לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2007, 19:59
צלמית המשתמש של Tamy3
  Tamy3 Tamy3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Tamy3 שלח הודעה דרך MSN אל Tamy3
מידע המלצה על ראוטר ויעוץ בהקמת רשת ביתית

היי,

מישהו מכיר אולי ראוטר לא יקר מדי שיתאים לרשת ביתית של 4 מחשבים? המליצו לי על Linksys G, הבנתי שהוא עם 4 יציאות וגם אלחוטי. כרגע הרשת שלי(רשת קווית) מורכבת ממחשב שרת שמחובר עם 2 כרטיסי רשת (1 לHUB ואחד ל-מודם alcatel ST home) כשעל המחשב השרת מוגדר בעצם חייגן PPPoE ששיתפנו אותו וכך כל שאר המחשבים שמחוברים לHUB גם בעצם מחוברים. הבעיה היא שכל שאר המחשבים תלויים במחשב השרת כדי להיות מחוברים לאינטרנט(ז"א שאם מכבים את המחשב השרת, שאר המחשבים ברשת לא יצליחו להתחבר), וזה לא נוח בכלל. זה גם יוצר כל מיני מגבלות... למשל אם אני במשחק רשת ורוצה להקים dedicated server (באחד המחשבים שהוא לא המחשב השרת) אף אחד לא יכול להצטרף לשרת שאני מקימה, גם לא בתוך הרשת הפנימית. על המחשב השרת אין את הבעיה. אני יודעת שהפיתרון הכי טוב זה פשוט לקנות ראוטר ולהגדיר עליו את החייגן. השאלה שלי היא אם יש פיתרון למצב שבו הרשת שלי מוגדרת כרגע בלי לקנות ציוד נוסף ומה בעצם גורם למגבלויות האלו כמו הקמת שרת במשחק רשת, ואיך עושים port forwarding במצב כזה?

תודה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2007, 20:25
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tamy3 שמתחילה ב "המלצה על ראוטר ויעוץ בהקמת רשת ביתית"

port forwarding אמור להיות אפשרי גם במערכת ההפעלה של "השרת" שמחובר לאינטרנט, ואמור לעבוד, בתאוריה.

נשמע לי מוזר שאת אומרת שבתוך הרשת הפנימית (!) יש גם בעייה של שרת משחק - זה הרי בכלל לא קשור לאינטרנט... בטוח שזה מה שקורה???

בכל מקרה, את ה Alcatel ST Home ניתן לשדרג שיהיה נתב, ואז לחבר אליו את ה HUB במקום את המחשב, ואת כל המחשבים להשאיר מחוברים אל ה HUB, ואת מחשב ה"שרת", לחבר ל HUB במקום לאלקטל.

כתבתי על כך מדריך לפני כמה שנים טובות... הלינק המקורי לא פועל, אז הנה לינק חדש: http://shimi.net/archive/guides/networking/home2pro.pdf

ההליך עשוי להיות מסוכן למודם - האחריות על השימוש במדריך - על המשתמש בלבד!

עוד יש לשים לב שהרבה משרתי ה DNS שבמדריך השתנו מאז כתיבתו - שווה לברר עם ספק האינטרנט את ההגדרות העדכניות...

ישן 18-12-2007, 21:45
צלמית המשתמש של Tamy3
  Tamy3 Tamy3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Tamy3 שלח הודעה דרך MSN אל Tamy3
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "port forwarding אמור להיות..."

כשאני מקימה dedicated server, לא משנה באיזה משחק רשת, אף מחשב ברשת לא מצליח להיכנס לשרת וגם אף אחד מחוץ לרשת לא מצליח. בקשר למחשב שרת, מותקנת עליו מערכת הפעלה XP home, קראתי לו מחשב "שרת" רק כי הוא בעצם זה שמאפשר את החיבור לאינטרנט בשאר מחשבים. אין לי מושג איך עושים port forwarding ואם זה אפשרי בכלל ללא נתב. בקשר לשידרוג של המודם לנתב, הפכתי אותו היום מחייגן VPN לחייגן PPPoE, זה יכול ליצור בעיה עם ההפיכה של המודם לנתב? ובקשר להקמת שרתים במשחקי רשת, ברוב המשחקים כשרציתי להקים שרת קיבלתי הודעה שהיה כתוב בה שמזוהה גם כתובת IP חיצונית וגם כתובת IP פנימית והוא ביקש לבחור באיזו כתובת IP להשתמש. בחרתי בחיצונית שזו בעצם עד כמה שאני יודעת כתובת הIP החוקית שאני מקבלת מספק האינטרנט. מה שאני לא בדיוק מבינה זה מה זה כתובת הIP הפנימית?

ישן 19-12-2007, 02:33
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Tamy3 שמתחילה ב "כשאני מקימה dedicated server,..."

כדי שמחשבים באינטרנט יוכלו להתחבר לשרת ברשת שלך, צריכים להתקיים שני תנאים:

1. תוכנת השרת צריכה "להאזין" על כרטיס רשת שאליו תגיע התעבורה אם יפנו אל כתובת ה IP של המחשב שלך אל הפורט הרלוונטי מהאינטרנט (ולא משנה אם זה ישיר, או דרך port forwarding מנתב...)
2. צריך ששום דבר לא יחסום את התקשורת הזאת. למשל פיירוול שהותקן, או פיירוול מובנה של מערכת ההפעלה.

בקשר למה שהוא שאל - כנראה שהוא זיהה את שני כרטיסי הרשת, וזיהה שיש כתובת שמגיעה מספק האינטרנט (חייגן) וכתובת של כרטיס הרשת ברשת הפנימית - והוא שואל על איזה מהם להאזין (ע"ע פסקה קודמת). אז אם מאזינים על זו של האינטרנט, זה כעקרון יעבוד רק באינטרנט (אבל אולי גם ברשת במקומית, אם המחשב עם שני הכרטיסים מספיק חכם לעשות ניתוב כזה, אני לא יודע איך זה בחלונות, מצטער...) - ואם מאזינים ברשת הפנימית - אני משער שאז זה יעבוד ברשת הפנימית.

במצב עבודה של נתב, כל המחשבים הם ברשת הפנימית בלבד, ואז בכלל לא תהיה האפשרות הזאת. הנתב, ידע, על פי מספר הפורט שיוגדר לו, ב port forwarding, להפנות את התקשורת דווקא ל IP של המחשב הפנימי שמריץ את שרת המשחק, ולא למחשב אחר. ואז מבחוץ כולם יתחברו לכתובת החיצונית, של האינטרנט (זו שרואים ב whatismyip.com) - ומהרשת הפנימית, כולם ישתמשו בכתובת ה IP של הרשת הפנימית.

וזהו, בערך.

לגבי השדרוג, אין בעייה, פשוט במקום למחוק את RELAY_PPP1 שמוסבר, צריך למחוק את החיבור החייגני שהוספת (Bridge, אני משער?)

בכל אופן, צריך להיכנס למצב EXPERT - בפעם האחרונה שעשו את זה, כל האתרים שפענחו MAC->סיסמא, לא פעלו. אז אם זה המצב עדיין כך, אני כתבתי תוכנה שעושה את הפענוח הזה, ואם השורה תועתק לכאן, אוכל לחשב את הסיסמא הרלוונטית...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:30

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר