לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2008, 10:18
  hyperion20 hyperion20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.08
ביקור של עריק בארץ

שלום רב!

אחרי כיתה יב' בגיל 17 וכמה חודשים עזבתי לקנדה. קבלתי בזמנו צו-גיוס ואפילו זימון למיונים לטייס. העזיבה הייתה ללא כל הודעה לגורמים צבאיים או ממשלתיים ולא בתיאום איתם. פשוט יצאתי לחופשה ולא חזרתי מעולם.
מאז עברו כ-5 שנים וכעת אני תושב של קנדה. אני מעוניין לחזור לארץ לביקור של קרובים וחברים (שהייה שלא מעבר לחודש-חודשיים), אבל לא ברור לי מה עתידי כאן.
כמובן שמעתי על כך שעלולים לעצור אותי בארץ כבר בשדה התעופה, גם אם אני מציג את עצמי כאזרח קנדי.
כמו כל אדם, אני לא מעוניין להגיע לחופשה לארץ ולשבת בכלא, זה לא מה שעובר לאדם בראש כשהוא מדמיין חופשה.

לכן אני מחפש את התשובות לשאלות הנ"ל:
1.) בהנחה שלא טפלתי בעניין העריקות וחזרתי ארצה. מה עליי לצפות שיהיה כאשר אחזור לאחר שייעקבו אותי בשדה התעופה? מה בעצם התהליך? משטרה צבאית לוקחת אותי ומעמידים אותי מול שופט אשר קרוב לוודאי יכניס אותי לכלא על עריקות. לאחר מכן יינסו לגייס אותי? כיצד אני מטפל בעיה מהנקודה הזאת ע"מ לצאת מהכלא ולהתחיל את הטיול שלי בארץ?
2.) בהנחה שאני מעוניין לטפל בסוגייה טרם אני חוזר לארץ. לאיזה גורמים מישראל עליי לפנות? מכיוון שחשוב לי לא לשבת בכלא, אם יש אפשרות לטפל בעניין בצורת בקשה כלשהי בליווי משפטי שאני אשכור, אני אעדיף ללכת בדרך בטוחה זו. איפלו אם בדרך זו לא אגיע בסופו של דבר לוודאות מקסימלית לעתידי כאן אני מעוניין למקסמם את הסבירות שאני אשב כאן בכלא זמן מינימלי עד לאפס זמן בכלל.
מהי הדרך שתאפשר את הדבר הנ"ל?
3.) בהנחה שאין לי דרכון ישראלי, אלא רק קנדי, האם אני חייב להציג את הדרכון הישראלי כאשר אני בא לארץ?
4.) ע"פ ההגדרה אני עדיין ארץ ישראלי, אני מעניין לשמור את האזרחות הזאת. אם אני מעוניין להנפיק דרכון חדש האם העובדה שאני עריק מפריע לפעולה זו? והיכן עליי לעשות זאת, בשגרירות הישראלית בקנדה או במשרד הפנים כאשר אגיע ארצה?

תודה רבה על העזרה, העניין מאוד חשוב לי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2008, 13:20
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
הכתובת שלך היא הקונסוליה הישראלית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hyperion20 שמתחילה ב "ביקור של עריק בארץ"

במקום מגוריך.
זה שאין לך דרכון ישראלי יוצר לך בעיה. על פי חוק, אתה כאזרח ישראלי חייב להגיע לארץ עם דרכון ישראלי. פנה לקונסוליה ותוציא דרכון. שם גם יתייחסו לנושא העריקות שלך ויסייעו לך ליצור קשר עם הצבא באשר להסדר חזרה , עונש ושרות.
אני מבין שאתה רוצה למצוא דרך שבה תחזור לארץ, יעצרו אותך, יגידו לך: נו נונ נו וישחררו אותך לאחר כמה ימים לטיולך.
זה לא יעבוד .
אתה עריק. כמו כל העריקים.
לטייל בארץ - רק אחרי השלמת החוב. מעצר, משפט, נשיאה בעונש ואח"כ שרות צבאי. כמו כולנו. על פי ידיעה שהתפרסמה לאחרונה - עריק שוחרר מעונש כי חזר מיוזמתו והתנדב לצנחנים. השופט קיבל זאת בהבנה ופטר אותו מעונש (למיטב זכרוני). אז הנה ההזדמנות שלך.

בנימה אישית - או שתחזור למלא את חובך ותישא בכל אשר עשית - או שלא תבוא. לך לטייל בקנדה. אנו לא יושבים כאן ועושים צבא כדי שלך הייה היכן לטייל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר