לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2008, 09:20
  murphy murphy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
כנראה שבאמת אני יותר מדי מתוחכם
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אם אתה מסתפק במה שאומר ההמון"

לא גרסתי שאני מסתפק במה שאומר ההמון. בדיוק ההפך.
בפירוש למסכת אבות, הרב אברבנאל גורס כך: "קול המון כקול שדי". וקול ההמון הוא "יש אלוהים".
אני טוען את ההפך ומביא טיעונים שאתה רשאי לקבל או לדחות. ההמון בודאי דוחה את טיעוני אך אינני מחוייב לדעתו של ההמון.
אתה טוען שאת קיום האלוקות אי אפשר להגדיר ב: "יש ואין" ואני הפניתי אותך למקורות הגורסים אחרת.
בתורה אגב כתוב: "אל קנא ונוקם". מוזר שמינוחים ארציים, אנושיים דוגמת: "יש" ו "אין" לא תופסים לגבי אלוהים אך יצרים אנושיים ונחותים : נקמנות וקנאה, (לא תיטור ולא תנקום כתוב בעשרת הדיברות!) כן תופסים.
ללמדך שבתורה יצרו דמות אל המכילה יצרים ותכונות אנושיות לכל דבר. מיתוס.
לשאלה: "אז מי ברא את העולם ?" ששואלים אותי כשאני אומר שאין אלוהים, אני עונה: "מי שברא את אלוהים". וכשאומרים לי ש "אלוהים תמיד היה קיים והוא ברא את העולם" אני עונה: "העולם תמיד היה קיים והוא ברא את אלוהים".

וכשמתלהטות הרוחות אני מביא הצעת פשרה: יש אלוהים אבל הוא לא ברא את העולם".

נערך לאחרונה ע"י murphy בתאריך 25-02-2008 בשעה 09:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-02-2008, 11:48
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
יפה התקדמנו
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי murphy שמתחילה ב "כנראה שבאמת אני יותר מדי מתוחכם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי murphy
לא גרסתי שאני מסתפק במה שאומר ההמון. בדיוק ההפך.
בפירוש למסכת אבות, הרב אברבנאל גורס כך: "קול המון כקול שדי". וקול ההמון הוא "יש אלוהים".
אני טוען את ההפך ומביא טיעונים שאתה רשאי לקבל או לדחות. ההמון בודאי דוחה את טיעוני אך אינני מחוייב לדעתו של ההמון.
אתה טוען שאת קיום האלוקות אי אפשר להגדיר ב: "יש ואין" ואני הפניתי אותך למקורות הגורסים אחרת.
בתורה אגב כתוב: "אל קנא ונוקם". מוזר שמינוחים ארציים, אנושיים דוגמת: "יש" ו "אין" לא תופסים לגבי אלוהים אך יצרים אנושיים ונחותים : נקמנות וקנאה, (לא תיטור ולא תנקום כתוב בעשרת הדיברות!) כן תופסים.
ללמדך שבתורה יצרו דמות אל המכילה יצרים ותכונות אנושיות לכל דבר. מיתוס.

עכשיו יש לך קושיות על ההאנשה (כביכול) של אלוהים.
כאשר מדובר בקב"ה אין כמובן מדובר בתכונות אנושיות כמו שהסכלים מציירים בדמיונם.
וכי אתה יודע מה היא קנאת ה' או ידיעת ה'? אתה שוב נופל למלכודת של "אם אני מכיר תכונה מסויימת של בני אנוש אז זה בוודאי כך גם באלוהות".
באלוהים קטן כזה (כמו שאתה מצייר לעצמך) גם אני אינני מאמין.

ישן 25-02-2008, 13:19
  murphy murphy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
אני מאניש את אלוהים ? ! אני קורא לו אל נוקם ונוטר ?!
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "יפה התקדמנו"

זה הכל בתורה חביבי. אני בכלל טוען שאין אלוהים אז איך אתה יכול לטעון שאני מאניש אותו ?
החרדים אגב, מנשקים מזוזות. אתה רוצה לומר לי שהם עובדים לצלם הברזל ? (אני אגב טוען שכן, אין הבדל בין חרדי המנשק מזוזות ברזל לפניקי המנשק פסל מאבן). כדורגלנים, בעיקר ישראלים, לאחר שהם מבקיעים שער הם מפנים פניהם לשמיים (איפה השמים ומי אמר שאלוהים נמצא למעלה? מושגי למעלה ולמטה כן תופסים לגבי אלוהים ?) ותנחש מה הם עושים? מנשקים אותו נשיקה לחה ועסיסית בלחיו. הם חושבים שאלוהים מבסוט מהנשיקה שלהם (טוב, אולי הם סבורים שהוא בעל נטיות הומוסקסואליות). החרדים מנשקים את סידור התפילה אחרי שהם מסיימים להתפלל.
בקיצור ידידי: אלוהים הוא יצור וירטואלי שהאדם גייס לעזרתו. אתה רוצה לנצח בכדורגל ? תן נשיקה לאלוהים והוא יעזור לך. אתה רוצה לנצח במלחמה, תן לו סטייק עסיסי (הקרבת קורבנות) רק אל תגנוב לו את מנת הבשר שהוא אלוהים כה משתוקק לה (עלי, בנו של שמואל) כי אלוהים אוהב שווארמה והוא אוהד את מכבי
ת-א.
יאללה, תפסיק לבלבל, אוהדי מכבי אינם אלוהים ובכלל אלוהים זו המצאה של האדם כמו השדים והרוחות, החייזרים (שגם הם אגב, לפי עדויות, נטפלים לאברי מין של נשים. ואללה, טסו אלף שנות אור מגלקסיה אחרת כדי לגעת באבר מין של אישה) אלוהים זו מילה המיצגת את מאויינו העמוקים ביותר. מילה ותו לא.
לשאלה: "אז מי ברא את העולם ?" ששואלים אותי כשאני אומר שאין אלוהים, אני עונה: "מי שברא את אלוהים". וכשאומרים לי ש "אלוהים תמיד היה קיים והוא ברא את העולם" אני עונה: "העולם תמיד היה קיים והוא ברא את אלוהים".

וכשמתלהטות הרוחות אני מביא הצעת פשרה: יש אלוהים אבל הוא לא ברא את העולם".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:59

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר