לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-10-2009, 14:53
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי mabo19 שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]הנהיגה עצמה..."

כפי שעידו אמר, הנהג לא מתעסק עם הפגזים. הוא נמצא בתא שלו ולא קשור לשרשרת הירי.
תשמע, לתפקיד הנהג יש יתרונות וחסרונות. מצד אחד, יש לך תפקיד ייחודי, והכשרה שונה, ואתה לא סתם איש צוות שמעביר דברים מפה לשם כמו 3,5 או 7. מצד שני, זה תפקיד שיכול להימאס די מהר (לנהוג 4 שעות זה לא כיף, מנסיון). יחד עם זה, יש גם לא מעט רגעים משעשעים בתור נהג- למשל בתרגולת "שריפה בתא נהג" . בקיצור, זה לא תפקיד רע, ולמרות שיש אנשים שיאהבו אותו יותר ויש שפחות, בסך הכל זה תפקיד חשוב ואני מקווה שתתגבר על הרגשות האישיים השלילים (באם יהיו לך כאלה) ותעשה אותו כמו שצריך.
אני סיימתי את האימון המתקדם, וכרגע אני מוצב בקו חי"ר בשומרון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 09-10-2009 בשעה 14:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-10-2009, 14:41
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mabo19 שמתחילה ב "שאלה לתותחנים שפה(נהג תומ"ת)"

קצת כדי להרגיע על הדברים שנכתבו פה (למרות שכבר התייחסו בכללי לחלקם): אין תפקיד בתותחנים שממנו "מוציאים פחות" לקורס מפקדים. ולהוכחה - גם בקורס מפקדים צריך נהג תומ"ת בכל צוות, ואם אין מספיק אז צריך לעשות נט"ר לנהגים וזה לא מצב אידיאלי בכלל (זה גם מבזבז זמן וזה גם מיותר כי אחרי הקורס הם בקושי ינהגו), זה מן הסתם לא אומר שיוציאו מישהו לקורס בגלל שהוא נהג - מה שמשאיר שמראש אין שום קשר בין להיות נהג לבין הסיכוי לצאת לקורס מפקדים.

עוד דבר שצריך להבין: אין פנקס למפקד שאומר לו מה התכונות שצריך להיות לכל תפקיד בצוות, המפקד צוות ביחד עם המפל"ג והסמל אם צריך, קובעים את התפקידים, ולכל אחד יש את השיקולים שלו: אחד יכול להחליט שהוא רוצה נהג אחראי שתמיד ישמע את הפקודות בקשר ולא ירדם בכל עצירה והוא רוצה מישהו שיתכרע על הטיפולים כי אין מה לעשות, מבחינה חימושית הנהגים מבינים את הכלי הכי טוב. לעומות יכול להיות מפקד ששם שם את החייל הכי חפש"ן כי הוא יודע שהוא בכל מקרה ירדם בזמן ירי, ולא בא לו לראות אותו מחוץ לצוות לא מכין את התחמושת וכו...

בסופו של דבר זה הכל תלוי בך, תהיה טוב תצא לקורס מפקדים, גם אם תגיע לותיקות אז תהיה נהג, אף אחד לא אומר שלא תאהב את זה, וגם אם לא תאהב אז תלחץ מספיק יתנו לך גם לעשות תפקידים אחרים בצוות (אם יהיו מספיק נהגים).

אני הייתי נהג נגמ"ש (על המפי"ק) וממש אהבתי את זה, יצאתי לקורס מפקדים וגם שם ביקשתי לנהוג הרבה (אצל סמפי"קים זה שונה, יש תמיד מספיק נהגים) וגם שהייתי מפקד הייתי שולח מידי פעם את הנהג אחורה ונוהג קצת (בדרך כלל בסופי אימונים, כי בזמן אימון יש עבודה גם בזמן נסיעה לסמפי"ק).

ישן 10-10-2009, 17:19
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "קצת כדי להרגיע על הדברים..."

הערה וקצת הרחבה:
החל מהמחזור הבא של קורס מפקדים, כל מפקד יעבור קורס נט"ר, מתוך התפיסה (המוצדקת לטעמי) שמפקד צריך לדעת איך נוהגים על הרכב שבו הוא מפקד.
לגבי השמירה: לא יודע מה איתכם, אני נהניתי הרבה יותר לקום לרבע שעה בלילה כדי לבדוק טעינה מאשר לשמור חצי שעה (מה שאומר ערות של שלושת רבעי שעה בסה"כ). לבדוק טעינה ולשמור הנעה זה ממש לא סיוט, אלא דווקא כיף.
לגבי היציאה לפיקוד: קשה לי להאמין שהמפקד יודע וחושב על מי יצא למפקדים בשלב של החלוקה לתפקידים. מהנסיון הדל שלי בנושא, מבין הנהגים (בעיקר נהגי אלפא) כמעט כולם יוצאים לפיקוד מהסוללה שלי, והמפקדים הטובים ביותר אצלנו היו נהגים.
ולסיום, אומר לMABO 19: להיות נהג זה ממש לא תפקיד רע. אני אישית הייתי מעדיף תפקיד כזה על פני תפקיד שלא דורש שום הכשרה ושכל אחד יכול לעשות אם יש לו שרירים מינימליים, כמו 5 או 7. כפי שאמרתי, לתפקיד הנהג יש יתרונות וחסרונות, כמו בכל תפקיד. אין שום סיבה להתבאס מזה שאתה נהג.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:19

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר