לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-01-2008, 09:22
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
כתבה מפליגים קדימה - קורס קט"ז חובלים סיים אתמול

מחזור קט"ז של קורס החובלים סיים אתמול (ד') את הקורס המפרך, בצל תאונת העבודה שגרמה לפציעתם של שבעה חיילים ואזרחים עובדי צה"ל על סיפון אח"י תרשיש הבוקר • "אנו גאים בכם. אתם דור העתיד של המפקדים בחיל הים ובצה"ל", אמר הרמטכ"ל בטקס • שניים מתוך המסיימים למדו יחד באותה הכיתה, עברו יחדיו את הגיבוש, וסיימו אותו באותה המגמה

דור בלך

בצל תאונת העבודה הבוקר שגרמה לפציעתם של שבעה חיילים ואזרחים עובדי צה"ל על סיפון אח"י תרשיש, סיימו הערב צוערי מחזור קט"ז את קורס החובלים. לאחר מסלול מפרך של שנתיים ושלושה חודשים, חשף שר הביטחון אהוד ברק את סמל קצין הים מעל חולצותיהם של הבוגרים והבוגרות הנרגשים, וצירף אותם רשמית למשפחת המפקדים של חיל הים. "עם סיום הקורס הצטרפתם למשפחה המובחרת של מפקדים לוחמים בחיל הים", אמר בטקס הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי. "אנו גאים בכם. אתם דור העתיד של המפקדים בחיל הים ובצה"ל. חיל הים הוא חיל קטן אשר נשען אל איכות אנשיו ומפקדיו".

"לוחמי חיל הים פועלים מסביב לשעון ולאורך הגבול הימי כדי להילחם בטרור ולמנוע הברחת אמצעי לחימה. ובה בעת פועלים כוחות חיל הים כדי להבטיח למדינת ישראל עומק אסטרטגי", אמר בטקס מפקד החיל, האלוף אלי מרום. "חבורת המסיימים כאן היום, מורכבת מבנות ובנים שהחליטו להתנדב לקורס חובלים כדי לתרום מעל ומעבר. זוהי חבורה איכותית, מקצועית, בעלת מוטיבציה גבוהה ומחויבות לשירות בצה"ל מתוך תחושה של שליחות". "ולמחזור המסיים" סיכם האלוף מרום "החל ממחר בבוקר תאלצו לעמוד במבחן המנהיגות היומיומי ולהוביל את פקודיכם כדי לנצח באופן ברור בכל קרב שתשתתפו בו. מהיכרותי אתכם אני סמוך ובטוח שתצליחו בביצוע המשימה ותובילו את ספינותיכם לניצחון".

להורדת הסרט לחץ כאן

מבית הספר העירוני עד לסיכת החובלים

עשרות הבוגרים שסיימו הערב את הקורס היוקרתי הפכו במהלכו לחברים שישמרו על קשר לאורך חייהם. לסג"מ אורי יוסלביץ' וסג"מ אלון פוגל זה וודאי יהיה הרבה יותר קל. שניהם גדלו בישוב הקהילתי נופית, שיחקו יחד בקבוצת הכדורסל המקומית ואף למדו באותה הכיתה. שניהם התגייסו יחדיו, אך התנדבו במקור לקורס טיס ולא לקורס חובלים. "היינו באותו גיבוש טיס, ויצא שמתוך כל הגפים שובצנו לאותו הגף ולאותה הקבוצה בגף. בטירונות יצא הגורל ושובצנו באותה מחלקה, באותה פלוגה, באותו צוות ובאותה כיתה", נזכר אורי. "אני לא חושב שזה היה מכוון, אבל זה בטוח עזר לנו" הוא מוסיף בקריצה. לאחר כחצי שנה בקורס טיס, נשרו שניהם מהקורס, באותו היום כמובן. מקורס הטיס הגיעו אל קצין המיון ששיבץ אותם לבקשתם לגיבוש קורס החובלים. למרבה ההפתעה שניהם היו באותו הצוות גם בגיבוש הזה, ושניהם, מיותר לציין, עברו אותו בהצלחה. במהלך הקורס הוצבו שניהם בצוות אלקטרוניקה, ובשלב מתקדם שלו התמיינו יחדיו למגמת להב. "במהלך השירות לא נשוט על אותה ספינה, אבל עדיין שתי הספינות יחזרו תמיד אל אותו הרציף", מספר אלון בחיוך. "סוף סוף יהיו ימים שנהיה גם קצת בנפרד". לשניים, מסתבר, עדיין לא נמאס האחד מהשני ובשבת הקרובה שניהם יוצאים לנפוש בחו"ל. יחדיו, אלא מה?

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../08/01/1603.htm

ומאתמול:

חניכי מחזור נוסף של קורס החובלים יסיימו הערב (ד') את הקורס המפרך • המדריך הראשי של הקורס, רס"ן אלי סוחוליצקי, מסכם תקופה בתפקיד ונזכר בנוסטלגיה בהבדלים בין הקורס היום ובין הקורס שעבר בעצמו לפני כמה שנים • בגאווה ששמורה לחניכיו הוא אומר: "אם בעבר החובלים יצאו כאנשי מקצוע, היום הם יוצאים כלוחמים"

דור בלך

"קורס החובלים היום הוא הרבה יותר טוב באופן משמעותי ממה שהיה כשאני עברתי את הקורס", מתוודה המדריך הראשי של קורס החובלים, רס"ן אלי סוחוליצקי, ערב סיום הקורס הנוכחי. סוחולצקי, או סוחו כפי שהוא מכונה בפי חניכי הקורס, התגייס לפני 12 שנים לקורס החובלים. הוא המשיך לשרת בשייטת ספינות הטילים ואף פיקד על ספינה, ולפני כשנה וחצי הגיע לבית הספר לקצינים של החיל בכדי לפקד על הקורס ולחנך את דור החובלים הבא. "רוב החובלים שאני מכיר, ואולי אני לא אובייקטיבי כי אני חובל, הם תותחים. חלקם קשוחים, שזה אף פעם לא פופולארי, אבל לטווח הארוך זה משתלם. חיילים בשחרור שלהם באים למפקדים שלהם ואומרים להם שהם לא היו עושים שום דבר אחרת".

תחת פיקודו של סוחו סיימו כבר שלושה מחזורים, והיום הוא מרגיש בשל בכדי לנתח את הקורס לעומק. "הקורס עצמו הוא שרשרת אחת נורא ארוכה, שנתיים ושלושה חודשים, שבה הצוערים האלה, שמתגייסים בגיל 18 ואין להם מושג ירוק מה זה להיות חובל, הופכים למפקדים לכל דבר. גם אלה שחיו בים לא יודעים מה זה להיות חובל. חובלים הם לא הכי טובים בים, אחרת הייתי הולך לצים ולוקח חבר'ה מצים. הם ימאים יותר מנוסים מאיתנו. אבל אנחנו ימאים לוחמניים. להיות חובל זה לא רק הימאות, זו גם הלוחמנות וגם המנהיגות".

פרט לקורס הטיס, קורס החובלים הוא הקורס היחיד בצבא שמכשיר קצינים ללא מעבר בבה"ד 1, ולרוב גם ללא ניסיון צבאי קודם. "אחוזים קטנים באופן יחסי מגיעים לקורס עם עבר צבאי. כל הצוערים של בה"ד 1 פיקדו בעבר ויצאו להרבה קורסי הכשרה, אצלנו כל ההכשרה שהם מקבלים היא פה".

במהלך ההכשרה הפיקודית שעוברים צוערי קורס החובלים, הם שוהים תקופה ארוכה בספינות וממלאים את כלל התפקידים שקיימים בספינה, גם תפקידים זוטרים. בנוסף, בעודם צוערים בעצמם, הם זוכים לפקד על קורסים אחרים בבה"ד חיל הים. אם לא די בכך, עוברים הצוערים סדנאות למנהיגות בבית גולמיץ, בהן החניכים מצטלמים כשהם מעבירים הרצאות או משוחחים עם פקודים, ולאחר מכן מדריכיהם עוברים איתם על הקלטות ומנתחים את טעויותיהם. "הלוואי שמנכ"לים באזרחות היו מקבלים כל כך הרבה סדנאות על איך לנהל", מתגאה המפקד. "בן אדם יכול להיות מאוד אסרטיבי ולדבר בקול מאוד פיקודי, אבל בסוף אם הוא לא מקצועי אז תוך דקה כל הבועה הפיקודית שלו מתפוצצת".

"ההבדל המרכזי בין הקורס שאני עברתי לקורס היום הוא השלב האקדמי. שבעת החודשים האלה הם מאוד משמעותיים בהתבגרות של הצוערים. אני יכול להגיד שהלימודים האלה באוניברסיטת חיפה עושים אותם קצינים יותר טובים ממה שאני הייתי. בנוסף, היום שמים דגש על הצד המבצעי. אם בעבר החובלים יצאו כאנשי מקצוע, היום אנחנו מכינים אותם למבצעים של מחר בבוקר. לפעילות המבצעית הענפה והשקטה שעושה חיל הים. הם הולכים לשם מחר בבוקר. אין תקופת ריכוך. ברגע שהם זורקים את הכובע נולד ילד, ולילד הזה קוראים אחריות. כמו שנולד ילד, אי אפשר להשאיר אותו בבית חולים, ככה הם לא יכולים להתחמק מהאחריות".

הגאווה הגדולה ביותר של חיל הים, ומה שמושך אלפי מתגייסים למיונים לחובלים ולתפקידי הלחימה הימיים כמדי שנה, היא תחושת המשפחה שבחיל. "בספינת טילים היחיד שקוראים לו המפקד זה המפקד של הספינה. לכל השאר פונים בשמות הפרטיים. האווירה המשפחתית היא גם כתוצאה מהגודל הקטן של הכלים, אבל צריך לזכור שחובל הוא כתף אל כתף עם הלוחם. הוא לא בקצה דיוויזיה והוא לא בראש ההר. אנחנו נלחמים ביחד ואנחנו מקיאים ביחד".

"הצוערים שמסיימים היום, עברו את מלחמת לבנון כלוחמים על הספינות, וזה מאוד מחשל. הם הכי מוכנים שאפשר למלחמה שתהיה אם תהיה. מחמם את הלב לדבר עם הבוגרים".

"המחזור מאוד מגובש, אבל זה לא עוזר להם החל ממחר. אף אחד מהם לא ישרת ביחד על אותה ספינה. הם בטח ישמרו על קשר בפייסבוק, אבל עד שהם יגיעו לפייסבוק יעברו 28 יום, לפחות. למרות שהם כבר סגרו בחיים שלהם 28 יום יותר מפעם אחת. סגרו וחייכו. או בכו. אבל היום הם בטוח מחייכים. בשורה התחתונה מדינת ישראל מקבלת משפחת קצינים חדשה טרייה מהתנור והם טעימים כמו לחם טרי".

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../08/01/1601.htm

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 17-01-2008 בשעה 09:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:28

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר