לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2009, 07:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "יש לו מנוע רקטי ובנוסף..."

מדובר במאיץ לשלב ה"המראה". תפקיד הסנפירים הוא יצוב (מדחף המסתובב מכוח האויר לא מייצר תנע, מה לעשות)
http://www.globalsecurity.org/milit...2-155-specs.htm

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2009, 18:43
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
כדי להמחיש את ש DZZ תאר:
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "הייתי מצפה שהשפעת השתת תהיה ביחס הפוך לצפיפות האוויר"

ממאמר ב: http://www.globalsecurity.org/milit.../base-bleed.htm
בתצלום נראה פגז כשמאחורב "זנב" גזים (צבע בהיר) הנפלטים מן השתת.
לצורך התנהגות אוירודינמית (ובעיקר התנגדות האויר) מן הצילום ניתן לדמות שני גופים:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

1. הפגז עצמו - גוף בעל זנב קטום הגורם לאויר הזורם מן החרטום להתערבל. המערבולות גורמות לתת-לחץ המאיט את מעוף הפגז, גוזל אנרגיה קינטית ומקצר את הטווח.
  2. הפגז עם "זנב" הגזים. לצורך אוירודינמי (ובעיקר התנגדות האויר) הם גוף מוצק אחד! לגוף הזה, זנב המאפשר המשך זרימת אויר חלקה, פיחות גרר ומכאן טווח מוגדל (מאותו מטען חומר נפץ הודף) זאת השפעת השתת ותרומתו.

ישן 04-06-2009, 03:34
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
שאלה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "סחרור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי salak
כנפוני הסחרור באקסקליבר נועדו לייצוב, הטווח המוגדל מושג בעזרת גלישה משיא המסלול הבליסטי ובעזרת שתת אחורי.
לא ברור לי הנושא של הגלישה, אין לו כנפיים שיעזרו לו לדאות, כנפוני הניהוג נפתחים כ-3 ק"מ לפני המטרה. האם יכול להיות שירי בזוית גבוהה יעשה את הטווח? או אולי השתת מופעל בשיא המסלול על מנת לספק את הדחף להמשך המעוף?

העובדה שרק טבעת הכנפונים מסוחררת מקילה על הניהוג הסופי בעזרת כנפוני הניהוג .
אני רואה שאתה מכיר את הפגז לא כל אחד מכיר את טבעת הכנפוניים כמו שאמרת, האם יכול להיות שהכנפונים דואגים לתקן את מסלול הפגז לאורך המסלול עד למטרה? אני מכיר ניסוי שהוא תיקן סטייה מתוכננת של מספר ק"מ.
מקור ועוד אחד
ישן 05-06-2009, 03:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "שאלות כרגיל"

תכנס לקישור שנתתי של "גלובל סקיוריטי".
המאיץ מביא את הפגז לגובה גבוה בהרבה מפגז רגיל. רק כאשר הפגז מתחיל ליפול נשלפות כנפי הדאיה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-06-2009, 04:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "לדעתך כנפוני הקאנארד הם אלו שמייצרות את הדאייה?"

אני לא רואה שום דבר אחר שיאפשר דאיה.

ישן 03-06-2009, 11:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "לבני, שאלה (או שתיים, או שתיים, אל תתפוס אותי במילה) לי אליך"

לא לבני, אבל לשאלתך הראשונה:
http://en.wikipedia.org/wiki/L118_Light_Gun#Users
אגב, עקב המלחמה באפגניסטן, האמריקאים השמישו כמות אדירה של תותחים כאלה, כולל תותחים ששימשו כמתקני שעשועים מרקיבים באתרי סקי שונים...

אין טעם לשים תחמושת מונחית GPS בטנק מכיוון שתחמושת כזו טובה נגד מטרות קבועות שיש זמן להתארגן לירי עליהן. זמן, זה משהו שבד"כ אין לשריונר...

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 03-06-2009 בשעה 12:00.
ישן 03-06-2009, 20:41
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=DZZ]האם אתה רואה שימוש..."

משתמשים בטנקים לירי עקיף. לא מדוייק מאוד, אבל לפעמים מגיעים לתוצאות מפתיעות מאוד מאוד (כמו פגיעה ישירה במטרה שלא נמצאת בקו ראיה עם הטנק היורה, ובטווחים של אפילו 11-12 ק"מ).
תאורטית, ממה שזכור לי פגז חץ 6 יכול להגיע אפילו עד לטווח של 36 ק"מ... אני לא חושב שהוא יכול לחדור טנק בטווח הזה, אבל נזק הוא בוודאי יעשה.
פעם היו משמרים את היכולת הזו, ברמה מינימלית למדי אך לפחות שימרו אותה. כיום ירי עקיף באמצעות טנקים הוא יותר קל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 04-06-2009, 04:42
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
תודה על הקישור.
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "הקישור הזה נראה יותר טוב"

הנושא מוכר לי, אך פספסנו משהו, וכאן אני עונה לעוד מספר חברים: נכון שטנקים ירו על מטרות "במרחק דימיוני" (ביטוי של טליק). נכון שטנקים ירו על מטרות בירי עקיף. נכון שהיו ניסיונות לפתח תחמושת טנקים לירי מעבר לטווח הראיה. אבל: הדיון כאן התחיל מן השאלה האם טנק צריך בכלל להקריב חלק ממעט המקום המיועד לתחמושת, עבור חימוש המיועד לא למטרה מזדמנת, לא למטרה מתמרנת, אלא למטרה נייחת, מספיק חשובה כדי לפגוע בה בחימוש יקר מאד. אני סבור, שככלל - לא. אולי למבצעים מיוחדים כלשהם, אך גם לצורך זה ישנם אמצעים פשוטים וזולים יותר. בסופו של דבר - השאלה אינה טכנית, ואינה של היתכנות עקרונית, אלא של תו"ל.
ישן 03-06-2009, 19:06
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
היות ולבני חזר מאוחר וראה את השאלות רק עכשיו....
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "לבני, שאלה (או שתיים, או שתיים, אל תתפוס אותי במילה) לי אליך"

....

בנוסף למה שנכתב וצורף ע"י "ביטיס" ידידינו אציין רק שהשימוש בהוביצרים נפוץ ויעיל בעיקר באיזורים הרריים בהם יש קושי לנייד תותחים מתנייעים ולפרוס סוללות על ציודן המלא, הוביצרים שכאלה הם בדרך כלל יבילי אויר וניתנים לשינוע מהיר יחסית מנקודה לנקודה לרוב באמצעות מסוקים ע"ע האופן בו משתמשים בהם האמריקאים....

אחד המאפיינים של ההוביצרים הוא בכך שנעשה עבורם שימוש בתחמושת שמוגדרת כחצי אחודה הווה אומר, תרמיל המופרד מהקלע כאשר לפני הטעינה יש להכניס לתוכו מטעני חנ"ה ע"פ הצורך ואח"כ "לשדך" בינו לבין הקלע, בגדול - קלע מופרד מתרמיל במצב אחסנה/הובלה והחיבור ביניהם נעשה ידנית בטרם הטעינה....

קצת מסורבל...
ישן 03-06-2009, 09:53
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
כתבה כתבה גדולה ומאוד מעניינת כל התצוגה הישראלית בלה בורג'ה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "חדשות מהתעשיות לקראת לה-בורג'ה 2009"

היום התפרסמה במהדורה המודפסת של מוסף עסקים של מעריב כתבה גדולה ומעניינת על הקשיים שהערים המכס הצרפתי על החברות הישראליות המציגות בתערוכה כאשר ניסו להכניס את המוצגים שלהן.
בנוסף הכתבה עוסקת בחברות המציגות ומוצריהן, בכתבה מופיעות תמונות מענינות מאוד (וחדשות בשבילי) של פיתוחים מעניינים.
האם מישהו יוכל לסרוק את הכתבה?

חלק מהמוצגים שהופיעו בכתבה: (תמונות מהרשת)
דומינייטור של חברת אירונאוטיקס:
אם אני לא טועה יש גם גרסה סילונית.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.flightglobal.com/assets/getAsset.aspx?ItemID=21449]

בנוסך מוצגים בכתבה שני מסל"טים מעניינים:
אחד של אירונאוטיקס בשם "פיקדור", בעל עיצוב בסגנון של ה F117 , עם הרבה משטחים ישרים ומשופעים, נראה כבעל תכונות חמקניות ומאוד מעניין.
2. מסל"ט של תע"א בשם NRUAV דומה מאוד (מאודד) למסוק אלואט.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 03-06-2009 בשעה 10:19.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:44

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר