לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-11-2009, 13:23
  ניידב ניידב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "התשובה לשאלה האם כדאי או לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Zed3
התשובה לשאלה האם כדאי או לא לצאת לקורס קצינים היא מורכבת.
בתור כלל אצבע, אם אתה לא בטוח שאתה רוצה לצאת לא הייתי מציע לך לצאת.
אם אתה בכל זאת רוצה יתרונות וחסרונות אז תן עוד כמה פרטים כמו לאיזו השלמה חיילית אתה מיועד, האם יתרת השירות שלך היא יותר משנתיים, איך היה השירות הצבאי שלך עד עכשיו?

אני אשמח ליתרונות וחסרונות. יתרת השירות שלי היא יותר משנתיים.
השלמה חיילית? כרגע אני שייך לחימוש, עד כמה הבקשה שלי לשנות זאת יכולה להשפיע?

איך היה השירות הצבאי? מורכב מאוד.
לימודי הנדסאות י"ג/י"ד (תכנית "יעד") -> קד"צ טכנאי עורב בהה"ד 20 -> טירונות בה"ד 20 ->
-> שיבוץ בגדס"ר גולני בתור טכנאי עורב -> עריקות + כלא + פסילת מקצוע -> הגעה לבסיס החסנה 6810 בתור עובד כללי ->
-> קבלת תפקיד רס"פ בסיס ו 30 חיילים בפיקודי.

מפקד היחידה (סגן אלוף), נותן לי את הגב שלו כל הזמן ודוחף אותי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-11-2009, 13:47
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ניידב שמתחילה ב "[QUOTE=Zed3]התשובה לשאלה האם..."

בגדול, ההשלמה החיילית תלוייה כמובן בהכשרה המקצועית שלך אך הדבר לא מחייב.
ניתן לצאת למספר השלמות כמו למשל שלישות, לוגיסטיקה ופיקוד העורף ללא מקצוע בחיל.
עד כמה הבקשה שלך משנה? די תלוי, בגדול, לא רואים את זה בעין יפה, בעיקר אם אתה שייך כאמור לחיל מסויים.
זה תלוי גם בצורך בקצינים בחיל בו אתה רוצה לבצע השלמה.

היתרונות של לצאת לקורס עצמו הן יחסית רבות.
מדובר בסופו של דבר בקורס עם אנשים איכותיים. הקורס לא היה לי קשה במיוחד ולעניות דעתי רוב אלו שהודחו מבה"ד 1 הם כאלו שפשוט לא ממש רצו לצאת לקצונה.
בגדול בתור קצין אתה נמצא במסגרת יחסית חופשית שזה יתרון וחיסרון. היתרון הוא שאתה יכול לבצע דברים "בדרך שלך". החיסרון הוא שאתה בדרך כלל די בודד בתפקיד. אמנם יש לך מפקד ויש רמה ממונה מקצועית אבל בסופו של יום אתה די עם עצמך.
הדבר הנוסף הוא שמדובר בתפקיד פיקודי (לרוב) וגם כאן, יש יתרונות וחסרונות. לרוב אתה נמצא בין הפטיש לסדן, בעיקר בתפקידים ראשונים. אם אתה נופל על מפקד טוב אז הרווחת, אם לא אתה די באמצע בין לתת תשובות ופתרונות לחיילים שלך ובין לתת תשובות ופתרונות למפקד שלך.
התורנויות משתנות, אני מניח שרוב החיילים יראו בזה יתרון, אבל זה תלוי היכן אתה תשרת. בחלק מהמקומות תופסים כוננויות מרחביות ובלי שום קשר יש חובות של קצין תורן.
שנה קבע - רוב החיילים רואים בזה חיסרון וזו אחת הסיבות העיקריות (לדעתם) לא לצאת לקורס. זו סיבה מגוחכת ואווילית כיוון שהמשכורת והתנאים הם מעולים באופן יחסי והדבר גם נותן לך פתח להמשך שירות וקריירה צבאית.

אני רוצה לעצור כאן ולנגוע בנקודה רגישה - שיבוץ.
מי שחושב לצאת לקורס קצינים כי רע לו בבסיס או רוצה לעבור למקום טוב יותר עושה כאן את טעות חייו מכמה היבטים.
אם אתה נופל, לא משנה באיזה שלב, אתה חוזר ליחידה שלך. אני מכיר אישית לפחות שלושה חיילים שהשלימו בה"ד1 , נפלו בהשלמה החיילית וחזרו ליחידה מהם יצאו.
נוסף על כך, אף אחד לא מבטיח לך לשרת בבסיס חייך בסיום ההשלמה. ההצבות בסיום ההשלמה הן די קורעות לב ויש הרבה שרצו קל"ב וקיבלו בסיס סגור וחצאים וההפך, כאלו שרצו בסיס סגור וקיבלו יומיות.

בגדול, צריך להבין שיש כאן שינוי בגישה, קשה להיות ראש קטן ונצנץ בתור קצין. בוודאי שזה אפשרי ויש כאלו שעושים זאת, אבל זה מכוער ובדרך כלל פוגע בהמון אנשים.

מבחינתי, הפלוסים העיקריים שאני לקחתי איתי היו תהליך של התבגרות נפשית, הכרות עם הצבא (אתה פוגש המון אנשים בבה"ד 1, לומד על המון יחידות תוך כדי ההשלמה והשיבוצים לאחר מכן), העבודה השוטפת עם היחידות השונות ועם הרמות הממונות נותנות לך פרספקטיבה טובה הרבה יותר כיצד עובדים דברים.

עד כאן כרגע, אם יש לך עוד שאלות, אשמח לענות לך.

ישן 20-11-2009, 15:56
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ניידב שמתחילה ב "קודם כל, תודה רבה רבה וענקית..."

-ההכנות לקק"צ די מכינות בצורה טובה לבה"ד 1. לפחות כך זה היה בזמנו.
-קצין חימוש לא חייב להיות ממח"ג. ממח"ג זה תפקיד ביחידת שדה ויש שלל תפקידים עורפיים.
-אתה לא ממש יכול להשפיע על השיבוץ, ברוב המקומות נותנים לאנשים לבחור שלושה מקומות ומשתדלים להתחשב בך אבל יש דברים בלתי תלויים. סתם למשל, אם יש תפקיד יומיות באשדוד (לצורך העניין) ויש צוער מאשדוד אז יש סיכוי טוב שהוא יקבל אותו, גם אם ביקש בסיס סגור.
- הקורס עצמו הוא חצאים לרוב. היציאות בהשלמה תלויות בהשלמה עצמה. יש השלמות קשוחות (כמו חימוש ולוגיסטיקה ממה ששמעתי) ויש כאלו פחות.
- די תלוי בקשרים של אותו סא"ל. אני מניח שהוא מכיר אנשים שקשורים לשיבוצים ואולי יוכל לעזור לך בשיבוצים עצמם.

ישן 21-11-2009, 11:20
  משתמשת נקבה נדיה ויינשטיין נדיה ויינשטיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.09
מה אתה באמת רוצה?....
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ניידב שמתחילה ב "[QUOTE=Zed3]התשובה לשאלה האם..."

האם אתה רוצה להישאר באותו הבסיס לאחר הקק"צ? האם יש תקן לקצין בחובה שתוכל להשתבץ בו, כאפשרות?
האם אתה רוצה להישאר עוד מספר שנים במערכת הצבאית? חשוב שתחשוב על כך שבעוד 5 שנים יש סבירות שתקים משפחה, ואז יהיה מאוד קשה להשתחרר מהמערכת גם אם ימאס לך פתאום, כי תהיה לך משכורת, הרגל, וסוג של קריירה.
באופן כללי, אתה נשמע בחור פיקח ולעניין. אם יהיה לך טוב או רע תלוי בהחלטה שתקבל בנוגע לעתידך ובמחויבות שלך להחלטה הזו. ולכן חשוב להחליט לאן אתה הולך ולמה אתה עושה את זה, ולשנן זאת. אם בזמני קושי תתחרט ותשווה את המציאות החדשה למה שהיה - סביר להניח שתסבול. אם תחליט שה"דיל" מתאים לך- דע, שסביר להניח יהיו בו גם רגעים טובים וגם רגעים קשים. ככה זה.
ולכן עכשיו חשוב שתאסוף מידע על האפשרויות העומדות לפניך בתור קצין, של שיבוץ מידי לאחר קק"צ וגם לטווח הרחוק. ואפילו הייתי ממליצה לך לעשות רשימה מסודרת של יתרונות מול חסרונות, כי תקבל הרבה מידע אז שלא תתבלבל
בהצלחה רבה!

יעוץ, הכוונה ואימון אישי
לחיילים, מתגייסים והוריהם
nadiabeing@gmail.com
0543329188

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:33

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר