לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2008, 23:57
  Tic_Tac Tic_Tac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.02
האם ספק 300W לא מספיק עבור שני כונני SATA ?

היי,
קניתי לאחרונה הארד דיסק SATA של 500GB ומאז המחשב עבד ממש לאט (הווינדוס עולה ממש לאט, גם הווינדוס שעל ההארד דיסק הישן וגם הווינדוס שעל ההארד דיסק החדש), כאשר הכל מחובר התצורה היא:
כונן DVD מחובר ב-ATA
צורב DVD מחובר ב-SATA
הארד דיסק מחובר ב-ATA
הארד דיסק מחובר בSATA
ויש לי ספק כוח 300W (זה חשוב להמשך השאלה)
אחרי הרבה חפירות/ניתוקים/שינויים ראיתי שאם אני מנתק את הצורב DVD אז הכל עובד מהר יותר,
ועכשיו לשאלה, כמה כוח SATA צריך ? יכול להיות שבכאשר אני מחבר שני SATA אז הספק לא מספיק ? אם ההארד דיסק לא מקבל מספיק כוח הוא יעבוד לאט יותר או לא יעבוד בכלל ? דרך אגב אם אני מנתק את הכונן DVD (שמחובר ב-ATA) אז זה לא פותר את הבעיה של המהירות ולפני התקנת ההארד דיסק החדש (כלומר היה לי הארד דיסק וכונן DVD ב-ATA וצורב ב-SATA) אז הכל עבד כשורה...
הסיבה שאני שואל היא כדי שאני לא אקנה ספק כוח חדש ואז בסוף יתברר שזאת בכלל לא הבעיה...

תודה על העזרה,

ערן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2008, 21:35
  Tic_Tac Tic_Tac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.02
עדכון - זה לא הספק זה הצורב...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tic_Tac שמתחילה ב "האם ספק 300W לא מספיק עבור שני כונני SATA ?"

תודה על כל התגובות... אני חושב שאני אאתגר אתכם הפעם... ואני ממש צריך את העזרה שלכם...
ניסיתי את הדבר הבא, ניתקתי הכל והשארתי רק את הצורב DVD ואת ההארד דיסק ATA מחוברים ועדיין לא עובד, וזה כבר ממש מוזר כי אין מצב שאין מספיק כוח בספק בשביל הארד דיסק וכונן DVD, אז ניסיתי עוד משהו, ניתקתי את הכבל SATA מהצורב אבל השארתי את החשמל מחובר לצורב, והופה עכשיו הכל עובד מהר... עכשיו זה ממש מוזר כי עד הרגע שהכנסתי את ההארד דיסק החדש אז הצורב היה מחובר ולא הרגשתי את האיטיות הזאת (יש רעיונות איך פתאום הוא התחרפן?)
חשבתי על לעדכן את ה-FIRMWARE של הצורב אבל המחשב כל כך איטי כשהוא מחובר שהתייאשתי, אם לא יהיה פתרון אחר אני כנראה אשתמש באחריות ואחליף אותו (בתקווה שזה יעזור...)
בהדמנות ראשונה אני גם אנסה לחבר במחשב אחר ואראה אם זה קורה גם שם...

המפרט של המחשב הוא:
Intel 2.4GHZ
GigaByte GA-800SQ Ultra
2X 256MB 333MHZ mushkin
2X 512MB 400MHZ kingston
Radeon 9500PRO
WD 80GB ATA + WD 500 GB SATA
ASUS DRW-1814BLT
DVD-ROM משהו סתם (אין לי מושג איזו חברה)
המארז + ספק של compucase, ספק 300W

ונראה לי שזהו...

אה שכחתי משהו, לפי דעתכם, יכול להיות שזה יגרם בגלל שה-north bridge מתחמם ? (המאוור שלו קצת מעפן)

תודה רבה,

ערן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר