לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-10-2009, 01:04
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Saba_k שמתחילה ב "טבעות מאקרו"

הטבעות הן כלי שמאפשר לשנות את טווח הפוקוס של כל עדשה.
זה יאפשר לך לצלם מקרוב יותר, ולכן לקבל באותו אורך מוקד - הגדלה יותר טובה.

אבל - אתה מאבד הרבה אור בשימוש בטבעות, מה שאומר שאתה תצטרך לפצות על אובדן האור ע"י צמצמים פתוחים, מהירויות סגר נמוכות או תאורה מלאכותית.
קשה לעבוד עם טבעות. לחיישן ה AF קשה לבצע מיקוד אוטומטי ואתה תמצא את עצמך עובד הרבה (או בעיקר) עם המיקוד הידני.
זה טוב אם אתה מצלם מאקרו דומם, או שאתה בתנאי סטודיו.
לצאת עם זה לשטח ידרוש ממך הרבה סבלנות ולשבת להכיר ולשחק עם הציוד. זה לא פשוט לצלם עם זה.
עדשת מאקרו יעודית תתן לך מיקוד אוטומטי קל, ויחס הגדלה מקסימלי של 1:1 (בניגוד לטבעות שיאפשרו לך (תלוי באורך המוקד של העדשה) להגיע להגדלות הרבה יותר מרשימות.

שורה תחתונה - יש לי טבעות הארכה ושתי עדשות מקרו.
אני כמעט ולא משתמש בכלל בטבעות (הן אפילו לא בתיק הצילום שלי כי אני יודע שאני לא אשתמש בהן בשטח).
מצד שני - יש חברה' שמשתמשים בהן הרבה (בעיקר כדי להגיע להגדלות חזקות יותר ממה שהם מגיעים עם עדשות המאקרו שכבר יש להם).
לדעתי - קח עדשת מקרו ותתקדם לטבעות במידה וזה לא יספיק לך... כי להשתמש בעדשות רגילות בשביל לצלם מאקרו עם טבעות - זה קשה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2009, 08:14
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Saba_k שמתחילה ב "ועל איזו עדשת מאקרו אתה ממליץ?"

כל עדשות המאקרו הן עדשות טובות.
כיוון שאתה מחפש לא לקרוע את עצמך, אני יכול להמליץ לך על Sigma 50 f/2.8 macro שהיא העדשה הזולה ביותר שאני מכיר, ועבדתי איתה.
היא קצרה (50 מ"מ) ולכן תאפשר לך לצלם בעיקר מאקרו דומם (פרחים, חיפושיות, סטודיו, תכשיטים...).
לצלם איתה חרקים מעופפים זה יהיה בעייתי יותר (כגון שפיריות, דבורים, זבובים וכו') - אם כי זה אפשרי עם מיומנות גבוהה.

בד"כ יד שניה זה בסדר בעדשות. צריך לבדוק שהעדשה תקינה ולא נגרם לה נזק כלשהו... לרוב אנשים נוטים לשמור על הציוד שלהם.
עזרתי להרבה חברה' לקנות ציוד משומש (וגם אני פעם קניתי עדשת מקרו משומשת) וזה בסדר גמור.

ישן 04-10-2009, 02:26
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Saba_k שמתחילה ב "שני דברים"

1. מקום שאני ממליץ עליו לקנות ציוד יד שניה?
אני לא מכיר יותר מדי חנויות שמתעסקות עם זה, וגם אם אני מכיר, אתה יודע איך זה... פעם יש ופעם אין... זה הכל 'בהזדמנות'.
נסה אצל מעבדות ארליך (פרטים באשכול חוויות קניה בראש הפורום).

2. חרקים מעופפים הם פחדניים מאוד, ולכן כאשר מתקרבים אליהם, הם נוטים לעוף להם הרחק. לכן אמרתי שקשה לצלם חרקים כאלו במאקרו. יש כמובן שיטות וטכניקות לעניין, אבל לרוב מתגברים על הבעיתיות ע"י רכישת עדשת מקרו בעלת אורך מוקד גדול אשר מאפשרת לצלם דברים רחוקים שיראו קרובים יותר.

3. בהחלט. טבעות הארכה יאפשרו לך לקבל מאקרו יותר גדול - לא משנה עם איזו עדשה תעבוד, רק קח בחשבון שקשה לעבוד איתן, ואם תשתמש בעדשות לא מספיק איכותיות, אתה תוכל לצאת מן הכלים כאשר תנסה לבצע פוקוס נואשות ללא הצלחה, או שמהירות הסגר תהיה כל כך איטית שהכל ימרח ויטשטש לך כל הזמן... יכולת הגדלה טובה היא לא הגורם היחיד שחשוב בצילומי מאקרו (אם כמה מוזר שזה נשמע).

4. לא, זו לא העדשה שדיברתי עליה. עדשות מאקרו הן עדשות אשר יחס ההגדלה שלהן הוא 1:1 (כלומר, 1 מ"מ במציאות, הוא 1 מ"מ בחיישן המצלמה).
ישנן עדשות זום אשר נקראות MACRO כיוון שיחס ההגדלה שלהן טוב מיחס ההגדלה הסטנדרטי בעדשות זום, אבל הוא קטן משמעותית מיחס הגדלה של עדשות מקרו אמיתיות.
למשל, יחס ההגדלה בעדשה שאתה קישרת אליה הוא 1:3 כאשר בד"כ יחס הגדלה הוא 1:4 ואפילו פחות מזה...

בנוגע לאותיות ולסמלים שיש על עדשות, זה קצת חפירה... לכל חברה יש את האותיות והסמלים שלה לדברים די זהים.
למשל: מנגנון ייצוב תמונה נקרא VR בניקון, ואילו IS בקאנון.
מנוע הפיקוס האוטומטי המהיר יקרא AF-S בניקון, USM בקאנון ואילו HSM בסיגמא...
ישנם ציפויים שונים לעדשות אשר נכתבים לצד שמן, ישנם גדלים מסויימים של עדשות (בניקון DX מסמל כי העדשה מתאימה רק למצלמות בעלות חיישן APC)...
חלק מהחברות אפילו יציינו בראש חוצות כי עדשה מסויימת שייכת לליין היותר איכותי של החברה (כמו L בקאנון או EX בסיגמא).
כפי שאתה מבין - חפירה...
אולי באמת הגיע הזמן לדף הקיצורים המלא בפורום הזה... אשכול שיעשה אחת ולתמיד סדר בכל הבלאגן!

בנוגע לאורך מוקד, אני מקשר אותך לערך הנ"ל בקליקי.
קצת חומר רקע שאתה חייב שיהיה לך כדי שנוכל להמשיך את השיחה שלנו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:22

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר