לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2007, 17:51
  דרור1 דרור1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.07
המשך טירונות שיריון- נוב' 07

בהודעה שעברה תארתי את השבוע הראשון, הפעם אני אנסה לתאר את שאר השבועות, תוך מגבלות בטחון מידע ושאר ירקות.

שבוע שני- שבוע איפוס

כמו בכל יםו ראשון, גם הפעם מגיעים לבסיס רק בסביבות 15:00, עולים על מדי ב', מסדרים כאלה ואחרים ותיזוזים (אותנו תיזזו בגלל שהרבה אחרו יחסית למחנה נתן). תעברו שיעור בטיחות (ע''י הסמ''פ) ותתחילו שיעורי עקרונות הקליעה- קצת על הנשק (אמ' 16 מקוצר או מנוסר, תלוי מה קיבלתם), מה זה איפוס בעצם ועוד ועוד. ביום שני כבר תחתמו על הנשק, ותקוו שתקבלו באותו היום רצועה אחרת תלכו איתו בכל הבסיס כמו חיילי משמר המלכה בלונדון (ולא, זה ממש לא מגניב כמו שזה נראה). מעכשיו תכניסו לכם טוב טוב לראש שאתם עושים הכול עם הנשק- אוכלים איתו, ישנים איתו, משתינים איתו (לחרבן ולהתקלח לא חובה, אפשר גם בכנה)- מי שלא יקלוט את זה, יחטוף כוכבית במקרה הרע, ויתוזז קשות במקרה הטוב (רק ביומיים הראשוניים לקבלת הנשק). בשבוע הזה תכירו את הכוכביות, מערכת הענישה הידועה לשמצה בשיריון- 4 כוכביות משמעותן שבת ביציאה, 5 שעתיים, 6 באופן מוזר לא מקבלים כלום, ו-7 שבת ביציאה. הכוכביות נצברות לכם למשך כל הטירונות, ומתאפסות רק אם 'מימשתם' את העונש. על מה מקבלים כוכבית? בעיקרון אפשר על הכול, תלוי בקריז של המפקד. החל מהתחצפות, וכלה ביציאה מהחדר בלי נשק, עלייה לשמירה בלי כוננות וכו' וכו'.
האיפוס עצמו- לא הייתי בו, אבל מדובר ביומיים של יציאה לשטח למטווחי יום ולילה, כשבליל היום השני יש 'מסע נשק', בסופו ירעילו אתכם טיפה על הטנק ועל המחלקה (ולצעוק את הסיסמה של המחלקה שלכם ב-1.5 בלילה זה באמת מרעיל, בלי ציניות). כמובן שתעבדו קשה- תעלו את כל הציוד למשאית, תפרקו אותה (לנו נתנו זמנים, וירדנו לא מעט למצב). שאר הימים הם ימים רגילים- מסדרים, נהלים, שיעורים כאלה ואחרים.

שבוע שלישי- שבוע קליעה
בשבוע הזה, שגם בו לא הייתי בשטח, תתרגלו ירי במצבים שונים (ישיבה, עמידה, לאחר מאמץ), שוב ע''י ירידה ליומיים לשטח ואחריו מסע שאם אני זוכר נכון מחברים היה 4-5 ק''מ. הפעם תסגרו שבת, וכבר ביום חמישי יתחיל הסיוט- שבוע בסיסיות.
מה זה שבוע בסיסיות? הפלוגה מתחלקת ל-3 ע''פ המחלקות, כשכל מחלקה שומרת במקום אחר- שיזפון, סיירים והדובדבן- לטרון. למחלקה שלי יצא לשמור בשיזפון, יש שם כמה עמדות, שאני לא יודע אם מותר לומר, אבל זו קריעה- שומרים בין 2-3 לשעות, מקבלים מנוחה של 4-6, או שעתיים שהיא לא באמת מנוחה- המפקדים יתזזו אתכם, לא יהססו לשפוך למצב ובאופן כללי ימררו לכם את החיים. שבוע בהחלט מתיש לכולם (אני אישית אהבתי לשמור בש.ג., אז תנסו לשכנע את החנת''ק). טיפים לשבוע הזה- תביאו כל דבר חם שאתם יכולים לחשוב עליו, הלילות והבקרים פשוט קפואים, תמלאו במימייה אחת תה חם ובשנייה מים, והכי חשוב- תתכוננו לנצל כל דקה פנויה לשינה, כי גם אם יש חובה ל-6 שעות שינה מטכ''ליות, בשבוע הזה 6 שעות נחשבות לבונוס בלתי אפשרי.

זהו...אני אמשיך לעדכן, אם יש שאלות- בכיף.

פלוגת אלמגור- אבירי הגולן!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-01-2008, 13:03
  דרור1 דרור1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דרור1 שמתחילה ב "המשך טירונות שיריון- נוב' 07"

ממשיך בתיאור הטירונות, להנאתכם.

שבוע 6- שבוע קליעה מתקדם

הפעם סופסוף ירדתי לשטח (למרות שלא נתנו לי לטווח, אבל אי אפשר להיות גרידי מדי ). ירדנו לשטח ל-2 לילות, 3 ימים, כשבסוף היה מסע סמ''ח.
ב-3 הימים האלו תעברו מטווחים במצבים שונים- שכב-חפה, רד-חפה, אינסטקנטיבי, ירי לאחר מאמץ, ירי לילה וכו' וכו'. כמות גדולה מאוד של מטווחים, הרבה כדורים...תשתדלו להיות כמה שיותר מדוייקים כי הסגל עוקב אחרי המצטיינים (וגם תהיו לוחמים טובים יותר כמובן). סה''כ לא קשה מדי, תשפכו כמובן בשטח, יקפיצו אתכם באמצע הלילה (למחלקה שלי לא, אבל מחלקות אחרות כן), תאכלו מנות קרב (ותשכחו מהסטיגמה על לוף, זה טעים!). ברביעי בלילה תקפלו את המחנה ותצאו על כוננות מלאה (משהו כמו 7-8 ק''ג- נשק, אפוד, 2 מימיות מלאות ו-4 מחסניות מלאות) למסע סמ''ח של 6 ק''מ, שבסופו יהיה מסדר פלוגתי מרגש ובו תקבלו את תג חטיבה 460 (חטיבת ההכשרה של חיל השיריון). תכלס המסע לא קשה, אבל תהיו שם אחד בשביל השני, במיוחד בשביל הפק''ליסטים.
הלאה, יום חמישי חזרנו לבסיס ועברנו בוחן קלחת, כלומר בוחן נוהל מעצר חשוד על רטוב+קרב מגע. לא קשה מדי, רק תזכרו את השלבים של נוהל מעצר חשוד, תשפצרו את הקסדה לאפוד באופן כזה שיהיה קל לשלוף אותה עם יד אחת, ותסתערו ברבאק על השאהיד בקרב מגע. יהיה גם בוחן קשר חביב, פשוט תשאלו את אלו שלפניכם מה היו השאלות והתשובות, זה לא פסיכומטרי.
ובלילה של יום חמישי, הגיע הלילה הלבן, שהשמועה עליו רצה בפלוגה מתחילת השבוע בעידוד מחזורים שהיו לפנינו. לאחר שעה וחצי של שינה, הוקפצנו והתחלנו את הלילה הלבן- תיזוזים מסוגים שונים (אצלנו זה היה מסדר ציוד ב' ובוחן טירונות). את האמת הוא לא ממש קשה פיזית, למרות שתשפכו לא מעט, אבל זה חלק מהחוויה. את הבוקר של יום שישי העברנו בהכנה למסדר מפקד (הנפיצו לנו שיהיה מסדר מ''פ, אבל לא נראה לי שמישה באמת האמין לזה) ובשעה 13:30 שוחררנו לנוהל שבת, כלומר בזיזת השק''ם ונפילה לשינה עמוקה.
השבת עצמה עברה בנעימים- אתם תמצאו את נוהל שבת כדבר הכי טוב שיש בצבא- צחוקים עם כל הפלוגה, מוזיקה, טונות של חטיפים וממתקים, עיתונים, לחרבן עם הספורט...פלא פלא.

בשבוע האחרון יצאנו לשבוע שדאות, שבגלל בעיות ת''ש לא עברתי את השדאות והגעתי רק למסע מ''מ (אאל''ט 7 ק''מ+1 ק''מ אלונקות) ויצאנו חמשו''ש.
אם יש שאלות אתם מוזמנים.
שבת שלום!
ישן 16-01-2008, 12:15
  דרור1 דרור1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי דרור1 שמתחילה ב "ממשיך בתיאור הטירונות,..."

יצאתי ליום וחצי בגלל שאחותי ילדה בן (אחיין ראשון! ) אז אני אמשיך כאן את הטירונות.

שבוע צמד-חוליה

אמנם גם בשבוע הזה הייתי רק בחציו (בגלל הפנייה לחר''פ נתן), אבל ממה שהייתי וממה שהחבר'ה סיפרו, השבוע הכי מהנה בטירונות.
בשבוע הזה בעצם תתאמנו על הסתערות יחד עם חייל אחר (צמד) ובהמשך יחד עם עוד 3 חיילים מחולקים ל-2 צמדים (חוליה). לכל חוליה יש מפקד חוליה ומפקד צמד.
טיפ שלי- תלמדו את הפקודות שצריך לסטריפ בצורה מושלמת, לא כדאי לגמגם באמצע מטווח רטוב, תקפידו על יישור קו (מסיבות ברורות אסור לכם עדיין לעשות ירי מהעומק) ובעיקר ג.ג., אלו הבטיחויות שזרמו בכמויות אצלנו במחלקה בשבוע הזה.
חוץ ממטווחים רטובים ויבשים ו'החוויה' בלישון בשטח עם מנ''קים, ירד אצלנו בלילה גשם (באופן חשוד בדיוק אחרי השמירה שלי הוא פסק) ולא יודע למה, אבל הדיסטנס גם הוא ירד קצת, אולי בגלל שהתחילו להרגיש סוף טירונות.
בכל אופן, בסוף חזרנו חמישי אחה''צ לבסיס (בלי מסע) והמשכנו לו''ז כרגיל עד נוהל שבת (שפכו אותנו, מסדרים למיניהם, סידור ציוד וכד').

שבת

נוהל שבת הוא פשוט גן עדן. חיכינו לשבת הזו באופן מיוחד כי פעם ראשונה אנחנו סוגרים יחד עם פלוגה ב'(לאי). אל תהיו אדישים בקשר לזה, אצלנו הכינו שירים, התאמנו עליהם במשך כל השבוע (צ'יבו, אתה קורא פה, אז שתדע- אתה מלך!) =ואת מה שהלך בחדר אוכל בשישי בערב אי אפשר לתאר- ברגע שיצא הפלאפל מהחדר אוכל, 70 איש מהפלוגה פשוט קמים ומתחילים לצרוח...(אווווווו!!! פלוגה ב' בשוק! ).
בכל אופן, בשבת בצהריים המפקדים תלו כתבות פיקטיביות על פתיחת מלחמה בגזרת הצפון, חטיפות אזרחים, הפצצות...במטרה להכין אותנו לשבוע מלחמה, שאכן הגיע-

שבוע מלחמה

במוצ''ש זה התחיל. בשעה 2:38 בדיוק הקפיצו אותנו בצורה מפחידה- אזעקות, אבנים מהחלונות, צרחות...מה לא. אחרי מפקד הודיעו לנו שהפלוגה שלנו צריכה להיות בכוננות כי ההקפצה ליציאה תהיה בכל רגע- ישנים עם מדים, אפודים ליד המיטה, יציאה מהחדר רק עם קסדות ואפודים וחזרנו לישון עד 9:00 בערך, כשהגיעה עוד הקפצה, לאחריה התארגנו על ציוד- לא יותר מדי האמת. לאפוד משפצרים את חפירה, שק''ש, מכניסים בגבית נקנ''ש, גלצ''ח ומברשת+משחת שיניים, רשת הסוואה, תד''ל תמיד כדאי לקחת שתוכלו לשים בו את המעיל ושימורים, תד''ל אב''כ משופצר אליכם לירך וברכיות עליכם- זהו, תשכחו מאוהל ומיותר מדי בגדים. שעונים לקחו לנו ממש לפני העלייה לטיולית, ופה הוחזרתי לפלוגה עד שאראה רופא (אני אשמור לעצמי את הסיבה, אבל בואו נאמר שלשבת זה לא תענוג). מפה אני כותב מה ששמעתי מחברים- כמעט תמיד הם הלכו, מדי פעם עצרו אותם למצבים (ירי אינסט', רד-חפה), 7 דק' אכילה בלבד, שינה בבור ושק''ש בלבד, מסעות...הם חזרו סחוטים לגמרי, אז מהנה זה לא).
אצלנו הפלוגה כולה חזרה ביום שני בערב ולא ביום שלישי, בגלל עומס קור- אז המפקדים החליטו לצ'פר בלילה לבן (מסדר ציוד ומסדר מפקד), אחריו תס''חים שאני מניח שיעשו גם היום כהכנה להשבעה מחר וזהו.

מה ההמשך? שבוע הבא סד''ח של 4 ימים, כנראה בלטרון, ואח''כ אין לי מושג (בתקווה עצומה שאני אצא לקורס חובשים טפו טפו טפו).

כמו תמיד- שרשרו שאלות...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:30

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר