הזאת כלפינו, שנמצאת אצלם בתת-מודע.
ישן 16-04-2010, 13:56
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הוא חושב שזה טוב שצלנו יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
הוא חושב שזה טוב שצלנו יש סרבני ממצפון.
הוא חושב שזה טוב שאת האוניברסיטאות שלנו מחרימים.
הוא חושב שזה טוב שאת המוצרים שלנו מחרימים.
אבל מה עם הצד השני? למה לא להחרים את הפלסטינאים
עד שהם יפסיקו עם הטרור ועם ההסתה? למה לא לדבר על
הפגנות לא אלימות של פלסטינאים נגד מחבלים מתאבדים למשל?
למה לא להחרים את שילטון החמאס עד שהוא יפסיק לפגוע באזרחים?
למה שלא יהיו סרבני טרור בצד השני? למה שלא יהיו אירגונים כמו
שלום עכשיו בצד השני?

אני שואל את השמאלנים את אותן שאלות,
מדוע הם לא מפגינים נגד הפלסטינים וסרובם לשלום ?
מדוע הם השמאלנים לא מפגינים נגד החמס שישחררו את גלעד ?
מדוע השמאלנים לא מפגינים נגד מדינות אירופה התומכות בהמשך ויתורים ללא תמורה ?
מדוע השמאלנים לא מפגינים נגד ננטפה במסגדים ובתקשורת הערבים ?

השמאלנים ידעו להפגין נגד ישראל, ידעו להכפיש את ישראל אבל אין הם יודעים איך לצאת לטובת ישראל.
ישן 16-04-2010, 18:31
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני אישית לא הייתי בוחר במילה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אני אישית לא הייתי בוחר במילה ניגר, אבל כשהם קוראים ככה אחד לשני אתה לא יכול לבוא בטענות אליו.

1- "הם" ממש לא קוראים לעצמם ניגרים. יש חלוקה בארה"ב, בין מעמד ה Blue Collar ואלו שמנסים לצאת מה projects, לקבל השכלה, לעבוד ולחיות כמו כל בן אדם. אנשים עם ערכים, ממשפחות דתיות וכדו.
הטלויזיה מרגישה שיותר מעניין וטוב יותר לרייטינג לשמש את השחורים בתפקידי פושעים, עבריינים, המקללים ויורים אחד בשני על זוג נעליים במגרש כדורסל - למה להראות איש שחור בחליפה מנהל דיון בבית משפט? כל אדם יכול לעמוד ב"פרקליטים" ולשאת נאום מרגש לחבר המושבעים- לא צריך בשביל זה בחור שחור... אבל שחור הוא בדיוק מה שצריך לסצנת ירי, עבריינות בתוכנית טלויזה... "כך כמה כושים, שיקללו אחד את השני, יחזיקו א הנשק כמומפגרים וירו". רק שבאמריקה, בקושי רואים תוכניות או סרטים המבוססים על הלבנים "החכמים והמשכילים" שבדרום, ובתוך כל חור במרכז ארה"ב שיותר מפגר מהשני וש % הפשיעה וסמים שם ממש לא פחות ממה שיש בשכונות עוני שחורים...... יותר קל לשווק את הציבור השחור האורבני כקבוצה של פושעים קטנים מאשר את הלבן...
אני משער, שהאדם הממוצע בישראל, וברחבי העולם, מכירים את הקהילה השחורה בארה"ב דרך הקולנוע, מוזיקה, (ששניהם עובדים עבור אות המטרה כי כיום זה "אין" להיות "ניגר" וגנגסטר) ושחקני הספורט שלהם, שמה לעשות, זה מעין מעגל קסמים, שבו בשכונות שאין למה לשאוף, כשמערכת החינוך האיזורית לא משקיעה כלום בבית הספר שלהם, אז מתדרדרים לסמים, ושואפים להיות שחקני כדורסל, פוטבול וכדו... אלו חברה שבקושי עוברים את המכללות, ורק בגלל היכולת האתלטית שלהם, משקיע ה NCAA (איגוד הספורט של המכללות) ובכלל המכללות עצמם, משאבים כדי ללמד אחד על אחד, קורסים פרטיים וכל דבר שהם יכולים לעשות כדי שהשחקן ימשיך לשחק ולא לעוף מהקבוצה ועזוב את המכללה/ אוניברסיטה...
אני גם האמנתי שהשחורים חיים כאילו כל אחד הוא 2pac, מקלל את חברו בחיבה ושהם קבוצה של אנשים מפחידים ששונאים א המערכת ואת העולם ושכל יום יש צוות של SCI שחוקר מקרה מוות בשכונה... רק שגרתי בניו יורק, למדתי מהר מאוד להבדיל בין אלו שבאים ממקומות מאוד ספציפיים שידוע על אחוז פשיע גבוהה וכדו, ומנגד אנשים נורמטיביים כמונו, גרים בשכנות עם לבנים, שולחים את ילדיהם למכללות ואף מצליחים, והכי בולט, זה איך שהם מבודדים את ה"ניגרים" ונמנעים מלהיות בסביבתם, כי ממש לא אוהבים את זה שקוראים להם ניגרים, רואים אותם כמטרד, כגורם עצלני שדופק להם את האימג' ואינו משקף את האידלוגיה וערכיהם הנוצריים וכדו... אבל שוב, את מי זה מעניין?? זה מעניין אותך לראות את זה בטלויזיה? זה מעניין ילד לבן בן 14 מהפרברים לשמוע על שחור ממוצע שעובד קשה לפרנסתו? לא. למה? כי אז אין בו שום דבר מיוחד, והוא כמו איש לבן, ולמי אכפת?? אנשים רוצים משהו שונה, משהו להתחבר אליו ולהרגיש ייחודי0- אז יש את המטאליסטים, את ההיפים, את החננאים, ויש ציבור שלם השומע את הראפ, מתלבש ומדבר כמו "ניגר"- למה? כי זה מה ש IN היום וזה נותן לילדים משהו לעשות עם עצמם ולהרגיש חלק ממשהו חוץ מחיי היום יום הסטטי וה חד-מימדי והמעט משעמם הניתן לחיזוי... ככה זה ילדים ונוער, ומערכת הקולנוע, סדרי טלויזיה ומוזיקה הבינו שכדאי להם מאוד לעשות הכל כדי ליחצ"ן את ה"ניגר" מכיוון שזה מה שבדרישה ורוצים, ועל הטמבלים (הבעיקר) הלבנים שאין להם עוד מה לעשות, דוחפים להם את כל הסצנה הזאה לתחת והם רק מבקשים עוד ועדו אומנים, להיטים לMTV וקליפים של איזה בחור שחור רזה ומצ'וקמק שמתלבש Gangsta, מקבל מקום במצעד הבילבורד ומוכר איזה דיסק או שתיים ומעלה לאייפוד כמה שירים...

אני פגשתי את האנשים הכי אדיבים, נבונים, בעלי ערכים הנותנים יד למי שצריך שהיו שחורים, ולא, הם לא המיעוט.... רק מה לעשות, שאם נולדתה בשכונת עוני, ואתה1.90+ מ' או רץ במהירות מטורפת, אז אתה תבלה את שנותיך כנער הרודף אחרי החלום להיות שחקן ספורט ולקבל המון תהילה וכסף- אלו שהולכים לבית ספר, למכללה, לא בדיוק רצים אחרי ז מכיוון שיש להם עוד אופציות בחיים וספורט היה משהו חובבני, להנאה, לאו דווקה התקווה היחידה שלהם לצאת מהגטו שלהם.

2- אם יש קבוצה של יהודים שקוראים לעצם "kikes", אז מותר ללא יהודי לקרא לי גם מכיוון שהוא שמע שיש יהודים שקוראים אחד לשני בשם הזה?

3- אני ממש לא בעד מה שהוא אומר. אני ימני- בגלל המסורת, העבר, מי שאני כיהודי, בטחונית והמשמעות של ארץ ישראל עבורי היא ארץ ישראלה כולה ולא 'ארץ גוש דן וההי-טק' וממש לא אכפת לי מה MLK השלישי, הרביעי או השמיני חושב עלי, על עמי ומולדתי... הרי הסיבה היחידה שיש לו קול וכיכולת דיבור זה בגלל משפחתו, ולא בגלל שהו מבין דבר בישראל, בעם המוסלמי החדש הקורא לעצמו "פלשתנים", במזרח התיכון, ואני לא רואה קשר בין בעיית הגזענות בארה"ב וצורת המחאה שלה לבין המזרה"ת, לסכסוך היהודי-מוסלמי וכדו... אז הבן אדם דיבר, למי אכפת?

קראתי פה תגובות הולמות, ולא צריך לחסוך ממנו ביקורת אם אתה מרגיש ככה, אבל, אם זאת, אין סיבה לצאת באמירה כזאת, בטח שלא בפורום נכבד זה, שאפשר להתדיין בלי לקרוא שמות גנאי, גזעניות וכדו (מה שהיה כאן), וזה רק מוריד מערך הדיון והטוקבק...
שבת שלום

ישן 18-04-2010, 08:13
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני מסכים אתך שארה"ב היא מדינה רב גונית עם הרבה "רבדים"
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]אני אישית..."

המשתנים בין אזורים גאוגרפיים, ובטח גם בתוך הקבוצות האתניות הגדולות, אבל קח בחשבון שכמעט כל עם/מדינה מיוצגים כלפי שכנים לא מידיים (ואפילו אנשים מאותה מדינה אבל שלא במגע יומיומי אתם) בזכות מדיות מסויימות, ויש להם אחריות כלפי זה. אני כל הזמן שומע מאמריקאים קיטורים על "איך אמריקה/אמריקאים נקראים בעיני הזר שמכיר אותם דרך הוליווד/MTV/HBO וכמה שזה לא הוגן ונכון וככה וככה", אבל הם מתעלמים מן העובדה שזו הדרך שבה בדר"כ בני אדם מכירים עמים/מדינות אחרות, אפילו שהיום כמעט כולם מטיילים. לאמריקה יש את הפריווילגיה הנדירה בכך ש"שפת האם התרבותית" שלה היא השפה המדוברת ביותר בהרבה מדינות אחרות. הם יכולים בקלות "להאכיל" אותנו בדימויים והתרבות שלהם, ואנחנו לא יכולים לעשות ההיפך.

בתרבות הנצרכת האמריקאית ישנו עולם דימויים אתני שלם ששנה אחרי שנה "הם" מפתחים ותורכים אותו. בין השאר בעולם זה ה"שחורים" הם או העו"ד המבריק, או הגנגס והראפרים. מה שרואה ה"לא אמריקאי" בהקשר לשחורים (וזה גם בא לידי ביטוי בתוכניות ריאליטי, תכניות אירוח מסוגים שונים ומופעי סטנד אפ שלכאורה הם חסרי רסן) התדמית הנמכרת תואמת למה שרואים הרוב, ואתה עצמך מודה שראית לפני שעברת לגור שם: התדמית שבהקצנה מועברת בקליפים הדביליים של מוסיקת ההיפ-הופ : השחור הוא מין פרעה מודרני – שרירי, זועם, מוקף חתיכות מכל הצבעים והמינים וחובב תכשיטים, ביגוד ומכוניות סופר מפוארות... מדבר בשפה תוקפנית ועושה שימוש רב בסלנג גזעני ובכלל דיבור רהוט וקולח.

עכשיו נכון שתאה נוחת בניו יורק ופתאום רואה שאפילו אלה שבשכונות העוני הם ממש לא פרעונים אלא יותר חבורה שמנה של אנשים לא חכמים שלפעמים אתה אפילו מתייאש מלשאול אותם איפה נמצא בית מספר X, שמסתבר שהוא הבית השלישי מאיפה שהם גרים כל חייהם... הרבה אנשים מבוגרים וישרים שעובדים ברכבת התחתית ולא מתביישים לגשת אליך ובנימוס לבקש ללוות אותך עד לרכבת כי בטעות אתה נמצא בתחנה ה"לא נכונה" וכבר 10 בלילה... אבל זו תובנה שמקבל מי שמבקר שם ומביט מסביב, ויותר מכך מי שממש גר שם (וגם מביט מסביב). זה לא מספיק כדי לצמצם את הדימוי של השחור כפי שהטלוויזיה/אם טי וי/ הוליווד מציירת אותו.

ישן 18-04-2010, 18:21
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני מסכים אתך שארה"ב היא מדינה רב גונית עם הרבה "רבדים""

אני מסכים ם מה שאתה אומר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
עכשיו נכון שתאה נוחת בניו יורק ופתאום רואה שאפילו אלה שבשכונות העוני הם ממש לא פרעונים אלא יותר חבורה שמנה של אנשים לא חכמים שלפעמים אתה אפילו מתייאש מלשאול אותם איפה נמצא בית מספר X, שמסתבר שהוא הבית השלישי מאיפה שהם גרים כל חייהם... הרבה אנשים מבוגרים וישרים שעובדים ברכבת התחתית ולא מתביישים לגשת אליך ובנימוס לבקש ללוות אותך עד לרכבת כי בטעות אתה נמצא בתחנה ה"לא נכונה" וכבר 10 בלילה... אבל זו תובנה שמקבל מי שמבקר שם ומביט מסביב, ויותר מכך מי שממש גר שם (וגם מביט מסביב). זה לא מספיק כדי לצמצם את הדימוי של השחור כפי שהטלוויזיה/אם טי וי/ הוליווד מציירת אותו.

בנוגע לחבורה שמנה של אנשים- האדם הממוצע האמריקאי הוא שמנמן (או מתחיל להפוך כך כשמגיעים ל גיל 25.. אני לא זוכר איפה קראתי איזה מחקר שמעיד על % של אמריקאים שיש להם גזרה טובה עד גיל 25, ופתאום מתחילים להשמין... אני צחקתי על זה כשהייתי רואה את כל הבנות החטובות מסתובבות ברחוב שהיו עוד במכללה, ואת אלו שהיו לאחר מכן שניו קצת Pleasently plump- זה היה ניכר מאוד בדרום)- זה לא קשור לאוכלוסיה השחורה. פשוט יש פחות שחורים אז זה ניכר אצלם יותר, או אולי פשוט זוכרים את ה big mama שהלכה לפניך ברחוב להנאתה ולא זוכרים את השמנה הלבנה? רגע, למה אני חופר על זה???

ביה" שלהם הוא לא בית והם יודעים טוב מאוד איפה הוא נמצא. הוא ביס" לכל דבר ועניין, ו NYCPS-System דווקא משקיע המון בבתי הספר שלהם ועושה דברים מאוד טובים, וכן מאפשר יותר ויותר הזדמנויות לקהילה השחורה.
הבדיחה בניו יורק היא שיודעים שמערכת החינוך עובד כמו שצריך כשניו יורק לא מצליחה להוציא שחקני כדורסל טובים למכללות
אבל שוב, במעגל קסמים, קשה לצאת מזה, ובחור שגודל בבית חד הורית, בלי כסף, ובלי ביטחון עצמי, הוא שם חינוך אחרי השרדות היום יומית, ולכן אזורים ספציפיים משקמים את עצמם הרבה יותר לאט....
אחד הדברים היותר בולטים אצל הקהילה האורבאנית השחורה כמו שיכון בברונקס הוא שיכול להיות שחסר חוכמת השכלה, אבל הם חברה מאוד נבונים, קולטים דברים מהר מאוד לפי שפת גוף, דיבור, וזה שיש למישהו תואר זה ממש לא רלוונטי לחיי היום יום שלהם.

ישן 19-04-2010, 09:59
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני דווקא חושב בד"כ שהשמנות הן מנ"י
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "אני מסכים ם מה שאתה..."

השדופות מל"א - הכללה, אבל די נכונה. אני מאוד שמח שאני לא מכיר עד כדי כך לדקויות את כל מה שאתה מתאר: לא משחצנות, אלא כי זה אומר שהצלחתי, למרות העבודה שלי, בסופו של יום לבלות הרבה זמן בארץ האהובה עלי, ומעט מאוד זמן באחת הארצות הפחות אהובות עלי...

"שמנים"... אני מדבר על איך ש"הם" נראים לך כשאתה מגיע לעיר ההיא לכמה ימי עבודה. זה הרי (לישראלי) ביקור שדי מזכיר טיול חפוז וזריז בגן חיות מתקדם ומגוון. אתה בטעות ממשיך תחנה אחת אחרי רחוב 125 (סלח לי על הזכרון החלוד, נראה לי שזה היה רחוב 125), יוצא החוצה ופוגש בריות די עלובות, משקל עודף (מאוד) שמאוד רוצות לעזור לך אבל איכשהו נראה שהם לא ממש מבינים גדולים באיפה הם חיים. אתה חוזר לתחנה ושם השחורה כסופת השיער - שמזכירה את האמא של דנזל וושינגטון ב"אמריקאן גנגסטר", יוצאת מהמשרד הישן, מסמנת לך לבוא אליך, פותחת לך מחיצת מעבר עובדים כדי שתעבור לרציף הנכון בלי לצאת שוב לרחוב ש"הוא מסוכן לאנשים נחמדים כמוך". אתה מגיע בסוף למלון, וממהר לקופה של ה MSG לבדוף האם נשארו כרטיסים לקונצרט שבמקרה מאוד מתאים לך לראות. בפנים אתה מגלה שהשחורים היחידים בין עשרות אלפי האנשים הם המלצרים תלבושות האדמיראל שמוכרים שמפניה והוט דוגס... אחרי ההופעה אתה עוצד לקנות נקניקיה אצל החצי הומלס, ועומד מאחורי אמריקאי בלונדי גבוה, רזה ולובש מעיל לבד ארוך - טיפוס וולסטריט שנשאר במשרד עד מאוחר. הם באמצע שיחה ואז המוכר שולף מין אלת עץ מגולפת ואומר לבלונדי "זו אי היט דה פאקינג ניגגא אנד טולד הים טו פאק אוף", והבלונדי בולע את הביס, ועונה בנון שלנטיות "וול, קאנט בליים יא...". ככה זה נראה למבקר האקראי, וככה הוא זוכר את זה. תסתכל על הפרק של הסימפסונים בישראל (או לצורך העניין בעוד שלל מדינות אחרות שהאמריקאי חושב שהוא יודע מה קורה בהן) ותראה שמה שהם יודעים עלינו מעמיד את פסטן בעמדה של פרופסור לתרבות אמריקאית.

ישן 16-04-2010, 18:51
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Gevaldic Man שמתחילה ב "הם לא אוהבים ניגרים."

ואתה חוטא בהכללה. המפלגות הימניות בהונגריה הן לגיטימיות לא פחות מהמפלגות השמאליות ולדעת ההונגרים הן גם יטפלו בנושאים הבוערים בהונגריה בצורה הרבה יותר טובה. לא כל המפלגות הימניות בהונגריה חוטאות באנטישמיות מוצהרת וגלויה כמו מפלגת הימין הקיצוני שהפכה להפתעת הבחירות האחרונות שם, ובאם הן חפצות לחוקק וליישם חוק ההופך את ההגירה לקשה עד מאוד ופוגע במעמדם של מהגרים, לרבות "ניגרים" שמספרם בהונגריה אפסי, הרי שזה צעד לגיטימי.

לכל מדינה יש הזכות לקבוע מי ייכנס לתחומה ועל איזה בסיס - אתני, כלכלי וכיו"ב. לא אתה ולא אדם אחר יוכל לקבוע מה נכון או מה לא נכון במקרה זה. עד כה, שר הההיסטוריה שופט לרעה מדינות לאום הפכו בין יום למדינות הגירה...
ישן 17-04-2010, 02:39
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
הוא לא רוצה להשמיד את ישראל, אבל הוא בהחלט טיפש
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "עוד ניגר חובב מחבלים מאמריקה...."

אוטומטית אדם כזה תומך "במיעוט נרדף".
למרות שהיהודים והישראלים הם מיעוט נרדף (אמנם אנחנו בשיא הטכנולוגיה ואנחנו מתקדמים
אך עדיין נרדפים), הוא רואה את הפלסטינים, פליטים, לא מערביים, לא מתקדמים, וזה עושה לו
את זה. לדעתו העם החלש באותה משוואה הוא העם ה"צודק", העם הנרדף, הצד המפסיד והמסכן.

הוא פשוט לא יודע את העובדות. קיומו מוכר לבריות רק בשל השם של שושלתו שמתנוסס מעליו.
אילו היה קצת קורא או בודק את ההיסטוריה של האזור - לא היינו שומעים את הדברים האלה.

כפי שטענתי, לדעתי מדובר בטמבל. לא כל סכסוך בעולם הזה קשור לניצול והפיכת אנשים לעבדים.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 17-04-2010 בשעה 15:36.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:21

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר