לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2007, 21:35
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי DangON שמתחילה ב "מישהו ללא היכרות של המערכת..."

טוב, שמע, יש קורס קצינים שונה, מן הסתם אין אף אחד שעבר כמה סוגי קורסים כאלה, אז לא נראה לי שיש הרבה אנשים שיוכלו להסביר לך על כל הניואנסים.
מהידע הכללי שלי (אני לא קצין), אני יכול לספר שבתור קצין עורפי תעבור הכנה לקצונה בבה"ד 20 שמטרתה היא ליישר קו בין כל באי הקורס, לא משנה מאיזה רקע בצבא, על נושאים בסיסיים של חיילות - נשק, קש"ר, אב"כ וכדומה. אני לא יודע איזו הכנה אם בכלל עוברים צוערים תומכ"ל ולוחמים.
השלב הבא הוא קורס הקצינים עצמו בבה"ד 1. הקורס, כמו שאמרו פה כבר, מחולק ל-3 מגמות. מגמת להב לקצינים לוחמים, מגמת נחשון לקצינים תומכ"ל, אג"מ וכדומה ומגמת נחשון לקציני מטה עורפיים. אני לא יודע לפרט על נושאים ספציפיים של כל מגמה, אבל בגדול להב משלימים לרובאי מאוד גבוה, לומדים הרבה על חיילות, טקטיקה, ניווט ושדאות וכמובן פיקוד על לוחמים. מעוז זה המגמה שאני הכי פחות יודע עליה, אבל אני מניח שהם מתעסקים ברובאות בינונית (בתור קצינים שישובצו בדרגי שדה אבל לא לוחמים) ובנושאי מטה בסביבה לוחמת. מגמת נחשון משלימים לרובאי 03 ולומדים על פיקוד ומטה עורפיים. קיצר, בגדול בקורס בבה"ד 1 לומדים להיות קצין ולפקד על חיילים, כל אחד לפי הסביבה שהוא צפוי לפעול בה ולפי מה שיידרש ממנו בתור מפקד.
השלב האחרון הוא ההשלמה החילית. אם בקורס הקצינים למדת באופן כללי את תפקידי הקצין ואיך לפקד וכד', הרי שבהשלמה תלמד תכנים יותר ספציפיים לחיל שבו תהיה. השלמת חי"ר עושים בבה"ד 1 ביחד עם הקורס אאל"ט, אולי גם חילות נוספים. חש"ן עושים השלמה משלהם בשיזפון, וכולי. בהשלמות לוחמים לומדים את מקצוע המ"מ, בהשלמות חיליות שונות לומדים את רזי מקצועות החיל (קשר, חימוש...). בתור קצין מודיעין תעשה השלמת מודיעין ששמעתי שהיא מאוד מעניינת. קצין שלישות עושה השלמת שלישות... סתם קצין מטה עושה השלמת מטה... הבנת את הרעיון.
זהו, אני מקווה שזה יותר ברור עכשיו. אם יש למישהו מה לתקן או להוסיף, אשמח לשמוע גם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר