לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-01-2008, 20:53
  חייל מיואש חייל מיואש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.07
עובר בין חילות

היי.
יש לי פז"מ של כמעט חצי שנה וכבר הייתי ב-3 חילות. קחו בחשבון שחצי מהשירות גם הייתי בגימלים עקב בעייה רפואית. והקטע העצוב? אני באמת רוצה לעשות משהו טוב, אבל לי ולצה"ל היו כמה מחלוקות בנוגע להגדרה של "תפקיד טוב". אנסה לחפור כמה שפחות, ואסיים את התגובה עם מספר שאלות רלוונטיות למצב שלי.

נתוני הפתיחה הם קב"א 56, פרופיל 97 ורצון חזק לא להיות בקרבי - ואשמח אם הדיון לא יתמקד בזה. לא רציתי ואני לא רוצה להיות קרבי בעיקר כי אני מפחד מזה, וכי אני לא רגיל לתנאי השטח ולהיות מחוץ לבית בצורה כזו. ידעתי שזה יהיה לי קשה אבל לפני הגיוס קיבלתי מיונים לדברים קרביים - יום סיירות, קשר"ג, טייס... הדברים הלא קרביים שהוצעו לי - פרויקט שחקים שנשלח לי שאלון באינטרנט ומעולם לא ענו לי עליו (או שהתשובה שלי לא נשלחה או שפשוט לא התקבלתי - מה שלא מפתיע, מכיוון שזה היה כשנה לפני הגיוס וסימנתי הרבה "לא" כשנשאלתי לגבי דברים המעניינים אותי).

קצת לפני הגיוס הבנתי שוואלה, אני בדרך לקרבי. קיבלתי מנילה קרבית ובלית ברירה סימנתי נ"מ, כי שמעתי שזה לא קרבי יחסית (התייעצתי עם קצין ביחידה קרבית מובחרת). ניסיתי בכל זאת לצאת מקרבי דרך הגשת ת"ש, הבקשות נדחו למרות שאני בא ממשפחה חד הורית - אבי נפטר. אבל את מי זה מעניין, הרי משפחה שכולה זה רק אם צה"ל אשם, ואבא שלי חטף דום לב. אז ת"ש לא עזר, ביקשתי קב"ן ולא נתנו לי, ניסיתי לפנות למודיעין ואמרו שהייתי מאותר לשחקים הזה ושממילא כבר נגמרו הזימונים.

אז הגיע הראשון לאוגוסט, אני בבקו"ם ומגיע לנ"מ. שובצתי לסטינגר טיל הכתף, והחזקתי פחות משבועיים עד שדיברתי עם קב"ן והסברתי לו שמאוד קשה לי. קיבלתי קה"ס 40 - סעיף של קשיי הסתגלות שפוטר אותי מקרבי, ויאללה, אני בבקו"ם. כבר לא בחיל האוויר, החיל הראשון שלי, למרות שאת המדים יש לי עד היום.

קצין המיון מציע לי דברים נפלאים כמו שב"ס, מתפעל מנוף, נהג ושאר דברים שמתאימים לנתונים שלי (ולצרכי צה"ל כמובן), אני מנסה איכשהו לכוון את השיחה לכיוון מודיעין ותחומים כאלו או אחרים, אבל נתקל בקצין מיון שאין לו ממש זמן בשבילי וממהר לנפנף אותי. חודש של מחנה 80 (ודווקא נהנים, בדיעבד) ואני מקבל צו סיפוח לבה"ד 7 בצריפין, לאמצע ספטמבר. חודש וחצי בצבא, הקרבי כבר נשכח, טירונות עברתי. מגיע לקורס ומגלה שזה משהו שאני ממש לא רוצה לעסוק בו, ואני מנסה לצאת. מודה שאולי לא נתתי לזה מספיק צ'אנסים, לא משנה כבר - התוצאה היא שאחרי 3 ימים אני נפלט מהקורס "מפעיל תקשוב מבצעי" אחרי שהרבה נפלטו באותה שיטה כמוני, שהיא לסרב לעשות סיווג בטחוני. הובטח לי קצין מיון וחשבתי שהקורס הזה יהיה רק טעות, ושעכשיו אוכל להגיע למשהו יותר טוב - אבל עוברים יום ועוברים יומיים, והמפקד שלי לשעבר אומר לי שההוראה מהבקו"ם היא שאפשר לבחור, בין נהג משא לבין המערך הטכני. נהג? אין מצב, עברתי טסט רביעי ובשבילי זה יהיה יותר מסוכן מקרבי כנראה. אז יאללה, המערך הטכני, שלמרות השם המפוצץ זה בטח יהיה חרא דבר. פחות מחודשיים בצבא וכבר עזבתי את חיל התקשוב.
(לעוד פרטים - ראו תגובה שלי כאן - http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=385493, למרות שזה לא רלוונטי לסיפור),

אז כן, חציתי את הגשר ונכנסתי לצריפין, לבה"ד 20 המקסים - חיל החימוש. מה רבה אכזבתי כשאני מגלה מה היא הרמה שם מבחינת חתך האוכלוסיה ומבחר התפקידים. כל מה שאני אומר להם לא מעניין אותם. "אתה כאן ואתה תעשה כאן קורס", אומר לי הקצין. אני נכנס לשיחה עם סא"ל ובסוף מקבל שיבוץ של "אחראי ניהול מלאי", שזה במילים פשוטות אפסנאי. לא טוב לי אבל אין לי מה לעשות, הקורס יתחיל עוד חודש ואני בינתיים עושה יומיות ועבודות רס"ר.

ואז הופיעה לי בעיה בריאותית בעיניים, שגרמה לי להיכנס ל-2 אשפוזים ולחודשיים וחצי של ג', דבר שנמשך עד אמצע דצמבר. הפרופיל שלי עדיין 97, אבל יש לי מלא פטורים של רגישות לאור, אבק וכד'.

אני חוזר לחיל החימוש ואחרי חודש של מלחמות אני מקבל ועדה אינטגרטיבית, אנשי בקו"ם שבאים לקחת את הפליטים. בינתיים צברתי יותר ידע על הצבא, אבל הידע הזה עוזר לי רק בדיעבד. אני יודע שאני רוצה תפקיד איכותי ומוכן להיכנס לקורס טוחן בשביל זה, הייתי רוצה משהו שקשור למודיעין, או אולי קש"ח - קשרי חוץ, אולי להיות כתב בעיתון חיל האוויר, לא יודע... יש הרבה דברים שנשמעים סבבה, ועם תעודת בגרות מצטיינת, ספרדית ואנגלית ברמה גבוהה מאוד וציון קב"א מצויין, ניתן היה לחשוב שיתחשבו בי. מגבלה אחת היא פרופיל 97, אבל עם כל הפטורים זה משהו שדי סותר. הבעיה הקשה עכשיו היא שאני סרבן סב"ט (סיווג בטחוני).

הועדה שולחת אותי לשבוע רגילה והיום אומרים לי שאני צריך להתייצב מחר למז"י, וששם אראה קצין מיון. אני יודע שאגיע לשם ואני אקבל אופציות מעפנות, ושבגלל שסירבתי בעבר לעשות סיווג בטחוני, הקצין מיון לא יעשה כלום בשבילי. הם אפילו יכולים להיות כל כך אטומים שיראו פרופיל 97 וישלחו אותי למשהו תומך לחימה (קרבי אי אפשר לפי סעיף קה"ס מקבן), למרות בעיית העיניים הלא קטנה שלי.

אז מה אני בא לעשות? להוציא קצת תסכול, לספר שלעבור חילות אפשר אם באמת רוצים, לשמוע אולי סיפורים על אנשים שעשו דברים כמוני ובסוף הסתדרו, ובעיקר שתענו על השאלות האלה:

1. איזה תפקידים טובים יש למז"י להציע? אם אפשר תפרטו, רצוי מאוד שזה יהיה משהו משרדי ומעניין.
2. איך אפשר, לעזעאזל, לעשות סיווג בטחוני למרות שסירבתי בעבר (רק כדי לא להכנס לקורס)? למי לפנות?!
3. במידה ולא אצליח לקבל סיווג אי פעם... איזה תפקידים טובים אך לא מסווגים יש לצה"ל להציע?

סליחה אם יצא ארוך מידי. אשמח אם תוכלו לעזור. גם נזיפות יתקבלו, אבל מה לעשות - ככה הסיפור שלי התפתח... ועכשיו זה כמו כדור שלג, מחיל לחיל אני יורד יותר ברמה ויוצא יותר דפוק מבחינת צה"ל...

בתודה,
החייל המיואש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2008, 21:01
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חייל מיואש שמתחילה ב "עובר בין חילות"

הבעיה היא, שמרוב מעברים וסירובים כל אדם בצבא שיעיף מבט על גליון השירות שלך יראה בך עושה-צרות וטיפוס בעייתי, ואף אחד לא רוצה לסמוך על בעייתיים בכל הקשור לתפקידים מעניינים - לך תדע איזה קריזות יהיו להם פתאום.

מה אתה יכול לעשות במשרד שיהיה עוד איכשהו מעניין ויתאים לנתונים ולבעיות שלך?

א) מש"ק שלישות/תפקידי שלישות אחרים ביחידות שדה - לא תראה יותר מידי שטח למרות השיוך ליחידת שדה, תראה הרבה משרד ואפילו תתעסק עם טפסים מעניינים.

ב) תיאום וקישור - עבודה משרדית בעיקרה אבל די שוחקת ומעצבנת מול פלסטינים ולפעמים ארגונים בין-לאומיים. לא רבים הקופצים על זה, ככה שאם תבקש אולי תקבל.
ישן 22-01-2008, 21:37
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06

רק שתדעו שאני מכיר אישית את פותח הדיון, וכל מה שהוא כתב בדיון מהתחלה ועד הסוף זה אמת לחלוטין.
אין שום דבר שקשור לבעייתי בחייל הזה, ההפך לדעתי הוא אשכנזי רצח (חחח אתה יודע שאתה מלך).

יש לו יכולת למידה מהטובים ביותר שהכרתי , ספרדית ואנגלית ברמה גבוהה מאוד (ספרדית כשפת אם), את הנתונים הגבוהים ביותר בצה"ל וגם רצון לתרום לצה"ל בתפקיד משמעותי.
כל מי שאיך שנמצא באיזו שהיא יחידה שיכולה להתעניין בחיילים כאלו ויכול לעזור לו (לזמן אותו לראיון לבדוק ת'נתונים שלו או כל דבר כזה) באמת שזה יכול להיות גם לטובתכם וגם לטובתו, כי לפי דעתי יש המון יחידות שצריכות אנשים אינטילגנטיים כמו הבנאדם הזה.

אלן מקווה שבסופו של דבר תמצא ת'מקום שלך.. אני בטוח שיהיה טוב.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 24-01-2008, 08:50
  ווטלמן ווטלמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.01.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חייל מיואש
אז מה אני בא לעשות? להוציא קצת תסכול, לספר שלעבור חילות אפשר אם באמת רוצים, לשמוע אולי סיפורים על אנשים שעשו דברים כמוני ובסוף הסתדרו, ובעיקר שתענו על השאלות האלה:

המצב שלך ממש דומה למה שהיה לי, אני יעתיק שניה את מה שרשמתי באשכול היכרות:

לאן תתגייס/ לאן אתה רוצה להתגייס/ לאן התגייסת: התגייסתי לנח"ל, היה לי קשה המ''כ שלי ידע את זה ואחרי שבוע שלח אותי לשיחה עם המ''פ ששלח אותי לשיחה עם המפקד טרום טירונות ששלח אותי לקב"ן (בלי שבקשתי), הקב"ן אמר לי שלדעתו אני לא "בשל" לקרבי והמליץ לי לצאת לפני תחילת הטירונות כי ככה לא יורידו לי פרופיל אלא רק ישימו לי סעיף, יצאתי מהנח"ל בדיכאון ואז כאילו שזה לא הספיק בבקו"ם אמרתי לקצין מיון "העיקר לא משטרה צבאית" ולקחו אותי למשטרה צבאית. בהתחלה לא עליתי על האוטובוס אבל בסוף נשברתי ועליתי בשיא הדכאון של החיים שלי, אבל מפה לשם עכשיו סיימתי טירונות ושובצתי לקורס חוקרי תאונות דרכים במצ"ח ואני מרוצה בטירוף

תוספת: גם לי יש קה"ס עם פרופיל קרבי, גם אני עם קב"א 56, גם עליי הקצין מיון לא זרק זין שאמרתי מודיעין

עכשיו אני יודע שזה ישמע ממש דפוק כי אני יודע איך אנשים רואים משטרה צבאית, אבל אני עכשיו סיימתי טירונות ואני יכול להגיד לך שעוד שבועיים נפתחת טירונות חדשה של משטרה צבאית והביקוש ממש נמוך ככה שאם בקצין מיון תבקש יש סיכוי טוב לקבל, אני יודע שמשטרה צבאית לא נשמע כזה טוב אבל יש לך דברים כמו מצ"ח רכז מודיעין בילוש וכו' (למרות שרכז מודיעין נפתח רק לפעמים ובמחזור שלי עכשיו נפתח אז כנראה מחזור הבא לא יפתח, ובילוש זה כולל הרבה פיזי - קרב מגע וכאלה) בקיצור כמה שזה נשמע רע אולי כדאי לך לנסות... אם אתה רוצה אתה יכול לדבר איתי בפרטי אני ירחיב
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר