לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2009, 15:37
  Galush123 Galush123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07
מקצועות המחשב

הייתי במיונים למקצועות המחשב, ולפני יומיים עודכנתי שעברתי את המיונים לתכניתנית.
אני בהתלבטות רצינית לגבי הנושא, בעיקר בגלל העובדה שאורך השירות (כולל הקורס) הוא 6 שנים.

כשקיבלתי את המנילה קרץ לי התפקיד של כותבת לומדה. נשמע תפקיד נחמד, לא צריך קבע וגם הקורס הוא על חשבון השירות. בגלל שקורס תכנות דורש הישגים יותר טובים במבחנים, אני מניחה שאם יש מקום יתנו לי לעבור מתכנות לכותבת לומדה, אבל לפני רציתי לשאול כמה שאלות.

אשמח לשמוע דעה על התפקיד אם יש מישהו שמשרת בתפקיד / מכיר מישהו שמשרת בתפקיד - האם זה תפקיד טוב? דרך סבירה להעביר את השירות? ובנוסף, האם זה יכול לעזור לי גם לאחר הצבא?

ויש לי גם שאלה בקשר לקורס תכנות - מגיעות לשם בכלל בנות?

תודה רבה,
גל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-06-2009, 11:57
  Atashi Atashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי yagel1 שמתחילה ב "סליחה על האיחור"

אוקיי, אני מרגישה צשאולי חלק מהאנשים שהגיבו פה לא לגמרי יודעים, אז יש לי צורך להביע גם את דעתי... בהנחה שזה עדיין רלוונטי.

אני עברתי את אותו מסלול בדיוק. ניגשתי למבחנים בשביל להיות כותבת לומדה, וקיבלתי הודעה שהתקבלתי לתכנות. בגלל שאף פעם לא התעסקתי במחשבים לפני זה, שירות של 6 שנים ממש הרתיע אותי והחלטתי לבקש בכל זאת להיות כותבת לומדה. אז קודם כל, אם את מחליטה את זה - שתדעי שזה לא תמיד כזה פשוט. אני באופן אישי הייתי צריכה להפעיל קצת פרוטקציות בשביל שיאפשרו לי לעבור - בהתחלה אמרו לי שאם אני רוצה לחתום וויתור על קורס תכנות אני צריכה לחתום וויתור על כל אשכול מקצועות המחשב.

בקשר לקורס תכנות - תוכניתנים בצבא יוצאים לאזרחות עם מקצוע. התפקיד הזה ייתן לך המון באזרחות, אבל השאלה היא אם זה מה שאת רוצה לעשות בחיים. וכן, לא חסרות בנות בקורס תכנות.

בקשר למנהלת רשת מחשבים - מי אמר שזה יותר טוב מכותבת לומדה? בקשר לאזרחות אני לא יודעת, יכול להיות שזה ייתן לך יותר, אבל בצבא אני יודעת בוודאות שקורס כותב לומדה הוא מעל קורס ניהול רשת מחשוב. חוץ מזה, כותבת לומדה הוא תפקיד שדורש מיונים, ומנהלת רשת מחשוב הוא תפקיד כלל צה"לי - תסיקי בעצמך את המסקנות לגבי החברה והרמה של האנשים שמגיעים. לא שאני מזלזלת, הרבה מהחברות שלי בטירונות היו מנהלות רשת מחשוב, אבל בכלל צה"לי את לא יכולה לדעת על מה תפלי.

בקשר לתפקיד כותבת לומדה עצמו - לא יודעת על סמך מה מי שאמר שזו דרך סבירה להעביר את השירות ולא יותר מזה מדבר, אבל אני לא מסכימה. באופן אישי, התקופה של הקורס הייתה אחת התקופות הכי טובות בחיים שלי. הוא קשה, הוא מאתגר. אבל הוא כיפי. החברה מעולה, והסיפוק שאת מקבלת בסוף, כשאת עומדת בטקס ברחבת ממר"ם ומקבלת את השרוך בורדו המהמם והנחשק שלנו :], שווה את הכל. אלה היו חודשיים מדהימים, באמת, ואני יכולה להגיד לך שאין כמעט אף אחת מהקורס שלנו שלא הייתה מתה לחזור לקורס עכשיו - ורק זה מבחינתי שווה את כל השירות. אחרי הקורס, זה כבר תלוי בשיבוץ שתקבלי ובאיך שתאהבי את המקצוע. יש אצלנו בנות שמאוד מרוצות בסדיר, ויש כאלה שממש לא. וגם מתוך אלה שלא מרוצות, הרבה מהן זה בגלל האנשים ולא בגלל התפקיד - וזה משהו שיכול להיות לך בכל תפקיד ובכל מקום. גם אם תלכי לקורס תכנות את עלולה לקבל שיבוץ שלא תאהבי, ואז יש לך 6 שנים להעביר שם, ולא שנתיים. באופן אישי, אני מאוד אוהבת את התפקיד, ואני ממש שמחה שהגעתי אליו בסופו של דבר, ולשנייה לא התחרטתי שוויתרתי על תכנות... וזה למרות שאני מאוד לא מרוצה מהשיבוץ שלי.

בכל אופן, אני מרגישה שחפרתי מספיק חחח, בקיצור, אני כותבת לומדה מרוצה (וגאה!), ובעיניי הבחירה בתפקיד הזה הייתה הבחירה הנכונה... אם יהיו לך שאלות בנוגע לתפקיד עצמו או משהו, את מוזמנת. :]
ישן 26-06-2009, 17:31
  Rst Rst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.04
עכשיו המנהל רשת יגיב:)
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Atashi שמתחילה ב "אוקיי, אני מרגישה צשאולי חלק..."

קודם כל Atashi , רצוי שתרשמי את אופי השירות שלך ולא איך שהלך לך הקורס וכמה היה לך כייף...קורס זה תקופה של חודש חודשיים ואל תשכחי שאחר כך נשאר (במקרה של בחורה) עוד שנה וחצי +.
השיבוצים שאני שמעתי של כותבות לומדה זה מדריכות תוכנה וכל מיני כאלה..
אני לא רואה לתת ימי השתלמות של יום, יומיים, שבוע כל פעם כשרות מאתגר ומעניין...אבל זה אני.

לגבי פותחת השאכול.
אכן תוכניתן בצבא הוא תפקיד קורץ ומאתגר....החששות שלך לגבי השס"ן והקבע הן לגיטמיות לגמרה!
תחשבי שאת עושה בעצם פי 3 מכל החברות שלך (6 שנים לעומת שנתיים).
אבל , כאן מגיע באמת אבל גדול!
אכן את יוצא עם ניסיון גדול בצבא(אפשר להגיד גדול שאין כמותו לבחורה בת 24+-).
6 שנים ניסיון תכנות לא הולכים ברגל (אני אומר לך מנסיון של איש מחשבים).
כמו כן באמת זה נשמע שירות מאתגר ותורם הרבה לצבא עם אנשים בעלי נתונים גבוהים מאוד(זה לא אומר כלום בצבא אתה לומד להכיר יותר טוב מכל מקום אחר כמה קב"א 56 שווה ל***).
בגלל הקיצוצים הרבים שיש בצבא רבים מהאנשים שחותמים קבע מראש עוד לפני גיוס ניתנת להם האפשרות לוותר על הקבע / מוציאים אותם מהצבא גם אם הם רוצים להשאר (ענייני תקציבים) - אבל זה להמר.
אני לא הייתי ממליץ לך לפנות לכזה מסלול שאת לא בתחום ולא יודעת מה את רוצה לעשות בחיים...
אם את יודעת שתכנות זה לא התחום של החיים שלך אפשר לקרוא לזה בזבוז של 6 שנים...
תכנות היא עבודה קשה שדורשת ריכוז כוח סבל עצום ויכולת לעבוד שעות מול המחשב את חייבת לקחת את זה בחשבון.
ד.א יש אחוז נכבד של בנות בקורס ובעניין הזה אין לך ממה לחשוש.

אני משרת כשנה וחצי כמנהל רשת מחשוב לאחר שנה וחצי ששרתתי כלוחם וכל מיני תפקידים זמניים(כן כן עוד חודש אני משתחרר סוף סוף!!! הידד!!!).אני יכול להגיד לך שבתפקיד כמו שלי ברמת האוגדה יש לא מעט "אתגרים" והשירות ממש עובר בכייף. אתה לומד המון דברים, ניתנת לך אמון אחריות, אתה נתון תחת עומס רב בהרבה מצבים, אתה הצוות הראשון שמגיע והאחרון שעוזב....בקיצור באמת מענייין, אני למדתי המון בשנה וחצי כאן.
ואחרי הצבא? המקצוע מנהל רשת מחשוב הוא מקצוע מוכר בצבא. המשוחררים שבאמת הולכים לעסוק במקצוע ולהיות מנהלי רשת מחשוב (לא אנשים כמו אלה שעוזרים באינטרנט או משהו) מקבלים שכר מכובר מאוד...אני מכיר הרבה מאוד אנשים שהיו איתי מהמחלקה שהשכר שלהם לא יורד מ7,000 שקל וחלקם גם עם הטבות כמו רכב ופלאפון.

בקיצור תעשי את השיקולים שלך בהתאם לרצונות שלך ובאמת תחשבי גם צעד קדימה על העתיד.
יש לא מעט דברים בצבא שאת יכולה להרגיש תורמת כמו תוכניתנית.
בהצלחה

ישן 26-06-2009, 18:28
  Atashi Atashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Rst שמתחילה ב "עכשיו המנהל רשת יגיב:)"

פירטתי בעיקר על הקורס כי נכון לעכשיו, הקורס הוא עדיין עיקר השירות שלי... חוץ מזה, הפירוט על השירות הסדיר הוא די בעייתי ויכול אפילו להטעות, כי זה נורא אישי והוא נורא משתנה ממקום למקום. אתה כמנהל רשת נפלת במקום שבו קיבלת אתגרים וסמכויות לפי מה שאתה אומר, אבל הנה, אחת הבנות שהייתה איתי בטירונות היא מנהלת רשת והיא אומרת שהיא בכלל לא מתעסקת בזה והיא כמעט על תקן פקידה ביחידה שלה.

אין לי מושג למה אתה מתכוון כשאתה אומר שהרבה כותבות לומדה משתבצות למדריכות תוכנה - כותבות לומדה משתבצות לכותבות לומדה. זה התפקיד, עוסקים בנושאים שלומדים בקורס - שזה פלאש. בחלק מהיחידות מתעסקים רק בצד התכנותי, בחלק מהיחידות יש אפשרות להתפתח גם בצד העיצובי - אבל עדיין, עיקר העבודה היא תכנותית.

המקרים החריגים הם למשל בחט"ל, ששם הכותבות לומדה מתעסקות יותר ב-Sharepoint או בעבודות של תוכניתן, לאלה שמכירות את התחום, ולא בפלאש... אבל כמו שאמרתי, אלה החריגים. לפרט על השירות מעבר לזה, זה פשוט לפרט על היחידות.

מה שכן, אני מאמינה שבאף יחידה, חוץ מאולי בבסמ"ח, הסדיר לא משתווה לרמה של הקורס. זה גם מה שאמרו לי כששאלתי על התפקיד - הקורס מאתגר, בתפקיד עצמו לא מגיעים לרמה הזו. אבל עדיין, יש פרוייקטים מאתגרים. אני מניחה שזה גם תלוי ביכולות שלך ובהבנה שלך - בטח יש בנות שבשבילן פרוייקטים מסויימים יהיו מאתגרים ובשביל בנות אחרות זה יהיה ממש פשוט.

בנוגע לעומס ולכמות הפרוייקטים, זה מאוד משתנה - בארבעה חודשים שאנחנו בסדיר, אחת הכותבות לומדה בעובדה כבר סיימה שלושה פרוייקטים ויש לה עוד אחד בדרך, לעומת שתי כותבות לומדה אצלנו בהב"ט שעוד לא קיבלו את הראשון... אבל בכללי, הב"ט בעיניי היא לא יחידה שנכון לקחת כדוגמא. אותו דבר בקשר לרמה ולהתפתחות המקצועית, להיקף הפרוייקטים, לנושאים... בבסמ"ח היו כותבות לומדה שהשתחררו לפני שסיימו פרוייקט אחד אפילו, בהב"ט יש מצגות שמסיימים תוך יום-יומיים. הכל נורא משתנה, בכל נושא אני יכולה לתת לך דוגמאות שונות לגמרי מהיחידות השונות.

בכל תפקיד את יכולה ליפול על שיבוץ טוב ועל שיבוץ לא טוב. אף פעם אי אפשר לדעת. אבל כמו שאמרתי, אני לא מרוצה מהשיבוץ ועדיין מרוצה מהתפקיד, וכשהציעו לי לעבור תפקיד בשביל לעבור יחידה לא הסכמתי... לדעתי לפחות זה אומר משהו. אני מעדיפה לעשות תפקיד שאני אוהבת במקום שאני לא אוהבת, מאשר לעשות תפקיד שאני לא אוהבת במקום שאני אולי אוהב יותר.

נערך לאחרונה ע"י Atashi בתאריך 26-06-2009 בשעה 18:42.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:45

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר