לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2009, 22:04
  Warfare Warfare אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.09
להתגייס או לא להתגייס? זאת השאלה..

שלום.

אני אישית לא חייב להתגייס(אינני יהודי), אך אני רוצה, במיוחד לקרבי.

השאלה האמיתית שלי היא תכלס מה הצבא יתרום לי? חשבתי על זה מכמה בחינות... מבחינת כסף - הוא לא יתרום, אלא אם כן אני אהיה קצין בעתיד ואיישב את העתיד שלי בצבא, שזה סיכוי לא הכי גדול.

להגן על המדינה? כן, זה חובה ואני כן מעוניין, כפי שאחרים מתגיייסים... כך גם אני.

אבל העיקר הוא, החוויה הקרבית, עכשיו בטח חלק מכם יראו אותי כמזוכיסט... הרי קורעים את התחת בקרבי, ואחד שלא חייב להתגייס רוצה ללכת לקרבי?... אבל מהרבה סיפורים וחווית אישיות מאנשים זה שינה אותם, את האישיות שלהם, את האופי שלהם, לטובה ולא לרעה.

וזה דבר שאני מחפש כרגע, אומנם יש מעט התנגדות כמובן מצד המשפחה שלי... אבל זה לא דבר שאי אפשר לטפל בו אם אני אחליט להתגייס חד משמעית.

אבל מצד שני, יש הרבה דברים שאפשר להספיק ב3 שנים... במיוחד לימודים.

יש לי בערך עוד שנה עד שכל החברים כבר עוזבים, ואני עדיין... מתלבט אם כן או לא.

אני רואה שיש פה חבר'ה רציניים, אז אני אשמח אם תבואו לקראתי ולעזור לי.

תודה רבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-03-2009, 22:50
  Warfare Warfare אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Warfare שמתחילה ב "להתגייס או לא להתגייס? זאת השאלה.."

דבר ראשון, תודה על התגובות.

DVM - בדיוק בגלל זה! זאת אחת הסיבות שאני תומך שיעשו חוק גיוס חובה לכל האזרחים בישראל, שהרי לפחות - שירות לאומי.

אני מעוניין ללכת לצבא ולתרום כמה שיותר, שזה אומר בעקרון קרבי.

כמו שאמרת, דברים חומריים זה לא יתן לי... אבל ערכים ועוד כמה דברים אחרים שיעזור לי בחיים מאוחר יותר, זה כן. כפי שאמר פה Radius.

פשוט רציתי לדעת את היתרונות האמייתיים של שירות קרבי בצבא, ועד כמה זה יעזור לי בחיים, מהתגובות ומהדעות של אנשים ששמעתי, דווקא חיוביים מאוד.

אני בעקרון מאז ומתמיד רציתי ללכת לקרבי, עד היום - כן מעוניין להתגייס ולתרום.

ישנה דילמה נוספת שעלתה במהלך התקופה האחרונה... רציתי לנסות ולהתקבל ליחידה מובחרת, אבל הבנתי שמאוד קשה להתקבל ליחידה מובחרת בגלל הסיווג הביטחוני(אזרחים שאינם יהודים, הרבה יותר קשה להם להגיע ליחידות מובחרות), זה דבר שקצת הוריד לי את המוטיבציה, עד כמה הדבר הזה נכון?

בכל מקרה, זה כבר דבר יחסית שולי לעומת ההחלטה הגדולה של להתגייס...

יש לי עוד קצת זמן לחשוב עם עצמי ולהגיע להחלטה.. שאני מקווה תהיה ההחלטה הנכונה.

אשמח לשמוע עוד תגובות ודעות מאנשים פה.

תודה!
ישן 30-03-2009, 22:51
  BELTZUSH BELTZUSH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Warfare שמתחילה ב "להתגייס או לא להתגייס? זאת השאלה.."

תשמע.

היום, במצב הנוכחי, כל לוחם בצה"ל, יכול להיות ג'ובניק, ויותר מזה, להשתחרר מהצבא
(אפילו יותר קל לו אם הוא היה לוחם)

כך שלהגיד שאתה לא חייב להיות לוחם ואתה עושה את זה, זה מזוכיזם? אז תקרא לכולנו מזוכיסטים.

האמת שאני לא אומר את זה כדי לבאס אותך או משהו כזה,

פשוט תבין שכל האנשים שלוחמים, פחות או יותר כמוך, אנשים שרוצים לתרום, רוצים את ההווי והחבר'ה,

מוכנים לסגור בשביל זה ולטחון בשביל זה, ואולי אז, זה מה שיגרום לך לבוא אלינו :]

*אגב, לגבי עניין הסיווג הבטחוני, זה בעייתי- זה לא פשוט וידרוש אחרי נכונות ומאמץ שלך, אבל זה הרבה יותר מאפשרי, מעטים החיילים שמגיעים ליחידות ופוסלים אותם בגלל סיווג, זה באמת שלא קורה, אז אין לך מה לדאוג.

נערך לאחרונה ע"י BELTZUSH בתאריך 30-03-2009 בשעה 22:54.
ישן 31-03-2009, 01:20
צלמית המשתמש של אסיף13
  משתמש זכר אסיף13 אסיף13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07

ראשית באמת כל הכבוד לך ואני מעריך אותך על כך שאתה שוקל להתגייס למרות שאתה לא מחוייב בשירות .
לצערנו יש במדינה לא מעט אנשים שחייבים להתגייס והם לא עושים את זה , אבל זה לא קשור לעניין שלנו .
בכל אופן , אני כולה ילד בן 17 ,ככה שאני לא יכול להגיד לך מנסיון אישי איך זה שירות קרבי , אבל ברור שזה לא קל וזה לא גן עדן ויהיו קטעים קשים .
אבל מצד שני החישול שזה יתן לך , הבגרות והחוסן לאופי שזה יתן לך שווה את זה לדעתי .
מה גם שכיף לדעת שאתה נלחם ומגן על המדינה שלך ושההורים שלך והאחים שלך יכולים לישון בבטחה ובשלווה שהם יודעים שאתה הוא זה שמגן עליהם .

ובקשר לסיווג בטחוני .
תשמע , ברור שיהיה לך יותר קשה , אבל גם היה דרוזי בסיירת מטכ"ל כמו שאמרו פה , וגם היה בדואי בשלדג שהן בין היחידות הכי מובחרות בצה"ל . ככה שאפשר להגיד שאולי חוץ מטייס , אנשים שהם לא יהודים כבר כבשו את הפסגות האלה .
(ברור שהיה להם קשה , אבל איך אומרים "עם קצת רצון וקצת יכולות .. ")

ואני בטוח שזה שיש לך עבר צבאי במשפחה , ושסבא שלך והדודים שלך ואבא שלך תרמו כה רבות למדינה ובעצם הוכיחו שהם נאמנים למדינה והם לא סיפרו סודות או דברים כאלה כאשר הם היו בצבא ,יעזור לך ממש בסיווג הבטחוני

עלה והצלח !
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר