לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2008, 00:41
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Tamiro שמתחילה ב "כמה דברים... א: כשאתה ממיר..."

כשאני מדפיס במינילאב, זה בד"כ מיועד לאנשים פרטיים שלא יעירו לי שיש יותר מדי מג'נטה בירוקים (לא הגיוני, אני יודע), כמו למשל תמונות לאמא שלי של הנכד שלה (אחיין שלי, למי שחשב אחרת), לכן פחות אכפת לי שיצא 1:1, למרות שזה יוצא לא רחוק מזה בד"כ. אני אפילו לא יודע באיזה מרחב צבע עובדים במקום בו אני מדפיס, וכרגע גם לא כ"כ אכפת לי. בהדפסות במכללה זה כמובן שונה, עם מסכים ומדפסות מכוילים ולא מעט טסטים לפני הדפסה סופית.
גם כשאני פותח קבצים בפרופיל Adobe RGB באמצעות ה-viewer הסטנדרטי של ה-XP, אני מבחין בשינויים בגוונים ובתמונות חיוורות מעט. לכן גם כשאני מביא דיסק עם תמונות לבעלי אירוע שצילמתי, אני דואג להמיר ל-sRGB כדי שיראו את הגוונים הנכונים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-05-2008, 04:54
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Tamiro שמתחילה ב "כמה דברים... א: כשאתה ממיר..."

אין שום קשר בין שני הדברים שאמרת.
לא בנוגע לצפיה באתר ולא בנוגע להדפסה במינילאב.
למעשה, פרופיל sRGB עדיף לשימוש משתי הסיבות הללו בדיוק.
1. רוב מכונות הדפוס עובדות במרחב צבע sRGB כך שמה שאתה רואה במסך גם יצא אותו הדבר גם במינילאב (עם דלתא של סטיה בין המסך שלך למסך במינילאב, אם קיימת דלתא שכזו).
2. כל אתרי האינטרנט מציגים את התמונה ב sRGB כי זה הסטנדרט.
אני מוכן להעלות את התמונה שלך גם לאתר שלי, ל d-spot או כל אתר שתבחר ולהראות לך שזה מוצג אותו הדבר (אלא אם מדובר במכונה שמבצעת עיבודים גרפיים במקום ומציגה לפי פרופיל צבע).

באופן כללי, לא מומלץ לעבוד עם Adobe RGB אלא אם יש לך סיבה מאוד מוצדקת לכך (כמו בית דפוס שעובד עם הפורמט הזה, וההדפסה ב Adobe RGB משמעותית טובה יותר מההדפסה ב sRGB).
הוא לא סטנדרט עם אפליקציות אחרות כמו אינטרנט, חלק מדפדפני התמונה (אני יודע ש ACDSee יציג את זה סבבה, אבל אני בספק אם ה viewer הרגיל של חלונות יצליח לתרגם את פרופיל הצבע כמו שצריך) וכו'.
קשה לעבד אותו, כמו שקל יחסית לעבד sRGB.
אולג אומר כי מרחב הצבע שלו עשיר יותר, אבל אני חושב שבהתחשב במצלמה שלך, אתה מסודר בכל מקרה מבחינת עומק צבע.

זו דעתי.
אם התרגלת לעבוד ב Adobe RGB, תמשיך בכיף, רק תאמץ את ההמלצה של נמרוד (גנישר) בנוגע לשמירת העתק נוסף במרחב sRGB כשאתה מעלה לרשת

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר