לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2009, 17:08
  m-power m-power אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.09
עזרה בבחירת מצלמה חדשה

שלום רב לכולם,

אני משתמש חדש בפורום. עיינתי רבות בפורום ומצאתי ריכוז גבוה של משתמשים מקצועיים ובעלי נסיון רב. רציתי בבקשה את עזרתכם בבחירת המצלמה הבאה שלי. אני טס לחו"ל בעוד כ-10 ימים, ע"כ אני מעט לחוץ בזמן.

אני צלם חובב, ברשותי מצלמת SLR LIKE מתוצרת KONICA MINOLTA, ב-4 שנים האחרונות, ורציתי לשדרג למצלמה טובה יותר.

לאחר סקר ארוך, ועצות של מספר צלמים וחברים, אני מתלבט כעת בין שתי מצלמות -

1. Canon 1000D + Kit lens (18-55mm IS , בנוסף לעדשת טלה אותה אקנה בנפרד
2. Sony A200W שמגיעה עם שתי עדשות 18-70mm + 75-300mm

רציתי את חוות דעתכם בנוגע למצלמות הנ"ל עם הדגשים הבאים -

* האם איכות התמונות ב- 1000D טובה בצורה מורגשת יותר מה- SONY
* האם זה רעיון טוב לקנות SONY מבחינת אמינות, שירות וחלפים לעומת ה- CANON
* ה-SONY מגיעה עם מייצב תמונה ב-BODY, לעומת העדרו ב-1000D. כאשר ה- 1000D מגיעה עם ה-LIVE VIEW, שאינו ב- SONY.
מה המשמעות של ה-LIVE VIEW, והאם תכלס הינו חיוני ?
העדר מייצב תמונה בגוף ה-CANON ידרוש עדשת טלה עם IS, שעולה בערך 4000ש"ח. זה הרבה מעבר לתקציב שלי לעדשה בודדת. האם ה- IS חיוני, או שניתן להסתפק בעדשה של SIGMA בכ- 900ש"ח.
האם זה רעיון טוב לקנות עדשת טלה של CANON עם IS כיד שניה ???? (סביבות ה-2000ש"ח), ואיפה כאדי לקנות כזו ??

חבר אחד שלי ייעץ לי שבמקום לקנות את ה- ENTRY LEVEL SLRS, לקנות את דגמי הקצה של ה- SLR LIKE, כמו ה- Canon SX1 IS או ה- Panasonic DMC FZ20/30. מה דעתכם ???

תודה רבה על עזרתכם ועצותיכם
M-Power
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2009, 01:17
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי m-power שמתחילה ב "עזרה בבחירת מצלמה חדשה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי m-power
שלום רב לכולם,

אני משתמש חדש בפורום. עיינתי רבות בפורום ומצאתי ריכוז גבוה של משתמשים מקצועיים ובעלי נסיון רב. רציתי בבקשה את עזרתכם בבחירת המצלמה הבאה שלי. אני טס לחו"ל בעוד כ-10 ימים, ע"כ אני מעט לחוץ בזמן.

אני צלם חובב, ברשותי מצלמת SLR LIKE מתוצרת KONICA MINOLTA, ב-4 שנים האחרונות, ורציתי לשדרג למצלמה טובה יותר.

לאחר סקר ארוך, ועצות של מספר צלמים וחברים, אני מתלבט כעת בין שתי מצלמות -

1. Canon 1000D + Kit lens (18-55mm IS , בנוסף לעדשת טלה אותה אקנה בנפרד
2. Sony A200W שמגיעה עם שתי עדשות 18-70mm + 75-300mm

רציתי את חוות דעתכם בנוגע למצלמות הנ"ל עם הדגשים הבאים -

* האם איכות התמונות ב- 1000D טובה בצורה מורגשת יותר מה- SONY
* האם זה רעיון טוב לקנות SONY מבחינת אמינות, שירות וחלפים לעומת ה- CANON
* ה-SONY מגיעה עם מייצב תמונה ב-BODY, לעומת העדרו ב-1000D. כאשר ה- 1000D מגיעה עם ה-LIVE VIEW, שאינו ב- SONY.
מה המשמעות של ה-LIVE VIEW, והאם תכלס הינו חיוני ?
העדר מייצב תמונה בגוף ה-CANON ידרוש עדשת טלה עם IS, שעולה בערך 4000ש"ח. זה הרבה מעבר לתקציב שלי לעדשה בודדת. האם ה- IS חיוני, או שניתן להסתפק בעדשה של SIGMA בכ- 900ש"ח.
האם זה רעיון טוב לקנות עדשת טלה של CANON עם IS כיד שניה ???? (סביבות ה-2000ש"ח), ואיפה כאדי לקנות כזו ??

חבר אחד שלי ייעץ לי שבמקום לקנות את ה- ENTRY LEVEL SLRS, לקנות את דגמי הקצה של ה- SLR LIKE, כמו ה- Canon SX1 IS או ה- Panasonic DMC FZ20/30. מה דעתכם ???

תודה רבה על עזרתכם ועצותיכם
M-Power

1. כאן (ובעמודים הבאים) תוכל לראות השוואה בין ה-A200 לדגמים המקבילים של שאר היצרניות, ביניהם גם הקנון 1000D. אתה מוזמן לבדוק ולהחליט בעצמך.
2. עד כמה שידוע לי, ישפאר מיבאת ארצה את דגמי הכניסה של סוני אלפא, כך שסביר להניח שהיא גם נותנת למצלמות אלה שירות. בכל מקרה, מומלץ לבדוק זאת עם ישפאר לפני הרכישה.
3. ה-Live view מאפשר צילום באמצעות המסך (כמו ב-P&S או SLR-like) במקום באמצעות העינית האופטית. זה יכול להיות שימושי במצבים מסוימים. אם זה כ"כ חסר לך בסוני, אתה יכול לקנות את ה-A300, בעלת חיישן ונתונים זהים ל-A200 רק עם Live view ומסך מפרקי (מה שאין בקנון), או את ה-A350, הדומה ל-300 רק עם 14 מ"פ.
4. המייצב מהווה יתרון גדול, במיוחד בשימוש בעדשות טלה או בצילום בתנאי תאורה חלשה. למייצב בגוף יש בעיני יתרון גדול יותר, שכן הוא הופך כל עדשה שתרכיב על המצלמה למיוצבת.
5. רכישת עדשות ביד שניה זה רעיון טוב מאוד, בתנאי שבודקים את העדשה היטב לפני הרכישה. ציוד יד שניה ניתן למצוא באתרי יד-שניה (כמו יד2), בלוחות מכירה (ביוגנד או די-ספוט) וכן באי-ביי.

לגבי העצה של חברך, הכל תלוי בך, בדרישות שלך ובאופי הצילום שלך.

ועוד הערה לגבי הקיט של סוני - ה-18-70 היא עדשה לא רעה ביחס למחירה ואפשר להגיע איתה לתוצאות טובות מאוד בשילובים מסוימים של צמצם ואורך מוקד (אפשר לראות את נקודות החוזקה והחולשה שלה, בסקירה הזאת) כמו כן, לטעמי יש לה בוקה מוצלח באופן שנדיר למצוא בעדשה זולה ופשוטה כזו (למרות שבסקירה הנ"ל חולקים עלי). לעומת זאת, ה-75-300 איננה עדשה מצטיינת במיוחד. אני הייתי מוותר עליה ומחפש במקום את המינולטה 70-210 f/4 (המכונה Beercan) ביד שניה.

בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י -mAoz- בתאריך 07-06-2009 בשעה 01:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:21

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר