לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2005, 23:56
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
אפרופו אנטישמיות-פטריארך ירושלים התחייב לא למכור אדמות ליהודים

הפטריארך אירינאוס הראשון, ראש הכנסייה היוונית-אורתודוכסית בירושלים, זומן (א', 3.4.05) ללשכתו של ראש הממשלה הפלשתיני, אחמד קריע (אבו עלא), כדי לקבל הסברים על המידע לפיו קרקע סמוכה לשער יפו הוחכרה או נמכרה ליהודים.

כדי להישאר בתפקידו נזקק אירינאוס להסכמתם של ממשלות ישראל, ירדן והרשות הפלשתינית. פטריארך ירושלים הגיע בימים האחרונים להסכם עם ממשלת ירדן, לפיו יפעל לבטל את הסכם החכירה ולא ימכור ליהודים אף אחד מנכסי הכנסיה בישראל וברשות הפלשתינית.
מדובר בנושא רגיש במיוחד בעל השפעה רבה על מעמדה של ירושלים. הכנסייה היוונית-אורתודוכסית מחזיקה ב-18% מאדמות מערב ירושלים; 17% מאדמות מזרח ירושלים; 3% מאדמות לוד, רמלה, יפו וחיפה. 90% ממאמיני הכנסיה היוונית-אורתודוכסית הינם ערבים, אך הנהגת הכנסיה על טהרת היוונים בלבד.

אמש (שבת) העניק אירינאוס לעיתון היווני אלפת'רוס: "מדוע שאתפטר?" שאל. "לא ביצעתי כל פשע. לא מעניין אותי לחצם של ממשלות. אין בכוונתי לפרוש. אם נעשתה העברת רכוש היא אינה חוקית, אני לא חתמתי על כלום".

סמיר חבשנה, שר הפנים הירדני, נפגש לפני ימים אחדים עם אירינאוס, לאחר שזה נענה לאולטימטום הירדני והסכים להתנצל על "אי הבהירויות שנוצרו סביב חקירת הפרשה".

פטריארך ירושלים הבטיח לשתף פעולה עם ועדת חקירה שהוקמה בידי ממשלת ירדן שתחקור את פרשת מכירת הקרקע. אירינאוס התחייב "לבטל את העסקה, במידה ונעשתה. ולבטל כל סמכות שניתנה לצד שלישי לנהל מו"מ על עתידן של אדמות הכנסיה".

לפני שבועיים דרשו 53 חברי פרלמנט ירדנים את פיטוריו של אירינאוס והעמדתו לדין באשמה שהפר את החוק הירדני שחוקק בשנת 1958 ואוסר על מכירתם ליהודים של נכסים דתיים בירושלים. חוק זה נועד להפעיל לחץ על הכנסיות שלא למכור לישראל נכסים במערב ירושלים.

ועדת החקירה היוונית שהגיעה לירושלים כדי לחקור את הפרשה שנחשפה בעיתון מעריב, מצאה כי כל המסמכים הרלוונטים לעסקה נעלמו. "היתה זאת הפתעה לא נעימה. המשלחת נתקלה בבעיות בכל הקשור לשיתוף פעולה מצדה של הפטריארכיה", אמר דובר ממשלת יוון.

ממשלת יוון סירבה להעניק הגנה לפטריארך ירושלים ואף קראה בעקיפין להתפטרותו "לפטריארכיה בירושלים ישנה אוטונומיה, אולם אנו קוראים לאירינאוס לקחת בחשבון את חומרת המצב", נמסר בהודעת הממשלה.

8 מבין 18 הבישופים בכנסייה היוונית-אורתודוכסית, ו-30 כמרים מדרג בינוני כבר הצטרפו לקריאה להתפטרותו של אירינאוס. המפלגה הקומוניסטית ביוון הצטרפה אף היא לקריאה.

שגריר ישראל באתונה, רם אבירם, נפגש בשבוע שעבר עם סגן שר החוץ היווני, ואמר בתום הפגישה, כי ישראל תומכת בהשארת הסטטוס-קוו ובשמירת דמותה היוונית של הפטריארכיה בירושלים. הנציג הפלשתיני באתונה, עסמאת סברי, דרש את פיטוריו של אירינאוס. "אני חושב שהתעקשותו להישאר בתפקיד פוגעת קשה בסיכוי למצוא פיתרון. מכירת אדמות ליהודים בירושלים מהווה בגידה".
http://www.nfc.co.il/archive/001-D-67751-00.html?tag=0-51-03

אתם מבינים מה קורה פה?
בעצם... למה אני בא בטענות כלפי שונאי ישראל- הרי ראש הממשלה הישראלי הצהיר קבל עם כי אין ליהודי זכות לגור בחבל ארץ מסוים, בגלל שהוא יהודי, אז למה שנלין כלפי האחרים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:35

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר