לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2009, 01:35
  Incred2 Incred2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
חיים יבין: הפיגועים הקשים של 96 גרמו לי לעשות את " ארץ המתנחלים "

חיים יבין בתוכנית ראיונות עם ארז טל ציין כרגע שהפיגועים הקשים של 96 שהחרידו אותו ופגעו ב" חדוות העיתונאות " שלו היו הסיבה להפקה " ארץ המתנחלים " שלו .
בהמשך הוא ציין שהטרור הוא תוצאה של ההתחלויות במילים הללו ממש

__________________________________________________ __________________________________________

נחמד שהפיגועים של 96 מחרידים אותו אבל אלו של האינתיפאדה השנייה לא גורמים לו למצמץ ( בגלל מי שבשלטון אולי? ) ונחמד שאת התגובה הקשה לפיגועים הללו לקח לו כמעט עשרה שנים לעכל ורק ב 2005 הפיק את סדרת השנאה שלו נגד המתנחלים ( שבה הוא גם אמר "מאז 67 אנחנו קלגסים ,אנחנו כובשים ,אנחנו שולטים על עם שיש לו claim על הארץ הזאת" )

על הטרור שלפני 67 הוא כמובן לא שמע

ממש " מר ישראל " ...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2009, 11:51
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ההפך. אלה איחולים המתאימים במיוחד ליום העצמאות.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "גם "איחוליך" למר טלוויזיה ביום העצמאות לא משהו..בלשון המעטה"

ומדוע? משום שחיים יבין פוגע בעצמאותה של מדינת ישראל, בגלל שנאתו המטורפת.
איני יודע אם ראית את הסדרה. אני ראיתי מס' פרקים ממנה , מדובר בתעמולה ארסית במיוחד שנועדה להצדיק החלטות נפשות של הממשלה, כמו ההתנתקות וגרוע מכך - את היחס לו זוכים המגורשים עד היום.

מכיוון שחיים יבין מונע מהרצון להחריב בתים ולהשאיר את המנתחלים חסרי כל(ואף גרוע מכך) , איחלתי לו שאיחוליו יפגעו בו עצמו.

גם אני מעריך מאוד את קישוריו של מר יבין, ארת כישוריו קצת פחות..

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 29-04-2009 בשעה 11:53.
ישן 29-04-2009, 03:02
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Incred2 שמתחילה ב "חיים יבין: הפיגועים הקשים של 96 גרמו לי לעשות את " ארץ המתנחלים ""

או שיש לך אמנזיה או שאתה צעיר מדי.
גל פיגועי האוטובוסים של יחיא עייש ב 95, המחבלים המתאבדים של 96...
פברואר 96- 60 הרוגים, 300 פצועים תוך פחות מעשרה ימים. אני לעולם לא אשכח את זה.
הפיגועים של פורים 96 בהמשך אותה שנה.

2001-2003 היו שנים של פיגועים קשים. סה"כ היו יותר הרוגים בתקופה הזו, אבל לא באותה אינטנסיביות של 96, בקצב של 4 אוטובוסים בתוך שבועיים ומתקפות מתואמות במספר ערים באותו יום.

ישן 29-04-2009, 10:43

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "או שיש לך אמנזיה או שאתה צעיר..."

מפחיד .אולי אני באמת צעיר מדי ולא זוכר את האימה הנוראה של 96 ? או שמא אני זקן סנילי וכבר הספקתי לשכוח ?

לא נורא .למדלנו הכל רשום ומתועד -
לפי ויקיפדיה ( קישור ) באמת נרצחו 59 איש תוך פחות מעשרה ימים בין 25 בפברואר ל 4 במרץ 1996 . קשה .ואז נזכרתי בחומת מגן ובפיגועים שקדמו לה .אלה בינינו שלא מנותקים מהמציאות זוכרים את הפיגוע במלון פארק שבו לבדו נרצחו 30 איש ואת הפיגוע במסעדת מצה שבו נרצחו 16 איש ( שבוצע לאחר שכבר התחיל מבצע חומת מגן ).בסך הכל בין 20 במרץ 2002 ל 31 במרץ 2002 נרצחו 66 איש בשמונה פיגועים .קל יותר ? " טבח ליל הסדר " הוא כלום בשבילך ובשביל מר ישראל ? התגובה בציבור ובממשל לא אומרת לשניכם כלום ? ואת זה שאלה 66 נרצחים בשבוע וחצי במהלך שנה שבה נרצחו מעל 200 איש שהייתה חלק ממסע רצח בין מספר שנים שבו נהרו מעל ל 500 איש ?
זה לא גורם לכם להניד עפעף נכון ?

אולי תחזור להתעסק ברואנדה ובבורונדי ...
ישן 29-04-2009, 10:59
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Incred2 שמתחילה ב "[right]מפחיד .אולי אני באמת..."

אתה מוכן לחזור ולקרוא שוב את מה שכתבתי, ולא את מה שאתה חושב שכתבתי?
אני כתבתי במפורש שבשנים 2001-2003 היו יותר הרוגים, אלא שהאינטנסיביות של 95-96 הייתה יותר גדולה לדעתי.

אני לא כתבתי שום דבר על כך שפיגוע כזה או אחר "קל" יותר ממשנהו. אני לא חושב שקיים דבר כזה. האסון למשפחות והפגיעה במדינה היא מהותית בכל פיגוע.
אחד הדברים שמטריפים אותי בהשוואות הללו אלו כל הכותרות של "נס" כשיש "רק" 2-3 פצועים קשה.
הסיוט של שיקום פצוע קשה במשפחה הוא סיוט אחר מזה של חלל, אבל הוא כל דבר פרט ל"נס".

אז אנא ממך ומחברייך - תפסיקו להבין את מה שאתם רוצים להבין ולהכניס טענות שלא טענתי לפי, היצמדו לעובדות והגיבו למה שאני כתבתי.

ישן 29-04-2009, 12:30
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Incred2 שמתחילה ב "[right]אתה מוכן לחזור ולקרוא..."

אתה התפלאת מכך ששרשרת הפיגועים של 96 השפיעה השפעה כזו עמוקה על "עיתונאי" מסוים.
אני הזכרתי לך מה היה באותן שנים, תוך ציון הפרופורציות בין תקופה זו לתקופה המקבילה שאתה הזכרת.

וזה מה שכתבת:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Incred2
.קל יותר ? " טבח ליל הסדר " הוא כלום בשבילך ובשביל מר ישראל ? התגובה בציבור ובממשל לא אומרת לשניכם כלום ? ואת זה שאלה 66 נרצחים בשבוע וחצי במהלך שנה שבה נרצחו מעל 200 איש שהייתה חלק ממסע רצח בין מספר שנים שבו נהרו מעל ל 500 איש ?

וכמו שאני אמרתי אני מעולם לא טענתי שפיגוע כזה או אחר "קל יותר" ממשנהו או שב 96 מתו פחות אנשים מב 2003, אלא להפך.

אז בהנחה ובאמת קראת את מה שכתבתי - מה הקשר בין העובדה שהפיגועים של 96 היו מהותיים ושסביר השאירו משקע אצל אנשים - להאשמה שלך שפיגוע כלשהו הוא "קל יותר" בעיני, "כלום בשבילי", "לא אומר לי כלום" ו"לא גורם לי להניד עפעף"?

ישן 29-04-2009, 12:34

ציטוט חלקי ?
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אתה התפלאת מכך ששרשרת..."

עוד עלולים לחשוב שאתה מנסה להונות פה מישהו

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Incred2
מפחיד .אולי אני באמת צעיר מדי ולא זוכר את האימה הנוראה של 96 ? או שמא אני זקן סנילי וכבר הספקתי לשכוח ?

לא נורא .למדלנו הכל רשום ומתועד -
לפי ויקיפדיה ( קישור ) באמת נרצחו 59 איש תוך פחות מעשרה ימים בין 25 בפברואר ל 4 במרץ 1996 . קשה .ואז נזכרתי בחומת מגן ובפיגועים שקדמו לה .אלה בינינו שלא מנותקים מהמציאות זוכרים את הפיגוע במלון פארק שבו לבדו נרצחו 30 איש ואת הפיגוע במסעדת מצה שבו נרצחו 16 איש ( שבוצע לאחר שכבר התחיל מבצע חומת מגן ).בסך הכל בין 20 במרץ 2002 ל 31 במרץ 2002 נרצחו 66 איש בשמונה פיגועים .קל יותר ? " טבח ליל הסדר " הוא כלום בשבילך ובשביל מר ישראל ? התגובה בציבור ובממשל לא אומרת לשניכם כלום ? ואת זה שאלה 66 נרצחים בשבוע וחצי במהלך שנה שבה נרצחו מעל 200 איש שהייתה חלק ממסע רצח בין מספר שנים שבו נהרו מעל ל 500 איש ?

אולי תחזור להתעסק ברואנדה ובבורונדי ...

כשמצטטים הכל רואים שהראתי בבירור שבזמן האינתיפאדה השנייה היו תקופות פיגועים בעצימות גבוהה יותר משל 96 ובטח ובטח שכל האינתיפאדה השנייה הייתה קשה בהרבה מהפיגועים של 96
ישן 29-04-2009, 12:08
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי 5ariel5 שמתחילה ב "יש שתיי דרכים לאבחן את השמאלנות"

לא, זה לא אבחון, זו המטאפיזיקה של היווצרות השמאל על פיך - לא יותר.

רוצה לאבחן את השמאל הפוליטי? בוא נראה מהם המאפיינים הכי בולטים של תנועות שמאל בעולם:
  1. כלכלה - תמיכה במידה מהותית של מעורבות המדינה בכלכלה ע"מ למתן את כוחות השוק (מכלכלה קיינסיאנית בשמאל מרכז, דרך מדינת-רווחה וסוציאליזם ועד קומוניזם).
  2. חברה - מניעת דיכוי "אוכלוסיות חלשות" וצמצום הכפיה (שוויון הזדמנויות בתעסוקה והשכלה, דמי אבטלה, שחרור האישה, אנטי-אימפריאליזם, צמצום שרות צבאי למינימום הכרחי ועוד).
  3. דת - צמצום המעורבות של דת במדינה (מהקטנת מעורבות זו כמו השמאל הדתי בדרום אמריקה, דרך הפרדה מוחלטת ועד לביטול הדת המרקסיסטי-לניניסטי).
  4. אנטי גלובליזציה - מהתנגדות לדיכוי מדינות חלשות (פאן-אמריקניזם, מאואיזם, זפטיסטה, סנדיניסטים) ועד תהליך הגלובליזציה הכללי (כמו Global justice movementו Fair Trade).
דווקא בתחום הלאומיות אין אחידות בשמאל: מרב-לאומיות על-מדינתית במרקסיזם-לניניזם, דרך הלאומנות הרב-אתנית של סטאלין, ועד לתנועות שמאל לאומניות כמו השין-פיין באירלנד, התנועה הבאסקית בספרד, התנועה של מילושוביץ בסרביה, מפלגת הפעולה הקנדית, הבלוק של קוויבק ובוליבריאניזם.

יש לך סעיפים להוסיף?
אני אשמח אם נוכל לחדד נקודה זו.

נ.ב. - נקודות "קלאסיות" כמו היחס למסורת ולצבא של הקונסרבטיבים אני מכניס תחת הסעיף החברתי של צמצום הכפיה. אני מודע לכך שיש כאלו שמרחיבים אותם לסעיף בפני עצמם, אבל לגעתי אלו דוגמאות ספציפיות בולטות בנושא רחב יותר.

ישן 29-04-2009, 19:30

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "סליחה? אני מניח שאתה מתכוון..."

"השמאל מוחק את אפריקה"
"הפלסטינים אינם האנשים הכי מדוכאים בעולם של ימינו. אני מסכים שהפלסטינים הם קורבנות, אבל אלוהים אדירים, הם לא הקורבנות האומללים ביותר בעולם. יש פה טכניקה של לחטוף, להשתלט ולהשתיק את קולם של מיליוני קורבנות בעולם של היום. זה מה שעושה השמאל הזה. כאשר הם אומרים שהשאלה הגדולה ביותר בעולם היא הסכסוך הישראלי-פלסטיני, מה הם עושים אם לא למחוק לחלוטין את כל מה שקורה באפריקה?".

ומדוע הם עושים זאת?

"כי לא אכפת להם מקורבנות בכלל. התמיכה בקורבנות חשובה להם פחות משנאת ישראל. אני עודני איש שמאל, שמאל ותיק, וזה כבוד עבורי לפעול לטובת קורבנות.

"זה לא אומר שהם תמיד צודקים, אגב. אבל השמאל החדש שאתה מדבר עליו - הם לא שמים קצוץ על הקורבנות. אני הייתי מעורב בקמפיינים למען בוסניה בשנות התשעים, למען רואנדה בתחילת רצח העם, ולא שמעתי אותם בכלל. אף מילה. אנשים כמו נועם חומסקי, כל האנשים האלה לא צייצו אפילו מילה אחת על רואנדה".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/1/046/059.jpg]
פלסטינית מפגינה בז'נבה נגד הכיבוש הישראלי צילום: אי-פי

דבריו של ברנאר אנרי לוי ,איש שמאל
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/882/362.html
ישן 01-05-2009, 21:13
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Incred2 שמתחילה ב "[b][size=4]"השמאל מוחק את..."

יש יותר מרק משהו במה שהוא כתב.
אבל בניגוד לאחרים אני לא מקטלג את כל מי שמרחם על האזרחים בצד השני כ"שונא ישראל".
אם ליבך הוא לא לב אבן ודמך לא סמיך משנאה, אתה תרחם על כל מי שנמצא במצב בו מחבלים משתמשים בך כמגן וצבא אויב יורה עלייך (מחוסר ברירה) ע"מ לפגוע בהם.
זה רק אומר שאתה בן-אדם ולא מכונה.
בין זה לבין לטעון שאין לעם הישראלי זכות קיום יש הרבה מאוד מרחק.

ישן 29-04-2009, 15:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

השמאל והימין בישראל לא נמדדים לפי עמדות חברתיות-כלכליות, אלא לפי עמדות מדיניות
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "לא, זה לא אבחון, זו..."

זה נכון שהסעיף הראשון שלך רלוונטי למדינות רבות המערב - אבל ממש לא רלוונטי לישראל. מפלגות
שמאל כמו קדימה או עבודה (ברובה) מייצגות עמדות של קפיטליזם טהור, בעוד שמפלגות כמו המפד"ל או
ש"ס מייצגות גישה חברתית הרבה יותר. העניין של ימין/שמאל נקבע בארץ לפי הגישות לסכסוך הערבי-יהודי.
גם נושעאי הגלובליזאציה והדת אינם רלוונטיים לשמאל בארץ, שכן המפלגות הגדולות בשמאל הישראלי,
הן קפיטליסטיות בנשמתן, וככאלה הן פרו-גלובאליזציה. בעניין הפרדת דת ומדינה, יש בשמאל בארץ
אכן יותר נטייה לתמוך בעקרונות שמקדמים הפרדת דת ומדינה - אבל חשוב לזכור שבתוך גוש השמאל
ישנה מפלגה דתית מובהקת - הלא היא רע"ם (כן, הערבים הם חלק מגוש השמאל, ירצה או לא ירצה,
בלעדיהם לא היה רוב לאף אחד מצמד הסכמי אוסלו, אז כנראה שהם בכ"ז חלק מהגוש...), כך שהעניין
האנטי-דתי, גם הוא לא לגמרי נכון לגבי ישראל, אלא קשור יותר בסוג של אנטי שיש לכמה חילוניים לגבי
האורתודכסיה היהודית...

בקיצור, רובו המוחלט של השמאל בישראל לא דומה כמעט בכלום לשמאל בעולם, והדבר היחיד שמקובל כמגדיר שמאל בישראל, הוא ההשקפה היונית בעניין הפוליטי-מדיני...
ישן 29-04-2009, 20:20
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
זו האידאולוגיה על הנייר
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "לא, זה לא אבחון, זו..."

אלא שבמהלך המחצית השניה של המאה העשרים זקף לזכותו 'השמאל' בארצות בהן שלט את בצוע מעשי האימפריאליזם, טיפוח המילטריזם ודכוי חופש הפרט הקשים ביותר. באשר לדת - השמאל לא ביטל את הדתות אלא יצר דת חדשה של פולחן אישיות המנהיג והמפלגה. להגדיר שמאל כדבר הופכי למאאויזם זהו משחק מילים.

תאמר - כי ברה"מ, סין וגרורותיהם אינם 'שמאל' והכנוי שמור רק לבעלי 'מעשים טובים' כ'לייבור' הבריטי וכ'פעילי השלום' במערב גרמניה? אסכים איתך אך אזכיר לך כי תנועות ליברליות בעולם המערבי היו אלו שראו שנים ארוכות במפלצות הללו את האידאל הנכסף, ניסו לשבש את יכולת ההתגוננות של העולם המערבי מפני 'מעצמות השמאל' ['אידיוטים שיומושיים'] והעלימו עין מהאידאולוגיה היפה שהפכה למסע שיעבוד דכוי ואלימות.

המסקנה? אין כזה דבר 'שמאל וימין'. המונחים הינם מקומיים וזמניים וישתנו בהתאם. פופולרי לפעמים להראות הומאני ולכן יש כאלה שישושו להתכנות שמאל, פופולרי לעיתים לחבוט באוייב ויש כאלה שישושו להתכנות ימין אבל הניווט בעזרת ההגדרות הללו יעיל בערך כמו שימוש במצפן בתוך חוות שנאים.

מאחר ותפיסת העבודה שלי הינה כי בארץ גם שמאל ציוני וגם ימין ציוני חפצים בשלום ובבטחון ואפילו בכלכלה יציבה אם לא משגשגת - הרי שהמינוח הנכון צריך לעסוק בציר סכוי-סיכון.

אלה שלא בתוך המחנה הציוני לא ממש מענינת אותי הגדרתם שכן אין לי כל ויכוח עימם. למעשה באדיבותם של ערפאת וממשיכי דרכו אין כרגע כל ויכוח ממשי בתוך המחנה הציוני. כולם יעצרו ב'זכות השיבה' ובפרוז ממשי של השטחים ומי שלא יעשה זאת - אינו במחנה הציוני ואינו חפץ בהמשך קיומה של המדינה.
ישן 29-04-2009, 20:31
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "זו האידאולוגיה על הנייר"

אכן, ולכן ההבדלים היום בין השמאל הציוני לימין הצטמצמו, עקב התקרבות ל"מרכז" (בסוגריים בגלל הגדרתה של קדימה את עצמה כמרכז - הגדרה אבסורדית) כלשהו. הימין הבין כבר מזמן כי השליטה על אנשים שלא מעוניינים בכך לא מועילה לנו ולא מיטיבה איתנו - אם בטחונית וחברתית ובעיקר כלכלית. השמאל הציוני (אני מקווה) הבין כי פתרון אמיתי לסכסוך הזה לא יהיה בטווח הנראה לעין (לצערי) מכיוון שכל זמן שיש התעקשות על זכות השיבה לא יהיה פתרון, והבנה שכל אפשרות של התחמשות נוספת של הפלשתינאים תביא עלינו כליה.
מעניין מאד מה יהיו הגדרות השמאל והימין כאן כשנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני לא יהיה העיקר....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 29-04-2009, 21:09
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הימין ברובו אכן לא נלהב מניהול חייהם של הפלסטינים - אבל נלהב פחות מתוצאות כל נסיגה...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אכן, ולכן ההבדלים היום בין..."

יש לנו שלל תקדימים של תוצאות של נסיגות ו"הפסקות כיבוש", שבסופן הפך כל "שטח כבוש ששוחרר"
לעמדת ירי נגדנו...
אני משוכנע שאכן רוב הימין בישראל לא נלהב מהרעיון של שליטה על ריכוזי אוכלוסיה פלסטיניים (בין
אם באמצעות ישיבה בתוך השטח הבנוי, ובין אם באמצעות ישיבה בסמוך, תוך שמירה על חופש פעולה
וכניסות פנימה לפי הצורך - כפי שקורה באיו"ש מאז 2002), אבל אם הברירה היא בין שתי האפשרויות
של "לא להיות שם" (על כל המשתמע מכך) לבין "להיות שם" (על כל המשתמע מכך), אז מסתבר
שה"כיבוש" הוא הרע במיעוטו.
לא כיף לשלוט על עם זר, אבל הרבה פחות כיף למות. המציאות מלמדת ש"הפסקת הכיבוש" מביאה ליותר
הרוגים מאשר "המשך הכיבוש"...

המרחקים בין הימין לשמאל (גם הציוני) הם עדיין מאוד גדולים, כיוון שהשמאל הציוני עדיין נאחז באשלייה
הזו שאם נתפלל מספיק חזק, אחת מפיסות הנייר שעליהן חותמים הערבים, אשכרה תכובד...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:23

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר