לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-04-2005, 13:14
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
חיילי מילואים: תושבי יצהר הם אנשים חמים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3068227,00.html

חיילי המילואים ששירתו במהלך פורים ביצהר אמרו כי הדיווח של צה"ל על התפרעות של כמאה מתנחלים היה מוגזם וכי בפועל מדובר בקומץ של נערים. לדבריהם, שאר המתיישבים נהגו כלפיהם בחום ובכבוד. המ"פ במילואים שהיה במקום אמר כי הבעיה היא ששאר התושבים לא גינו את מעשי המיעוט
אפרת וייס
חיילי מילואים ששירתו בשבועיים האחרונים ביצהר טוענים היום (ג') כי דיווחי צה"ל על התפרעות מתנחלים ביצהר בחג הפורים, היו מופרזים ומגמתיים וכי תושבי יצהר הם "אנשים חמים שהתייחסו אלינו במלוא הכבוד".

במהלך פורים דיווח הצבא על כך שעשרות מתנחלים ירדו מההתנחלות יצהר שבשומרון לעבר הכפר הסמוך, עסירה א-קבליה, ויידו אבנים לעבר בתים של פלסטינים. מאוחר יותר דיווח הצבא שכאשר נכנסו כוחות צבא ומשטרה ליצהר, התגודדו סביבם כ-100 מתנחלים, חלקם בגילופין, יידו לעברם אבנים, קראו קריאות נאצה, שפכו לעברם וודקה וניקבו את הצמיג של הרכב של המ"פ.

הגרסה הרשמיתצה"ל: מאה מתנחלים יידו אבנים על חיילים / אפרת וייסכ-20 מתנחלים מיצהר הגיעו לכפר הפלסטיני עסירה א-קבליה ויידו אבנים לעבר תושבים. צה"ל פיזר את המתנחלים, שחלקם היו בגילופין בגלל חגיגות פורים. מאוחר יותר נכנסו כוחות צבא ליצהר כדי לחפש את מיידי האבנים ובתגובה, טענו בצה"ל - כמאה מתנחלים יידו לעברם אבנים. גורם בכיר בצבא: "זו היתה התנהגות נלוזה של פורעי חוק". ביצהר מכחישים: זה קשקוש מקושקש

במערכת הצבאית נשמעו תגובות קשות כנגד תושבי יצהר וגם אלוף פיקוד מרכז, יאיר נווה, קיים בשבוע שעבר פגישה עם מפקד מחוז ש"י, ניצב ישראל יצחק, כדי לבדוק דרכים לטפל בהפרות סדר בשטחים.

כעת מציגים חיילי מילואים ששירתו בשבועיים האחרונים ביצהר ונכחו באירועים האחרונים, תמונה שונה לגמרי. חיילי המילואים, המגיעים מכל רחבי הארץ ומכל גווני הקשת הפוליטית, הביעו תסכול וזעם על "פרסום עובדות מוטעות וחסרות קשר למציאות".

"המ"פ התגרה בהם"

אחד מחיילי המילואים, יניב טילינגר-גולד, תושב כפר סבא, אמר ל-ynet כי הוא חשש תחילה משירות המילואים ביצהר ומהחיכוך עם המתנחלים. "חששתי כי הצבא גרם לי לחשוש. לפני התעסוקה ביישוב היתה לנו פגישה עם המ"פ ואחר כך עם המג"ד והם הזהירו אותנו מחיכוך עם המתנחלים, ואמרו שיש איתם בעיות. אנחנו נתקלנו בהפך הגמור. מדובר באנשים חמים שהתייחסו אלינו בחום ואהבה, דאגו לשלומנו, אירחו אותנו בבתים בחג ובשבת ונתנו לנו את מלוא הכבוד וההערכה".

לגבי האירוע שעליו דווח, אמר טילינגר-גולד כי התקבל דיווח על 15 נערים שהגיעו לכפר עסירה א-קבליה ולמקום הוקפץ כוח של משטרה וג'יפ צבאי. "מ"פ מילואים שהגיע לבקר אותנו שמע על כך בקשר ונסע לשם ללא צורך. אחרי האירוע הגיעו ליצהר ניידת משטרה וג'יפ שעמדו בכניסה לאחד הרחובות ולא נכנסו, אבל המ"פ במילואים החליט משום מה שהוא עובר באמצע הרחוב למרות שזה לא היה התפקיד שלו. הוא התגרה בהם".

עוד אמר טילינגר-גולד כי באירוע נכחו פחות מ-50 איש ולא יותר, כפי שדווח. "במהלך האירוע לא שמענו שום קריאות נאצה ואיננו יודעים מה מקור הדיווח על קריאות כאלו. 'הוודקה' שכביכול נשפכה עלינו לא היתה ולא נבראה מעולם". עם זאת ציין טילינגר-גולד כי אכן נער כבן 15 ניקב צמיג של רכב המ"פ, "אך מיד לאחר מכן הובע בפנינו כעס רב על המעשה על ידי תושב יצהר והצמיג עצמו הוחלף בעזרת התושבים וביוזמתם".

לדבריו, "האירועים ביצהר התבצעו על ידי קומץ נערים, אשר מכתימים במעשה את הישוב כולו. מדובר באירוע שיצא מכל פרופורציה".

המ"פ: לא קראו לי נאצי, אבל קראו לי המן

אולם בעוד מציגים חיילי המילואים כך את הדברים, אומרים גורמים צבאיים כי נזרקו מספר אבנים גדולות לעבר הכוח הראשון שהגיע למקום. "חלק מהדברים נכונים וחלקם לא", אמר המ"פ במילואים, סרן שי.

"לא היתה לנו ידיעה על התקהלות ביישוב ומבחינתנו כשסיימנו את האירוע בעצירה א-קבליה, זה נגמר. ראיתי שסוגרים את הציר ביישוב, ירדתי וביקשתי מאנשי כיתת הכוננות לאבטח לי את הג'יפ. אנשים שם היו שיכורים, ביקשתי לפנות את הציר והם לא הסכימו. חברתי לקצין אג"ם. הג'יפ, משטרה ומג"ב עצרו בצד כי הם היו בסוף השיירה.

"לא היתה לי כוונה להיכנס פנימה אבל צריך גם לזכור שלא סוגרים ציר לכוחות ביטחון. התושבים לא קראו לעברי 'נאצי' אבל קראו לי 'המן' ואיימו לפנצ'ר לי את הצמיגים".

סרן שי אמר עוד כי נשפכה עליו וודקה, אבל זה נעשה בטעות על ידי תושבים שיכורים. לדבריו, כאשר הגיע למקום רב היישוב, דוד דודקביץ', הוא אמר לו שהוא ידבר עם התושבים ואז נוקבו צמיגי המכונית. סרן שי ציין כי אמנם מדובר בקומץ אנשים ביישוב, אולם התושבים לא גינו את המעשים וזה לא תקין. "לא אמרנו שמדובר בכל היישוב ולא אמרנו שכל היישוב בעייתי, אבל זה לא אומר שכאשר קורה אירוע, מתנהגים בצורה כזאת. לא צריך לתת לגיטימציה למיעוט".

(05.04.05, 13:53)

נערך לאחרונה ע"י שונרא1 בתאריך 05-04-2005 בשעה 13:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:56

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר