לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2009, 19:26
  Atashi Atashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.05
כמה שאלות לגבי מעבר יחידה וטופס 55.

מצטערת מראש על החפירה, אני יודעת שזה ארוך ואולי קצת קשה לעקוב, אבל זה מאוד-מאוד חשוב לי ואני אשמח אם תוכלו לעזור...

אז ככה - התגייסתי לפני 8 חודשים, עשיתי טירונות ואחרי זה קורס של חודשיים בבסמ"ח (כותבות לומדה - מתכנתת פלאש). בסוף הקורס - שיבוצים - קודם כל הייתי מועמדת להדרכה (עברתי כמה מיונים בקטנה והייתי בין 4 המועמדות כביכול), ובלי קשר, ביקשתי בכל מקרה להשתבץ בבסמ"ח. בסופו של דבר, בסמ"ח קיבלו רק שני תקנים, שניהם להדרכה, ובחרו שתי בנות אחרות, ואני שובצתי ביחידה אחרת תחת מז"י. הקטע הוא שאני מאוד לא מרוצה ביחידה שלי, ואני עדיין מעוניינת לעבור לבסמ"ח. הסיבה העיקרית היא קודם כל ההדרכה - אני ממש רוצה את ההדרכה הזו, יותר מאשר משאני רוצה את התפקיד עצמו אפילו. וחוץ מזה, אני פשוט מרגישה ממש מיותרת ביחידה שלי. אני נמצאת שם 9 שעות ביום, כל יום, ורואה סרטים במחשב, בשביל שפעם בחודשיים-שלושה תהיה לי איזו עבודה לשבוע. אנחנו המון בנות מהתפקיד שלי ביחידה, וכמות העבודה לא מצדיקה את זה. וגם מבחינת הרמה של העבודה, היא משעממת ולא מאתגרת. יחסית בקורס הייתי ממש טובה, באתי בלי שום רקע במחשבים והגעתי לאותה רמה עם הבנות המובילות בקורס שהיה להן רקע בתחום, ואני מרגישה לגמרי מפוספסת ביחידה שלי. רוב הפרוייקטים הם מצגות שהקודים כבר מוכנים מראש וצריך רק לעשות העתק-הדבק במקומות המתאימים, וכמעט שאין בזה עבודה חשיבתית. ומהפרוייקטים שכן מצריכים חשיבה יש כל כך מעט אצלנו, וגם הרמה שלהם לא בשמים, שאני מרגישה שזה ממש לא מצדיק את זה שאני שם. אני מרגישה שיש לי הרבה יותר מה לתת מאשר שהיחידה שלי יודעת, רוצה או יכולה לקחת, אני רוצה לתת את המקסימום ולמצות את השנתיים האלה עד הסוף, וביחידה שלי אני לא מרגישה שאני יכולה. זה נכון שאני יכולה לסייע לעבודה ביחידה, אבל אני לא חושבת שזה הכרחי, ואני חושבת שאני יכולה לסייע הרבה יותר במקום אחר.

עכשיו, כמה שאלות - קודם כל, שמעתי מהבנות שנשארו בבסמ"ח שהקורס הבא הוקדם והתקיים בנובמבר-דצמבר, ושיכול להיות מצב שתהיה חסרה מדריכה אחת וייקחו מדריכה מבחוץ - כלומר שמישהי תבוא להדריך ובסוף הקורס תחזור ליחידה שלה. יש משהו שאני יכולה לעשות כדי לדאוג שאם זה יקרה ייקחו אותי? ביקשתי בזמנו מהמפקדת שלי לדבר עם בסמ"ח, והיא החזירה לי מהם תשובה שלילית בקשר להדרכה ו"יציאה מהיחידה" - לא ברור לי מה הקשר ואם היא הבינה בכלל את השאלה שלי, עם מי בדיוק היא דיברה שם ומה הסיבה שהתשובה שלילית.

ובקשר לטופס 55, עם הרקע הזה, לאיזה סיבות אני יכולה לטעון בשביל לבקש לעבור לבסמ"ח? האם לטופס כזה יש בכלל סיכוי להתקבל או שאני נכנסת פה למאבק אבוד מראש?

ומהבחינה הטכנית - אני מבינה שטופס 55 מצריך המלצות או חתימות או משהו מהמפקדים שלי ומהמפקדים ביחידה אליה אני מבקשת לעבור - מי פונה אליהם? אני? מי שמטפל בבקשה שלי? ובאיזה שלב הפנייה למפקדים נעשית.

ושאלה אחרונה - בגלל שהקדימו את הקורס הבא, הבנות החדשות יגיעו רק שבועיים אחרי שהמחזור שלפנינו משתחרר, במקום חודשיים. ככה שהתקופה שנשאר מחזור אחד ביחידה שלי מתקצרת משמעותית. יש אפשרות לבקש למשל, בשיבוצים של הקורס החדש, להעביר אותי לבסמ"ח ולשבץ במקומי חיילת אקסטרה ביחידה שאני בה עכשיו? או שאין דברים כאלה בגלל הפרשי פז"ם או כל סיבה אחרת?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2009, 01:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Atashi שמתחילה ב "כמה שאלות לגבי מעבר יחידה וטופס 55."

יש שתי אופציות - טופס 55 בת"ש של היחידה. הטופס עובר דרך המפקדים שלך (את לא מטפלת בזה) למדור המתאים במז"י. או שיאשרו או שלא. מכיוון שביסמ"ח לא חסרים כ"א, אני די בספק שיאשרו בקשה כזו, כי מבחינה שלישותית אין לה צידוק.
דרך שניה שיש לה יותר סיכוי היא שמישהו מביסמ"ח יבקש למשוך אותך אליהם, ואז יש לך מישהו שמניע את התהליך. לא בטוח שגם זה יעבוד אבל הסיכוי טוב יותר.

בגדול, אלא אם כן תנסי לעבור ליחידה שיש בה חוסרים של בעלי המקצוע שלך, הסיכוי למעבר נראה לי די קלוש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-08-2009, 17:52
  Atashi Atashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש שתי אופציות - טופס 55 בת"ש..."

צערי זה נכון, אין שם מחסור של כוח אדם וזה מן הסתם לרעתי. אבל מצד שני, אני יודעת שבשיבוצים של הקורס שלנו בסמ"ח רצו לקבל 2 תקנים להדרכה ואחד לצוות פיתוח, וקיבלו רק את השניים של הדרכה. חוץ מזה, כשהמחזור שלפנינו ישתחרר יבנואר, יישארו שם רק שתי הכותבות לומדה מהקורס שלנו וקצינה אחת - ולכן העלתי את העניין של להעביר אותי לשם בשיבוצים של הקורס הבא ולמלא את המקום שלי ביחידה שלי עכשיו במקום זה. וכמו שאמרתי, כבר במחזור הבא של הקורס שלנו יכול להיות שתחסר מדריכה - יש אחת פחות ממה שהיה בקורס שלנו, ובנות ממחזורים קודמים סיפרו לי שלפעמים לוקחים מדריכות מיחידות אחרות, וקרה גם שלקחו מהיחידה שלי.

מי למשל יכול למשוך אותי בבסמ"ח? בעיקרון הקצינה שם, שהייתה מפקדת הקורס שלי והיא כעיקרון אחראית על הכותבות לומדה, יודעת שאני לא אוהבת את היחידה שלי ושאני רוצה לעבור אליהם, אבל לא עשתה עם זה כלום. מעבר לזה יש משהו שאפשר לעשות?

ואם אני אנסה לעבור ליחידה שיש בה חוסרים של בנות מהמקצוע שלי - הסיכויים שלי עם טופש 55 טובים? יש יחידה אחרת שאני יודעת בוודאות שחסרים בה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:58

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר