לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-12-2008, 16:11
  robori robori אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.05
מאמר גיבוש צנחנים 14.12-15.12

אהלן,מאוד אשמח אם תוסיפו את המאמר הבא לנעוץ עם כל המאמרים על הגיבושים כי זה מאוד יעזור לבאים בתור כמו שעזרו לי.
גיבוש צנחנים\דובדבן 14.12-15.12
*הדגשתי פרטים חשובים במיוחד*
שלום לכולם, הגיבוש מתקרב אה?
אני כאן כדי לתת לכם את כל העצות השימושיות לגיבוש.
אז נתחיל,
קודם כל כמה נקודות חשובות לפני הגיבוש-
-לא לשכוח שאלון רפואי!!
-וגם לא ת.ז.
-להביא חגורה מהבית ליתר ביטחון.
-להביא ביגוד חם ללילה!! כולל כפפות וכובע צמר!
8:00
מגיעים לפרגולה בתוך תל השומר,כולם יושבים וממלאים שאלונים-יש למלא את השאלונים ברצינות רבה כי המראיינים שואלים אותכם עליהם,
לאחר מכן מבצעים קליטה של הנמצאים בגיבוש ומחלקים אותנו לקבוצות ליום הראשון.
10:00-11:00
הולכים לרופא(מודדים דופק,חום וכו'),הוא שואל שאלות ואתם משיבים שהכל בסדר (במידה ובאמת הכל בסדר), כי יכולים להעיף אותכם רפואית כבר ביום הראשון על זה שלא ישנתם מינימום 7 שעות בלילה.
מיד לאחר מכן מקבלים מדים,חגורה ומימייה(תשמרו על הציוד הזה!,אצלי מישהו בצוות איבד חגורה והעיפו אותו מהגיבוש).
12:00
ארוחת צהריים-לא להגזים יותר מידי אבל אפשר לאכול כי הבראור אחרי שעתיים-שלוש.
14:00-15:00
בראור- היה ריצת אלפיים בלבד(ריצת אלפיים רק ממיין לצוותים)
זה הולך ככה-50 איש למקצה,המסלול די קשה כולל עלייה וירידה,חלק מהמסלול עם חול ים,הרוחב של המסלול הוא בערך 2 מטר,כלומר מאוד מאוד קטן .
אתם תיראו בהתחלה אנשים נופלים על שיחים בצד וכו',לכן קחו טיפ-כאשר אומרים לכם לבוא לקו הזינוק,תהיו מקדימה ובאמצע ככה יהיה לכם יתרון.
16:00
מחלקים אותנו לצוותים חדשים -עם אותם אנשים תהיו מחר בגיבוש,אל תבחנו אותם כי זה יערער לכם את הביטחון העצמי,פשוט תאמינו בעצמכם.
הפסקה בערך שעתיים.
18:00
ארוחת ערב+מסדר מימייה.(אם אתם רוצים שיהיה לכם קל עם המימייה-אל תשתו הרבה בארוחות)
20:00
כיבוי אורות.
יום שני
3:45
השכמה עצמאית.טיפ-לישון עם מדים כבר בלילה.
4:00
טיפ חשוב מאוד! למרות שקר מאוד וכולם קופאים לא לשתות כלום עד למסדר מימייה כי פשוט לא תצליחו לסיים את המימייה! גם לא לשתות את התה!
מסדר מימייה+קבלת המפקדים של הגיבוש
4:30
יציאה לשטח הגיבוש והתחלה.
אוקיי עכשיו כל צוות יש לו אקטים שונים.
אני לא ארשום לפי זמנים כי פשוט לא הסתכלתי בשעון - טיפ נוסף-תהיו על סטופר כל הזמן ותהיו אחראים על זמנים(אני לקחתי על עצמי את זה והמפקדים אהבו את זה)
עמדנו בשלשות,המפקד העמיד ג'ריקן במרחק 20-30 מטר מאיתנו,"17 שניות להקיף את הג'ריקן ולחזור לשלשות,זוז!" כולם רצים כמו מטורפים וזה פשוט בלתי אפשרי לעשות את זה,אז עושים אתזה שוב ושוב, "עמדתם בזמן?" "לא המפקד" "17 שניות זוז" -ככה חצי שעה.
לאחר זמן מה המפקד אומר שעכשיו זה אקט אישי לגמרי-עושים את אותו הדבר אך מסתדרים בסדרי הגעה. בסדרי ההגעה הלך לי פשוט גרוע ותמיד הייתי באמצע\בחמישייה האחרונה אך למרות זאת בכל סיום אקט עמדתי זקוף וחייכתי למפקדים-חשוב מאוד להראות שאתם לא נשברים(הספרינטים בעצם נועדו לשבור את אלה שלא בטוחים בעצמם)
טיפ חשוב מאוד-במיוחד במהלך האקט הזה,המפקד אומר שהוא לא צריך את כולם ורק ה4 הראשונים-יש להם סיכוי אדיר להתקבל. שטות!! לא להקשיב למפקד בקטע הזה! הוא סתם רוצה לשבור אנשים! להיכנס לסוג של בועה ולא להקשיב להערות הללו.
חשוב מאוד!!!!! להקיף את הג'ריקן!! חשוב מאוד! בסוף הספרינטים הוא אומר לעמוד בשורה,לעצום עיניים ורק מי שלא הקיף את הג'ריקן אפילו פעם אחת-להרים יד. גם אם קרה שלא הקפתם-להרים את היד כי הם בטוח עלו עליכם לפני זה וזה רק בודק אם אתם אמינים.
סיימנו את הספרינטים ויאללה מורידים עוד מימייה.
לאחר מכן,דיון,לנו הוא נתן דיון על "האם יש לאסור על קטינים לצאת מהבית משעה 12 בלילה,בעד ונגד"
זה לא משנה מה תגידו-העיקר שתציגו את העמדה שלכם כך שאתם בטוחים בה,תראו רצינות.
הלאה,הולכים לכיוון המתח.
לדעתי כל הקטע של המתח זה אמינות.
שימו לב-המפקד אומר שב"אפ" שלו אנחנו קופצים על המתח,עוצמים עיניים והמטרה היא להישאר אחרון. (המפקדים קופצים ממש לידכם כדי שתחשבו שאנשים נפלו ואפילו מנענעים את המתקן אז לא ליפול) זה אקט מדהים כי אתה פותח עיניים בסוף ואתה רואה יותר מחצי צוות למטה,אז לא להתייאש ורצוי לחשוב על דברים אחרים ולא על הכאב בידיים.
מנוחה קלה והפעם עושים דבר כזה-המפקד סופר מ1 עד 10 ואז מ10 עד 1,כל אחד צריך להיטלות על המתח באחת מהספרות ורק כשהוא אומר את הספרה שלך שוב-מותר לך לרדת.
הכוונה היא שהוא מתחיל לספור - 1 2 3...אתה מחליט להיטלות בספרה 3-הוא ממשיך לספור 4 5 6 7 8 9 10, ואז 10 9 8 7 6 5 4 3, רק כשהוא אומר 3 מותר לך לרדת.
זה אקט שבודק אמינות אז אפילו שלא עמדתם בזה-לא לשקר כי הם מסתכלים עליכם.
עושים את זה איזה 3-4 פעמים וממשיכים הלאה למשימה קבוצתית,האמת שלא ממש הבנתי את המשימה לכן לא כל כך השתתפתי-יש לכם בול עץ כבד מאוד,צמיג וחבית.
יש לכם שטח בערך 5 על 10 שהוא "שדה מוקשים" ואתם צריכים להעביר את האנשים מצד אחד אל השני בעזרת האביזרים.
תציעו ראיונות ותבלטו,רוב הצוותים לא מצליחים את התחנה הזאת,פשוט תדברו ותציעו דברים.
כמובן,שכחתי שבין תחנה לתחנה אתם צריכים תוך 30 שניות להגיע לתחנה הבאה עם כל הציוד,במידה ולא מגיעים בזמן חוזרים אחורה ומנסים שוב,כלומר כל הזמן תיזוזים.
הלאה לזחילות,
באקט של הזחילות פשוט הלך לי מעולה,התחלנו זחילות במרחק של 15 מטר+-, אקט אחד = זחילה לאורך+ריצה חזור ועמידה לפי סדרי הגעה .
מבצעים פעם אחת ועומדים סדרי הגעה,ואז שוב אך הפעם עושים 2 אקטים כאלה-הכוונה לזחילה,ריצה חזרה,שוב זחילה,ריצה חזור ועמידה לפי סדרי הגעה,לאחר מכן המפקד אומר שעכשיו זה סיבוב בונוס רק למי שרוצה-כמובן שאתם יוצאים לסיבוב הזה גם אם אתם אחרונים (זחילות מראה על ויתור עצמי).
שוב,עושים כמה זחילות,סדרי הגעה ,אז המפקד אומר "הפעם רק מי שחושב שהוא יכול לשפר את המיקום שלו בסדרי הגעה-יוצא לאקט,אין סיכוי שאתם לא יוצאים..אין אישית שיפרתי במקום אחד :]
אחרי זה הוא אומר הפעם רק מי שחושב שהוא עושה את זה בפחות מ30 שניות,גם לזה אתם יוצאים אפילו אם אתם לא בטוחים.
טיפ לזחילות-פשוט לתת ראבק-זה הכל-לתת את כל כולך ולא לוותר אפילו אם המפקד אומר שלא חייבים לצאת! הכל נרשם!
אחרי הזחילות-כמובן,מורידים עוד מימייה ואז אלונקה סוציומטרית-
ג'ריקן במרחק 20 מטר,רצים,שוב! חשוב מאוד להקיף את הג'ריקן ו4 ראשונים לוקחים אלונקה ויוצאים לסיבוב נוסף וכל הצוות איתם,האלונקה חייבת לרוץ! אסור ללכת כי הוא יפסול. אני אישית כשלא הגעתי לאלונקה, עזרתי ודחפתי אותם מאחורה כי לרוב הם הלכו בגלל שכולם היו תשושים כבר.
טיפ נוסף-לעזור כמה שיותר,לתת יד כי זה מה שהם מחפשים בעיקר. כמובן שאתם צריכים לדעת גם לקבל עזרה,למשל היה קטע שהחלקתי בגלל הבוץ אז חבר מהצוות עזר לי לקום אז חייכתי ואמרתי תודה רבה,המפקדים רואים ושומעים הכל..
סיימנו אלונקה סוציומטרית שזה היה סיוט כי הכל היה בוץ.
כבר השמש למעלה ואתה יודע שעוד מעט נגמר,מורידים מימייה ואז דיון-הוא נתן לכל אחד תפקיד מסוים,למשל אדריכל,מנכל,ראש ממשלה וכו', כולם על אונייה ,היא טובעת עוד 4 דקות ויש רק סירת הצלה ל4 אנשים.
צריך להגיד למפקד את מי אנחנו מחלצים ולמה השארנו את האחרים בספינה.
לי הוא נתן את התפקיד הבא- "בעבר היית ראש ממשלה,כיום אתה בן 80",המפקד שאל אותי למה אתה לא בסירת הצלה? אמרתי,תשמע כולם פה צעירים ממני וידוע שהעולם שייך לצעירים אז אני את שלי כבר עשיתי ועכשיו התור שלהם לדאוג לעתיד ,המפקדים חייכו אליי ונראה שהם אהבו את זה.
הלאה,מסע,
אני לא יודע בערך מה המרחק אבל זה מאוד מתיש ,בערך חצי שעה מסע -כולם יודעים שזה הסוף כבר לכן תנו הכל.
ציוד באוויר (3 תד'לים,2 ג'ריקנים ואלונקה אחת) ויאללה מתחילים לרוץ,אני בהתחלה לקחתי תדל ואז החלפתי לג'ריקן ואז הייתי באלונקה, לא נראה לי שיצא לי להיות בלי כלום,תמיד תקחו משהו.
באמצע המסע,המפקד מרים יד וחייבים לצמצם אותו תוך 5 שניות,אם לא הספקתם-חוזרים אחורה בערך 300 מטר וזה דבר מאוד מאוד משביז אז לתת הכל.
סיימנו מסע,מורידים מימייה ,עומדים בח',עוצמים עיניים והמפקד אומר להצביע למזרח,באותה שנייה פשוט קיבלתי בלק אווט ושוק של ממש,לא ידעתי מה לעשות והימרתי על צד ימין,לאחר שנייה הכל חזר אליי וחשבתי לעצמי-איפה שהשמש זורחת זה המזרח,השמש בצד שמאל לכן ישר שיניתי את ההצבעה שלי לשמאל,מקווה שזה לא דפק אותי אבל סבבה.
המפקדים מדברים בצד ואחרי 5 דקות משאירים את הציוד בשטח וחוזרים לבסיס בהליכה די מהירה.
אנחנו בבסיס,נעמדים בח' והמפקד מודיע ש"כאן נגמר החלק הפיזי של הגיבוש,בהצלחה לכולם בלה בלה"
כולם מאושרים וזה..הולכים להתקלח,להחזיר ציוד,סנדויץ' עם ריבה ושוקו,ראיון!
אני הייתי בין הראשונים שקראו להם לראיון אז היה אחלה.
2 מראיינים יושבים מולי-טיפ חשוב! לשבת זקוף,להביט להם ישר לעיניים ולחייך תמיד,
תראו להם שאתם רציניים,מקצועיים ויש לכם ראש על הכתפיים,בלי התחקמויות ושטויות.
שואלים על עצמכם וגם על מה שרשמתם בדף,על המשפחה,תחביבים,למה דווקא צנחנים,מה תעשה אם לא תתקבל.
טיפ נוסף-להראות מוטיבציה גבוהה לצנחנים אך לא להגיד בשום פנים ואופן "אם לא צנחנים-אני יוצא מהצבא" כי יעיפו אותכם בבעיטה מהראיון חחח..
להראות להם שתיתנו הכל גם אם לא תעברו .
הראיון הלך לי טוב,לחיצת יד למראיינים ויאללה הולכים על אוטובוס הביתה-חושבים מה לא עשיתם טוב בגיבוש למרות שאין לכם מה לחשוב יותר,פשוט תשכחו מהגיבוש כי זה סתם יכניס אותכם ללחץ,ישר שיורדים מהאוטובוס דופקים דאבל מק'רויאל במקדונלדס
וזהו הולכים לישון.
קצת מספרים-
150 התחילו,אולי 10 עפו ביום הראשון בבראור.
מהצוות שלי אישית פרש רק אחד,היינו צוות של תותחים.
אני משער ש130 סיימו את הגיבוש.
*אני בטוח שהחסרתי פרטים אודות הגיבוש,אך לא ברמה קריטית,תבואו בגישה חיובית והכל יהיה בסדר..גם אם לא תעברו,לא להתייאש אלא להרים את הראש ולתת הכל בחטיבות האחרות כי תהילה לא נמדדת ע"י הצלחתו של אדם לא ליפול, אלא ע"י הצלחתו של אדם לקום אחרי נפילה.*
בהצלחה לכולכם!

נערך לאחרונה ע"י robori בתאריך 25-12-2008 בשעה 16:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:19

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר