לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2008, 14:13
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אשה אמיצה אמרה לאיסלם הקיצוני את כל האמת - מעל גבי אל-ג'זירה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3516450,00.html
מתקפה חסרת תקדים של וופא סולטן על דתו של מוחמד חוללה סערה בעולם הערבי. הרשת הקטארית מיהרה להתנצל

ההתנצלות החריגה באה בעקבות עימות ב"כיוון המנוגד" - מתוכניות הדגל של התחנה, שכבר עוררה לא מעט סערות כאשר השמיע דברי ביקורת קשים על המשטרים הערביים. הפעם התארחה בתוכנית וופא סולטן, פסיכולוגית סורית במוצאה המתגוררת בארצות-הברית. על השולחן היו כמה מרכיבים נפיצים במיוחד: הקריקטורות בדנמרק, פעולותיה של ישראל בעזה, השואה ובעיקר - האיסלאם.

וכך אמרה סולטן: "כל הדתות והאמונות היו נתונות לאורך ההיסטוריה לביקורת ולעלבונות, מה שסייע לפתח ולתקן אותן עם הזמן. האמונה היחידה שעורפת את ראשי מתנגדיה - סופה להפוך לטרור ועריצות. זהו המצב של האיסלאם מראשיתו ועד היום. הוא גזר על מבקריו עונשי מאסר, ומי שברח מהכלא הזה מצא את מותו. הקריקטורות הדניות הצליחו להפיל את הלבנה הראשונה בחומה ולפתוח צוהר, דרכו יוכלו להיכנס קרני השמש לאחר אפלה ארוכה".

וזה עוד לא הכל: "העיתון הדני מימש את זכותו לחופש הביטוי. החירויות הן קודש הקודשים במערב, ואין דבר העולה עליהן. ואני אומרת, למרות זאת - אלמלא היה האיסלאם כפי שהוא, הקריקטורות הללו לא היו מופיעות. הן לא באו מחלל ריק, והקריקטוריסט לא בדה אותן ממוחו הקודח; הן היו ביטוי למה שהוא מכיר".

כשהיא מתארת את האיורים, המשיכה סולטן: "תגובתם הברברית של המוסלמים הוסיפה לערכן של הקריקטורות הללו - היא פשוט הוכיחה את נכונותן: המוסלמי הוא יצור לא רציונלי, אשר הדברים שלמד גוברים על שכלו ומסיתים את רגשותיו. לכן, דברים אלה הורידו אותו למעמד של יצור נחות, שאינו מסוגל לשלוט בעצמו ולהגיב לאירועים בדרך הגיונית".

"המודיעין הציוני שלח אותה"

טלעת רמיח, כותב וחוקר איסלאמי מצרי, שהתעמת בשידור עם סולטן, הגיב בתדהמה: "אלוהים ישמור! כל אלה הם שקרים במאת האחוזים. נראה כי המודיעין האמריקני והציוני החלו לייצר אנשים העוינים

את הלאום שלהם באופן הזה". המגיש, פייסל אל-קאסם, הטיח בה: "מדוע חופש הביטוי במערב הוא מקודש רק כשמדובר בהשפלת המוסלמים? האם הם יכולים לדבר על השואה? האם הם יכולים לדבר על הנצרות? בתי קולנוע הוצתו במערב משום שדיברו על הנצרות". סולטן לא נשארה חייבת: "אני חיה באמריקה ומעולם לא שמעתי על בית קולנוע אחד שנשרף כאן. מהיכן אתה מביא את הידיעות הללו? אתה צריך למתוח ביקורת על האמונות שלכם באותה הדרך בה הנוצרים מותחים ביקורת על אמונותיהם".

עד מהרה התגלגלה השיחה לאירועים בעזה, שכבר הושוו בעולם הערבי לשואה: "כשאדם מפוצץ את עצמו הוא הופך לטרוריסט, אך כשמשמידים עם ומדינה שלמה זה אנושי?", תהה המנחה. סולטן השיבה: "מדוע הם זועמים על מה שקורה בעזה? הקוראן כבר אמר להם: 'תהרגו או שתיהרגו'. אז הם הורגים ונהרגים, מה פסול בזה? הם רוצים למות כשהידים. הם רוצים להיפגש עם הבתולות שחורות העין שלהם. ישראל עוזרת להם להיפגש איתן, אז מה רע בזה? אם אתם רוצים לשנות את מהלך העניינים, עליכם לבחון מחדש את לימודי הטרור שלכם; לכבד את זכותו של האחר לחיות; ללמד את ילדיכם אהבה, שלום ודו-קיום. כאשר תעשו זאת - העולם יכבד אתכם, יראה אתכם בדרך אחרת ויצייר אתכם בדרך אחרת".

בהמשך הדיון גינתה סולטן את הפלסטינים ואת הישראלים "באותה הדרך", וקבלה

על בחירותיה של חמאס. להכחשת השואה באירופה התייחסה בזלזול. התוכנית הפופולרית עוררה זעם רב נגד רשת אל-ג'זירה עצמה, שבא לידי ביטוי בכלי תקשורת אחרים: "היא הציתה שערוריה חדשה כשאירחה את סולטאן, הידועה באיבתה לאיסלאם ולמוסלמים. זו קיללה את הדת האלוהית, תקפה את הקוראן וזלזלה בדרכו המכובדת של הנביא", נכתב בעיתון הערבי הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי". "שתיקתה של אל-ג'זירה בלתי נסלחת", נכתב בעיתון ירדני, "רשת זו מובילה את מסע הנורמליזציה עם האויב הציוני והיא היחידה המארחת את הדוברים הרשמיים של הצבא והממשלה של האויב".

אל-ג'זירה כאמור בחרה להתנצל, ולפי אחד הדיווחים אף הזהירה את המנחה לבל יחזור על הדבר. אבל לא בטוח שזה יספיק. "מדובר בהתנצלות רפה, חסרה ובלתי מתקבלת, אשר אינה משתווה לרמת הפגיעה שהופיעה על מסך התוכנית" - הודיעה ועדה מיוחדת, שדרשה מהרשת הקטארית לפרסם התנצלות ברורה יותר ואף להקדיש לכך תוכנית מלאה.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2008, 14:24
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

עוד..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "אשה אמיצה אמרה לאיסלם הקיצוני את כל האמת - מעל גבי אל-ג'זירה"

12.10.06
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3313986,00.html
"אני רוצה לנתץ את הכלא של האיסלאם"

ד"ר וופא סולטן הפכה בשנה האחרונה לאגדה. 2 ראיונות שלה ברשת אל-ג'זירה, שבהם תקפה בחריפות את האיסלאם והדרך שבה הוא כופה על מאמיניו בורות וניכור, הפכו אותה לתופעה. מוסלמית משכילה, שדורשת מהעולם הערבי להוציא את ראשו מהחול. יש לא מעט גורמים שהיו רוצים להתנקש בחייה, אבל בראיון מיוחד ל-ynet היא מצהירה שאיננה חוששת: "זו המשימה שלי בחיים". ואולי בקרוב היא כאן

בפעם היחידה שאני מבחין בדמעות הנקוות בזוית העין של ד"ר וופא סולטן, זה כשהיא מדברת על משפחתה בעיירה הקטנה בניאס במערב סוריה, 2-3 שעות נסיעה מצפון לביירות. בעיניהם היא הבושה של המשפחה, שבע אחיות ושלושה אחים. אחיה הבכור טוען שקיבלה מיליון דולר מהיהודים כדי להכפיש את האיסלאם. אמה בת ה-74 אינה מוכנה לדבר אתה בטלפון.

"אני יודעת שאני פוגעת בהם", היא אומרת בראיון מיוחד ל-ynet, המתקיים במלון בוושינגטון. "הם חשים בושה. אני מסוגלת להבין את התחושה שלהם. יש לי אחות בקטאר שנשואה לפלסטיני. שניהם מאוד פתוחים ותומכים. אנחנו מדברות פעם בשבוע והיא מעבירה את המסרים לאמי. אני יכולה לדבר בטלפון עם חברים בסוריה, אבל לא עם אמי ואחי. זה מאוד קשה לי. קשה לאבד את המשפחה. קשה לי עם זה".

וופא איבדה משפחה, אבל זכתה לתהילת עולם בזכות סדרה של ראיונות שנתנה, המפורסם שבהם לרשת "אל-ג'זירה", שבהם תקפה את קיצוני האיסלאם ואת האומללות, הניכור והמאבק בקידמה שהדת הזו כופה על מאמיניה. בעקבות הראיונות הללו היא קיבלה איומים על חייה. בתקציר של הראיון הזה עם ynet, שפורסם כאן אתמול, היא אמרה שברור לה שרוצים להרוג אותה.

"... יכול להיות שהם גם יצליחו, אבל אני לא פוחדת. יש לי כבר תומכים שהולכים אחרי, ואני ממשיכה בשליחות שלי. חייתי בפחד 32 שנה. 32 שנים מחיי נגנבו ממני על ידי האיסלאם הקיצוני. שייעשו מה שהם רוצים. אני חושבת שהם יצליחו יום אחד. זה לא 'ביג דיל'. אני מצפה כל יום שהם יצליחו".

היא אשה נמוכת קומה, אבל ענקית ברוחה, בחזון שלה ובאומץ לבה. היא חמה ונטולת גינונים - אבל מודעת לערכה ולערך המסר שהיא נושאת בשנים האחרונות. בראיון המיוחד ל-ynet היא מצהירה: "אני חושבת שבעוד 300 שנה יזכירו את השם וופא סולטן כמי שסייעה למוסלמים לצאת מימי הביניים".

היא עצמה יצאה מימי הביניים בעקבות רצח המרצה שלה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ח'אלב בשנת 1979. צעירים מהאחים המוסלמים רצחו בחזית הקמפוס את המרצה לרפואת עיניים, יוסף אל יוסף, פרופסור אהוב שנרצח בגלל היותו עלוואי (כמו משפחת אסד) כשהמתנקשים צועקים "אללה הוא אכבר", יורים ונמלטים בדהרת אופנוע.

"זה היה המפנה בחיי", היא מספרת. "התחלתי לשאול שאלות ולבחון את מערכת האמונות שלי, יחד עם בעלי, שבאותו זמן הכרתי. הפסקתי לצום ולהתפלל. לא סיפרתי למשפחתי. בעלי הסתובב משגרירות אחת לשניה בניסיון לקבל ויזה. לקח לי עשר שנים עד שהצלחנו להסתלק מסוריה".

כשעזבו, הוא היה מהנדס חקלאי והיא פסיכיאטרית. לארצות הברית הגיעו ב-1989 עם שני ילדים (מאז נולדה שלישית) ומאה דולר, בלי שפה וידע. הם גרו כמה חודשים אצל חברים ועבדו בכל עבודה מזדמנת. "מכרתי בחנויות, עבדתי בגנים, עשיתי כל מה שנדרש לשרוד. לקח לנו שנים לפני שהתחלנו להתקדם". ההתקדמות היתה שבעלה המהנדס פתח מוסך. אבל הם היו מאושרים. עדיף מוסכניק באמריקה על מהנדס בסוריה.

אבל המוסך לא היה היוזמה האמריקנית היחידה של בני הזוג. "שבוע אחרי שהגענו לארה"ב התחלתי לכתוב", מספרת וופא. היא כתבה מאמרים לעיתונים בערבית באזור לוס אנג'לס, "וכל עורך עצר אותי בנקודה מסוימת ולא היה מוכן לפרסם את מה שיש לי לומר. עברתי מעיתון אחד לשני. הם הגבילו אותי ונהגו לשנות משפטים בלי אישור שלי. אבל זה היה טוב מלא כלום. כמה שבועות לפני ה-11 בספטמבר 2001 הציע לי חבר להקים אתר אינטרנט שבו אוכל להביע את דעתי". כך קם annaqed.com ("המבקרת", אתר מאמרים בערבית ואנגלית).

וופא הספיקה לדבריה לקבל מספר שיחות אזהרה מארגון CAIR (המועצה לקשרי אמריקנים ומוסלמים). "האמת היא שהם הצליחו בתחילה למתן אותי. אבל מייד אחרי 11 בספטמבר ידעתי שמספיק ודי. מאז אין יותר מגבלות. היום אני אדם שונה לגמרי. שיעשו מה שהם רוצים".

הראיון שזיעזע את העולם הערבי

האתר של וופא התפרסם גם במזרח התיכון ועמדותיה החלו לחלחל לחוגים מסוימים. כך הגיעה בפעם הראשונה להופעה באל ג'זירה ביולי 2005. "הם ידעו את השפעת המאמרים שלי ואתר האינטרנט שלי. מחשבותי והרעיונות שלי התפרסמו בכל העולם הערבי. אני מאמינה שהם חשבו שאני לא מסוגלת להגן על העמדות שלי בשידור. לא ידעתי מה זה אל ג'זירה ולא הכרתי את התוכנית 'הדרך הנגדית' ולא חשבתי בכלל שזה הולך להיות עימות. רק שאלו אותי אם אני מסוגלת להשיב לשאלה אם יש קשר בין האיסלאם לבין טרור. הם עשו לי מארב - אבל אני הצלחתי להשתיק אותם, אז הם הזמינו אותי לראיון שני, עם מתעמת בכיר יותר".

הראיון השני הפך לתופעה אינטרנטית. מאז ששודר באל-ג'זירה, תורגמו לאנגלית קטעים מתוכו על ידי מכון ממר"י והופצו על ידי גולשים נלהבים ברחבי הרשת. מיליוני גולשים במזרח התיכון וברחבי העולם צפו בראיון. התאריך: 21 בפברואר השנה. מול וופא הוצב פרופסור מצרי ללימודי דתות, ד"ר איברהים אל חאולי, שלא היה מסוגל להתמודד מולה, אלא רק לשאול שוב ושוב בטון מאשים "אז את כופרת"? ולהצהיר שאין צורך להתעמת עם מי שמנאצת את הנביא מוחמד ואת הקוראן.

דבריו, שנאמרו בטון של "פתווה" (פסק הלכה איסלאמי) הבהירו כי מכאן ואילך, דמה הותר. וופא סולטן אומרת שיש כיום איומים על חייה, והיא מעריכה שייתכן שמישהו ינסה לחסל אותה ואולי יצליח, אבל היא אינה מוכנה שיבהילו אותה. "הם לא הצליחו לסתום לי את הפה בפעם הראשונה. הם קראו לי שוב בפברואר ושוב הצלחתי להביס אותם. זהו זה, הם לא יזמינו אותי שוב לעולם", היא מחייכת. "אחרי שבועיים, כתב מגיש התוכנית מאמר בעיתונים ערביים וטען שאמריקה שילמה לי כסף כדי שאמתח ביקורת ואשפיל את האיסלאם. עניתי לו במכתב: 'אתה הראיון שהכיר אותי לאמריקנים ולקהילה הבינלאומית. אפילו השכן שלי לא ידע מי אני עד שעשית בינינו היכרות ועכשיו אתה מאשים אותי שהאמריקנים קנו אותי?"

מאז היא מוחרמת על ידי כלי התקשורת הערבים. אבל חדרה לאגפים נרחבים בלב ליבו של העולם הערבי והמוסלמי. "אני מקבלת הרבה מאוד אי-מיילים, אנשים נכנסים לאתר האינטרנט שלי. יש מיילים חיוביים - ויש גם הרבה איומים. כל מסר חיובי זה סימן טוב. המטרה היא לנתץ את חומות הכלא של העולם האיסלאמי. זו משימה קשה מאוד. אני מאמינה שסדקתי את חומת הכלא ועכשיו יותר קל לאחרים לבוא אחרי".

לכתבה במילואה....
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3313986,00.html

ישן 09-03-2008, 14:28
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

עוד.. מהאתר שלה באנגלית
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "עוד.."

ציטוט:

Muslims are allowed to kill, steal or commit adultery, as long as they do not worship others besides Allah!

This so called "Prophet" Muhammad said: “Gabriel said to me: Whoever amongst your followers die without having worshipped others besides Allah, will enter Paradise; I said: Even if he has committed illegal sexual intercourse or theft? He replied, “Even if he has committed illegal sexual intercourse or theft”!!

(from Sahih Muslim)

http://www.annaqed.com/en/default.aspx

http://www.annaqed.com/en/default.aspx

עוד מוויקיפידיה:
ציטוט:

Wafa Sultan expressed her views unequivocally stating:
"I have decided to fight Islam; please pay attention to my statement; to fight Islam, not the political Islam, not the militant Islam, not the radical Islam, not the Wahhabi Islam, but Islam itself...Islam has never been misunderstood, Islam is the problem....(Muslims) have to realize that they have only two choices: to change or to be crushed

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 09-03-2008 בשעה 14:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:23

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר