לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2005, 14:12
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
נהוג במקומותינו, אתה בטח יודע, שקודם מביאים את הידיעה ואח"כ מביעים את הדעה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "בנות 13 מהדרום מנקות בבתי עשירי המרכז"

אז הינה הידיעה-
נערות בנות 13 מבתים קשי יום בדרום מועסקות כעוזרות בית בשכונות מבוססות במרכז. לאחרונה חולקו מנשרים בקריית גת ובקריית מלאכי בהם נכתב, "דרושות עובדות צעירות לעבודה במרכז, תנאים טובים". מתברר כי בשל הגירוש ההולך והגדל של עובדים זרים ובשל הקנסות המוטלים על המעסיקים עובד לא חוקי, התעורר צורך בעובדים לניקיון בתים. משימה זו נפלה על כתפיהן של אותן נערות.
יוזם הרעיון, תושב המרכז, מתווך בין בעלות הבתים לעוזרות הצעירות ולטענתו הוא מסיע מדי יום בין 10 ל-12 נערות בגילאים 13 עד 15 לשכונות בצפון תל-אביב וברמת- גן. בין השכונות בהן עובדות הבנות, המשתלה, רמת-אביב וצהלה.

לדברי ה"מתווך", הוא מודע לעובדה כי מדובר בנערות צעירות מאוד שחלקן מוותרות על לימודים למען העבודה. אחרות עושות זאת לאחר שעות הלימודים. לדבריו הנערות משתכרות בין 25 ל-30 שקלים לשעה, סכומים גבוהים מאוד עבורן. "אין בזה כל רע", הוא אומר, "מדוע אף אחד לא מתקומם כשהן עובדות בפיצריות?".
הילדה מרוויחה יותר מבעלי", אמרה תושבת קריית גת, אם לילדה בת 13 העובדת כעוזרת בחודשיים האחרונים. האישה מתקשה לפרנס את חמשת ילדים והכסף הולך לכלכלת הבית. לדברי האם הילדה מבקשת לעבוד כמה שיותר ועובדת לפעמים חמש ושש פעמים בשבוע.

אחת הנשים המעסיקות, היא אשת ציבור מוכרת מאוד בתל-אביב, "איני שואלת לגילה או למקום מגוריה של הנערה", היא אומרת בתגובה, "אני מתייחסת אליה מצוין, אני נותנת לה טיפים ומתנות והיא עושה עבודה מצוינת".

ראש המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן אמר ל"רדיו דרום" בתגובה, כי "המדינה פשטה את הרגל מלהגן על ילדיה. ילדים צריכים לשחק וללמוד ולא לעבוד כדי לכלכל את משפחתה". לדבריו מדובר בעבירה פלילית שיש לפעול למגרה. מהמשטרה נמסר כי כשתוגש תלונה יפעלו בנדון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-02-2005, 16:03
  jumbo jumbo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.02
אני מגיב רק מפני שהזכרת אותי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "בנות 13 מהדרום מנקות בבתי עשירי המרכז"

אם רק היית נגוע בקורטוב של הגינות לא היית מציין כי הם שוב יבחרו בביבי.
לא בגלל שזה לא נכון, זה אפילו מאוד נכון. אלא מפני שאינך מאזן את דבריך ומציין שגם חברי הקיבוצים תמיד יבחרו במפלגות השמאל למרות שהשמאל המיט עליהם ועלינו את אסון אוסלו, שהוא ללא ספק האסון הגדול שהושת על עמינו מאז השואה.
אחוז המצביעים בקיבוצים עבור מפלגות השמאל הוא אפילו גדול יותר מאחוז המצביעים שנרשם עבור חאפז אסד בסוריה של המאה הקודמת. אפילו אקרובטים בסטטיסטיקה לא מסוגלים להסביר את התופעה. בגלל הקיבוצים כמעט רצו לבטל את המושג "התפלגות נורמלית"...
ומה שלא יעשו מפלגות השמאל, הקיבוצים תמיד יצביעו עבורם.
אז מדוע אתה מלין על עיירות הפיתוח ואין לך שום טרוניה לקיבוצים?
נו, כמו שציינתי. הגינות ואיזון לא היו מעולם הצד החזק שלך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר