לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2008, 12:33
  bud bud אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.08
עתודה לעומת שירות קרבי

שלום,
למרות שאני משתמש חדש אני צופה מהצד כבר הרבה זמן ואני חייב להגיד שהפורום הזה הוא הפורום הכי רציני בפגשתי למדתי דרכו המון אז תודה..

טוב אחרי שהתחנפתי אני יעבור לשאלה שלי
שירות קרבי זה משהו שאני תמיד רציתי ועדיין רוצה אבל לאחרונה שמעתי רבות על עתודה. הסיבה שאני רוצה ללכת לעתודה היא שאני לא בא ממשפחה מממעמד גבוה משהו ועתודה נותנת לי סיכוי טוב להתקדם מבחינה כלכלית ובכלל.
יש לי עוד זמן לגיוס (ולצו ראשון ..צעיר) אבל אני כל הזמן מתלבט במה לבחור.

שמועה הגיעה לאוזניי. השמועה אומרת שאפשר לשלב בין השתיים, אחרי שאני מסיים עתודה (במידה ואני מתקבל כן?) אני יכול לנסות להתקבל ליחידה מובחרת וכך את שירות הקבע אני מבצע ביחידה המובחרת. השמועה נכונה?

ועוד שאלה קטנה. האם גם אתם עמדתם בפני התלבטות כזאת? אם כן מה החלטתם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-06-2008, 21:59
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.04
אתה רציני?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "מן הסתם שאם הצבא ממן לך תואר..."

אפשר לשאול כמה ימים היית בצבא שאתה קובע כל כך בנחרצות שהוא יציב אותך בתפקיד רלוונטי? כמה עתודאים אתה מכיר? על כמה עתודאים שמעת?

תכניס לך לראש טוב טוב: הצבא קובע מה זה שיבוץ במקצוע ומה לא. לא אתה. גם אם למיליארד אנשים זה נראה לא שיבוץ במקצוע אבל הצבא אומר שכן, אז זה שיבוץ במקצוע. שיבוץ במקצוע זה הגדרה רחבה מאוד. למדת פיזיקה-אז תהיה מורה לפיזיקה. זה שיבוץ במקצוע או לא? אגב, אם בשביל התפקיד שלך אתה משתמש רק באחוז אחד מהידע שלך אז זה נחשב במקצוע או לא? הדוגמא של נור זה במקצוע או לא?

מצטער על הטון התקיף, אבל כשמדובר בעתיד של אנשים (ולא לשנה שנתיים) אולי עדיף לתת לבעלי ניסיון לדבר (ע"ע נור). יש אנשים שהמסלול מתאים להם ויש כאלה שלא. אלה שהולכים למסלול מהסיבות הלא נכונות (כמו פותח השרשור) אז המסלול לא יתאים להם והם יסבלו במשך 8-13 שנים סתם. לא חבל לך עליהם? אם למישהו המסלול מתאים אז אני הראשון שימליץ עליו, אבל חבל סתם למשוך אנשים למסלול כדי שיהפכו להיות קצינים ממורמרים ומבוזבזים.
ישן 25-06-2008, 22:19
צלמית המשתמש של Sorrer
  משתמש זכר Sorrer Sorrer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי MaRTyR שמתחילה ב "אתה רציני?"

התגובה שלך חריפה ומוגזמת. נכון, הצבא לא מציב את כל העתודאים במקצוע (ליתר דיוק, לפי מבקר המדינה, כ-53% מהעתודאים מקבלים מקצוע עם תקן מהנדס). והמצב במקצועות מסויימים הוא מעצבן במיוחד, למשל: מהנדס חשמל שנהיה קפ"ט בחיל האוויר וכל היום רק ממלא טפסים או ביולוג שמוצא את עצמו לא עושה כלום (אבל ממש כלום).

מצד שני, לקבוע שזה מסלול לא מועיל ושהוא לא משתלם זו הגזמה. אני מכיר מספיק עתודאים כדי להבטיח לך שלא כולם סובלים פה, ובסוף גם השאר מתרגלים ומסיימים את התואר...

לגבי השירות, אין לי הרבה מה לומר, אדם שמגיע ברצון לצבור נסיון ביחידה מסווגת במודיעין יצטרך להזיע כל התואר, ואז להזיע עוד שש שנים בצבא. מי שרוצה להתבטל.... זה כבר פשוט

אגב: יש ירידה בביקוש לעתודה השנה, אז כל אלו שרוצים להתקבל, כנראה 1 מתוך 2 יתקבלו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-06-2008, 00:12
צלמית המשתמש של e13290
  e13290 e13290 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי MaRTyR שמתחילה ב "לא אמרתי שהמסלול לא מועיל ולא..."

מימון וניסיון זה לא סיבות טובות, אולי עבורך. חביבי כסף לא צומח על העצים. מי שפתח את האשכול אמר שהמצב בכלכלי הנוכחי שלו לא מזהיר ועתודה מגדילה את הסיכוי לבסס את עצמו כלכלית מהר יחסית. תגיד מה שתגיד, זה נכון.

לא אמרתי לרגע שיש מיליונים בעתודה ולא אמרתי לרגע שכל התפקידים מרתקים. הצבא הוא גוף כמו כל גוף אחר, ואם שם לוקחים מהנדס ושמים אותו בתפקיד של מילוי טפסים, אז גם באזרחות זה יכול לקרות לך.
איך שלא תסתכל על זה, אם אתה לומד מקצוע רציני בעתודה - זה יכול להבטיח לך כמעט בביטחון מלא עתיד כלכלי יציב. מובן שזה תלוי באיך אתה תנהל את עצמך.

הייתה תקופה שחשבתי ללכת לעתודה אז קראתי את כל המאמרים למינהם שעתודאים כתבו ודיברתי עם כמה. רובם נשמעים כמו אנשים מפונקים שמתבכיינים על זה שלא הציבו אותם בתפקיד סופר מרתק. הם רק שכחו שצבא זה לא כיף חיים. בזמן שהם למדו להם בקמפוס החבר'ה שלהם רצו בג'בלאות ועשו מטבחים ושמירות. אז שלא התבכיינו אם בשירות הסדיר שלהם ובתקופת הקבע הראשונית הם לא הגיעו למיצוי עצמי מוחלט, יש להם עוד עוד הרבה שנים בתור אזרחים או בתור קצינים בכירים יותר בצבא למצות את עצמם אחרי שהספיקו להוכיח את עצמם גם בתפקידים זוטרים יחסית ומשעמים. אף אחד לא יתן לך לנהוג על אוטו יקר מליסינג ויממן לך משוכרת שמנה לפני שתוכיח שאתה שווה זאת.

חוץ מזה, יש עתודאים שמרוצים מהשירות שלהם. משום מה קולם של החבר'ה האלה לא נשמע לעיתים קרובות ברשת.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-06-2008, 01:02
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "מימון וניסיון זה לא סיבות..."

בדיוק בגלל המצב הכלכלי הלא מזהיר שלו הוא יוכל לקבל מלגות ובצירוף הפיקדון ועוד חצי עבודה פה ושם אפשר להסתדר. עתודה תיתן לו 8500 כל שנה, שזה סכום שאפשר להרוויח בחודשיים. בהנחה שהוא לומד תואר תלת שנתי, האם חצי שנת עבודה לפני הלימודים לא שווה את החופש משלוש שנות קבע?

באזרחות אתה יכול להתפטר. בצבא לא. מקצוע רציני יבטיח לך עתיד כלכלי יציב גם לא בעתודה.

לא כולם רצים בג'בלאות. לא מכיר את הבחור אבל אם נחוץ הוא יוכל להוציא הת"ש. ברגע שאתה מוותר על עתודה אז אתה מקרב את עצמך בשלוש שנים למיצוי באזרחות (ולכסף הגדול ולאוטו מהליסינג). כמובן שאם הוא רוצה להישאר בצבא ולהיות קצין אז העתודה היא מסלול לא רע בשבילו, אבל לא זכור לי שהוא כתב את זה.

כמובן שיש עתודאים מרוצים. השאלה היא האם אתה מוכן לקחת את הסיכון ולהיות לא מרוצה שש שנים...

בקיצור, יש הרבה סיבות ללכת לעתודה, כסף וניסיון לא נכנסים לקטגוריה הזאת, לפחות לא במרבית המקרים. אני לא נגד עתודה, אני נגד כל מסלול שבוחרים בו מהסיבות הלא נכונות. בהצלחה לבחור בכל מקרה.
ישן 26-06-2008, 13:28
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bud שמתחילה ב "עתודה לעומת שירות קרבי"

לא קראתי את כל התגובות אז אני מצטער מראש אם אני אחזור על הדברים שנאמרו.

בעד עתודה:
*מימון 80% מהתואר עצמו (8500 ש"ח בשנה)
*מסיימים את התואר בגיל צעיר, מה שמאפשר לך להמשיך ולהתקדם תמיד צעד אחד קדימה מכל אלו שבגילך
*יש לך עבודה מובטחת בסיום התואר, בשלוש שנות הקבע תקבל משכורת (שאני לא יודע את הסכום המדוייק, אבל איפשהו בין 7000-8000 ש"ח)
*אתה יוצא לשוק האזרחיעם ניסיון, וניסיון לפעמים הכרחי לעבודות מסויימות (זה תנאי קבלה מפורש).

נגד עתודה:
*את המימון אפשר להשיג מהמענק (כתבו עליו למעלה) ובעבודת כפיים בלי להתחייב
*המענק מכסה חלק מהתואר, את המגורים וההוצאות השוטפות העתודאי צריך להוציא לבד, לכן בכל מקרה תצטרך לעבוד בזמן התואר, הראש הוא לא ראש "נקי" כי עדיין אתה צריך לחיות ולהרוויח כסף על מנת לממן את עצמך.
*יש הטעונים שניסיון הנרכש הוא בכלל לא במקצוע הנלמד, ושהעבודה מסתכמת בתור קצין מצגות וכו' (אחת הטענות החזקות שישנן)
*לחלק מהעתודאים יש בעיות חברתיות עקב העובדה שהאנשים איתם הם לומדים פשוט גדולים מהם כמה שנים טובות
*ההתחייבות היא ארוכת טווח ויש כאלה המצטערים בסוף התואר (אפשר כמודומני לפרוש עד אחוז מסויים מהתואר, מעבר לזה אתה חייב לצבא כסף\שנות קבע).

אם יש לכם עוד נקודות, מוזמנים להוסיף.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר