לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-04-2009, 10:37
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
הלילה: המס על חפיסת סיגריות התייקר

שר האוצר יובל שטייניץ אישר את העלאת מס הקנייה המוטל על סיגריות בשיעור ממוצע של שני שקלים. המס המינימלי לחפיסה עלה מ-7 ל-8 שקלים. התוספת הצפויה להכנסות המדינה - 700 מיליון שקל. הצו נכנס בחצות לתוקף מיידי, אך הוא כפוף לאישור רטרואקטיבי של ועדת הכספים תוך מספר ימים

צבי לביא עדכון אחרון: 30.04.09, 00:08

שר האוצר, יובל שטייניץ, חתם שלשום (ג') על תיקון לצו תעריף המכס ומס קנייה, ולפיו עלה מס הקנייה המוטל על סיגריות. המס עלה מ-99 אגורות ל-1.25 שקלים, ובנוסף, מ-62% ממחיר החפיסה ל-63%. בסך הכל התייקרו הסיגריות, בממוצע, בכ-2 שקלים. המס המינימלי על חפיסת סיגריות עלה מ-7 ל-8 שקלים לחפיסה. המס נכנס לתוקף בחצות.

כמו כן, הוטל מס בשיעור של כ-10% על מלאי הסיגריות הקיים בידי עסקים. זאת, כדי למנוע מהם להרוויח מהמלאי את הפרש המסים לאחר ההעלאה.

תוספת המס הצפויה מהעלאת מס הקנייה היא כ-700 מיליון שקל בשנה. ההשפעה הצפויה על המחיר לצרכן של העלאת המס היא של כ-2 שקלים לחפיסה ממוצעת - תלוי במחיר החפיסה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3708314,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-04-2009, 11:53
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
יופי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "הלילה: המס על חפיסת סיגריות התייקר"

עכשיו רק צריך לוודא שתקציב הטיפול בחולי סרטן הפה, הגרון והריאות יגדל ב700 מליון שקל.
אם כבר מטילים "מס חינוכי" על סיגריות - לפחות שיעזור לטפל בנזקים המוכחים שהעישון גורם.

לחילופין, ניתן להשתמש בכסף לסיבסוד סדנאות לגמילה מעישון.

אגב, לעניות דעתי מס גבוה מאוד על סיגריות (stoned כתב 200 ש"ח, וברדיו שמעתי 30 ש"ח)
רק יגרום למעשנים רבים להפוך לעבריינים ולקנות סיגריות מוברחות שלא שולם עליהן מס.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 30-04-2009, 13:35
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני לא מאמלל מעשנים משום סיבה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "[QUOTE=SHMOEL]"דרך החיים..."

פרט לזו שהם מסריחים את הסביבה. שאר הפרשנויות והפוביות של (חלק) מהמעשנים לא ממש מענינים אותי. מסריח+יש לי כוח לאכוף=לא יהיה ליידי.

כמובן שכמו במגע עם כל קבוצה, תמיד יש את החכמולוגים שבמקום לנהוג ביושר, מעדיפים להתחכם, ואז כמובן שמאמללים אותם, ולפעמים בכוונה, אבל זה לא כי הם מעשנים, אלא כי הם חמורי גרם שתמיד כיף לאמלל. עניין העישון הוא רק הטריגר שמביא את שנינו במגע.

במבנה שבו שוכנת החברה שבה אני עובד יש בעיית עישון, בגלל המתאר המוזר שלו. כללי העישון נאכפו יפה, ובלי זרירים, עד שצץ בבניין איזה מרכז הדרכה/הכשרה שבו עוברים כל הזמן כל מיני ארחי פרחי שלא בזין שלהם ללכת לפינת עישון. היה מצב אבסורדי שדיירים קבועים סבלו בגלל כל מיני עוברי אורח.

מטעם החברה אני איש הקשר מול החברה המפעילה את המבנה ובשם העובדים דרשתי כמה פעמים שהחוק יאכף נגד המפגע הזה (ככשמונה קטרים מעשנים יחד בקומה שמתחתיך זה לא כיף). החברה שלה שייך מרכז ההכשרה (ידועה מאוד) שכרה שטח די נרחב, ובכלל לפני שנה היה נראה שה"בום הכלכלי" בלתי ניתן לעצירה, אז נציג חברת הניהול כנראה חשב לעצמו "או שהכלב ימיות או שהפריץ ימות" ודי ניפנף אותי באדיבות, מה עוד שהיה תור ממתינים לשכירת משרדים, ובטח אמר לעצמו שאין שום סיבה להתעמת מול אף אחד.

עכשיו מצב הנדל"ן להשכרה בקרשים, אבל הזכרון שלי טוב. הגיע הזמן לחדש חוזה והודעתי לחברת הניהול שנדחה בכמה שבועות את החתימה כי "מצב השוק רע ויש הרבה הצעות טובות שאנחנו מקבלים". כמובן שכל סמנכ"ל חברת ניהול מתחיל להזיע ככה, ומייד מחזרים אחרינו, מה עוד שמרכזי הדרכה אזוריים נוטים מהר מאוד להתחסל במצב כמו היום, ותור משכירים ברור שאין. כצעד ראשון, אחרי שעלו אלינו לרגל, הודעתי שבשום אופן אני לא מוכן לראות מעשנים בבניין, או בכלל את המאפרות המגעילות שפזורות ליד מרכז ההדרכה ההוא, ושבכלל כדאי להראות קצת רצינות כלפי דיירים וותיקים שרוצים אותם לעתיד. ובכל מקרה, הוסיף סמנכ"ל החברה שלי, גם תיעדנו את העישון בניגוד לחוק בבניין, ואנו שוקלים להתלונן היכן שצריך, כולל נגד חברת הניהול התעלמת, מאחר ואנו אולי נעזוב את הבניין ממילא.

הפלא ופלא: למחרת אותו היום (לפני כמה שבועות) כבר לא עישן איש מחוץ לאותו משרד, או כמה משרדים אחרים שהיו ידועים לשימצה. גם המאפרות נעלמו לחלוטין. המעשנים - שעד אז ליגלגו על בקשות מנומסות לעשן במקום אחר (שכן לחצופים שבהם יש מנטליות של צוענים: כדי לשמור על אוויר נקי לחבריהם במשרד, הם הולכים לעשן בקומה אחרת) - מטריחים עצמם למקומות, לא רחוקים, בהם העשן שלהם לא חודר לבניין. נציג חברת הניהול גם מאוד נחמד, ואפילו נראה בשטח. אני סמוך ובטוח שנקבל הצעה מפתה להמשך חוזה שכירות (החוזה עצמו אינו קשור לתחום טיפולי). והעיקר, הלקח: בישראל רק בכוח! אפשר להתחיל בטוב, אבל חשוב מאוד את השוט להחזיק בהכן.

בשורה התחתונה: לא איכפת לי להחשב למאמלל ומתעלל, משום שאני מכיר את האלטרנטיבה והזכרון ה"ניחוחי" שלי עדיין טרי.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 30-04-2009 בשעה 13:38.
ישן 30-04-2009, 14:49
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בוודאי שיש הרבה כאלה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אני מסכים עם כל מה שאמרת, אבל..."

כמו שגם משתמע מההודעה שלי: מה שכן מכיוון שעישון היא תופעה לא ממש רצונית אצל רוב המעשנים, גם ה"עבריינות" הנה מדבקת וקשורה מאוד לאכיפה. שתי פרחות שהן מזכירות חדשות באיזה משרד, מתחילות לעשן ואיש לא מעיר להן, ותוך שבוע עוד 5-10 מעשנים, מהוותיקים שעד אותו יום היו טורחים ללכת למרפסת, פתאום "מקצרים" הליכה... בהתחלה הם מעשנים רבע סיגריה ליד המשרד, ואז הולכים למרפסת, ואחרי כמה ימים הם כבר מצתרפים לפרחות.

אתה טוען שיש רדיפה ואימלול של מעשנים: אני טוען שעישון במקום ציבורי (לא פאב) אינו שונה בעיני ממנהגים נפוצים יותר, אולם מקובלים פחות, כמו השלכת מקלות אוזניים/טמפונים מחלון חדר האמבטיה, יריקה על הרצפה בבניין או השארת ממחטת נייר משומשת על שולחן שעוד אנשים יושבים בו. העובדה שעישון בציבור הוא המנהג האחרון שיצא מה"קאנון" של מה שסביר לעשות בחברה, לא משנה בעיני משום שמזה כבר 20 שנה בערך שהוא אינו כזה, וחלק נכבד מהמעשנים בכלל התחילו לעשן לאחר מכן. במידה ויהיה לך מנהג לירוק בפתח משרד שלי, היה סמוך ובטוח ש"אאמלל" אותך הרבה יותר מר מאשר אם תעשן, אגב אומללים ואומללות.

ישן 30-04-2009, 15:00
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
הבעיה בחוק העישון הנוכחי הוא שמדובר בחוק של "לפלפים עם עיגולדים" שנועד יותר לחנך
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בוודאי שיש הרבה כאלה"

מאשר באמת לפתור את הקונפליקט שנוצר בין אוכלוסיה מעשנת ללא מעשנת.

שתי הרעות החולות העיקריות הן:
א) הוא מתבסס בעיקר על הגשות תביעה מצד הלא מעשנים כנגד המעשנים או אלו המאפשרים עישון. ברמה של מקום עבודה, הרי שזה כמעט בלתי אפשרי. אדם עובד, ובמיוחד במצב של היום, יחשוב פעמיים לפני שיגיש תביעה כנגד מקום העבודה שלו. לגבי מקומות בילוי, הדבר הפך, לתקופה מסוימת, ככלי בידי נודניקים (לרוב לפלפים עם עיגולדים) שניסו "לעשות קופה", עד שבת המשפט התחילו לפסוק נגדם ואז התופעה נעלמה.

ב) בקשר למקומות בילוי, הקביעה כי גודל השטח המותר לעישון לא יהיה יותר מ-25% משטח כל בית העסק הינה מיותרת כאשר מדובר בבתי עסק שצורת הבילוי בהם היא כזו המושכת בעיקר מעשנים.

היות ומדובר בחוק של "לפלפים עם עיגולדים", הוא גם לא בדיוק נאכף באזורים עליהם דיברת.

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 30-04-2009 בשעה 15:03.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:18

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר