לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2009, 20:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
איש שמאל במפלגה הדמוקרטית מביע עמדות פרו ישראליות (דבר חריג בימינו)

ברני פרנק הוא חבר קונגרס מטעם המחוז הרביעי של מדינת מסטצ'וסטס (אולי המדינה השמאלנית ביותר
בארה"ב, לצד וורמונט, דבר שבא לידי ביטוי בכך שהמושל, שני הסנאטורים ועשרת חברי הקונגרס - כולם
דמוקרטים...).
בתוך קבוצה ליברלית-שמאלית זו, פרנק מהווה סמן שמאלי בדר"כ - והוא חבר הקונגרס המכהן הראשון
בתולדות ארה"ב (והיחיד עד כה) שיצא מהארון (סביר שבין 534 הסנאטורים וחברי בית הנבחרים האחרים
יש עוד כמה וכמה, אבל הם מעדיפים להשאר בארון). הוא גם יהודי (מה שממש לא מחייב אהדה לישראל,
כפי שיודע כל מי שמכיר רבים מהקהיל האקדמית בבוסטון וסביבתה - מחוז הבחירה של פרנק, שמלאה
בנועם חומסקים למיניהם...)
אין דבר טבעי יותר עבור חבר קונגרס שכזה מאשר להיות אנטי-ישראלי, ובכ"ז פרנק מייצג עמדות ענייניות
בנוגע לישראל, גם כשהוא מביע אותן מנקודת מבט של איש שמאל. הוא מייצג את העמדות שאפיינו את
השמאל בעולם בעבר (תמיכה בנסיגות, לצד מציאותיות - ומבט מפוכח בנוגע לשאלה מי הטובים והרעים
במזה"ת, בעיקר בנוגע לשאלות של חופש ביטוי, זכויות אדם ואזרח).
קובץ היוטיוב הבא הוא שני קטעי וידאו קצרים של הופעתו בפאנל האורחים של הסטיריקן ביל מאהר
בתכניתו "זמן אמיתי", ששודרה בארה"ב ביום שבת האחרון. בקטעים מופיעה התייחסתו הן לעניין
הנסיגות (שבעקרון הוא תומך בהן), והן בנוגע לאופייה של ישראל, בהשוואה לשכנותיה (ואפילו
בהשוואה לארה"ב - דבר שהבון-טון של השלומיסטים "הנאורים" הוא להתעלם ממנו) :
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-05-2009, 05:54
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "איש שמאל במפלגה הדמוקרטית מביע עמדות פרו ישראליות (דבר חריג בימינו)"

תודה על הוידאו.

בדיוק מה שחסר לי וכל כך מתסכל אותי, ליבראל שאחד פלוס אחד יוצא אצלו שניים כי, בזמן האחרון, לא בימין ולא בשמאל המתמטיקה הזו עובדת.

טיעונים כאילו ההתנחלויות הן מקור הבעיה ושהוצאתן מהמישוואה תביא את הפתרון מראים על לא יותר מזכרון קצר ובורות היסטורית. ההתנחלויות בנות ארבעים, הסיכסוך בין יותר ממאה, העביר את רוב שנותיו המדממות ללא כל עזרה מההתנחלויות (אלא אם גם דגניה, גדרה ופתח תקווה הן התנחלויות ואז אנחנו כבר מדברים על בסיס שונה לחלוטין אם יש בכלל עוד על מה לדבר).

(הבהרה למען ההגינות, לדעתי ההתנחלויות, למרות שאינן שורש הבעייה, בהחלט מזיקות לעניין הישראלי ומקטינות את הסיכוי, אם יש כזה בכלל, לפיוס בין העמים).

מה כל כך קשה להבין? בעשר השנים האחרונות ביצעה ישראל שתי נסיגות עד ל"סנטימטר האחרון", (לבנון ועזה) כולל צעדים כואבים של ממש (פינוי ההתנחלויות מעזה שלדעתי אמנם הקמתן היתה טעות פראקטית ומוסרית אבל אין דעתי זו מורידה מגודל הכאב שניגרם לאותם אנשים שהיה זה ביתם וכן לחלק גדול מהציבור הישראלי, שלא לדבר על הפגיעה במירקם הלאומי) רק על מנת לגלות שהאדמה המפונה הפכה מייד לקרש קפיצה להתקפה הבאה.

יתירה מזו, במיקרה של לבנון (ֿכי, מבלי להצדיק לרגע את התנהגות החמאס, המיקרה בעזה מסובך יותר) ניקבע למעשה קו הנסיגה לא ע"י ממשלת ישראל אלא ע"י מומחי האו"מ שאישרו את השלמתה. צה"ל בזמנו רצה "מוצבים חודרים" וברק התעקש שלא לתת שום נימוק לחיזבאללה, כמה נאיבי מצידו.

מה שמדהים במיוחד בפרשה הזאת זו לא כל כך התנהגות החיזבאללה כמו התנהגות האו"מ שמספיק שאירגון בריוני פרוע מתעקש להמשיך ולהשתולל ופתאום הם חוזרים לבדוק את הגבול ומוצאים, כמה מפתיע, שיש ממש בדרישות הלבנוניות. (שלא לדבר על הציניות הסורית בעניין סימון הגבול באזור שבעא, ציניות שמזכירה את סוג הציניות הסוביטית בימים הגרועים ביותר של האימפריה הרוסית וזאת מבלי לגלוש לדוגמאות היסטוריות גרועות עוד יותר).

עכשיו מבטיחים לנו שקט עם רק ניסוג מ25 הקמ"ר העלובים הללו (שכמו כל דבר במזה"ת גם על סימונם רבים ואולי זה בכלל 40 קמ"ר) כשהחיזבאללה כבר מדבר מזה זמן על נבי יושע ואל מאלכיה (ועוד חמישה כפרים בגליל העליון) וכל זה על בסיס הגבולות ה"מקודשים" שניקבעו ע"י קולוניאלים אירופאים בעשורים הראשונים של המאה העשרים. כמה זה עלוב!

ממשל אובמה, שבמחילה, ברוב הדברים דווקה ניראה לי שהוא צועד בכיוון חיובי, מתחיל להפגין שיניים בעניין הסכסוך הישראלי ערבי. מה שלא ברור לי זה איפה בדיוק ההנהגה הפלסטינאית החזקה, האחראית והאמינה שתוכל להבטיח קיום בשלום לצד ישראל כפי שאנשי הממשל החדש טוענים שהם רוצים. אם לא פיספסתי חדשות ממש ממש גדולות על הנעשה מעט מזרחה מת"א הרי שאנחנו עדיין תקועים עם אותה המהומה שהתחילה ב2000 ושום התפתחות חיובית לא ניראתה שם מאז.

למרות שגם אני באופן עקרוני בעד פתרון של שתי מדינות לשני עמים וסף ההתפשרות שלי גבוה בהרבה מזה של רוב חברי הפורום פה הרי שבמצב הנוכחי ולאור נסיון העבר ממש לא ברור לי איזו טובה תביא נסיגה נוספת לכל המעורבים (כי לדעתי הסובלים הגדולים ביותר מהתגרויות החיזבאללה והחמאס הם, בהתאמה, הלבנונים ותושבי עזה).

ישן 06-05-2009, 12:58
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "תודה על הוידאו. בדיוק מה..."

ציטוט:
מה שלא ברור לי זה איפה בדיוק ההנהגה הפלסטינאית החזקה,
האחראית והאמינה שתוכל להבטיח קיום בשלום לצד ישראל כפי שאנשי הממשל החדש טוענים שהם רוצים.

וכאן בעיני טמון שורש הבעיה. גם לי, כמוך, סף התפשרות גבוה מזה של רבים בפורום זה.
עם זאת, נכון להיום, ולאחר הנסיון המר בעזה ולבנון, אין עם מי לדבר. אין כיום מנהיג פלשתיני
שמסוגל לבוא לעם שלו ולומר: "תקשיבו, זה מה יש. לחיפה עכו ויפו כבר לא נחזור,
ולכן אנחנו חייבים לוותר על זכות השיבה". עד שלא יקום מנהיג כזה, והשאיפה של הפלשתינים לארץ ישראל
בשלמותה תחת שלטונם תיעלם, אין מבחינתי מה לדבר על נסיגות נוספות. כאשר יהיו מוכנים לדבר
במסגרת כזו או דומה לה, יהיה בכלל על מה לדבר.

מסכימה עם כל מילה שלך....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:19

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר